1. 1. Teraz czytam: Dostosuj obszar administracyjny WordPress za pomocą brandingu White Label
  2. 2). Jak dostosować interfejs użytkownika administratora WordPress

Wszyscy znają interfejs administracyjny WordPress. W grudniu przyznano mu nowy nowoczesny design. Kolorystyka została ulepszona, jednak ogólny układ interfejsu nie zmienił się przez wiele lat.


WordPress jest znany ze swojej elastyczności dzięki funkcjonalności, którą oferują wtyczki i motywy. Niestety obszar administracyjny nie jest elastyczny. Podstawowa wersja WordPress nie pozwala ci na zmianę obszaru administratora.

Dzisiaj chciałbym rzucić okiem na fantastyczną wtyczkę zatytułowaną White Label Branding, która pozwala zmieniać obszar administratora według własnego uznania. Wtyczka jest przydatna do znakowania stron internetowych dla klientów i usuwania niepotrzebnych menu.

White Label Branding oferuje setki opcji dostosowywania. Opcje są podzielone na pięć głównych sekcji: branding, nawigacja, logowanie, schematy kolorów i menedżer ról.

Branding

Znakowanie obszaru administracyjnego to świetny sposób na wyróżnienie stron internetowych i podniesienie profilu zarówno dla klientów, jak i personelu. Wtyczka pozwala zmienić ulubioną stronę administratora, zmienić logo nagłówka i logo stopki. Wiadomości WordPress i opcje pomocy można również wyłączyć w tym obszarze.

Opcje marki

Adres e-mail i nazwę używaną w powiadomieniach e-mail można skonfigurować. Wiadomości można również dodawać do publicznego pulpitu nawigacyjnego oraz pulpitu nawigacyjnego redaktorów i administratorów.

Domyślne widżety można również wyłączyć w panelach kontrolnych. Jest to przydatna opcja, ponieważ pulpit nawigacyjny często może być zatłoczony i przytłaczać użytkowników.

Opcje marki

Nawigacja

White Label Branding pozwala usunąć (przeczytać: ukryć!) Menu najwyższego poziomu i podmenu z głównego menu administratora WordPress (tj. Menu po lewej stronie). Jest to przydatne, jeśli projektujesz stronę internetową dla przyjaciela lub klienta, który nie ma doświadczenia z WordPress. Na przykład można usunąć łącza menu Wygląd i ustawienia dla początkujących użytkowników, aby ważne ustawienia konfiguracji nie uległy zmianie.

Opcje nawigacji

Pasek administracyjny WordPress (tj. Menu u góry strony) można również ukryć. Alternatywnie możesz usunąć określone elementy z paska administratora.

Opcje nawigacji

Zaloguj sie

Stronę logowania i formularz logowania można dostosować w obszarze ustawień. Możesz zmienić logo logowania i schemat kolorów, które są używane na stronie logowania. Formularz można następnie umieścić na stronie za pomocą osi poziomej i pionowej.

Opcje logowania

Istnieje wiele opcji dostosowywania formularzy. Możesz zmienić kolory każdej etykiety, pola i ramki. Promień formularza można również zmienić.

Sama liczba dostępnych opcji konfiguracji nie będzie używana przez większość użytkowników WordPress; są jednak dostępne dla tych, którzy tego potrzebują.

Opcje logowania

Jeśli nie podoba ci się domyślny formularz logowania, możesz go całkowicie zastąpić własnym przy użyciu HTML i CSS. Istnieje również opcja wykonania kopii zapasowej ustawień szablonu.

Opcje logowania

Schemat kolorów

WordPress 3.8 wprowadził osiem nowych schematów kolorów dla administratorów. To była miła zmiana w stosunku do niebieskich i szarych opcji, które były dostępne wcześniej.

Schematy kolorów z białą etykietą

Każdy z tych nowych schematów kolorów można wybrać jako podstawę własnego schematu kolorów w brandingu White Label. Możesz dostosować główny kolor, kolor linku i kolor wyświetlany, gdy ktoś najedzie myszką na element.

Opcje schematu kolorów

Można utworzyć kopię zapasową ustawień schematu kolorów, a także istnieje możliwość załadowania własnego zestawu ikon.

Opcje schematu kolorów

Menedżer ról

Branding White Label obejmuje również kompletnego menedżera ds. Ról i zdolności. Ta funkcja nie jest domyślnie włączona. Musisz włączyć to w obszarze opcji. Po włączeniu możesz włączyć lub wyłączyć każde ustawienie uprawnień dla grup użytkowników. Uprawnienia można również konfigurować dla poszczególnych użytkowników.

Jedną z najlepszych funkcji menedżera ról jest możliwość całkowitego wyłączenia obszaru administracyjnego WordPress dla grupy użytkowników, a następnie przekierowania ich na inną stronę. Na przykład, jeśli nie chcesz, aby komentatorzy przeglądali obszar administracyjny, możesz wyłączyć obszar administracyjny dla grupy użytkowników subskrybentów i przekierować ich z powrotem na stronę główną.

Opcje menedżera ról

Opcje

Strona opcji wtyczek pozwala włączyć lub wyłączyć określone funkcje wtyczek, takie jak menedżer ról i branding wiadomości e-mail.

Strona opcji

Na szczęście wtyczka ma świetny system importu i eksportu. Dzięki temu możesz wykonać kopię zapasową każdego aspektu ustawień konfiguracji administratora i wyeksportować je do innych stron internetowych, aby wszystkie witryny były skonfigurowane w ten sam sposób.

Projektanci stron internetowych mogą również użyć opcji eksportu do tworzenia różnych szablonów konfiguracji dla klientów. Na przykład możesz skonfigurować jedną konfigurację dla początkujących użytkowników, drugą dla użytkowników znających WordPress itp. Dzięki temu nie będziesz konfigurować interfejsu administratora za każdym razem.

Strona opcji

Końcowe przemyślenia

W przeszłości korzystałem z wielu wtyczek dostosowywania administratora WordPress. Większość pozwala na dokonywanie prostych dostosowań, takich jak zmiana logo formularza logowania i zmiana schematu kolorów w obszarze administracyjnym. Branding białej etykiety różni się pod tym względem. Pozwala dostosować każdy aspekt interfejsu administratora. Nie mogę wymyślić żadnej innej wtyczki, która dałaby ci taki poziom kontroli nad obszarem administracyjnym.

Wtyczka sprzedaje za 25 USD od CodeCanyon. Został pierwotnie wydany pod koniec 2010 roku, ale nadal jest regularnie aktualizowany do dziś. Jeśli projektujesz strony internetowe dla przyjaciół lub klientów, zalecam sprawdzenie White Label Branding, ponieważ daje to pełną kontrolę nad tym, co ludzie mogą zobaczyć i zrobić w obszarze administracyjnym WordPress. Wtyczka jest również przydatna dla tych, którzy chcą uporządkować swoje menu administracyjne i usunąć menu (ponieważ każdy programista wtyczek wydaje się nalegać na dodanie swojego menu do najwyższego poziomu!).

Dowiedz się więcej o wtyczce WordPress do brandingu White Label.

Jeśli prowadzisz wszystkie witryny samodzielnie, ale nadal chcesz dodać branding do formularza logowania i obszaru administracyjnego, zalecamy użycie Dostosuj administratora zamiast. Pobieranie jest bezpłatne, a konfiguracja zajmuje tylko minutę.

Mam nadzieję, że podobała Ci się ta recenzja. Jeśli masz pytania dotyczące wtyczki, możesz je zadać w polu komentarza.

Powodzenia,
Kevin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me