Google+ dla WordPress – Wskazówki i wtyczki do Twojego bloga

Chociaż wszyscy słyszeli o Google Plus, często jest to ostatni kanał w mediach społecznościowych, który ludzie rozważają promując swoją firmę. Działając w podobny sposób jak Facebook i Twitter, Google Plus oferuje wszystko, czego można oczekiwać od kanału mediów społecznościowych. Google Plus wyświetla kanał z ostatnich wydarzeń i postów, pozwala śledzić innych i budować własne obserwacje, udostępniać własne treści, polubić i komentować oferty innych i wiele więcej. Ponieważ jednak Googe Plus jest niewątpliwie mniej popularny niż niektóre inne platformy społecznościowe, dlaczego warto z niego korzystać?


W tym artykule rozważamy zalety korzystania z Google Plus i jak zacząć z niego korzystać. Następnie przyjrzymy się dokładniej, w jaki sposób możesz wykorzystać tę platformę mediów społecznościowych do promowania swojej firmy i jak ją zintegrować ze swoją witryną WordPress.

Dlaczego warto korzystać z Google Plus?

Google Plus

Google Plus jest idealną platformą do promowania firmy, nawiązywania kontaktów z potencjalnymi klientami i interakcji z obecną grupą fanów. Google Plus używa i łatwo integruje się z szeregiem narzędzi Google, w tym ze Zdjęciami Google, Hangoutami, Mapami, Kalendarzem, YouTube i wieloma innymi. To sprawia, że ​​publikowanie w Google natychmiast jest szybszym i łatwiejszym procesem niż wiele innych kanałów społecznościowych.

I to nie wszystko, regularne zaangażowanie w Google Plus pomaga poprawić ranking stron i postów Twojej witryny w wyszukiwarce Google. Osoby, które śledzą Cię na tym kanale, częściej będą wyświetlać Twoje treści Google Plus, jeśli będą wyszukiwać w Google przy użyciu podobnych słów kluczowych. Wreszcie Google Plus nie pobiera opłat za promowanie swoich postów biznesowych, a dzięki funkcji „kręgów” możesz kierować swoje treści do określonych grup osób.

Teraz wiemy już trochę o Google Plus i zaletach korzystania z niego, zobaczmy, jak go uruchomić…

Rozpoczęcie pracy z Google Plus

Rejestracja w Google Plus jest niezwykle szybka i łatwa. Aby to zrobić, musisz jednak mieć konto Google. U góry strony głównej Google Plus wybierz przycisk „Zaloguj się” i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby utworzyć nowe konto Google, lub wybierz konto Google, za pomocą którego chcesz się zalogować.

Wyświetl swój kanał informacyjny

Strona główna

Po zalogowaniu się do Google kanał informacyjny znajdziesz na początkowo wyświetlanej stronie „Strona główna”. Twój kanał informacyjny zawiera wybór postów opublikowanych, udostępnionych i lubianych przez obserwujących, polecanych postów, tematów do zbadania, artykułów popularnych w Google Plus i innych. Przejrzyj swój kanał wiadomości, aby dowiedzieć się, co się dzieje w Google Plus i co publikują inni.

Pod każdym wyświetlanym postem zobaczysz przycisk 1+. Jest to odpowiednik „Lubię to” na Facebooku. Liczba 1 + otrzymanych postów będzie wyświetlana obok ikony 1+. Zobaczysz także pole komentarzy i ikonę udostępniania wyświetlaną pod postami. Ważne jest, aby współpracować z innymi w swojej niszy, aby pomóc w zwiększeniu liczby swoich fanów. Polubienie, komentowanie i udostępnianie postów to skuteczny sposób.

Edytuj swój profil

Strona profilowa

Twój profil to strona, którą zobaczą obserwujący podczas sprawdzania Cię w Google Plus. Dlatego ważne jest, aby wypełnić wszystkie niezbędne informacje na stronie profilu i uczynić je tak przyjaznymi i szczegółowymi, jak to możliwe.

Istnieje wiele sposobów dostosowania strony profilu. Aby to zrobić, w menu po lewej stronie pulpitu nawigacyjnego Google Plus wybierz „Profil> Edytuj profil”. Tutaj możesz napisać własny slogan i przesłać zdjęcie profilowe oraz obraz tła swojej strony.

Możesz także dodać informacje o sobie. Na stronie profilu kliknij „Informacje”, aby dodać datę urodzenia i zawodu, a także przesłać albumy. Pamiętaj jednak, że jeśli dodasz te informacje, będą one również wyświetlane w innych usługach Google, takich jak Dysk Google i Zdjęcia. Wybierz ikonę „+”, aby dodać inne informacje, takie jak informacje o pracy i edukacji, gdzie mieszkasz, oraz linki do innych profili i witryn społecznościowych.

Twoja strona profilu pokazuje również wszystkie posty, które opublikowałeś lub udostępniłeś, a także społeczności, do których dołączyłeś i kolekcje, które utworzyłeś. Omówimy społeczności i kolekcje w dalszej części artykułu.

Dodaj obserwujących

Ludzie

W sekcji „Ludzie” w menu po lewej stronie pulpitu możesz znaleźć osoby do obserwowania, zobaczyć, kto Cię obserwuje, i zarządzać tymi, których obserwujesz. Pod kartą „Znajdź osoby” Google Plus sugeruje osoby do obserwowania, a także możesz wyszukiwać określone osoby za pomocą funkcji wyszukiwania u góry strony.

Karta „Obserwowanie” pozwala zobaczyć, kogo obserwujesz. Jedną z cech odróżniających Google Plus od innych kanałów mediów społecznościowych jest ich koncepcja „kręgów”. Kręgi pozwalają tworzyć różne grupy i odpowiednio umieszczać obserwujących w tych grupach. Może to być szczególnie przydatne do tworzenia określonych grup docelowych w celu promowania różnych rodzajów treści.

Rozpocznij publikowanie

Dodaj post

Aby opublikować w Google Plus, wybierz „Strona główna” lub „Profil” z paska menu, a następnie po prostu kliknij ikonę ołówka w prawym dolnym rogu ekranu. W wyskakującym okienku napisz swój post, dodaj interaktywne linki, obrazy, udostępnij swoją lokalizację i nie tylko. Po opublikowaniu nadal możesz edytować post, przenieść go do kolekcji, przypiąć do góry swojego profilu oraz wyłączyć komentarze lub udostępnianie, aby wymienić kilka opcji.

Jak korzystać z Google Plus, aby promować swoją witrynę WordPress

Teraz już wiesz trochę o tym, jak zacząć korzystać z Google Plus. Nie spiesz się z zapoznaniem się z tą platformą mediów społecznościowych. Gdy będziesz mieć pewność korzystania z Google Plus, następnym krokiem jest zastanowienie się, jak go użyć, aby najlepiej promować swoją witrynę WordPress.

Włącz Google Plus dla swojej marki

Utwórz markę

Jeśli chcesz promować swoją witrynę WordPress w Google Plus, musisz utworzyć konto marki Google Plus. Konfigurując własną stronę marki, fani mogą łatwo wyszukiwać, znajdować i śledzić Cię w Google Plus. Twoja marka może także publikować, komentować i udostępniać, a także tworzyć własne kolekcje i społeczności.

Aby utworzyć konto marki Google Plus, otwórz Marka Google Plus strona. Nadaj stronie swojej marki nazwę i wybierz „Włącz”. Google Plus otworzy się na Twoim nowym koncie marki. Możesz utworzyć dowolną liczbę kont marki i przełączać się między nimi a kontem osobistym, klikając ikonę kont w prawym górnym rogu.

Twoje konto marki będzie całkowicie puste po jego założeniu. Musisz więc poświęcić czas na edycję strony profilu swojej marki, znajdowanie osób do obserwowania, tworzenie kolekcji i generalnie konfigurowanie marki.

Zoptymalizuj swoją stronę Google Plus

Zoptymalizuj stronę marki

Spróbuj połączyć markę swojej strony Google Plus jak najbliżej marki. Oprócz wyświetlania tej samej nazwy, użyj tego samego logo i obrazów, aby strona była natychmiast rozpoznawalna dla fanów próbujących nawiązać z Tobą kontakt w Google Plus.

W sekcji „Profil” wybierz „Edytuj profil> Zarządzaj stroną”. Tutaj możesz dodać informacje kontaktowe, linki do swojej witryny i innych platform mediów społecznościowych. Ponadto kliknij „Historia”, aby napisać opis swojej firmy, upewniając się, że podałeś słowa kluczowe i dalsze linki do treści w swojej witrynie.

Podczas tworzenia postów używaj słów kluczowych, których szukasz w rankingu. Dodawaj wezwania do działania, linki do swojej witryny i zadawaj pytania, aby zaangażować obserwujących i rozpocząć dyskusje. Hashtagi są również używane w Google Plus, aby umożliwić czytelnikom szybkie znalezienie poszukiwanych treści. Dlatego zawsze dodawaj odpowiednie hashtagi na końcu postu, aby zwiększyć strumienie ruchu do swoich treści.

Dołącz do społeczności

Nowa społeczność

Społeczności to skuteczny sposób łączenia się z innymi w Twojej niszy. W obszarze „Odkrycie” na pasku menu możesz wyświetlić liczne kategorie społeczności lub wyszukać określoną społeczność na pasku wyszukiwania. Możesz także tworzyć własne społeczności w „Społecznościach> Utwórz społeczność”.

Dołączanie do społeczności umożliwia dostęp do docelowych odbiorców, udostępnianie postów, czat na odpowiednie tematy i sprawdzanie, jakie tematy są szeroko omawiane w branży. Społeczności są również doskonałym miejscem na poznanie się jako ekspert w swojej dziedzinie i zwiększenie liczby obserwujących.

Twórz kolekcje

Utwórz kolekcję

Utworzenie różnorodnych „kolekcji” pozwoli Ci pogrupować treści i udostępnić je określonym grupom docelowym. Aby utworzyć kolekcję, kliknij ikonę „ołówka” w dolnej części strony „Profil” lub „Strona główna”. Następnie obok swojego nazwiska kliknij link i wybierz „Utwórz kolekcję”. Tutaj możesz także wybrać, która kolekcja ma publikować nowe treści.

Kolekcje i ich zawartość mogą być udostępniane Twoim „kręgom”, a obserwujący mogą obserwować poszczególne kolekcje. Jest to świetny sposób na wysyłanie odpowiednich treści do odpowiednich osób i nie obciążanie obserwujących nieistotnymi informacjami.

Jak zintegrować swoją witrynę WordPress i kanał Google Plus

Ważne jest, aby promować swoją stronę Google Plus w witrynie WordPress, aby zachęcić odwiedzających ją do śledzenia. Wyświetlanie przycisków śledzenia w mediach społecznościowych i kanału społecznościowego pomoże Ci to osiągnąć.

Wyświetl przyciski śledzenia w mediach społecznościowych

Monarcha

Monarch from Elegant Themes to skuteczna wtyczka do mediów społecznościowych, która zapewnia stylowe przyciski śledzenia, które mogą być wyświetlane w różnych miejscach na Twojej stronie. Gdy odwiedzający dołączą do Ciebie w Google Plus, będziesz w stanie utrzymywać kontakt z tymi potencjalnymi klientami i zwiększyć szanse, że ponownie odwiedzą Twoją witrynę w przyszłości.

Osadź kanał społecznościowy Google Plus

Flow-Flow G + Social Stream

Osadzanie kanału społecznościowego na stronach lub widżetach w witrynie WordPress to kolejny sposób odwołania się do odwiedzających witrynę. Flow-Flow WordPress Social Stream umożliwia wyświetlanie treści i dyskusji ze strony profilu Google Plus (oraz 15 innych sieci społecznościowych i kanałów) w witrynie. Ułatwi to odwiedzającym krótki przegląd tego, czego brakuje, jeśli nie obserwują Cię w Google Plus. Ostatecznie korzystanie z kanału społecznościowego powinno prowadzić do wzrostu liczby obserwowanych użytkowników Google Plus i umożliwiać utrzymywanie kontaktu z odbiorcami długo po opuszczeniu witryny.

Ostatnie przemyślenia na temat korzystania z Google Plus

Jak widać, Google Plus może być prawdziwą bronią w twojej zbroi, pomagając Ci uzyskać przewagę nad konkurencją. Ten kanał mediów społecznościowych pomoże Ci promować swoją stronę internetową, docierać do nowych potencjalnych klientów i utrzymywać kontakt z aktualnymi obserwatorami. Oprócz tego pomoże również poprawić ranking w Google. Na co czekasz… czas zarejestrować się w Google Plus!

Jakie są Twoje wrażenia z korzystania z Google Plus? Podziel się swoimi przemyśleniami na temat tego kanału mediów społecznościowych w komentarzach poniżej…

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map