Jak dodać wezwanie do działania do WordPress

Wezwanie do działania (CTA) to nic innego, jak wymyślny żargon marketingowy dla przycisku, który motywuje użytkownika do podjęcia pożądanego działania, prowadząc go w dół zestawu ścieżek konwersji.


Zastanów się: musisz przynajmniej raz w życiu zapisać się na niektóre lub inne usługi subskrypcyjne (Spotify, Amazon Prime itp.) Lub pobrać bezpłatny zasób (e-book, szablony itp.) Ze strony internetowej w wymienić na nasze dane osobowe.

Amazon Prime CTA

Amazon Prime CTA

Cóż, potężne wezwanie do działania ułatwiło „działanie”. Te fascynujące małe guziki są niezbędną częścią paska narzędziowego marketera. Mogą zrobić różnicę między konwersją potencjalnego klienta a utratą potencjalnego patrona.

Dlaczego CTA jest tak ważne??

Dobrze wykonane wezwanie do działania jest atutem obu stron monety:

 • Witryna: to Twoja szansa, aby wyraźnie zachęcić osoby, które odwiedzają Twoją witrynę lub czytają Twój biuletyn e-mail, do zrobienia czegoś opłacalnego, takiego jak zakup, pobranie zamkniętego e-booka, zużycie większej ilości treści lub dzielenie się pracą na ich stronie Media społecznościowe. CTA zachęca użytkownika do interakcji z witryną i może położyć podwaliny pod owocną długoterminową relację z nowym gościem. Co więcej, masz możliwość uzyskania ich danych osobowych i zdobycia cennego nowego leadu.
 • Dla użytkowników: wezwanie do działania jednoznacznie informuje, co należy zrobić po przejściu na stronę. Bez niego najprawdopodobniej po prostu opuszczą (i zapomną) Twoją witrynę, nie wykonując żadnej konkretnej czynności przydatnej dla nich lub dla Ciebie. Poza tym przycisk jest przepustką do zdobycia czegoś na wynos (być może za darmo).

To wygrana wygrana. I jeszcze, prawie 70 procent małych firm nie ma ani jednego wezwania do działania w swojej witrynie. Jeśli to czytasz, prawdopodobnie jesteś częścią tej większości. Nie martw się, zapewniamy Ci ochronę.

Trochę Doz i zakazów

Zanim omówimy, jak dodać wezwanie do działania na swojej stronie WordPress, należy pamiętać o ośmiu poniższych wskazówkach dotyczących pisania przekonujących wezwań do działania.

 1. Zaskarżalny: Polecić użytkownikowi podjęcie określonej akcji. Bądź asertywny. Nie bądź mglisty.
 2. Zwięzły: Nigdy nie pisz pełnych zdań w przycisku. Używaj zwartych zwrotów nieprzekraczających pięciu słów.
 3. Uderzający: Zaprojektuj wezwanie do działania, aby było jak najbardziej widocznym elementem na twojej stronie internetowej. Użyj kontrastowego koloru i większego rozmiaru czcionki. Dopasuj kolor przycisku do logo marki, a reszta strony zostanie skontrastowana. Ponadto subtelne animacje, takie jak unosi się przycisk a efekty projektowe, takie jak cieniowanie 3D, mogą uczynić go jeszcze bardziej atrakcyjnym.
 4. Humorystyczny: Asertywność nie oznacza, że ​​nie możesz być dowcipny. Większość użytkowników podziwia sprytną grę słów, a gry słowne mają przekonujące moce.
 5. Osobisty: Daj użytkownikom wrażenie, że są odpowiedzialni. Oznacza to, że napisz coś w wierszu „Daj mi mój darmowy plik PDF”, a odpowiedź zwrotna (w przypadku wyskakującego okienka) brzmi „Nie, dziękuję. Jestem cudownym dzieckiem ”.
 6. Bez tarcia: Słowa takie jak „Kup” i „Zarejestruj się” podświadomie sugerują, że użytkownik musi podjąć wysiłek i dać coś w zamian za ofertę. Kto nie wahałby się, gdy zostanie poproszony o rozstanie się z pieniędzmi lub danymi osobowymi? Najlepiej omijać i używać alternatywy o niskim tarciu takie jak „Wypróbuj” i „Uzyskaj”.
 7. Pilne: Jeśli jest to istotne, wywołaj poczucie pilności, strach przed pominięciem (FOMO) w umyśle użytkownika, pisząc zwroty „Pozostało tylko X elementów” lub licznik czasu wskazujący, że oferta wkrótce wygaśnie..
 8. Uspokajające: Znowu, jeśli jest to istotne, spraw, aby użytkownicy mieli krystalicznie jasne, że nie mają nic do stracenia po kliknięciu przycisku. Na przykład mogą anulować subskrypcję w dowolnym momencie lub uzyskać pełny zwrot pieniędzy, jeśli nie będą zadowoleni z produktu. Zwroty typu „Nie wymaga karty kredytowej” lub „Anuluj w dowolnym momencie” mogą przekonać użytkowników na krawędzi do podjęcia decyzji.

I to wszystko. Przestrzegaj tych najlepszych praktyk, aby stworzyć absolutnie nieodparte wezwanie do działania z ofertą, której nie mogą odmówić.

Gdzie umieszczane są wezwania do działania?

Wezwania do działania są przydatne w różnych miejscach w Twojej witrynie, popularne są:

Umieszczenie CTA na końcu posta na blogu

Na końcu postu na blogu (Social Media Examiner)

CTA Exit Intent Exit Intent

Wyskakujące okienka wyskakujące (Omniconvert)

Umieszczenie wezwania do działania na pasku bocznym

W obrębie stałego paska bocznego (Quick Sprout)

Umieszczenie CTA w treści

W środku odpowiedniej treści (Content Marketing Institute)

Strona powitalna CTA

Jako strona powitalna (Quick Sprout)

Ponadto są szczególnie przydatne w biuletynach e-mail marketingowych. Biuletyny i e-maile promocyjne powinny zawsze kończyć się atrakcyjnym wezwaniem do działania, zachęcającym czytelników do:

 • Przeczytaj najnowsze posty na blogu
 • Pobierz bezpłatny zasób
 • Sprawdź nowy katalog produktów
 • Skorzystaj z ograniczonej czasowo sprzedaży lub rabatu
 • I tak dalej

Na koniec porozmawiajmy o tym, jak faktycznie dodać jeden do swojej witryny WordPress.

Jak dodać wezwanie do działania?

Jeśli chcesz ręcznie kodować wezwanie do działania za pomocą niestandardowego CSS, to Ten artykuł jest dla Ciebie.

Jednak nie trzeba przechodzić przez te wszystkie kłopoty, chyba że oczywiście chcesz. Istnieje kilka naprawdę świetnych (darmowych i płatnych) wtyczek do wykonania tego zadania.

Poniżej znajduje się kompilacja sześciu najlepszych darmowych (i freemium) wtyczek, starannie dobranych dla łatwego odniesienia.

Elementor

Wtyczka Elementor Page Builder

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Elementor to przede wszystkim pełnoprawny program do tworzenia stron dla WordPress. Jest to bardzo łatwa wtyczka typu „przeciągnij i upuść”, której można także używać do dodawania pięknych wezwań do działania w witrynie.

To prawda, że ​​nie potrzebujesz całego narzędzia do tworzenia stron, aby tylko dodać kilka przycisków do swojej witryny. Ale Elementor całkowicie eliminuje pracę zaplecza, umożliwiając projektowanie interfejsu w czasie rzeczywistym, co czyni go niezwykle wygodnym w użyciu. Dzięki planowi pro masz dostęp do widgetów CTA, które dają Ci całkowitą kontrolę nad projektem twoich CTA.

Efektem końcowym byłyby wezwania do działania, które są w pełni responsywne i przyjazne dla urządzeń mobilnych. Poza tym działa również jako sposób na utworzenie strony docelowej za pomocą WordPress.

Shortcodes Ultimate

Shortcodes Ultimate Plugin

Według WordPress.com, „Krótki kod to specyficzny dla WordPress kod, który pozwala robić fajne rzeczy przy bardzo małym wysiłku. Skróty mogą osadzać pliki lub tworzyć obiekty, które normalnie wymagałyby dużo skomplikowanego, brzydkiego kodu w jednym wierszu. Shortcode = skrót. ”

Jak sugeruje nazwa, Shortcodes Ultimate to darmowa wtyczka załadowana skrótami, które pozwalają łatwo tworzyć zakładki, przyciski, pola, suwaki i karuzele, responsywne filmy i wiele więcej.

Shortcodes Ultimate CTA Editor

Po zainstalowaniu generator skrótów jest dostępny w edytorze postów WordPress. Użyj kombinacji pól i przycisków, aby utworzyć niestandardowe wezwanie do działania.

WPForms

WPForms WordPress Plugin

Odwiedzający Twoją witrynę mogą chcieć się z Tobą skontaktować z wielu powodów, takich jak:

 • Poprosić o wycenę
 • Poproś o okazję do współpracy
 • Wyjaśnij pewne wątpliwości
 • Po prostu klepnij cię po plecach

Prosty formularz kontaktowy z kilkoma polami wprowadzania danych i przyciskiem „Prześlij” ułatwi dwukierunkową komunikację i poprawi ogólne wrażenia użytkownika. Przyda się również, gdy chcesz, aby Twoi użytkownicy zapisali się na Twoją listę e-mail.

Nadchodzi WPForms.

To kolejna łatwa w użyciu, ale potężna wtyczka z prostym interfejsem „przeciągnij i upuść”. Ułożenie dobrze działającego formularza kontaktowego zajmie tylko kilka minut.

Dodatkowo jest fabrycznie wyposażony w szablony do wyboru i dostosowania. Tak, generowane formularze są responsywne, przyjazne dla urządzeń mobilnych i zoptymalizowane pod kątem wyszukiwarek.

Posiada również wbudowany automatyczny antyspam i możesz blokować boty dodając CAPTCHA, reCAPTCHA lub Nowa niewidzialna reCAPTCHA Google.

Popup Maker

Wtyczka Popup Maker

Pop-upy są złem koniecznym. Mogą drażnić użytkowników, ale w odpowiednim czasie są błogosławieństwem zarówno dla webmasterów, jak i użytkowników.

Na przykład wyskakujące okienka wyskakujące mogą zamienić jednorazowych gości w zwykłych, zachęcając ich do zarejestrowania się na liście e-mailowej w zamian za coś cennego, na przykład darmowy e-book.

Za pomocą przyjaznego dla początkującego i wysoce konfigurowalnego edytora wyskakujących okienek, takiego jak Popup Maker, możesz tworzyć dowolną liczbę i typy wyskakujących okienek – opcje e-mail, wyskakujące powiadomienia, lightboxy wideo i to, co masz – w mgnieniu oka.

Ponadto można ustawić między innymi wyzwalacze kliknięć, śledzić liczbę otwieranych okien podręcznych i ustawić opóźnienie czasowe.

Boxzilla

Wtyczka Boxzilla

Boxzilla, tatuś wtyczek CTA, to kolejna wyskakująca wtyczka z wezwaniem do działania, która umożliwia budowanie okien, które wyskakują lub wysuwają się i wysuwają zgodnie z wcześniej zaplanowanymi wyzwalaczami: czas na stronie (lub stronie), zamiar wyjścia, przewiń procent, liczbę wyświetleń strony lub ręczne kliknięcie.

Te pola mogą zawierać dowolny wybrany format treści.

Możesz dostosować położenie pola na ekranie i używać go do dowolnego wezwania do działania, takiego jak formularz rejestracji MailChimp, przyciski udostępniania w serwisach społecznościowych itp. Wygląd pudełka można również w pełni dostosować za pomocą intuicyjnego edytora. Jest również zoptymalizowany pod kątem urządzeń mobilnych.

Prosta zakładka boczna

Prosta wtyczka zakładki bocznej

Dodaj globalne wezwanie do działania do swojej witryny, które prowadzi do Twojej ulubionej zawartości za pomocą Prostej zakładki bocznej.

Dodaje pionową kartę po lewej lub prawej stronie okna przeglądarki, którą można połączyć z dowolną stroną. Karta pozostaje umieszczona, gdy użytkownik przewija stronę w górę lub w dół, dzięki czemu jest zawsze widoczna i gotowa do działania. Jest także przyjazny dla urządzeń mobilnych.

Jest prosty w konfiguracji i obsłudze. Za pomocą jednej prostej strony „Ustawienia” możesz ustawić tekst karty, ustawić czcionki i kolory oraz link do docelowego adresu URL.

OptinMonster

OptinMonster WordPress Optin Forms

Nie możemy zakończyć kolekcji wtyczek CTA bez wzmianki o OptinMonster. To popularne oprogramowanie do generowania leadów oferuje różnorodne funkcje, w tym wyskakujące okienka, pływające paski, szafkę zawartości, koło kuponowe, czas odliczania i wiele innych. Możesz nawet tego użyć utwórz matę powitalną wezwanie do działania, którego użytkownicy po prostu nie umkną.

Ponadto, dzięki intuicyjnemu konstruktorowi kampanii „przeciągnij i upuść”, nieograniczonym opcjom kolorów, tła obrazu, efektów MonsterEffect i wielu innych, łatwo jest budować i dostosowywać opcje / CTA. OptinMonster obsługuje również segmentację list, automatyzację zachowania w czasie rzeczywistym, testowanie podziału i analitykę konwersji. Dzięki temu możesz szybko sprawdzić, czy CTA działa.


To uzupełnia listę najlepszych wtyczek WordPress, których możesz użyć, aby dodać CTA o wysokiej konwersji do swojej witryny. A teraz wiesz, jak ważne jest to robić wraz z najlepszymi praktykami, które się z tym wiążą. Więc na co czekasz? Naprzód!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me