Dlaczego powinieneś sam hostować swoje portfolio fotograficzne za pomocą WordPress

Czy jesteś właścicielem firmy fotograficznej? Wtedy wiesz, jak ważne jest reprezentowanie siebie i swojej marki, jednocześnie przyciągając nowych klientów. Prezentacja pracy fotograficznej jest przydatnym narzędziem brandingowym. Istnieje wiele opcji, dzięki którym możesz stworzyć galerię online swojej pracy. Szczerze mówiąc, samoobsługowe portfolio fotograficzne, ponieważ może wydawać się trudne do utworzenia, jest najlepszą opcją. Sprawdź główne powody, dla których powinieneś mieć portfolio na swojej stronie internetowej przez naszego przyjaciela Viktora z webcreate.me.


Każdy może stworzyć wyjątkową wizytówkę pracy

Fotografia to zarówno komunikacja wizualna, jak i projektowanie stron internetowych. Aby wyświetlić wyniki swojej pracy potencjalnym klientom i dostarczyć dodatkowych informacji o autorze, powinieneś stworzyć portfolio online i potraktować to jako metodę branding osobisty.

Chociaż na początku może się to wydawać trudne, prawda jest taka, że ​​możesz stworzyć atrakcyjne portfolio za pomocą WordPress i dostosuj go do swoich potrzeb. Wielu fotografów ma niesamowite witryny, które utworzyli za pomocą motywów WordPress. Dobrze zaprojektowane portfele w tak konkurencyjnej branży sprawiają, że Twoja praca jest w oczach klientów na wyższym poziomie. Ponadto każde narzędzie online, którego używasz do promowania swojej osobistej marki online, prędzej czy później się opłaci.

Jakie korzyści czerpiesz z samo hostingu??

Zacznijmy od czegoś bardzo oczywistego z powyższych wierszy. Poprawisz przynajmniej jedną umiejętność. Jako fotograf najprawdopodobniej nie myślisz Systemy CMS i tworzenie stron internetowych. Ale jeśli zdecydujesz się go wypróbować, wzbogacisz swoje umiejętności i zdobędziesz więcej wiedzy na temat działania witryn.

Jeśli uważasz, że to strata czasu, naprawmy ten błąd. Studiując kilka prostych samouczków WordPress, będziesz mógł wybrać najlepszy hosting WordPress, zainstalować WordPress, dodać portfolio WordPress i dostosować układ lub wygląd strony. WordPress to również sprytne rozwiązanie, ponieważ nie musisz tracić czasu na poszukiwanie niezawodnego projektanta stron internetowych ani wydawania ton pieniędzy na outsourcing (chyba że naprawdę naprawdę chcesz czegoś specjalnego). Ponadto bardzo łatwo jest samodzielnie zarządzać witryną WordPress – większość aktualizacji wymaga tylko jednego kliknięcia przycisku.

Mówiąc o osobistym brandingu, wyjątkową korzyścią z posiadania własnego hostingu jest opcja wybierz nazwę swojej domeny. Dzięki temu Twoja witryna wygląda na godną zaufania, niezawodną i profesjonalną, nie wspominając o największej przewadze marketingu osobistego.

To idzie w parze z twoim bardzo własny adres e-mail co podkreśla profesjonalne perspektywy. Adresy e-mail są uwzględnione w wielu planach hostingowych (lub można je kupić osobno) i pozwalają lepiej zarządzać skrzynką pocztową.>

Dobre firmy hostingowe oferują również liczne funkcje i aplikacje w ramach hostingu samo. Może to obejmować natychmiastowy dostęp do FTP, automatyczne kopie zapasowe, łatwe w instalacji aplikacje, skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, wbudowane buforowanie, strony przejściowe i wiele innych. Możesz zobaczyć recenzje najlepszych firm hostingowych WordPress na blogu i stronie hostingowej WPExplorer.

Ponadto wiele bezpłatnych galerii online zapewnia ograniczoną przestrzeń. Jako fotograf wiesz, jak ważna jest pamięć masowa, ponieważ może być dość dużym problemem, gdy chcesz przesłać i udostępnić swoje zdjęcia wysokiej jakości. Większość firm hostingowych oferuje podstawowe plany, które są przystępne, ale oferują tylko kilka gigabajtów sklepów, ale to można zaktualizować za niewielką opłatą. To od Ciebie zależy, jak zarządzasz rozmiarem hostowanych plików i ile miejsca wybierzesz.

W jaki sposób Twoja osobista marka może czerpać korzyści z własnego portfela?

marka osobista

W trakcie kariery najprawdopodobniej doświadczysz wielu sztuczek, które ułatwią ci życie. Dlaczego nie udostępnić ich na blogu? Blogowanie jako osobiste narzędzie marketingowe ma kilka zalet.

Jeśli piszesz unikalne posty na blogu, oznacza to większą szansę, że ludzie będą mogli podejść do Ciebie w bezpłatnych wynikach wyszukiwania. Bezpłatny zasięg jest bezpłatny, a ruch z docelowej grupy może być zainteresowany Twoimi usługami.

W przypadku wyszukiwarek oznacza to, że witryna jest godna zaufania. Regularnie aktualizowana treść i bardziej indeksowane strony mogą oznaczać, że masz większą szansę na ranking.

Kiedyś ty publikować użyteczne treści, ludzie linkują do nich, udostępniają je a nowy ruch z różnych źródeł może prowadzić do Twojej witryny. Twój wysiłek się opłaca w naprawdę skutecznej formie, ponieważ nie musisz poświęcać dużo czasu i pieniędzy na promocję swojej pracy, ponieważ czytelnicy udostępnią ją w mediach społecznościowych. Dobrą rzeczą jest to, że post wciąż tam jest, aby mógł dotrzeć do nowych osób również wiele dni po opublikowaniu (lub nawet lata, jeśli odświeżysz treść, aby była trafna).

Jeśli nie lubisz zbyt często pisać długich postów „jak”, możesz połączyć je z tematycznym wyborem swoich zdjęć, pisząc krótkie opisy za pomocą ukierunkowanych słowa kluczowe. Moc blogowania dla Ciebie oznacza, że ​​tworzone treści pomagają docelowym odbiorcom, dzięki czemu staniesz się wiarygodnym źródłem.

Jak już wspomnieliśmy, blogowanie jest dobre dla rankingu w wyszukiwarkach. Oprócz korzyści płynących z blogowania, możesz zoptymalizować własną witrynę, używając własnych tytułów meta, zmieniając linki bezpośrednie i tak dalej. Google wyświetla wyniki, które są bardziej odpowiednie, dlatego przed publikacją upewnij się, że naprawdę zoptymalizujesz swoje posty, aby zwiększyć swoje szanse na wyższą pozycję w wynikach.

Jeśli sam hostujesz swoje portfolio, możesz również zarobić dodatkowe pieniądze na swoim blogu WordPress, umieszczając reklamy i kontrolując przychody, które trafiłyby do kieszeni kogoś innego.

Prosty formularz kontaktowy pozwala także udzielić odpowiedzi na potrzeby potencjalnych klientów. Jeśli możesz odpowiedzieć za pomocą czatu na żywo, masz doskonałą pozycję do negocjacji i nawiązania współpracy.

Pełna kontrola nad witryną dzięki wtyczkom fotograficznym

To wszystko wygrywa. Główną zaletą jest możliwość zarządzania, zmieniania i dostosowywania witryny bez żadnych ograniczeń. WordPress oferuje również mnóstwo wtyczek których możesz użyć, aby dodać ciekawe lub unikalne funkcje do swojej witryny. Oto kilka, które możesz rozważyć.

Picu WordPress Photo Proofing Gallery

Picu WordPress Photo Proofing Gallery

Picu to wtyczka dla fotografów WordPress, która znacznie ułatwia proces wyboru zdjęć z klientami. Po zakończeniu sesji zdjęciowej zamiast przesyłać zdjęcia do Dropbox lub podobnej usługi, fotograf przesyła je do kolekcji bezpośrednio w WordPress na własnym serwerze internetowym i wysyła je stamtąd do klienta.

Następnie klient otrzymuje miły e-mail z linkiem do kolekcji. Galeria jest bardzo intuicyjna i pozwala klientowi bardzo łatwo wybrać, które obrazy chciałaby edytować. Po zatwierdzeniu wyboru przez klienta fotograf otrzymuje powiadomienie e-mailem. Listę nazw plików można następnie skopiować i wkleić do Lightrooma lub dowolnego innego edytora obrazów w celu filtrowania wybranych zdjęć i natychmiastowego przetwarzania końcowego.

Ponadto kolekcje Picu można również zabezpieczyć unikalnym hasłem, więc klienci muszą wprowadzić hasło, aby móc zobaczyć obrazy i rozpocząć wybieranie.

Za pomocą niestandardowego skrótu można wyświetlić listę kolekcji w dowolnym miejscu witryny, na przykład w celu utworzenia strony „Obszar klienta” ze wszystkimi kolekcjami lub poszczególnych stron dla każdego klienta z odpowiednimi kolekcjami.

Główna wtyczka jest dostępna bezpłatnie na WordPress.org i można ją wzbogacić o dodatki premium, które można kupić na Picu.io.

Do Ciebie

Nie zastanawiaj się już i pozwól swojej sztuce fotografii zaimponować jak największej liczbie osób. Zbudowanie porfolio online może być łatwe dzięki WordPress. Wyprzedź konkurencję i stwórz własną platformę, aby zaprezentować to, co najlepsze w pracy i zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie.

Czy masz jeszcze jakieś wskazówki dotyczące budowania portfolio online? A może pytanie? Zostaw komentarz poniżej – chcielibyśmy usłyszeć od ciebie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me