Gdzie znaleźć pomoc w WordPress

Zwykli użytkownicy WordPressa wiedzą, że nauka i obsługa jest bardzo łatwa. Ale niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy profesjonalistą, będą chwile, kiedy będziesz potrzebować pomocy z WordPress. Nie martw się, miłą rzeczą w WordPress jest to, że ma szeroką społeczność gotową do pomocy. Ponadto internet jest wypełniony wieloma wysokiej jakości blogami, samouczkami WordPress i zasobami, które mogą dostarczyć odpowiedzi na najczęstsze problemy z WordPress. Ten post pokaże Ci jedne z najlepszych miejsc, w których możesz znaleźć pomoc WordPress.


Ale poczekaj – zanim zaczniesz szukać pomocy z zewnątrz, oto kilka pierwszych kroków:

  • Sprawdź, czy nie jest to konflikt wtyczek. Często pojawiają się problemy z powodu konfliktu między wtyczką z rdzeniem WordPress, motywem lub inną wtyczką. Łatwo to rozwiązać. Najpierw dezaktywuj wtyczki. Jeśli problem zniknie, wiesz, że to problem z wtyczką. Reaktywuj więc swoje wtyczki pojedynczo, aby zlokalizować problem. Po prostu pomiń wtyczkę lub poszukaj lepszej alternatywy.
  • Sprawdź, czy Twój motyw jest problemem. Po prostu aktywuj jeden z domyślnych motywów WordPress (takich jak Twenty Nineteen) zamiast istniejącego motywu WordPress. Jeśli problem zniknie, spróbuj skontaktować się z programistą motywów w celu uzyskania pomocy.
  • Sprawdź, czy Twoja witryna nie działa z powodu serwera / hostingu. Możesz także wykonać niektóre proste kontrole strony aby dowiedzieć się, dlaczego Twoja witryna WordPress nie działa.

Jeśli w tym momencie nie jesteś w pobliżu rozwiązania, możesz przejść do wyszukiwania zasobów online w poszukiwaniu odpowiedzi na problemy z WordPress.

Podczas szukania rozwiązania ważne jest, aby użyć właściwych słów kluczowych, aby rozpocząć wyszukiwanie. Z tego powodu zwróć uwagę na wszelkie Komunikat o błędzie na ekranie. Może wskazywać na charakter problemu i możesz użyć tych słów jako wyszukiwanych terminów w wyszukiwarkach.

Tutaj znajdziesz pomoc dotyczącą WordPress.

1. Użyj przycisku Pomoc

Pomoc WordPress

Jest Przycisk pomocy w prawym górnym rogu każdego ekranu WordPress. Kliknij na niego – poprowadzi Cię do informacji istotnych dla ekranu, na którym jesteś. Odsyła do odpowiedniej dokumentacji WordPress i jest bardzo prawdopodobne, że znajdziesz tutaj swoje rozwiązanie.

2. Wyszukaj na stronach FAQ WordPress

The Strony FAQ WordPress zawiera pytania, które są starannie podzielone na kategorie. Twój problem może pojawić się na tych stronach, w przeciwnym razie możesz zadać pytanie na stronie FAQ Strona robocza.

3. Sprawdź stronę wtyczki lub motywu

Jeśli stwierdzisz, że przyczyną problemu jest wtyczka lub motyw, poszukaj rozwiązania na oficjalnej stronie produktu. Jeśli korzystasz z bezpłatnej wtyczki WordPress.org, dostępne są zakładki do instalacji i pomocy technicznej. Możliwe, że mają już wymienione rozwiązanie problemu, który masz. W przypadku darmowego motywu WordPress.org zazwyczaj znajduje się szybki link do strony głównej motywu (gdzie zwykle można znaleźć dokumentację), a także przycisk na pasku bocznym strony motywu, aby wyświetlić forum pomocy technicznej. Pamiętaj tylko, że motyw i wtyczki w repozytorium WordPress są bezpłatne. Bądź więc uprzejmy i ładnie proś o rozwiązania. Lub jeśli jest wersja premium, możesz rozważyć aktualizację.

Mówiąc o premium – jeśli kupiłeś motyw lub wtyczkę, użyj tej samej logiki. Najpierw poszukaj dokumentacji. Większość programistów sprawia, że ​​jest to bardzo łatwe do znalezienia poprzez link do niego na stronie przedmiotu. Na przykład w Themeforest zwykle można znaleźć informacje o dokumentacji motywu na karcie obsługi elementów. Jeśli nie znajdziesz rozwiązania w dokumentacji, skontaktuj się z programistą. Często zakup obejmuje 6 miesięcy do 1 roku wsparcia. Kto lepiej pomaga niż osoba lub zespół, który utworzył przedmiot?

4. Fora wsparcia WordPress

The Fora wsparcia na WordPress.org to jedno z pierwszych miejsc, w których można poprosić wolontariuszy o pomoc w rozwiązaniu problemu. Jest to szczególnie przydatne dla początkujących, którzy mogą znaleźć gotowe rozwiązanie w istniejących wątkach. Jeśli nie, jako zarejestrowany użytkownik możesz również otworzyć nowy wątek.

Strony obsługi wtyczek

Zadbaj o zwięzłe i odpowiednie informacje. Wyjaśnij dotychczasowe wysiłki, prześlij zrzuty ekranu przedstawiające problem do chmury i podaj linki w wątku. Jeśli chcesz, dowiedz się więcej o tym, jak pisać świetna prośba o wsparcie.

5. Wyszukaj wysokiej jakości zasoby online

Istnieje wiele wysokiej jakości zasobów, takich jak WordPress TV dostępne w Internecie, które pomogą Ci lepiej zrozumieć WordPress. Przed rozszerzeniem wyszukiwania możesz zapoznać się z tymi samouczkami.

Ponadto istnieje wiele wspaniałych blogów i witryn z samouczkami związanych z WordPress (takich jak WPExplorer). Obejmują one sposoby radzenia sobie z typowymi błędami lub problemami WordPress, takimi jak błędy 404, problemy z wyczerpaniem pamięci, problemy z uszkodzeniem bazy danych, WordPress pokazujący pusty ekran i więcej. Jeśli potrzebujesz dodatkowych zasobów, wypróbuj jeden z tych najlepszych blogów na WordPress.

6. Kompendium WP

Kompendium WP to kolejna świetna kompilacja samouczków krok po kroku dla niemal każdego tematu związanego z WordPress. Co więcej, jest dostępne jako fajne rozszerzenie do przeglądarki Chrome, dzięki czemu pomoc WordPress jest tylko jednym kliknięciem. Poza tym wiele modułów szkoleniowych pomaga początkującym zapoznać się z WordPress i jego sposobami.

7. Wypróbuj pokój rozmów IRC

The IRC Chat Room służy głównie do pomocy na żywo dla programistów WordPress. Duża część dyskusji może być zbyt techniczna dla przeciętnych użytkowników WordPress, takich jak ty i ja. Mimo to, jeśli pozostawisz pytanie, istnieje szansa, że ​​może tu odpowiedzieć jakiś wolontariusz.

8. Wymiana stosów WordPress

The Wymiana stosów WordPress to kolejne miejsce przeznaczone głównie dla programistów. Jest bezpłatny i możesz zadawać pytania i odpowiadać na nie bez rejestracji w witrynie. Ponieważ najwyżej oceniane odpowiedzi są przenoszone na górę, możesz szybko znaleźć najlepszą odpowiedź. Znajdziesz tutaj dyskusję związaną głównie z kodem WordPress.

Kolejnym miejscem do dyskusji na temat WordPress jest Rise Forums. To miejsce, w którym można spotkać właścicieli witryn, blogerów i użytkowników WordPress w celu omówienia typowych problemów. Aby uzyskać jednorazową opłatę rejestracyjną w wysokości 10 USD, możesz dołączyć do dyskusji w społeczności.

9. Zapytaj swojego dostawcę usług hostingowych

Niektóre zarządzane usługi hostingowe, takie jak WPEngine, Flywheel lub Kinsta, dysponują własnym zespołem ekspertów WordPress. Wystarczy otworzyć bilet lub czat na żywo, aby uzyskać pomoc od zespołu wsparcia.

10. Zatrudnij pomoc

W razie wątpliwości zwróć się do profesjonalisty. Wybierz spośród małych freelancerów na stronach takich jak Fiverr i Upwork. Lub zainwestuj w usługę wsparcia WordPress premium. Często podejmują się konserwacji i zarządzania całym szeregiem usług WordPress i rozwiązują wszelkie problemy, z którymi możesz się spotkać. Oto kilka, które zalecamy:

Wsparcie techniczne WP

Wsparcie techniczne WP oferuje kompleksowe plany konserwacji i serwisów WordPress. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz szybkiej naprawy awaryjnej (jednorazowa opłata 65 USD), standardowej konserwacji (45 USD miesięcznie, która obejmuje kopie zapasowe, aktualizacje i zabezpieczenia), czy jeśli chcesz komfortu nieograniczonej pomocy, istnieją również miesięczne plany (od zaledwie 60 USD / mo).

WP Help

WP Help zajmie się wszystkimi aspektami WordPress za opłatą w wysokości od 129 do 299 USD. Od bezpieczeństwa po tworzenie kopii zapasowych i monitorowanie aż po aktualizacje – zajmują się całą gamą usług WordPress.

Wzmocnienia WP

Wzmocnienia WP, usługa, która dba o szybkość, bezpieczeństwo, kopie zapasowe i aktualizacje dowolnej liczby witryn WordPress. Są dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, do monitorowania i edycji Twojej witryny. Plany zaczynają się od 50 USD miesięcznie i dla tych premii WP będą monitorować, tworzyć kopie zapasowe i przywracać witrynę. Twoja strona będzie w pełni zarządzana przez cały dzień, każdego dnia.

WPSite Care

WP Site Care dążymy do zapewnienia kompleksowych usług wsparcia WordPress małym firmom i profesjonalnym blogerom. Zoptymalizują Twoją witrynę pod kątem szybkości i pomogą zwiększyć ruch. Pakiety zawierają audyty bezpieczeństwa, kopie zapasowe i szybkie rozwiązywanie problemów wsparcia. Plany zaczynają się od 79 USD miesięcznie, a do dyspozycji jest 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

Valet.io

Valet.io świadczy usługi konserwacji i zarządzania stronami internetowymi WordPress. Można im zaufać, aby utrzymać płynność działania witryny i pomóc w projektach programistycznych. Z dumą rozumieją Twoje cele i współpracują z Tobą, aby realizować je w sposób zrównoważony. Musisz wypełnić formularz ze swoimi danymi, aby poznać ich plany i ceny.

Ostatnie słowa na temat znajdowania pomocy w WordPress

WordPress to oprogramowanie typu open source, które wspiera silna społeczność. Poza tym w Internecie dostępnych jest wiele zasobów. Więc następnym razem, gdy pojawi się ekran WordPress, którego nie rozumiesz, nie panikuj. Zachowaj spokój i znajdź wyjście, korzystając z zasobów sugerowanych w tym poście.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me