Jak akceptować płatności Bitcoin za pomocą WordPress

Jak akceptować płatności Bitcoin za pomocą WordPress

Ponieważ kryptowaluty stają się coraz bardziej popularne, warto zaakceptować pomysł akceptacji Bitcoin (i innych walut cyfrowych) na swojej stronie WordPress jako sposób płatności. Ale jak zacząć korzystać z kryptowaluty? I w jaki sposób przetwarzasz płatności Bitcoin za pomocą WordPress?


W tym artykule dyskutujemy co Bitcoin jest i rozważ korzyści płynące z przyjęcia tej cyfrowej waluty i innych altcoinów w swojej witrynie. Następnie sprawdzamy, jakie narzędzia będą potrzebne, aby zacząć otrzymywać Bitcoin jako płatność, w tym portfele Bitcoin, usługi cyfrowego procesora płatności i wtyczki do kryptowaluty WordPress (jeśli szukasz motywu, zapoznaj się z naszą ofertą najlepszych motywów kryptowalutowych WordPress ).

Pod koniec czytania dowiesz się, jak skonfigurować przyjmowanie płatności Bitcoin za pomocą WordPress. Będziesz miał dobre zrozumienie dostępnych usług i wtyczek, które pomogą ci to zrobić.

Wprowadzenie do Bitcoin

Akceptuj płatności Bitcoin za pomocą WordPress

Ze względu na niedawną uwagę prasy wątpliwe jest, abyś nie słyszał o tej popularnej krypto-walucie. Bitcoin to zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub jednego administratora. Został pierwotnie stworzony przez osobę lub grupę ludzi w 2009 roku i wydany pod nazwą Satoshi Nakamato.

Wartość Bitcoin szybko wzrosła w ostatnich latach i jest teraz najbardziej znaną kryptowalutą ze wszystkich. Są jednak w rzeczywistości ponad 1000 kryptowalut obecnie w obiegu. Inne popularne kryptowaluty to…

 • Ethereum
 • Litecoin
 • Zcash
 • Marszczyć
 • Dziarskość

Wydobywanie i dokonywanie bezpośrednich zakupów w Bitcoinach to dwie metody szeroko stosowane przez inwestorów w celu zwiększenia zasobów Bitcoin. Jednak przyjmowanie płatności online w Bitcoin staje się coraz bardziej powszechne. Więc jeśli prowadzisz sklep eCommerce lub akceptujesz płatności online z powodu usług lub z innych powodów, dobrym pomysłem jest oferowanie opcji płatności Bitcoin (i inne kryptowaluty).

Jakie są korzyści z przyjmowania płatności Bitcoin?

Istnieje wiele korzyści z przyjmowania płatności Bitcoin na stronie WordPress. Rzućmy okiem na kilka z nich…

 • Bitcoiny można przyjmować od dowolnego miejsca na świecie. Dlatego nie wykluczasz osób, które nie mają kart kredytowych ani konta PayPal, od dokonywania zakupów w Twojej witrynie.
 • Bitcoin ma płaszcz anonimowy, ponieważ osoby dokonujące płatności nie muszą się rozstać z żadnymi danymi osobowymi. Spodoba się to wielu kupującym, którzy nie są pewni udostępniania poufnych danych w Internecie.
 • Bitcoin to cyfrowa waluta peer-to-peer, więc do zakończenia transakcji nie jest wymagana usługa bankowa innej firmy. Dzięki temu opłaty transakcyjne Bitcoin są niskie.

Teraz wiemy już trochę o Bitcoin i dlaczego warto rozważyć przyjęcie go na swojej stronie WordPress. Zobaczmy, czego potrzebujesz, aby zacząć…

Czego potrzebujesz, aby zacząć

Aby móc akceptować płatności Bitcoin za pomocą WordPress, musisz…

 • Utwórz portfel Bitcoin
 • Zarejestruj się za pomocą usługi cyfrowego procesora płatności
 • Zainstaluj wtyczkę WordPress do kryptowaluty

Rzućmy okiem na każdy z nich szczegółowo …

1. Utwórz portfel Bitcoin

Portfel Bitcoin

ZA Portfel Bitcoin to miejsce, w którym możesz bezpiecznie przechowywać swoje Bitcoiny po zarobieniu. (To nie jest technicznie poprawne – portfel Bitcoin to tak naprawdę program, który zawiera twoje prywatne dane / klucze Bitcoin).

Portfele można przechowywać na komputerze, sprzęcie, telefonie komórkowym lub w Internecie. I dla każdej platformy istnieje wiele opcji portfela, więc przeszukaj swoje badania przed podjęciem decyzji, która z nich jest dla Ciebie najlepsza.

Warto pamiętać, że niektóre usługi cyfrowego procesora płatności faktycznie oferują usługę portfela online (Bitpay i CoinBase). Podczas gdy inne bramki płatnicze po prostu wpłacają środki Bitcoin jako równoważną walutę do twojego banku (Mollie), w wyniku czego w ogóle nie potrzebujesz portfela Bitcoin.

2. Zarejestruj się za pomocą usługi cyfrowego procesora płatności

Usługa cyfrowego procesora płatności umożliwi Ci przyjmowanie płatności Bitcoin na swojej stronie WordPress. Chociaż nie jest to kluczowe, jest to najprostszy sposób na akceptację Bitcoin i innych altcoinów.

Po zaakceptowaniu płatności Bitcoin w Twojej witrynie, procesor płatności automatycznie wpłaci Bitcoin do Twojego portfela. Zapewnia również opcję przelania Bitcoinów na lokalną walutę i wpłaty na konto bankowe.

Oto tylko kilka usług cyfrowego procesora płatności, które możesz zarejestrować w…

Bitpay

Bitpay

Bitpay zapewnia popularną usługę portfela Bitcoin i procesora płatności. To rozwiązanie umożliwia wysyłanie płatności Bitcoin za pomocą WordPress bezpośrednio do portfela Bitcoin i / lub konta bankowego w wybranej walucie.

Bitpay może wysyłać środki do banków w ponad 38 krajach oraz w wielu walutach. Jest również zintegrowany z ponad 40 platformami i rozwiązaniami eCommerce, wspierającymi, WooCommerce, Gravity Forms, Shopify i wieloma innymi.

CoinBase

Coinbase

Alternatywą dla Bitpay jest CoinBase. Ta platforma cyfrowa i usługa portfela online mogą obsługiwać płatności ze strony internetowej WordPress w Bitcoin, Ethereum i Litecoin. Te kryptowaluty można następnie wysłać do portfela altcoin. Lub wymieniane przez CoinBase na lokalną walutę i wysyłane na konto bankowe.

CoinGate

CoinGate

CoinGate to usługa cyfrowego procesora płatności, która akceptuje ponad 45 kryptowalut. Wtyczka Coingate WooCommerce pozwoli szybko zintegrować swój sklep internetowy z usługą Coingate.

Po skonfigurowaniu CoinGate działa w stylu podobnym do dwóch poprzednich wspomnianych procesorów płatniczych, przenosząc środki ze strony internetowej na konto bankowe lub portfel cyfrowy. (CoinGate nie zapewnia własnej usługi portfela online, zaleca korzystanie z Cyfrowy portfel Electrum).

3. Zainstaluj wtyczkę WordPress

Po wybraniu portfela cyfrowego i zarejestrowaniu się w usłudze przetwarzania płatności, czas dodać integrację płatności Bitcoin do swojej witryny WordPress. Dostępnych jest wiele wtyczek zapewniających tę funkcję. Rzućmy okiem na kilka najlepszych …

Blockonomics

Wtyczka Blockonomics

Blockonomics umożliwia przyjmowanie płatności Bitcoin, a także Ethereum i Litecoin. I z ich Wtyczka Bitcoin Payments WordPress możesz zaakceptować je jako formę płatności za pośrednictwem WooCommerce. Ale to nawet nie najlepsza część – Blockonomics wysyła płatności do portfela, a nie bramę płatności. Dzięki temu otrzymujesz pieniądze szybciej, bezpieczniej, a nawet oszczędzasz na opłatach przy wypłacaniu. Uwaga – potrzebujesz konta Blockonomics, ale dla handlowców jest to tylko 1% opłaty – więc jest super przystępne.

Potrójne A

TripleA Pobierz Bitcoin Payment Gateway dla WooCommerce

Inną świetną opcją jest TripleA Brama płatności Bitcoin dla WooCommerce. Dzięki tej wtyczce możesz akceptować płatności bezpośrednio przez Bitcoin, bez opłat i konta niestandardowego. Klienci muszą tylko zeskanować kod QR, aby zapłacić. Ale TripleA nie tylko ułatwia klientowi – jako sprzedawca będziesz także korzystać z powiadomień e-mail o transakcjach, oszczędzasz pieniądze, ponieważ nie ma obciążeń zwrotnych, i możesz wypłacać pieniądze w lokalnej walucie (19). obecnie obsługiwane) przy użyciu kursów wymiany w czasie rzeczywistym (z niską opłatą za wypłatę w wysokości 0,8%).

Bitpay dla WooCommerce

Bitcoin Bitpay plugin

Jeśli korzystasz z WooCommerce na swojej stronie, a Bitpay brzmi jak odpowiednia usługa przetwarzania płatności dla Ciebie, to Bitpay dla WooCommerce wtyczka to świetna opcja. Aby rozpocząć korzystanie z Bitpay, po prostu zarejestruj się za pomocą „Konta firmowego”.

Bitpay Zarejestruj się

Następnie zainstaluj wtyczkę Bitpay na swojej stronie WordPress. Następnie postępuj zgodnie z Instrukcje Bitpay aby połączyć swój sklep WooCommerce ze swoim kontem Bitpay. Po zakończeniu Twój sklep internetowy będzie mógł przyjmować płatności w Bitcoin.

Aby uzyskać pomoc dotyczącą podłączenia sklepu WP eCommerce lub Shopify, lub innych wtyczek typu open source lub zintegrowanych rozwiązań, sprawdź Dokumentacja Bitpay.

Coingate dla WooCommerce

CoinGate może być lepszym rozwiązaniem niż Bitpay dla Twojej witryny WooCommerce, ponieważ umożliwia otrzymywanie płatności za produkty w wielu kryptowalutach. Aby otrzymywać płatności Bitcoin za pomocą WordPress w sklepie internetowym za pośrednictwem Coingate, musisz zainstalować CoinGate dla WooCommerce podłącz.

Wtyczka Coingate WooCommerce

Następnie musisz zarejestrować się w CoinGate, klikając „Utwórz konto” w górnym rogu strony głównej.

Rejestr Coingate

Następnie postępuj zgodnie z Instrukcje CoinGate połączyć oba rozwiązania. Jest to szybki i łatwy proces, a po zakończeniu będziesz mógł akceptować Bitcoin i inne płatności altcoin na swojej stronie WooCommerce.

Łatwe pobieranie plików cyfrowych – bramka płatności Coinbase

Łatwe cyfrowe pobieranie

Easy Digital Downloads to popularna darmowa wtyczka WordPress dla osób sprzedających produkty cyfrowe na swojej stronie WordPress. Brama płatności Coinbase jest oferowany jako dodatek premium do stron internetowych korzystających z Easy Digital Downloads. Pozwala akceptować płatności Bitcoin w Twojej witrynie, używając Coinbase jako procesora płatności.

Rozszerzenie Coinbase

Aby rozpocząć, musisz kupić bramkę płatności Coinbase ze strony Easy Digital Downloads. Następnie zainstaluj go na swojej stronie WordPress.

Następnie zarejestruj się w Coinbase. Następnie postępuj zgodnie z Dokumentacja konfiguracji bramki płatności Coinbase połączyć Coinbase ze swoją witryną. Po skonfigurowaniu będziesz mógł otrzymywać płatności Bitcoin za pomocą WordPress dla produktów cyfrowych w Twojej witrynie.

Cyfrowa Paybox

Cyfrowa Paybox

Cyfrowa Paybox to kolejna wtyczka premium, która pozwoli ci wziąć Bitcoin w zamian za cyfrowe pobieranie. To rozwiązanie integruje się z wieloma bramkami płatności, ale używa Bitpay do akceptowania Bitcoin.

Łatwy w instalacji i konfiguracji, cyfrowy Paybox pozwala klientom zdecydować, ile chcieliby zapłacić za produkt cyfrowy. Możesz ustawić minimalną płatność (lub stałą cenę, jeśli wolisz), więc ta wtyczka jest dobrą opcją, jeśli chcesz otrzymywać darowizny na cyfrowe pliki do pobrania. Po dokonaniu płatności Digital Paybox automatycznie wysyła do kupującego tymczasowo zaszyfrowany link pocztą e-mail, umożliwiając mu otrzymanie produktu cyfrowego.

Płatności Mollie dla WooCommerce

Mollie

Mollie to rozwiązanie bramki płatności, które ułatwia dokonywanie płatności online. Jedną z wielu opcji płatności jest Bitcoin. Płatności Mollie dla WooCommerce jest jedną z ich darmowych wtyczek, które umożliwią szybką integrację wszystkich głównych systemów płatności, w tym Bitcoin, z witryną WooCommerce.

Aby rozpocząć, zarejestruj się w Mollie i zainstaluj wtyczkę Mollie Payments for WooCommerce na swojej stronie internetowej. Gdy klient zapłaci Bitcoinem, otrzymasz odpowiednią kwotę w euro. A ponieważ Mollie przetwarza wszystkie Twoje płatności Bitcoin za pomocą WordPress i wysyła je bezpośrednio do Twojego banku, nie potrzebujesz nawet portfela Bitcoin.

GoUrl – bramka płatności Bitcoin, płatne pobieranie i członkostwo

GoUrl

GoUrl to bramka płatności kryptowalut. Wtyczka GoUrl WordPress, GoUrl – bramka płatności Bitcoin, płatne pobieranie i członkostwo, pozwoli Ci akceptować płatności Bitcoin za pomocą WordPress. Jednak GoUrl nie przeniesie Bitcoinów na gotówkę, a jedynie przekaże płatności do Twojego portfela Bitcoin. Ta wtyczka akceptuje również inne kryptowaluty w Twojej witrynie WordPress, w tym Litecoin, Dash, BitcoinCash i wiele innych.

Wtyczka GoUrl umożliwia odwiedzającym płacenie altcoin za produkty, cyfrowe pliki do pobrania, wyświetlenia stron i subskrypcje członkostwa. GoUrl udostępnia również szereg innych wtyczek rozszerzeń, w tym GoUrl dla WooCommerce i Darowizny Bitcoin GoUrl.

Ostatnie przemyślenia na temat przetwarzania płatności Bitcoin za pomocą WordPress

Jak widać, dostępnych jest wiele wtyczek i metod umożliwiających przetwarzanie i akceptowanie płatności Bitcoin za pomocą WordPress. Wybrane narzędzia powinny zależeć wyłącznie od witryny i potrzeb odbiorców. I pamiętaj, że zawsze możesz wypróbować kilka różnych rozwiązań, aby zobaczyć, co działa, i upewnić się, że znajdziesz najlepiej dopasowane rozwiązanie Bitcoin dla swojej witryny.

Którą wtyczkę do kryptowaluty wybierzesz, aby pomóc Ci akceptować płatności Bitcoin za pomocą WordPress? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej…

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map