Dni, w których posiadanie ładnego motywu wystarczyło, aby wyróżnić się w internetowej dżungli, są policzone. Ogromny rozwój WordPress, z wieloma nowymi, utalentowanymi programistami, tworzącymi mnóstwo ładnie wyglądających motywów, które umożliwiają nawet najbardziej niepiśmiennym projektantom stworzenie ładnej strony internetowej bez ogromnego budżetu i bez konieczności spędzania niezliczonych godzin na nauce projektowania tego.


Dziś, aby wywrzeć wrażenie, motyw musi być nie tylko łatwy dla oczu, ale także intuicyjny w obsłudze. Dobra wiadomość jest taka, że ​​nie musi to być kompromis. W wielu przypadkach łatwość obsługi stanowi dopełnienie i tak już pięknego motywu i sprawia, że ​​odwiedzanie Twojej witryny jest przyjemnością na każdym poziomie.

Ale kiedy myślisz o przyjazności dla użytkownika, łatwo jest pomyśleć, że jest to coś złożonego i kosztownego zarezerwowanego dla większych witryn, takich jak Facebook i YouTube. Ale nie musi tak być. Łatwość obsługi może oznaczać

Co sprawia, że ​​motyw jest przyjazny dla użytkownika?

W przeciwieństwie do piękna, to, czy motyw jest przyjazny dla użytkownika, nie jest czymś, co wybierzesz na podstawie kaprysu opartego na twoich preferencjach estetycznych (które mogą różnić się od odbiorców). To jest coś, o czym decydujesz, mając na uwadze (przyszłych) odbiorców.

Motyw jest przyjazny dla użytkownika, jeśli:

  • Skutecznie prezentuje treści, które są najważniejsze / istotne dla odbiorców.
  • Projekt jest czysty i intuicyjny.
  • Styl motywu i zdjęcia są odpowiednie dla Twojej witryny. (Lub odwrotnie, jest na tyle neutralny, że pozwala treści mówić za siebie).

Jest to również premia, jeśli motyw ma funkcje, które obsługują to, co chcesz zrobić ze stroną internetową w przyszłości. (Dzięki temu możliwe jest włączanie nowych elementów bez znacznego przestoju. Oczywiście wszelkie przestoje mogą być irytujące dla oddanej publiczności.) Mówiąc prosto, jeśli pomaga ci komunikować to, co chcesz skuteczniej komunikować, temat jest przyjazny dla użytkownika.

Na przykład użycie standardowego motywu biznesowego w witrynie portfolio, jeśli jesteś fotografem, może być przyczyną wysłania niewłaściwej wiadomości. (O ile oczywiście twoi główni klienci nie są typami korporacyjnymi, którzy czują się jak w domu, gdy strona internetowa z uśmiechniętymi ludźmi w garniturach jest obrazem tła, powiedziałbym, że masz dobry pomysł.) Jeszcze bardziej oczywistym przykładem jest to, w jaki sposób prawdopodobnie nie powinieneś używać w swojej witrynie motywu non-profit na temat promocji markowych produktów.

Ale oczywiście może to być bardziej subtelne. W większości przypadków jest o wiele bardziej subtelny. Na przykład istnieje wiele motywów z portfolio, które wyglądają świetnie. Spośród tych, które posunęłem się do stwierdzenia, że ​​Daisho, Yin i Yang oraz nasz własny darmowy motyw Elegant są świetnymi przykładami minimalnych motywów portfolio (zobacz sam poniżej).

Daisho (tryb strony głównej)

Daishoportfoliotheme

Yin i Yang

yinandyangportfoliotheme

Elegancki

eleganckiportfoliotheme

Przy pierwszej inspekcji są one podobne na wielu poziomach. Prosty, czysty i piękny. Ale nie są pozbawieni swoich zasadniczych różnic. Yin & Yang pozwala na większy priorytet w zakresie treści wizualnych, optymalny dla powiedzmy fotografa lub projektanta, ale nie tak optymalny dla copywriter. I odwrotnie, Daisho (w trybie strony głównej) pozwala bardziej skoncentrować się na tekście, co czyni go idealnym dla produktu lub usługi, które trudniej jest przedstawić wyłącznie za pomocą elementów wizualnych.

Priorytetem powinna być treść najlepiej reprezentująca to, co robisz. Niezależnie od tego, czy jest to film, portfolio obrazów, czy sam tekst. (Ta sama zasada dla blogów i innych stron internetowych.)

Jeśli chodzi o czystość i intuicyjność motywu, będziesz zmuszony dokonać oceny. Zasadniczo chcesz, aby było kilka opcji i elementów rozpraszających uwagę, które mogłyby odciągnąć uwagę od głównego punktu Twojej witryny. Jeśli okaże się, że motyw zachęca do podjęcia działań, które ma podjąć użytkownik… na przykład sprawdź portfolio lub przeczytaj więcej o określonej usłudze, możesz mieć opiekuna.

When In Doubt: Idź po prosty i czysty motyw

Jeśli nie masz jeszcze pewności co do tematu lub w przyszłości możesz wybrać witrynę w jednym z kilku kierunków, wybierz coś czystego, prostego i neutralnego. W ten sposób możesz wprowadzić niewielkie, a nawet monumentalne zmiany w temacie i logo, ale nadal używaj tego samego motywu. (Dokonywanie „przeprojektowania” niesamowicie bezbolesne).

Kiedy mówię prosto, mam na myśli projekt, niekoniecznie możliwości motywu. Przynajmniej powinien być zoptymalizowany zarówno pod kątem urządzeń mobilnych, jak i Internetu, biorąc pod uwagę duży odsetek użytkowników mobilnych. (Jest to zwykle określane jako responsywne. Termin, na który chcesz zwracać uwagę.) Jeśli chcesz zacząć od prostego bloga, ale chcesz mieć opcję stworzenia świetnie wyglądającej strony usługi w przyszłości, wybranie motywu, który obsługuje oba tryby nietoperza, może zaoszczędzić ci bólu głowy, kilku godzin, a być może nawet tuzina gotówki w przyszłości.

Możesz na przykład skorzystać z naszego własnego Total, który jest responsywny, ma piękny układ bloga, a także narzędzie do tworzenia stron, gdy chcesz zbudować te strony docelowe.

Ale możesz się zastanawiać dlaczego powinieneś wybrać coś prostego. Być może zauważyłeś, że w czasach projektowania stron internetowych jest coś w rodzaju boomu minimalizmu. Logo stają się uproszczone. Obiekty 3D i przyciski znów stają się płaskie. Duże marki wdrażają przeprojektowane strony internetowe, które nie uwzględniają artystycznych rozwiązań i fantazyjnych animacji, a zamiast tego skupiają się na prostocie i użyteczności.

Może to dlatego, że badania się rozpoczęły, i mówi prostszy = lepszy wygląd dla większości ludzi. Im bardziej złożona strona internetowa, tym mniej atrakcyjna dla użytkownika końcowego przy pierwszej wizycie. (Nie oznacza to, że ludzie nie będą się sprzeciwiać zmianie podczas przeprojektowania).

Ponadto ograniczenie się do prostych motywów może pomóc ci wybrać jeden z setek tysięcy, które są tam nieco łatwiejsze. A zaoszczędzony czas można lepiej wykorzystać (np. Tworzenie treści dla nowej, wspaniałej witryny WordPress).

Czy Twój wybrany motyw się sprawdza??

Zanim w końcu zdecydujesz się kupić (lub po prostu zainstalować) motyw, jest kilka rzeczy, które powinieneś sprawdzić przed sobą

  • Czy to jest aktualne??
  • Czy oferuje aktywne wsparcie?
  • Czy to jest wolne od błędów??
  • Czy jest to trudny problem??

Jeśli korzystasz z katalogu WordPress.org lub Themeforest marketplace, możesz dowiedzieć się większości z tych rzeczy i bardzo łatwo opanować inne.

Czy to jest aktualne??

Jeśli Twój motyw nie jest aktualny, może mieć luki w zabezpieczeniach lub być niezgodny z najnowszą wersją WordPress. Ta ostatnia sprawi, że trudno będzie znaleźć kompatybilne wtyczki (lub pozostawić przestarzałe wersje, które mają mniejszą funkcjonalność, a nawet problemy z bezpieczeństwem). Najnowsza aktualizacja motywu znajduje się po prawej stronie, pod przyciskiem „podgląd” w katalogu WordPress.

dateupdatedwordpress

I nieco dalej w prawym pasku bocznym Themeforest.

data aktualizacji

Jeśli znajdziesz idealny motyw, który okazuje się być nieco przestarzały, co powinieneś zrobić? To się zdarza cały czas. Deweloper / projektant stworzy niedocenione arcydzieło i przestanie zwracać na to uwagę, ponieważ po prostu nie warto ich bawić. A kto może ich winić? Może być kuszące, aby przejść do takiego tematu. Zwłaszcza, że ​​korzysta z niego niewiele innych stron internetowych.

Zasadniczo dobrym pomysłem jest unikanie starych motywów, które nie były aktualizowane od dłuższego czasu. Po pierwsze, mogą nie działać w ogóle z najnowszą wersją WordPress. A może tylko niektóre nowsze funkcje nie są obsługiwane. Ale w rzeczywistości najgorszym scenariuszem jest to, że działa, dopóki następna aktualizacja WordPress nie uczyni go bezużytecznym, a Ty musisz poradzić sobie ze zmianą motywów w aktywnej witrynie, oprócz znalezienia nowej.

Ale jeśli naprawdę kochasz przestarzały motyw, możesz spierać się: „Dlaczego nie użyć starszej wersji WordPressa, z którą on działa?” A moją odpowiedzią byłoby zaprosić Cię do Google „Poprawki błędów WordPress” i przypomnieć, że kompatybilność z wtyczkami również może stać się problemem. Zaoszczędź sobie bólu głowy i trzymaj się z daleka.

Czy oferuje aktywne wsparcie?

W przypadku WordPress.Org można uzyskać dobre wskazanie na podstawie liczb na pierwszej stronie, które pokazuje, ile żądań wsparcia otrzymano, ale nie zawsze jest to bardzo dokładne przedstawienie. Niektóre bilety mogą być duplikatami lub problemem z powodu instalacji, a nie samym motywem, lub autor zagrożenia może po prostu zapomnieć oznaczyć go jako rozwiązany po otrzymaniu pomocy.

Na Themeforest powinieneś sprawdzić komentarze, a także pozostać w poszukiwaniu wzmianek o wsparciu w tekście głównym. Na przykład na stronie sprzedaży Yin i Yang na końcu kopii znajduje się specjalne forum wsparcia.

Czy to jest wolne od błędów??

Teoretycznie motywy w katalogu WordPress.org i Themeforest marketplace powinny być wolne od błędów, ponieważ kod motywu jest sprawdzany przed włączeniem. Ale w praktyce, ze względu na ludzką zdolność do błędów (szczególnie jeśli chodzi o przepracowanych ludzi przeglądających kod), istnieją pewne wyjątki.

Jednym ze sposobów, aby uzyskać ogólne wrażenie na temat integralności motywu, jest staranne przejrzenie komentarzy i recenzji i sprawdzenie, czy istnieje bezpośrednia wzmianka o niepokojącym błędzie, który nie został rozwiązany, możesz lepiej unikać motyw w ogóle (jeśli są wzmianki o drobnych błędach, a autor szybko reaguje i wprowadza poprawki, zwykle będzie to dobry znak, a nie zły…).

Czy to trudny problem?

Chociaż komentarze / recenzje są ponownie głównym źródłem informacji, polecam poszukiwanie pełnych recenzji przez osoby, które wiedzą, co robią. Jest kilka powodów. Po pierwsze, ocena czyjejś umiejętności może być trudna na podstawie komentarza / recenzji złożonej z trzech zdań. Nie mówi też nic o oczekiwaniach, jakie mieli. Oznacza to, że krótkie komentarze tego rodzaju mogą wprowadzać w błąd. Jeśli zdecydujesz się oprzeć wyłącznie na komentarzach lub nie ma żadnych recenzji, musisz wydać kilka osądów telefonicznych na temat umiejętności technicznych komentatora, ich oczekiwań i tego, czy jest podobny do twojego.

Jeśli w tym momencie martwisz się, czy warto poświęcić tyle wysiłku na temat, zastanów się, że sposób, w jaki WYGLĄD witryny jest w rzeczywistości ważniejszy dla pierwszego wrażenia, niż rzeczywista treść. A także, im bardziej pilnie się przez to przechodzisz, tym mniej musisz się tym martwić, a tym bardziej będziesz mógł skupić się na pisaniu, projektowaniu lub fotografowaniu. Jeśli potrzebujesz inspiracji, możesz zobaczyć niektóre z naszych rekomendacji tematycznych tutaj.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me