Narzędzia do dostosowywania motywu WordPress

Masz cztery sekundy – dokładnie tyle czasu, ile potrzeba, aby stworzyć trwałe pierwsze wrażenie na użytkownikach sieci – aby odpowiedzieć na następne pytanie. Co byś zrobił, aby odróżnić swoją działalność online od niezliczonych innych firm? Tik tak… trzy, dwa, jeden. Koniec czasu.


Prawdopodobnie wymyśliłeś te spośród innych odpowiedzi:

  • Posiadaj najbardziej niesamowite produkty
  • Opowiedz wspaniałą osobistą historię, dlaczego robisz to, co robisz
  • Zbuduj niesamowitą obecność online
  • Porozmawiaj z kimś w Final Famous, Inc, która jest całkowicie fikcyjną firmą

Poza fikcją, cofnijmy się do trzeciego numeru na naszej liście; budowanie ogromnej obecności w Internecie. Łatwiej powiedzieć niż zrobić, budowanie obecności online, która pozwala wyróżnić się z tłumu, wiąże się z kilkoma czynnikami, które wiążą się z posiadaniem świetnej strony internetowej.

Świetna strona, o której mówisz? Zgadza się; Twoja strona internetowa jest, między innymi, twarzą Twojego biznesu online – jedyną szansą, aby zrobić dobre pierwsze wrażenie na twoich potencjalnych klientach. W dzisiejszym poście ujawnimy 20 narzędzi, których możesz użyć, aby dostosować motyw WordPress do swoich potrzeb biznesowych i zwabić klientów we włokach. Przed listą narzędzi oto kilka prawd na temat dostosowywania motywów WordPress, o których należy pamiętać podczas wprowadzania zmian w motywach.

Jak dostosować motywy WordPress

Jeśli nigdy wcześniej nie dostosowywałeś motywu WordPress, możesz sądzić, że jest to tak skomplikowany proces, który wymaga mózgów naukowca od rakiet i odporności neurochirurga. Nic nie może być dalej od prawdy. Zmiana wyglądu i funkcji WordPressa jest łatwiejsza niż kiedykolwiek wcześniej dzięki szerokiej gamie premium szablonów WordPress, które są wyposażone w zaawansowane opcje motywów. Wiele motywów, takich jak Total, zawiera wbudowane narzędzia do tworzenia stron i opcje dostosowywania, dzięki czemu możesz stworzyć jedyną w swoim rodzaju stronę internetową bez użycia kodu.

Niemniej jednak, nawet mając do dyspozycji mnóstwo opcji, niektóre funkcje i style po prostu nie są wbudowane, co oznacza, że ​​musisz je dodać ręcznie. Ale próba nakłonienia każdego, kto ma mało czasu lub doświadczenia, do ręcznego pisania kodu, nie wywołuje najlepszych uczuć, więc jakie dokładnie opcje masz, jeśli chodzi o dostosowywanie motywów WordPress?

Szukając idealnego motywu WordPress, możesz skorzystać z motywu premium (takiego jak Total), darmowego motywu lub struktury motywu w zależności od wymagań biznesowych i osobistych preferencji. Dzięki darmowemu motywowi nie odkładasz swojej karty kredytowej, ale nieadekwatność funkcji i opcji sprawi, że zechcesz. Jasne, zawsze możesz uzyskać wtyczki do dowolnej funkcjonalności pod słońcem, ale wszyscy wiemy, jak to działa.

Dzięki wysokiej jakości motywom WordPress zyskujesz funkcje, wygląd, aktualizacje i niesamowite wsparcie w cenie. Wystarczy powiedzieć, że wybrany motyw premium może nie mieć wszystkich funkcji i opcji, które pozwolą Ci wrócić do pierwszego. Komercyjna struktura motywów oferuje elastyczność, najlepsze standardy sieciowe, czysty kod, wsparcie itp., Ale jeśli nie wiesz, co robisz lub przynajmniej czym jest motyw potomny, utkniesz i nie osiągniesz wiele w zakresie dostosowywania motywów, a nawet rozwoju.

Zaskakujące jest to, że użycie motywu potomnego jest najlepszym sposobem dostosowania motywu WordPress. W przeszłości omawialiśmy tutaj motywy potomne WordPress, więc nie będę wchodził w szczegóły, ale nigdy nie powinieneś bezpośrednio dostosowywać plików motywu, aby zapobiec utracie wszystkich zmian przy każdej aktualizacji motywu. Zamiast tego powinieneś użyć motywu potomnego. Motywy podrzędne umożliwiają tworzenie witryny swoich marzeń na podstawie motywu nadrzędnego bez ryzyka utraty dostosowania podczas aktualizacji.

Korzystając z pliku arkusza stylów motywu dziecka (style.css), możesz zmienić wygląd całej witryny za pomocą kilku wierszy kodu. Dzięki specjalnemu plikowi PHP określanemu jako functions.php możesz dodawać funkcje lub zmieniać swoją stronę strukturalnie. Możesz pójść o krok dalej i utworzyć pliki szablonów dla motywu podrzędnego, co daje absolutną kontrolę nad projektem i strukturą motywu.

Po utworzeniu motywu podrzędnego możesz zmienić motyw w dowolny sposób i zgadnij, co możesz edytować w pewnym stopniu CSS bezpośrednio z poziomu pulpitu administracyjnego WordPress. Jednak zmiany, które możesz wprowadzić w ten sposób, są ograniczone, stąd potrzeba dodatkowych narzędzi.

Narzędzia do dostosowywania motywu WordPress

Narzędzia, które omawiamy w tej sekcji, obejmują edytory kodu, klientów FTP, inspektorów kodu, manipulatory obrazu i prawdopodobnie wszystko inne, co jest w rękach programistów, projektantów stron internetowych i właścicieli witryn. Jeśli jesteś idealnym początkującym, znajdziesz również kilka klejnotów, ale w twoim najlepszym interesie jest, abyś dobrze zaznajomił się z HTML, CSS i PHP – z czego zbudowane jest WordPress. To powiedziawszy, oto lista narzędzi potrzebnych do owocnego dostosowania motywu WordPress.

TemplateToaster

TemplateToaster

Jedną z najłatwiejszych opcji jest użycie niestandardowego narzędzia do tworzenia motywów, takiego jak Konstruktor motywów TemplateToaster. oprogramowanie. Po zainstalowaniu go na komputerze masz wszystko, czego możesz potrzebować, aby zaprojektować własny motyw.

Użyj wbudowanego narzędzia do tworzenia wizualnych przeciągnij i upuść, aby utworzyć własny szablon. Istnieje mnóstwo opcji dla kolumn, nagłówków, niestandardowych menu, galerii, obszarów widżetów i innych. Wszystko bez kodowania. Możesz nawet dodawać treści podczas tworzenia układów, aby zaoszczędzić czas później, gdy prześlesz motyw na swoją aktywną stronę. Ponadto wszystko jest w pełni responsywne (więc nie musisz się martwić o stylizację projektu witryny dla różnych urządzeń), a także przygotowywanie RTL i wielojęzyczności. Po zakończeniu tworzenia niestandardowego motywu w TemplateToaster wystarczy go wyeksportować!

Narzędzia dla programistów Chrome

Masz zainstalowany motyw WordPress i jesteś gotowy do pracy, ale skąd dokładnie wiesz, który element dostosować? Jeśli spojrzysz na swój motyw z interfejsu, nie możesz powiedzieć, który element jest który. Back-end nie jest lepszy, ale dzięki Narzędzia dla programistów Chrome, możesz wyświetlić podgląd zmian w strukturze motywu i CSS, aby zobaczyć, jak wyglądają przed ich zakodowaniem. Możesz wizualnie sprawdzić dowolny element za pomocą metody „wskaż i kliknij”, która ułatwia pracę. W Google Chrome możesz otworzyć Narzędzia dla programistów, klikając prawym przyciskiem myszy witrynę i wybierając „Sprawdź element”.

Notatnik++

Dostosowywanie motywu WordPress wymaga (lub będzie wymagało) pisania dużej ilości kodu. W tym celu potrzebujesz potężnego edytora tekstu, który pozwoli ci być na bieżąco. Notatnik++ jest najlepszym wyborem, ponieważ jest łatwy w użyciu, wygląda świetnie i zawiera wiele niesamowitych funkcji, które sprawią, że pisanie kodu będzie świetną zabawą.

Wzniosły tekst

Notepad ++ działa z systemem Windows, ale jeśli potrzebujesz jedynego w swoim rodzaju edytora tekstu na komputer Mac, Wzniosły tekst to świetny wybór (właśnie tego używamy tutaj w WPExplorer podczas kodowania wszystkich naszych motywów). Jest wyposażony w tryb bez rozpraszania uwagi, obsługę edycji podzielonej i pozwala dostosować wszystko podczas natychmiastowego przełączania między projektami.

Serwer lokalny (WAMP, XAMPP, MAMP, LAMP)

Najlepszym i najłatwiejszym środowiskiem do dostosowywania (lub rozwijania) motywów WordPress jest serwer lokalny. Eliminuje to proces logowania i przesyłania na serwer na żywo, oszczędzając czas i wysiłek. Oznacza to również, że masz pełną kontrolę nad serwerem, aby dostosować go do różnych potrzeb. Nie musisz kupować przestrzeni hostingowej ani rejestrować domen / tworzyć subdomen, aby dostosowywać lub rozwijać motywy, co jest idealne dla Twojego portfela. Nie ma przestojów ani ograniczeń użytkowania, a także wszystkie inne rzeczy, których nienawidzisz w obecnym hoście WordPress.

Aby utworzyć własny serwer lokalny, potrzebujesz programów takich jak WAMP i XAMPP dla Windows, MAMP dla Mac OS X lub LAMP dla Linux. Używam WAMP i do tej pory było to niesamowite. Czy chcesz dowiedzieć się, jak zainstalować WordPress? Sprawdź nasz przewodnik!

Adobe Photoshop

Czekaj, nie jestem grafikiem. Chcę tylko dostosować moje motywy WordPress. Czy możesz mi powiedzieć, dlaczego potrzebuję Adobe Photoshop? Oto miły cytat dla twojej przyjemności:

[Photoshop] to standardowe oprogramowanie defacto do manipulowania obrazami. Używam go do edytowania logo, zmiany kolorów gradientów tła i poprawiania [prawie] dowolnego elementu obrazu na stronie internetowej. – Chris Cree, Web Savvy Marketing.

Czy rozumiesz teraz, dlaczego potrzebujesz programu Adobe Photoshop do dostosowywania motywów WordPress? Jest tak wiele innych rzeczy, które możesz zrobić w Photoshopie, w tym tworzenie makiet, wybieranie kolorów internetowych, zapisywanie obrazów do Internetu itp. Photoshop kosztuje około 20 dolarów miesięcznie, co jest trochę drogie w moim świecie, ale warte tego.

ŻYŁKA

Jeśli dopiero zaczynasz i masz ograniczony budżet, wydawanie 20 USD za miesięcznie na Photoshop to coś, czego prawdopodobnie nie chcesz robić. Wchodzi ŻYŁKA a Twój dzień i 240 USD rocznie zostaną zaoszczędzone. Chociaż konfiguracja GIMP jest trudna, stanowi godną alternatywę dla Adobe Photoshop.

GenerujWP

Kiedy zaczniesz dostosowywać motywy, będziesz potrzebować fragmentów kodu dla różnych składników, takich jak taksonomie, paski boczne, niestandardowe typy postów, menu, skróty i paski narzędzi, żeby wymienić tylko kilka. Chociaż możesz spędzić godziny na końcu Googling kody, GenerujWP oferuje najłatwiejszy i najszybszy sposób tworzenia niestandardowego kodu dla twojego projektu przy użyciu najnowszych interfejsów API WordPress i standardów kodowania. Wygeneruj dowolny kod jednym kliknięciem.

WhatFont

Zmiana drobnych szczegółów (np. Czcionek) w motywie może mieć duży wpływ na wygląd i wrażenia użytkownika. Ale wybór idealnej czcionki dla witryny WordPress może być trudny z tysiącami czcionek. Nie martw się, dzięki narzędziu WhatFont możesz łatwo znaleźć czcionki używane na dowolnej stronie internetowej. Wystarczy zainstalować rozszerzenie przeglądarki WhatFont, uruchomić je i najechać kursorem na dowolny blok tekstu. Proste jak 1, 2, 3.

CSSViewer

Narzędzie „Sprawdź element” działa świetnie, ale czy jest tak imponujące jak CSSViewer? To brzmi nie. Chociaż nie możesz wizualnie edytować CSS (jak w „Inspect Element”), CSSViewer to prosta i intuicyjna przeglądarka CSS, dzięki której dostosowywanie motywów WordPress będzie dziecinnie proste. Wszystko, co musisz zrobić, to zainstalować rozszerzenie i najechać kursorem na elementy, aby zobaczyć zakres właściwości CSS.

Atrapa treści

W większości przypadków po nabyciu motywu WordPress otrzymujesz właśnie to – puste płótno motywu bez zawartości. Nadal możesz dostosować kolor i tak dalej, ale bez fikcyjnej zawartości trudno jest sprawdzić, czy coś jest nie tak. Ale skąd wezmę trochę fajnych treści? Chronimy twoje plecy; możesz pobrać przykładową treść z Test jednostek tematycznych na Kodeksie lub WordPress Przykładowa zawartość na WPCandy.

WPBakery (wcześniej Visual Composer)

Kreator WPBakery, będący trendem w CodeCanyon w chwili pisania tego tekstu, jest wyjątkowo przyjaznym dla użytkownika i responsywnym narzędziem do tworzenia stron typu „przeciągnij i upuść”, które zawiera edytory wizualne i wiele innych ciekawych funkcji. Mówiąc prościej, możesz użyć programu Visual Composer do zbudowania dowolnej możliwej strony WordPress. Brzmi jak narzędzie, które chcesz mieć przy dostosowywaniu motywu WordPress, prawda?

Dzięki responsywnemu projektowi, ponad 45 elementom treści, szablonom, obsłudze wielu języków i łatwości użytkowania między innymi, Visual Composer jest dokładnie tym, czego potrzebujesz, aby zbudować motyw WordPress swoich marzeń. Ma ponad 388,000 sprzedaży, imponującą ocenę kupujących 4,65 / 5,00 i kosztuje tylko 64 dolary.

Testowa jazda motywem

Theme Test Drive to dobrze oceniana wtyczka autorstwa Vladimira Prelovaca, renomowanego programisty z ponad 25 wtyczkami pod jego pasem. Wtyczka nie robi nic szczególnego – wystarczy „… bezpiecznie przetestować dowolny motyw jako administrator, podczas gdy użytkownicy korzystają z domyślnego [motywu]”.

Zgadza się, używając Theme Test Drive, możesz jednocześnie uruchamiać dwa motywy na swojej stronie WordPress. Oczywiście Twoi czytelnicy zobaczą tylko jednego, a Ty dostosujesz drugi. Po zalogowaniu zobaczysz tylko dostosowywany motyw, dzięki czemu możesz wprowadzać zmiany w sposób przejrzysty, bez zauważania przez użytkowników, że uruchamiasz inny motyw dla siebie.

Czy reaguję?

Dostosowując motyw WordPress za pomocą nowych funkcji i stylów, chcesz zobaczyć, jak dostosowany motyw wygląda i działa na różnych urządzeniach. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, odpowiedzię Czy jestem responsywny. Gdy znajdziesz się na stronie Am I Responsive, po prostu dodaj swój adres URL i kliknij GO! przycisk i to tyle.

Inne odpowiednie alternatywy obejmują Responsive Design Checker, lub testowanie elastycznego projektowania mobilnego przez StudioPress. Nie chcesz, aby niestandardowe elementy zachodziły na siebie lub wypadały poza linię podczas zmiany szerokości ekranu, teraz?

Dostosowywanie motywów WordPress

To narzędzie powinno być pierwsze na tej liście, ale hej, i tak się liczy. Puch na bok, Dostosowywanie motywów WordPress to łatwe w użyciu narzędzie WordPress, które pozwala dostosować dowolny motyw w podglądzie na żywo. Możesz dostosować wszystko, od nagłówka po menu, kolory, widżety i wiele więcej w zależności od opcji dostępnych w Twoim motywie. Aby skorzystać z WordPress Theme Customizer, po prostu przejdź do Wygląd Dostosuj na pulpicie nawigacyjnym WordPress.

CSS Hero

Jest to wszechstronne narzędzie do projektowania stron internetowych, które pomaga w łatwym dostosowaniu motywu WordPress. Wystarczy wskazać i kliknąć, aby edytować marginesy, wypełnienie, kolory, tła, czcionki i dodawać efekty wizualne, takie jak cienie i najechanie kursorem. Z CSSHero.org to narzędzie „… jest definitywną wtyczką WordPress do łatwego dostosowywania każdej właściwości motywów za pomocą łatwego i intuicyjnego interfejsu„ wskaż i kliknij ”.”

Evernote

Niezależnie od tego, czy dostosujesz motyw własny, czy motyw klienta, potrzebujesz narzędzia do notowania notatek i śledzenia swoich postępów. Możesz przejść do starej szkoły i zanotować notatki na papierze, które później stracisz, lub wskoczyć na Evernote połącz się i utrzymuj swoje notatki uporządkowane i zsynchronizowane na swoich urządzeniach. Wybór należy do ciebie. Najlepsza część? Evernote jest bezpłatny!

FileZilla

Podczas dostosowywania motywu WordPress i po nim musisz przesłać pliki na serwer internetowy. Możesz skorzystać z funkcji Menedżera plików dostarczonej z kontem hostingowym lub skorzystać z FileZilla, klient FTP dla wielu użytkowników. Jest bezpłatny i zgodny między innymi z systemami Windows i Mac OS X..

FireFTP

To świetne rozszerzenie do przeglądarki dla miłośników WordPress z Firefoxem. FireFTP działa dobrze z Firefoksem, dzięki czemu możesz przesyłać / pobierać pliki bezpośrednio z ulubionej przeglądarki bez konieczności pobierania samodzielnego klienta FTP. Co więcej, FireFTP jest darmowy, działa zgodnie z reklamą i na podstawie liczb, dość popularnym narzędziem. W rzeczywistości jest to najlepsze internetowe narzędzie FTP!

Basecamp

Jeśli dostosujesz motywy do życia, oczywiście masz projekty realizowane równolegle. Jeśli nie uda Ci się wyśledzić swojej pracy, w końcu coś się skończy, czego na pewno nie chcesz. Basecamp kosztuje od 25 do 150 USD miesięcznie i jest najlepszym narzędziem do „… przydzielania zadań, sprawdzania terminów, współpracy przy projektach, udostępniania plików i prowadzenia dyskusji”. Basecamp oferuje 60-dniowy bezpłatny okres próbny, więc nie bój się go przetestować – nie pytają o Twoją kartę kredytową.

ActiveCollab

Jeśli Basecamp nie przypadnie Ci do gustu, ActiveCollab jest imponującą alternatywą. Dzięki wielu niesamowitym funkcjom i już od 25 USD miesięcznie, ActiveCollab oferuje wszystkie narzędzia, których potrzebujesz, aby być na bieżąco z każdym projektem, nie tylko dostosowywanie motywów.

Do Ciebie…

Jeśli jeszcze nie zacząłeś dostosowywać motywów WordPress, jest to łatwe, zwłaszcza teraz, gdy masz ponad 20 niesamowitych narzędzi, które ułatwią Ci pracę. Jeśli nie masz komfortowego kodowania, zalecamy stosowanie motywu bogatego w funkcje, takiego jak Total, w celu dostosowania. Jeśli dostosujesz motywy WordPress, jakich innych narzędzi używasz? Jeśli podobał Ci się ten post, podziel się z nami swoimi przemyśleniami, zawsze czekamy na Twoją opinię. Do gwiazd.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me