Jak dodawać filmy do WordPress

Czy możesz łatwo dodawać filmy do swojej witryny WordPress? Gdybyś krzyczał TAK, nie byłoby cię tutaj, teraz byś?


Kolejne powiązane pytanie: Czy tworzenie lub znajdowanie najlepszych filmów dla Twojej witryny WordPress jest łatwe? Zgadza się, nie sądziłem. Prawdopodobnie nie wiesz nawet, od czego zacząć, ale nie przejmuj się; nie jesteś sam.

Jako początkujący dodawanie filmów do postów i stron WordPress może początkowo wydawać się zastraszające, ale nic nie może być dalsze od prawdy. Okazuje się, że możesz dodawać filmy do swojej witryny WordPress jak profesjonalista, aw tym poście pokazujemy dokładnie, jak. Przygotuj swój kubek i ustawmy nastrój za pomocą statystyk wideo.

Niektóre statystyki wideo…

Skoro wideo jest takim problemem, to po co zawracać sobie głowę dodawaniem filmów do swojej witryny? Mam na myśli, że uważasz, że wysokiej jakości treść tekstowa i graficzna wystarczy?

W końcu słyszałeś, jak eksperci ćwierkają, że możesz optymalizować obrazy i tekst pod kątem SEO i zdobywać najwyższe pozycje w wyszukiwarkach. Byłem tam i zrobiłem to, więc mogę zapewnić, że to działa. Nic nowego.

Dlaczego więc warto włączyć wideo do swojego arsenału marketingowego WordPress? Poniższe statystyki pomogą ci podjąć świadomą decyzję.

 • Ludzie oglądają ponad 5 miliardów filmów na YouTube dziennie
 • Użytkownicy oglądają ponad 100 milionów godzin filmów na Facebooku na dzień
 • 82% użytkowników Twittera ogląda filmy na platformie
 • Przeciętny użytkownik Internetu spędza o 88% więcej czasu na stronie z wideo
 • 70% specjalistów od marketingu aktywnie optymalizuje wideo pod kątem SEO
 • Dobre 43% marketerów zgodziło się, że stworzy więcej treści wideo, jeśli nie będzie przeszkód, takich jak budżet, zasoby i czas
 • 65% widzów ogląda więcej niż 3/4 filmu
 • 9 na 10 widzów stwierdziło, że filmy o produktach są przydatne w procesie decyzyjnym
 • Dodanie wideo do e-mail marketingu zwiększa współczynnik klikalności o 300%
 • Umieszczenie filmu na stronie docelowej może zwiększyć współczynnik konwersji o 80%
 • 64% kupujących częściej kupuje produkt w Twojej witrynie po obejrzeniu filmu

Źródło: Renderforest Infografika z ponad 40 statystykami z różnych renomowanych źródeł.

Oczywiście powyższe statystyki stanowią doskonały obraz przyszłości marketingu wideo. Dane pokazują również, że nigdy nie było lepszego czasu na włączenie wideo do strategii marketingowej witryny. A jeśli statystyki nie oznaczają dla ciebie jack, być może poniższa lista korzyści przypieczętuje ofertę.

Korzyści z marketingu wideo

Jeśli nie jesteś kujonem, statystyki prawie cię nie poruszą. Aby temu zaradzić, oto krótka lista korzyści, które będziesz czerpać z włączenia wideo do swojej strategii marketingowej.

Wideo może:

 • Zwiększ dziesięciokrotnie świadomość marki. Dobrym przykładem tego, jak wykorzystać wideo do zwiększenia świadomości marki jest Film z YouTube Dollar Shave Club, co spowodowało 12 000 zamówień w ciągu dwóch dni. Cztery lata później Unilever kupił Dollar Shave Club za 1 miliard dolarów w gotówce. Mówić c-a-a-at?
 • Pomóż dotrzeć do większej liczby użytkowników. YouTube i wiele serwisów społecznościowych aktywnie promuje treści wideo, umożliwiając dotarcie do większej liczby użytkowników. Wideo może pomóc Ci zbudować grupę docelową, która przyniesie korzyści Twojej witrynie biznesowej teraz iw przyszłości.
 • Zapewnij wyraźniejsze demonstracje produktów lub usług, które skutkują większą liczbą zakupów
 • Popraw swoje pozycje w wynikach wyszukiwania, ponieważ masz więcej niż 50 razy bardziej prawdopodobne jest umieszczenie na pierwszej stronie Google, jeśli dodasz zoptymalizowany film do swojej witryny
 • Oferuj lepszy zwrot z inwestycji (ROI)
 • Buduj więzi emocjonalne i zaufanie, ponieważ filmy mają wrodzoną zdolność do wywoływania emocji, pod warunkiem, że wykonujesz swoją pracę
 • Doprowadź do większej liczby konwersji
 • Uzupełnij resztę treści, umożliwiając użytkownikom korzystanie z bogatej witryny WordPress

Bez wątpienia filmy będą rosły tylko pod względem skuteczności i penetracji jako medium marketingowego. To powiedziawszy, ważne jest, aby skupić się na najnowszych trendach wideo, aby wyprzedzić konkurencję, która – niestety – jest sztywna.

Gdzie to wszystko Cię opuszcza? Wciąż utknąłem, tak?

Pierwszym krokiem do wykorzystania siły wideo jest nauczenie się, jak dodawać filmy do witryny WordPress. Jak inaczej będziesz czerpać korzyści z filmów WordPress, jeśli nie możesz dodać ich do swojej witryny?

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak łatwo dodawać filmy do witryny WordPress, nie wydając ani grosza na programistów ani wtyczki.

Jak ręcznie dodawać filmy do WordPress

Nie potrzebujesz wtyczki, aby dodawać filmy do swojej witryny WordPress. WordPress, będący niesamowitą platformą, ma świetne funkcje integracji wideo, które sprawiają, że cały proces jest tak łatwy, jak A, B, C.

Przejdź do rzeczy Freddy… Dobra, słyszę cię ��

Zakładając, że przesłałeś już swoje filmy do YouTube (lub być może udostępniasz filmy innego twórcy), przejdź do filmu, który chcesz dodać do swojej witryny WordPress.

Skopiuj link w pasku adresu przeglądarki, jak pokazano poniżej.

jak dodawać filmy do wordpress

Możesz też kliknąć wideo prawym przyciskiem myszy i kliknąć Skopiuj adres URL wideo jak podkreślamy na zrzucie ekranu poniżej.

jak dodawać filmy do wordpress kopiuj adres URL wideo na youtube wideo

Teraz masz link, który wygląda mniej więcej tak:

https://youtu.be/eGYuBjqkj8Q

Następnie przejdź do strony lub posta, w którym chcesz dodać film. Jeśli tworzysz nową stronę, po prostu przejdź do Strony> Dodaj nowe w menu administratora WordPress, jak pokazano poniżej.

dodanie nowej strony w wordpress admin

Uwaga: Jeśli dodajesz wideo do posta, musisz przejść do Posty> Dodaj nowe w powyższym kroku.

Po załadowaniu edytora stron dodaj zwykłe elementy, tj. Tytuł strony, treść, tagi, kategorie, SEO i tak dalej. Wypełniliśmy naszego edytora fałszywą zawartością, jak pokazano poniżej. Pamiętaj też, że korzystam z edytora Gutenberga.

jak dodawać filmy do swojej strony wordpress

Istnieją dwa sposoby dodania wideo do swojej strony w edytorze Gutenberg. Możesz inline wideo lub użyj wideo Gutenberga blok.

1. Dodaj wideo Inline do WordPress

Aby dodać wbudowany film wideo do swojej strony, po prostu wklej skopiowany wcześniej adres URL YouTube we własnym wierszu (naciśnij WCHODZIĆ klucz przed wklejeniem adresu URL), jak pokazano poniżej.

addind video do strony wordpress Gutenberg

Kilka uwag na temat powyższego obrazu (liczby odpowiadają poniższej liście numerowanej). Możesz:

 1. nie widzimy linku, który właśnie wkleiliśmy, ponieważ WordPress natychmiast konwertuje link do podglądu wideo
 2. wyrównaj film, edytuj adres URL YouTube, powiel film, a nawet usuń film wśród innych działań specyficznych dla Gutenberga
 3. łatwo dodaj tutaj podpis
 4. wybierz, czy rozmiar wideo ma się zmieniać dla mniejszych urządzeń. Zalecamy pozostawienie tego ustawienia NA
 5. zdefiniuj dodatkowe CSS klasa, co oznacza, że ​​możesz dostosować style kontenera wideo, ale najpierw musisz nauczyć się CSS, więc na razie zapomnij o tym obszarze

Mając wszystko na swoim miejscu, możesz spróbować Zapowiedź przycisk u góry, aby zobaczyć, jak nowy film z YouTube jest osadzony w akcji. Oto mój wygląd z motywem Twenty Seventeen WordPress.

dodaj wideo do wordpress

A jeśli używasz Edytora klasycznego, Twoja strona będzie wyglądać następująco:

Dodaj wideo do WordPress w klasycznym edytorze

Jak widać adres URL zostanie automatycznie wypełniony filmem na podstawie linku – w tym przypadku filmem na YouTube. W Edytorze klasycznym tak naprawdę nie ma opcji edycji rozmiaru lub wyrównania wideo – tak właśnie jest.

To było łatwe, prawda? Nawet nie pociłeś się.

2. Dodaj wideo do WordPress za pomocą bloku Gutenberga

Dodawanie wideo za pomocą bloku Gutenberga jest również łatwe. Trzymając skopiowany adres URL YouTube, umieść kursor w miejscu, w którym chcesz umieścić film, i kliknij znak plus (+), jak pokazano poniżej.

dodaj wideo do wordpress przez blok Gutenberga

W panelu, który zostanie otwarty, przejdź do Wspólne bloki i kliknij Wideo blok, jak podkreślamy poniżej.

blok wideo w edytorze Gutenberga

Następnie kliknij Wstaw z adresu URL przycisk, jak szczegółowo opisujemy poniżej.

dodaj wideo do wordpress, wstawiając opcję url

Następnie wklej adres URL filmu na YouTube i kliknij Zastosować przycisk, aby dodać wideo do swojej witryny WordPress. Zobacz zdjęcie poniżej.

dodaj wideo do witryny wordpress, wstawiając według adresu URL

A oto co dostajesz.

dodaj wideo do strony wordpress przez blok wideo Gutenberg

Zauważyłeś coś jeszcze? Czy potrafisz dostrzec Pogrubienie, Wykursywiać i Połączyć przyciski u dołu podglądu wideo? Jak myślisz, co robią te przyciski??

Utwórz resztę strony i naciśnij Publikować przycisk, aby opublikować stronę / post na swojej stronie WordPress.

Point dodaje filmy do swojej witryny WordPress. Powyższe metody obsługują dużą liczbę witryn do przesyłania strumieniowego wideo, co oznacza, że ​​masz odpowiednie opcje, aby zaspokoić wszystkie swoje potrzeby.

Oto kilka obsługiwanych witryn wideo:

 • Youtube
 • Vimeo
 • Facebook
 • Flickr
 • Hulu
 • Instagram
 • Animoto
 • DailyMotion
 • Edukacje
 • SproutVideo
 • Archiwum internetowe
 • TED Talks
 • Twitch.tv
 • Ustream.tv
 • Viddler
 • Wino
 • Wistia
 • I wiele więcej!

Nadal ciekawy? Możesz dowiedzieć się więcej o obsługiwanych witrynach wideo i jak dodawać filmy z tych witryn w Kodeks WordPress.

3. Jak dodawać filmy do widżetu WordPress

Chcesz, aby Twój film był wyświetlany na pasku bocznym lub w stopce zamiast zawartości strony głównej? To też jest łatwe. Po prostu przejdź do Wygląd> Widżety jak podkreślamy poniżej.

jak dodawać filmy do widżetów wordpress

Następnie wybierz Tekst widżet i wybierz obszar widżetu, w którym chcesz umieścić swój film. Dla celów ilustracyjnych poszedłem z Pasek boczny bloga. Następnie kliknij Dodaj widżet przycisk, jak pokazano poniżej.

dodawanie wideo za pomocą widżetu tekstowego

Uwaga: w zależności od używanego motywu możesz mieć więcej lub więcej obszarów widżetów.

Poza tym nadaj widżetowi tytuł (1), wklej adres URL filmu na YouTube (2) i na koniec kliknij Zapisać przycisk (3), jak pokazano poniżej.

dodaj wideo do wordpressa za pomocą widżetów

Zobaczmy teraz, jak wyglądają nasze filmy w naszej testowej witrynie WordPress, która wykorzystuje motyw Twenty Sixteen.

jak dodać wideo do strony wordpress

Tak ogólnie to nieźle. Nasza przykładowa strona jest w komplecie z paskiem wideo!

Uwaga na temat dodawania wideo do WordPress

Dodawanie filmów do witryny WordPress należy do klasy czwartej. Jest to tak łatwe, że nie jest wymagane wcześniejsze kodowanie ani wiedza techniczna.

Ale jeśli zauważyłeś – nasz przewodnik zaleca korzystanie z usług zewnętrznych w celu hostowania filmów. Zasadniczo odradzamy przesyłanie plików wideo bezpośrednio do witryny WordPress (chyba że istnieje konkretny powód, na przykład filmy premium lub kursy związane z członkostwem). Dlaczego? Kilka powodów:

 • Jeśli dopiero zaczynasz, prawdopodobnie korzystasz z udostępnionego hostingu internetowego, który wiąże się z ograniczeniami przepustowości i przestrzeni dyskowej, pomimo twierdzenia „nieograniczone wszystko”, że większość hostów czyni. Przechowywanie dużych plików we współdzielonych środowiskach hostingowych może spowodować awarię witryny, jeśli ruch wideo jest duży.
 • Przesyłanie filmów bezpośrednio do swojej witryny WordPress oznacza, że ​​nie tracisz całego ruchu, jaki możesz uzyskać z witryn do przesyłania strumieniowego wideo, np. YouTube, Vimeo itp., Oraz witryn mediów społecznościowych. Poza tym linki zwrotne z takich stron mogą również pomóc poprawić rankingi wyszukiwania, co przekłada się na większy ruch.
 • Utrudniasz użytkownikom odkrywanie i udostępnianie filmów, co ogranicza zasięg rozpowszechniania treści. Na przykład, gdy udostępniasz filmy w YouTube, użytkownicy mogą subskrybować Twój kanał, na przykład filmy i udostępniać Twoje treści bez dodatkowej pracy. Ponadto niekoniecznie muszą odwiedzać Twoją witrynę, aby udostępniać treści wideo znajomym, co pomaga uzyskać lepsze wrażenia podczas oglądania filmów..
 • OH CZEKAJ, możesz także zarabiać na reklamach z filmów na YouTube, więc dosłownie płaci tworzyć filmy, które mają skłonność do wirusów. Spójrz na to, właśnie odkryliśmy dla Ciebie kolejny strumień dochodów ��

To jednak tylko nasza opinia. Możesz oczywiście przesłać film do biblioteki multimediów, aby użyć go w swojej witrynie, jeśli naprawdę chcesz. Ale radzimy upewnić się, że zasoby serwera są dostępne dla filmów.


Dodawanie filmów do witryny WordPress jest tak proste, jak A, B, C. Nie musisz nawet instalować wtyczek, aby filmy działały dla Ciebie! Po prostu wybierz witrynę innej firmy (lubimy YouTube lub Vimeo), a kiedy zaczniesz tworzyć filmy, twórz wysokiej jakości filmy, które mogą stać się wirusowe.

Czy masz problemy z dodawaniem filmów do swojej witryny WordPress? Czy masz pytania lub wątpliwości dotyczące naszych metod? Może sugestia? Czy coś pominęliśmy? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach. Twoje zdrowie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me