Awatary – graficzne reprezentacje użytkowników komputerów – pomagają zdefiniować tożsamość online osoby. WordPress nazywa je Globalnie uznanymi awatarami (lub „Gravatars”), a te ikony (wraz z nazwami użytkowników) identyfikują autorów postów i komentarzy na blogach i forach. Gravatars są małe, ale potężne i mogą oferować możliwości właścicielom stron internetowych, które są często pomijane.


Chociaż Gravatars mogą nie wydawać się niezwykle ważne, mogą odgrywać ważną rolę w zwiększaniu ruchu na Twojej stronie i zachęcaniu ludzi do powrotu. Pomagają również nawiązywać relacje między tobą a użytkownikami oraz utrwalają Twoją markę.

W tym artykule ujawnimy cztery powody, dla których Gravatars są ważne dla Ciebie i Twoich gości. Wyjaśnimy również, jak włączyć je w swojej witrynie, a także jak utworzyć niestandardowy domyślny Gravatar dla użytkowników, którzy jeszcze go nie aktywowali.

Co to jest awatar?

Awatary od dawna są wykorzystywane do przedstawiania użytkowników online. W zależności od medium mogą być obrazem lub trójwymiarową reprezentacją użytkownika. Awatary ewoluowały z czasem, a termin ten ma wiele znaczeń w świecie online. Jedna forma awatara – ta używana w WordPress – nazywa się Gravatar.

Co to jest Gravatar?

Różnica między awatarem a Gravatarem polega na zakresie rozpoznawania. Zazwyczaj nowe awatary są tworzone dla różnych witryn i forów. Jednak w przypadku Gravatar ta sama reprezentacja towarzyszy Ci za każdym razem, gdy odwiedzasz różne strony. Ty po prostu zarejestruj się w Gravatar, daj im obraz i to wszystko! Dlatego za każdym razem, gdy publikujesz lub komentujesz na stronie WordPress z włączonymi Gravatars, twoja ikona pojawi się obok zawartości. Oto przykład Gravatarów w akcji na naszym blogu:

Komentarze z posta na blogu WPExplorer wraz z towarzyszącymi Gravatars.

4 powody, by stworzyć Gravatar dla Ciebie i odwiedzających Twoją stronę

Teraz, gdy wiesz, czym są Gravatars, przyjrzyjmy się niektórym korzyściom z włączenia ich w swojej witrynie.

1. Możesz stworzyć znajomość i zdobyć zaufanie

Gravatars może pomóc w dodaniu osobistego akcentu na twojej stronie. W czasach, gdy anonimowość w Internecie jest tak powszechna, miło jest móc nadać twarzy imię. Bez spotkania twarzą w twarz, uzyskanie obrazu tego, z kim rozmawiasz, może sprawić, że interakcje będą bardziej ludzkie. Ludzie częściej zapamiętują i rozpoznają obraz niż imię.

2. Gravatar może być dodatkowym elementem marketingowym dla Twojej marki

Gdy aktywujesz swojego Gravatara, zacznie on pojawiać się na twojej stronie. W zależności od motywu i ustawień możesz go zobaczyć w każdym poście i komentarzach. Chociaż jest niewielka, ta częstotliwość ekspozycji sprawia, że ​​Gravatar jest kluczowym elementem w działaniach brandingowych. Dlatego ważne jest, aby przemyśleć wybrany obraz Gravatar.

3. Gravatar może pomóc w budowaniu poczucia wspólnoty

Gdy ludzie zaczynają się z tobą zapoznawać i innymi regularnymi komentatorami, zaczynasz budować poczucie wspólnoty. Odwiedzający prawdopodobnie się rozpoznają, co zwiększy ich skłonność do interakcji. Jak odkryliśmy w mediach społecznościowych, ludzie są skłonni do bycia częścią społeczności – szczególnie jeśli znaleźli podobnie myślących ludzi, aby omówić swoje zainteresowania z.

4. Możesz zwiększyć swoją ekspozycję na innych stronach internetowych

Oprócz tego, że Twój Gravatar pojawia się na Twojej stronie, możesz również zwiększyć swoją widoczność, wyświetlając go również na innych stronach. Ludzie rozpoznają ciebie i twoją markę, kiedy komentujesz na innych stronach, pomagając ci odzyskać ruch z powrotem na twojej stronie, a ostatecznie pomagając poszerzyć twoją społeczność i zasięg. Inni właściciele witryn mogą być również bardziej skłonni do interakcji z witryną obsługującą Gravatar z tego samego powodu zwiększonej ekspozycji.

Jak aktywować Gravatars na swojej stronie WordPress

Na szczęście możesz osiągnąć wszystkie zalety Gravatars przy bardzo małym wysiłku. Na początek nie musisz zarządzać kontami użytkowników, aby Gravatars się pojawił – są one wbudowane w WordPress, więc nawet nie potrzebujesz wtyczki.

Włączenie Gravatars na twojej stronie jest proste. Przejdź do pulpitu nawigacyjnego WordPress, znajdź Ustawienia ekran i wybierz Dyskusja. Na następnym ekranie przewiń w dół do Awatary Sekcja:

Sekcja ustawień awatara

Aby aktywować Gravatars, zaznacz Pokaż awatary pole, aby włączyć je w sekcjach komentarzy. Istnieją inne opcje do wyboru, takie jak decydowanie, czy profile użytkowników mają się pojawiać po najechaniu myszą na Gravatar. Jest też Maksymalna ocena opcja. Gravatar umożliwia użytkownikom ocenę ich obrazu odpowiednio do określonych odbiorców. Ustawienie domyślne to G – Odpowiedni dla wszystkich odbiorców, ale pamiętaj, że zdjęcia są oceniane przez użytkowników, więc mogą nie być całkowicie wiarygodne.

Co jeśli odwiedzający nie mają Gravatara?

Oczywiście nie każdy ma Gravatara – niektórzy mogą nie być użytkownikami WordPressa lub mogą pozostać anonimowi. Jeśli odwiedzający nie mają aktywowanego własnego Gravatara, obok ich nazwy pojawi się domyślny obraz. Do wyboru jest kilka wartości domyślnych:

Domyślne obrazy i nazwy awatarów

Jednak ty nie mieć przejść z jedną z tych opcji. Zamiast tego możesz zmienić na niestandardowy domyślny obraz, który pasuje do Twojej marki. Jeśli nie masz ochoty dostosowywać plików motywu, możesz ręcznie dodać własny domyślny awatar. Biorąc to pod uwagę, jeśli wolisz korzystać z wtyczki, Awatar użytkownika WP jest szybką i łatwą opcją.

Awatar użytkownika WP (bezpłatny)

Zrzut ekranu tytułu awatara użytkownika WP z WordPress.org

Ta wtyczka umożliwia użycie dowolnego zdjęcia w bibliotece multimediów jako niestandardowego awatara. Po zainstalowaniu i aktywowaniu wtyczki wróć do Setting ekran na pulpicie nawigacyjnym WordPress:

Ekran ustawień Avatar użytkownika WP

w Domyślny awatar sekcja, wybierz Awatar użytkownika WP i kliknij Wybierz obraz, który poprosi cię o wybranie jednego z biblioteki multimediów lub alternatywnie załadowanie obrazu z komputera.

Ta wtyczka ma wersja premium wyceniony na 20 USD, który oferuje dodatkowe funkcje, takie jak umożliwienie użytkownikom skonfigurowania niestandardowego awatara dla Twojej witryny. Chociaż może to być odpowiednie dla niektórych witryn, tak jest robi zaprzeczają niektórym zaletom systemu Gravatar, o którym wspominaliśmy wcześniej.

Wniosek

Ze względu na swoją nieseksualną naturę łatwo przeoczyć potencjalne korzyści, jakie ma do zaoferowania Gravatar. Te ikony mogą nie wydawać się głównym czynnikiem przy tworzeniu witryny; Mają jednak mnóstwo potencjalnych korzyści, jeśli chodzi o zaznaczanie swojego znaku i zwiększanie ruchu, który otrzymujesz.

W tym artykule przedstawiliśmy cztery świetne powody, aby upewnić się, że Ty i Twoi goście macie włączoną funkcję Gravatars. Podsumujmy je szybko:

  1. Możesz stworzyć znajomość i zdobyć zaufanie.
  2. Gravatar może być dodatkowym elementem marketingowym dla Twojej marki.
  3. Może pomóc w budowaniu poczucia wspólnoty.
  4. Możesz zwiększyć ekspozycję na innych stronach internetowych.

Czy Gravatars będą kluczowe dla Twojej strony? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me