Jak dodać pole autora do swojej witryny WordPress

Jak zapewne wiesz, biografia autora zwiększa autentyczność Twojego bloga. Chociaż publikowanie anonimowe ma swoje zastosowania, nie jest porównywalne z wartością autentyczności. Biografia autora buduje zaufanie czytelników. Ludzie nie chcą tylko czytać informacji publikowanych na blogu, chcą też wiedzieć, kim jesteś. Ludziom łatwiej jest zaufać, gdy mogą powiązać czytane treści z rzeczywistą osobą.


Jeśli więc ukrywałeś się pod pseudonimami, nadszedł czas, aby rozważyć dodanie biografii autora. W poprzednim poście pokazałem, jak zarządzać wieloma autorami na blogu, a także podzieliłem się tym, co musisz wiedzieć o tym, jak napisać biografię bloga. Ale w tym poście podzielę się sześcioma sposobami dodania skrzynki z autorami do swojej witryny, aby wszyscy ci autorzy otrzymali należność. Istnieją w zasadzie trzy podejścia do tego:

  1. Wybierz motyw, który ma już autograf
  2. Korzystanie z wtyczek WordPress
  3. Bezpośrednia edycja kodu motywu

Sześć metod, które zamierzam omówić, to w rzeczywistości wtyczki. Zanim jednak zrobisz cokolwiek innego, musisz dodać autorów lub użytkowników za pomocą pulpitu nawigacyjnego pod adresem UżytkownicyDodaj nowe. Następnie albo ty, albo twoi autorzy będą musieli dodać bios (krótkie opisy), a także wszelkie inne treści, które będą używane w skrzynkach autora (Gravatar, obraz, linki, profile społecznościowe itp.).

Dodaj nowych autorów do swojego bloga

Najłatwiejszym i najbardziej zalecanym (ale niekoniecznie najlepszym) sposobem dodania skrzynki z autorami na blogu jest użycie wtyczki. Po prostu pobierz wybraną wtyczkę, zainstaluj ją i skonfiguruj tak, jak chcesz. Otóż ​​to. Oto kilka wtyczek do rozważenia:

1. Wybierz motyw z wbudowanymi skrzynkami autorów

Wbudowane skrzynki autora wszystkich motywów

Najprostszą odpowiedzią jest wybranie motywu, który ma już potrzebne opcje pola autora. Na przykład nasz własny motyw Total obejmuje obsługę biografii, zdjęć i linków autora. Co najwyżej wszystko, co musisz zrobić, to dodać trochę stylu. Wystarczy poświęcić trochę czasu, aby najpierw obejrzeć prezentację na żywo motywu, zlokalizować blog i sprawdzić posty, aby sprawdzić, czy jest pole autora. Jeśli nie masz pewności, skontaktuj się z programistą. Powinni być w stanie od razu powiedzieć Ci, czy jest to oferowana przez nich funkcja motywu.

2. Starbox: Authorbox dla ludzi

Starbox: Authorbox For Humans

Starbox zapewnia prosty sposób na dodanie pięknej skrzynki bio autora bez bałaganu przy użyciu kodu. Zawiera wiele motywów, z których możesz korzystać, takich jak motywy biznesowe, motyw rozwijany, motyw fantazyjny i wiele innych. Ta wtyczka ułatwia także integrację autorskich profili społecznościowych. Możesz również skonfigurować weryfikację autorstwa Google i Facebooka jednym kliknięciem przycisku.

Starbox został zbudowany z myślą o zaangażowaniu użytkowników. Koncentruje się na grafice i jest z pewnością bardzo przyjazną dla użytkownika wtyczką. Jeśli chcesz, możesz dodatkowo dostosować wtyczkę, ale ustawienia domyślne oferują więcej niż wystarczającą ilość do prawidłowego wykonania zadania.

3. Prosta skrzynka autora

Prosta skrzynka autora

Proste pole autora robi dokładnie to, co sugeruje jego nazwa: dodaje proste pole autora do swoich postów na blogu WordPress. Chociaż wtyczka może być prosta, w żadnym wypadku nie jest nudna. Dzięki Simple Author Box możesz wyświetlać swoje imię, opis, gravatar, stronę internetową i ikony mediów społecznościowych. W rzeczywistości obsługuje do 30 ikon, jeśli jesteś prawdziwym miłośnikiem mediów społecznościowych.

Możesz go również dostosować, aby pasował do kolorów i układu motywu. Dodatkowo, skrzynka autora jest w pełni responsywna, dzięki czemu wygląda tak samo na urządzeniach mobilnych, jak na laptopach i większych ekranach. Simple Author Box pozwala także ręcznie wstawić biografię autora w kodzie single.php lub autor.php pliki szablonów, jeśli chcesz.

4. Współautorzy Plus

Współautorzy Plus

Współautorzy Plus został stworzony dla blogów z wieloma autorami. WordPress domyślnie nie obsługuje wielu autorów, więc taka wtyczka może być bardzo przydatna, jeśli masz kilku współpracujących autorów.

Dzięki współautorom Plus możesz przypisać wiele wierszy do postu, do którego przyczyniło się wielu współautorów. Możesz dodać biografie autora jako bajty, używając również jego profilu gościa.

Najwyraźniej ta wtyczka nie jest tak prosta, jak inne omówione do tej pory. Przed użyciem tagów szablonów wtyczki do wyświetlania wierszy autora musisz wprowadzić pewne modyfikacje do plików motywu. Warto jednak sprawdzić, czy często polecasz posty oparte na współpracy.

5. Sexy Author Bio

Sexy Author Bio

Wtyczka Sexy Author Bio ułatwia dodawanie w pełni spersonalizowanych biografii autora do swoich postów. Obsługuje zarówno pojedynczych, jak i wielu autorów oraz jest wyposażony w dwa zestawy ikon mediów społecznościowych – okrągły i kwadratowy.

Możesz dostosować wszystko, w tym kolory, rozmiar awatara, kolory linków i tło za pomocą panelu administracyjnego wtyczki. Domyślny wyświetlacz ma ciemne tło z nazwiskiem autora pisanym wielkimi literami, a informacje o biografii są wyświetlane jako biały tekst.

6. Ręczna integracja motywów

Poprzednie metody wykorzystują wtyczki lub polegają na wbudowanych funkcjach motywu, aby wyświetlać biografie autora w postach. Przyjrzeliśmy się tylko niektórym, których możesz użyć do płynnego dodania informacji o autorze do postu, ale z pewnością jest o wiele więcej, na które możesz spojrzeć, jeśli zajdzie taka potrzeba. Oczywiście, jeśli jesteś programistą i pracujesz nad stworzeniem motywu, będziesz chciał dodać go ręcznie do motywu.

Poniżej znajduje się przykładowy kod, który możesz dodać. W takim przypadku wyświetli się nagłówek, gravatar, opis autora i link do strony autorów. Ten kod został pobrany bezpośrednio z naszego motywu Zero WordPress i na tej stronie można zobaczyć demo na żywo.

Kilka punktów do zapamiętania:

  • Informacje biograficzne autora są dodawane w WordPress pod adresem Użytkownicy> Twój profil.
  • W kodzie zauważysz, że biografia autora jest ustawiona tak, aby wyświetlała się tylko wtedy, gdy użytkownik ma opis, dzieje się tak, ponieważ inaczej wyglądałoby to dziwnie z samą nazwą i awatarem
  • Awatary w WordPress są konfigurowane za pośrednictwem Gravatar więc twoi użytkownicy będą musieli założyć konto i przesłać ich gravatar.
  • Będziesz chciał zaprojektować biografię autora, dodając niestandardową stylizację bezpośrednio do motywu style.css plik.

Dodanie skrzynki autora z postami jest absolutnie konieczne, jeśli chcesz stworzyć autentyczność. Czytelnicy mają większe szanse na nawiązanie z Tobą silnego połączenia, jeśli mogą dołączyć twarz do czytanej treści. Na szczęście istnieje wiele wtyczek, których można użyć do dodania skrzynki autora przy minimalnym wysiłku.

Teraz do ciebie. W jaki sposób dodanie pola autora do swoich postów wpłynęło na czytelnictwo na Twoim blogu? Chciałbym usłyszeć twoje przemyślenia na ten temat poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me