Dlaczego warto zastanowić się nad vlogowaniem i jak zacząć?

Czy zastanawiasz się nad vlogowaniem, ale nie wiesz, od czego zacząć? Vlogowanie może być świetnym sposobem na budowanie następujących, promowanie witryny WordPress, sprzedawanie produktów lub usług, generowanie potencjalnych klientów lub, jeśli osiągniesz wielki czas, sławę i fortunę.


W tym przewodniku vlogowania dokładnie omówimy, czym jest vlogowanie, a także korzyści, jakie vlogging może zapewnić dla Ciebie, Twojej witryny i Twojej firmy. Następnie przyjrzymy się krok po kroku, jak utworzyć vloga, promować go na YouTube i połączyć go z witryną WordPress. Więc zacznijmy…

Co to jest vlogowanie?

Vlogowanie lub rejestrowanie wideo to zjawisko, które naprawdę rozwinęło się w ciągu ostatnich 5 lat. Po prostu vlogowanie to trend blogowania wideo, w przeciwieństwie do pisanych postów na blogu. Chociaż początkowo postrzegane jako rozrywka dla młodego pokolenia, vlogowanie stało się ostatnio świetną opcją dla wszystkich grup wiekowych.

Vlogowanie może opierać się na temacie, co czyni go idealnym medium dla osób prywatnych i firm. Po prostu wybierz niszę i rozpocznij nagrywanie. Jednak tworzenie interesujących filmów, które przyciągają odbiorców, może być znacznie trudniejsze… staraj się nie zniechęcać! Vlogowanie ma wiele zalet i bez względu na cele biznesowe lub osobiste, vlogowanie może być skutecznym sposobem na ich osiągnięcie..

Where You Vlog

Youtube

Większość vlogowania odbywa się w dniu Youtube. Z ponad 1 miliardem aktywnych użytkowników każdego miesiąca YouTube jest drugą co do wielkości wyszukiwarką po Google. Umożliwia tworzenie własnych kanałów YouTube, tworzenie list odtwarzania z przesłanymi filmami, strumieniowe przesyłanie filmów na żywo, czat na żywo z odbiorcami, a także oferowanie wielu innych funkcji. To sprawia, że ​​YouTube jest idealną platformą dla vlogerów.

Istnieją również inne kanały, które są popularne wśród vlogerów. W zależności od niszy i odbiorców vlogów warto rozważyć vlogowanie Vimeo, Facebook lub Facebook Live, i nawet Instagram. Jeśli masz stronę internetową, powinieneś również opublikować swoje vlogi na swojej stronie. Jeśli jednak publikujesz posty na innych platformach, zawsze rób to razem z YouTube. Sama liczba odwiedzających YouTube sprawia, że ​​jest to miejsce, w którym chcesz odnieść sukces jako vlogger.

Korzyści z vlogowania

Vlogowanie ma wiele zalet, dzięki czemu jest idealnym miejscem dla firm i osób prywatnych. Rzućmy okiem na kilku najlepszych profesjonalistów…

Sława i fortuna

Niektóre z najbardziej znanych vlogerów zgromadziły setki tysięcy obserwujących, a ich filmy oglądają miliony. Ci vlogerzy nie tylko stali się celebrytami, ale zarobili duże pieniądze dzięki reklamom na swoich filmach. Popularni vlogerzy mogą płacić firmom za promocję swoich produktów, noszenie marek i wysyłanie ruchu na ich strony internetowe.

Dotrzyj do szerszej publiczności

Korzystanie z YouTube jako platformy dla swoich vlogów pozwala dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Ta wyszukiwarka zapewnia, że ​​Twoje filmy są bardziej dostępne dla mas niż w przypadku opublikowania vlogów na stronie WordPress. Gdy Twoje filmy będą oglądane przez nową publiczność na YouTube, możesz użyć swoich vlogów, aby zwiększyć ruch na swojej stronie, generować potencjalnych klientów, sprzedawać produkty i wiele więcej.

Angażuj się bezpośrednio z odbiorcami

Vlogowanie umożliwia bezpośrednią interakcję z odbiorcami. Dzięki „poznawaniu cię” za pośrednictwem vlogów, Twoi widzowie szybko do ciebie zaufają i zobaczą Cię jako eksperta w swojej dziedzinie. Łącząc się w ten sposób ze społecznością, docelowi odbiorcy chętniej Cię zapamiętają, skorzystają z Twojej usługi lub dokonają zakupów w Twojej witrynie.

Zwiększ ruch w swojej witrynie

Wielu blogerów i firm korzysta z vlogowania, aby zwiększyć ruch na swojej stronie internetowej. Oglądanie filmów szybko staje się normą i preferowanym rodzajem mediów internetowych. Wiele osób będzie teraz oglądać wideo, ale przekaże artykuł na piśmie. Dlatego strony internetowe często używają vlogowania, aby przyciągnąć nowych użytkowników, a także pomóc zachować obecnych.

Promuj swoją witrynę członkowską, sprzedawaj produkty i nie tylko

Vlogi mogą być wykorzystywane jako część Twojej strategii marketingowej. Cokolwiek sprzedaje Twoja witryna internetowa, promuj ją za pomocą vlogowania. Jeśli prowadzisz witrynę członkowską, wyjaśnij, dlaczego widzowie powinni się zarejestrować. Jeśli masz sklep e-commerce, wyświetl swoje produkty i powiedz obserwującym, dlaczego powinni dokonać zakupu. A może chcesz, aby ludzie odwiedzili Twojego bloga? Następnie sprzedaj im zawartość za pośrednictwem vlogów.

Jak zacząć jako vlogger

Więc teraz wiesz trochę o tym, czym jest vlogowanie i jakie mogą być z tego korzyści. Następnie przyjrzyjmy się, jak rozpocząć pracę jako vlogger.

Rozważ swoją treść

Jak zawsze online, kluczem jest treść. Jeśli chcesz zbudować dużą grupę vlogów, musisz produkować ciekawe filmy. Znajdź niszę, która Cię interesuje lub jest powiązana z Twoją witryną WordPress. Następnie nie spiesz się, decydując, jakie treści będą w Twoich filmach. Zastanów się nad zamieszczeniem filmów instruktażowych, wywiadów, szkiców komediowych lub innych rzeczy, które będą cenne lub zabawne dla Twoich widzów.

Niektórzy vlogerzy planują, co powiedzą, inni po prostu ad lib. Tak czy inaczej, upewnij się, że Twoje filmy są zabawne, pouczające i trafne. Twoje vlogi muszą łączyć się z odbiorcami docelowymi i inspirować ich do regularnego obserwowania.

Filmowanie vlogów

Wideo

Podczas filmowania vlogów upewnij się, że używasz aparatu o wysokiej jakości wideo. Sprawdź jakość dźwięku i, jeśli to konieczne, zainwestuj w mikrofon. I nagrywaj filmy w dobrze oświetlonym pokoju, aby upewnić się, że nie są zbyt ciemne. Jeśli Twoje vlogi są niskiej jakości i trudno je oglądać lub słyszeć, publiczność się nie kręci, więc nie spiesz się, aby zrobić to dobrze.

Edytuj swoje filmy

Po nagraniu filmu musisz go edytować. iMovie dla komputerów Mac lub VSDC Video Editor zarówno Windows to skuteczne narzędzie do bezpłatnej edycji, jeśli dopiero zaczynasz. Jednak dla tych, którzy szukają rozwiązania premium z bardziej zaawansowanymi funkcjami, Filmora Editor to świetny wybór.

Podczas edycji filmu dodaj logo swojej witryny oraz stronę końcową zawierającą wezwania do działania. Poproś innych o polubienie Twojego filmu, skomentuj w poniższej dyskusji, śledź swój kanał YouTube lub odwiedź witrynę. To świetny sposób na zbudowanie społeczności na YouTube, udostępnianie treści i zwiększenie ruchu na stronie WordPress.

Po zakończeniu filmu możesz przesłać go do YouTube.

Jak to zrobić na YouTube

Właściwe ustawienie go na YouTube jest ważną częścią procesu vlogowania. Najpierw musisz zwiększyć liczbę obserwujących, a następnie przekonać ich do odwiedzenia Twojej witryny, rejestracji na liście e-mail, kupowania produktów lub robienia czegokolwiek innego, co może być Twoim celem vlogowania. Oto jak to zrobić…

Utwórz własny kanał na YouTube

Kanał Youtube

YouTube pozwala stwórz swój własny kanał, gdzie możesz przesłać wszystkie swoje vlogi. Możesz dodać własne zdjęcie lub logo i opis na stronie swojego kanału, tworzyć własne listy odtwarzania, wysyłać wiadomości, odpowiadać na komentarze i wiele więcej. Fani będą mogli śledzić Twój kanał, ułatwiając im znalezienie Twoich vlogów.

Dodaj metadane wideo do każdego opublikowanego bloga

Metadane

Za każdym razem, gdy prześlesz nowego vloga, musisz dodaj metadane. Pomoże to twoim blogom w rankingu w YouTube i Google, a także ułatwi nowym widzom znalezienie cię.

Napisz tytuł i opis każdego filmu, w tym słowa kluczowe, tak jak w przypadku posta na blogu. Dodaj adres URL swojej witryny w opisach, aby widzowie mogli łatwo uzyskać do niej dostęp. Dodawaj wezwania do działania, zachęcając ludzi do udostępniania Twojego filmu, dodawania komentarza lub śledzenia Twojego kanału.

Używaj kart YouTube

Karty YouTube umożliwiają dodanie interaktywności do swoich filmów. YouTube pozwala dodać pięć kart do każdego vloga. Te karty dodają adnotacje do Twoich filmów. W zależności od używanych kart możesz wyświetlać dostosowywane obrazy, tytuły, wezwania do działania i linki URL do swojej witryny. Karty te mogą być bardzo skuteczne w osiąganiu celów vlogowania, takich jak wysyłanie ruchu do witryny lub zwiększanie sprzedaży produktów w sklepie internetowym.

Wyświetlaj swoje vlogi na swojej stronie WordPress

Osadzanie YouTube

Wyświetlanie kanału YouTube lub najnowszych vlogów w witrynie WordPress to świetny sposób na połączenie dwóch platform i zachęcenie odwiedzających witrynę do śledzenia Cię w YouTube. Szybkim i łatwym sposobem na to jest zainstalowanie bezpłatnego Osadzanie YouTube podłącz.

YouTube Embed pozwoli Ci osadzić swój kanał YouTube lub listę odtwarzania, a nawet transmisję na żywo, jako kanał w witrynie WordPress. Ta wtyczka jest bardzo konfigurowalna i ma szereg imponujących funkcji. Daje to możliwość zaprezentowania i promowania swojego vlogowania wśród odbiorców witryny, zachęcając ich do zostania obserwatorami.

Lub po prostu użyj opcji motywu

Całkowite vlogowanie motywów WordPress

Szybkim sposobem dodania vlogów jest użycie wbudowanego WordPressa oEmbed obsługa filmów. Po prostu skopiuj link (nie kod do umieszczenia – tylko adres URL) do swojego filmu z YouTube i wklej go do dowolnego postu lub strony, aby automatycznie dodać i sformatować.

Inną opcją jest użycie obsługi motywu dla polecanych postów lub multimediów stron, a także dowolnych elementów do tworzenia stron. Na przykład motyw Total WordPress zawiera format postu wideo (który można zobaczyć w Demo gry dla graczy Vlog pokazane powyżej), a także niestandardowe moduły do ​​tworzenia stron wideo, dzięki czemu masz wiele opcji dodawania swoich vlogów.

Ostatnie przemyślenia na temat vlogowania

YouTube zapewnia przydatne analityka Twojego kanału i zachowania odbiorców. Więc po dłuższym vlogowaniu monitoruj swoje analizy YouTube, aby zobaczyć, jaki rodzaj treści vlog rezonuje z Twoimi widzami.

Pamiętaj, że zbudowanie bazy fanów vlogów może zająć trochę czasu. Ale jeśli wykonasz powyższe kroki, natychmiast wyprzedzisz konkurencję. Powodzenia!

Co powstrzymuje Cię przed vlogowaniem? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej…

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me