Dlaczego nginx jest najlepszym przyjacielem hostingu WordPress

W poprzednim artykule wyjaśniłem, dlaczego PHP7 jest sposobem na WordPress, aw dzisiejszym artykule jest kolej na serwer WWW.


Dużą część dobrej jakości hostingu stanowi konfiguracja stosu serwera WWW. Posiadanie szybkiego stosu ma zasadnicze znaczenie dla dobrej wydajności WordPress i doskonałej wygody użytkownika. Omówiłem już, dlaczego PHP7 jest tak dobrym sposobem na automatyczną poprawę wydajności WordPressa, ale co z rzeczywistym serwerem WWW??

Dzisiaj wyjaśnię: co to jest serwer internetowy, jakie są najpopularniejsze i dlaczego nginx jest tak cholernie dobry!

Serwer WWW

Jednym z najważniejszych aspektów hostingu jest fakt serwer internetowy. Serwer WWW jest odpowiedzialny za dostarczanie treści statycznych, takich jak HTML i wysyłanie ich do klienta (czyli bezpośrednio do przeglądarki). Tak więc serwer WWW będzie również odpowiedzialny za przetwarzanie wszystkich informacji przychodzących przez procesor PHP i przekształcanie ich w bity, które przechodzą przez sieć do przeglądarki. Stos serwera WWW działa z model klient / serwer gdzie serwer działa jako serwer (dostawca treści), a klient (ty) ten, który o to prosi.

Najpopularniejsze serwery to Apache, IIS firmy Microsoft i oczywiście nginx.

Serwer WWW jest w stanie obsłużyć zarówno zawartość statyczną, jak i dynamiczną, która jest wysyłana do klienta z pewnymi niewielkimi różnicami. Część serwerowa ładuje się do pamięci w tak zwanym pracownik proces i odpowiada za dostarczenie żądanej treści. Zarówno Apache, jak i nginx obsługują zawartość statyczną i dynamiczną. Chociaż Apache jest w stanie obsłużyć oba elementy w tym samym procesie roboczym, nginx nie robi tego, ponieważ potrzebuje do tego zewnętrznego procesora.

Dlaczego Apache i Nginx są tak popularne? Prosta odpowiedź jest taka, że ​​są otwarte i wolne. Razem stanowią prawie 50% całego ruchu na świecie, co nie jest łatwym zadaniem!

Co to jest Apache?

The Apacz Serwer HTTP został stworzony przez Roberta McCoola w 1995 roku i nadal jest rozwijany w ramach The Apache Software Foundation. Ten serwer WWW jest najpopularniejszym wyborem od 1996 roku. Ma bardzo modułową budowę, mnóstwo dokumentacji i jest tak popularny, że stanowi podstawę wszystkich głównych paneli kontrolnych hostingu. Jest nawet zawarte w cPanel, najczęściej używany panel sterowania na świecie.

Oczywiście jest elastyczny, to wymówka, że ​​zdecydowana większość osób, które go używają, wymyśli, kiedy zostanie o to poproszony i ogólnie to prawda. Jest również bardzo rozszerzalny, a ponieważ może dynamicznie ładować moduły (coś, nad czym wciąż pracuje Nginx), można go łatwo skonfigurować.

Apache jest w stanie samodzielnie obsłużyć zawartość statyczną i dynamiczną w tym samym procesie roboczym, więc jest idealny ze względu na swoją elastyczność, ale (i zawsze jest tak, ale) robi to kosztem wydajność.

Apache znany jest z tego, że jest trochę powolny, ale nic nie zbliżyło się do ujawnienia tej prawdy, tak jak wtedy, gdy Nginx stał się popularny. Różnica w wydajności między nimi jest czymś, co nie można pominąć. Tylko w tej sprawie większość dużych firm przechodzi na nginx. Mimo że Apache jest nadal popularny, z pewnością sytuacja się zmieni w przyszłości, gdy technologia nadrabia zaległości, a coraz więcej programów, które wcześniej działały tylko na Apache, zaczyna zawierać nginx.

Co z Nginx?

Nginx pochodzi od matki Rosji. W 2002 roku programista Igor Sysoev rozpoczął pracę nad nginx, ponieważ był głęboko zaniepokojony problemem C10K. Co? Mówiąc najprościej, optymalizacja gniazda sieciowe do obsługi dużej liczby klientów jednocześnie, co było główną wadą Apache i prawdziwym wyzwaniem dla nowoczesnej sieci. Pierwsza wersja nginx została upubliczniona w 2004 roku w oparciu o architekturę opartą na zdarzeniach.

Nawet sam Sysoev nie widział, jak wielki sukces odniesie Nginx. Ogromne korzyści prędkości w Nginxie i niskie zużycie zasobów stały się widoczne z upływem czasu. Nginx ma wspaniały sposób na dostarczanie treści statycznych, ale nie mogę sobie poradzić zawartość dynamiczna. Okazało się to również korzystne, ponieważ zawartość dynamiczna nie była związana z tym samym pracownikiem, a zatem mogła działać znacznie szybciej.

Nginx przoduje w dostarczaniu szybszych treści do znacznie większej liczby połączeń niż Apache i jest obecnie wyborem dla usług hostingowych, które chcą oferować najlepszą możliwą wydajność. Architektura oparta na zdarzeniach i jej asynchroniczna natura są głównymi punktami jego wydajności.

Początkowo nginx miał jedną główną wadę – dokumentację. Miał trudny początek, ponieważ programista był Rosjaninem i sposób, w jaki udokumentował jego funkcje. Ale w miarę upływu czasu i coraz więcej osób korzysta z Nginx, dokumentacja uległa ogromnej poprawie.

Inną wadą nginx jest brak modułowej konstrukcji, co oznacza nie może przetwarzać reguł w czasie rzeczywistym podobnie jak Apache z plikiem .htaccess i nie można również ładować modułów w czasie rzeczywistym. Jest to coś, nad czym nginx już pracuje, ale wciąż potrzebuje czasu, aby dopasować się do elastyczności Apache.

Wady są jednak szybko przyćmione przez doskonałą wydajność. To samo w sobie pozwoliło nginx stać się popularnym wyborem dla hostingu zorientowanego na wydajność i jest podstawą tak szeroko stosowanej usługi Parowy, udowadniając raz po raz, że pod każdym względem może konsekwentnie osiągać wyższe wyniki niż Apache.

Dlaczego Nginx jest preferowanym wyborem dla hostingu WordPress??

Istnieje kilka punktów, w których nginx jest znacznie lepszy niż Apache do hostowania stron WordPress. Spróbuję podsumować to na poniższej liście.

Łatwe do zainstalowania

Nginx jest kompletnym pakietem, do działania wymaga bardzo niewielu modułów zewnętrznych, a przeważająca większość czasu wymaga tylko jednej linii w Linuksie.

apt-get install nginx

mniam zainstaluj nginx

Wystarczy, aby nginx był aktywny jako usługa. Reszta jest w konfiguracji.

Może działać jako serwer proxy dla Apache lub dowolnego innego serwera WWW

Nginx może zapewnić natychmiastowy wzrost wydajności dowolnej konfiguracji serwera Apache, działając jako serwer proxy bez wpływu na funkcjonalność serwera w jakikolwiek sposób.

Może pracować bezpośrednio z pamięcią podręczną microcache, a nawet fastcgi

Nginx jest świetny, ponieważ ma wbudowaną pamięć podręczną i może nawet współpracować z pamięcią podręczną fastcgi, aby przyspieszyć wydajność dziesięciokrotnie. Nginx może również zapewnić ogromny wzrost wydajności podczas pracy z pamięcią podręczną fastcgi i nawet nie potrzebuje zewnętrznego mechanizm buforowania, taki jak memcache.

Jest niezwykle szybki do udostępniania treści

Nginx szybko się świeci, gdy mamy do czynienia z treściami statycznymi i bardzo łatwo go skonfigurować do takich celów. Pojedynczy wiersz kodu może umożliwić dostęp do najczęściej używanych plików, takich jak treść statyczna, i poprawić jej wydajność. Ponadto, jeśli wiesz, jak skonfigurować HttpProxyModule, możesz nawet osiągnąć ten sam poziom wydajności dla zawartości dynamicznej bez wpływu na funkcjonalność serwera WWW.

Prawie 4 razy więcej równoczesnych połączeń niż Apache

Jeśli zastanawiasz się nad hostingiem witryny o bardzo wysokim popycie z mnóstwem tysięcy odwiedzin dziennie, dobrze byłoby wiedzieć, że nginx może przetwarzać nawet czterokrotnie więcej równoczesnych połączeń niż Apache, co oznacza 2 rzeczy:

  • Twoja strona będzie ogólnie szybsza
  • Aby to zrobić, będziesz potrzebować mniej zasobów niż Apache.

Wynika to z natury nginx sterowanej zdarzeniami i jest odpowiedzialny za następną korzyść.

Bardzo lekki

Nginx jest tak dobrze wykonany, że jest niesamowicie lekki w stosunku do zasobów. Oznacza to, że użyje mniej czasu procesora przetworzyć każde żądanie połączenia i zrobi to za pomocą dużo mniej pamięci. Umożliwi to hostowanie większych witryn przy użyciu tego samego serwera, który wcześniej nie był w stanie tego zrobić w Apache.

Tajemnica sukcesu leży w samym silniku. Nginx działa jako serwer WWW uruchamiany zdarzeniem, co oznacza, że ​​będzie nasłuchiwał „zdarzeń” na robocie i będzie odpowiadał tylko w razie potrzeby. The na żądanie argument wewnątrz nginx pozwala usłudze odradzać się i usuwać detektory na żądanie. Pomaga to zmniejszyć zużycie pamięci i zwiększyć wydajność. Apache próbował włączyć tryb zdarzeń do procesu roboczego mpm, ale nie udało mu się dopasować prędkości nginx, ponieważ Apache nie został skonstruowany jako serwer WWW sterowany zdarzeniami.

Może to zrobić Load Balance

Nginx może być skonfigurowany do równoważenia obciążenia, dlatego jeszcze bardziej zwiększa szybkość równoczesnych połączeń, rozkładając obciążenie między kilka serwerów, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla projektów, które mają bardzo duże obciążenie równoczesnych połączeń.

Co to wszystko znaczy??

Oznacza to, że nginx jest ideał dla WordPress na prawie każdy sposób. Oznacza to, że skorzystasz z niego niemal natychmiast po wdrożeniu. Jeśli jesteś administratorem systemu, instalacja nginx jest prosta. Jeśli wręcz przeciwnie, chcesz zaprojektować projekt lub hostować swoją stronę internetową i chcesz go hostować gdzie indziej, szanse są naprawdę duże, że jeśli twój hosting używa nginx, będzie działał szybciej.

Firmy hostingowe wysokiej jakości, takie jak WP Engine i Flywheel, działają już na nginx. Ale jeśli zamierzasz współpracować z inną firmą hostingową, przeprowadź badania lub zapytaj technika pomocy technicznej, czy stos serwerów sieciowych zawiera nginx. Mogę ci zagwarantować, że jeśli usługa jest jakościowa, będzie zawierać nginx w pewnej części stosu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map