Wygląda na to, że wszyscy przychodzą do stołu z założonymi wyobrażeniami o WordPressie. I dobrze, czy źle, zmiana opinii po sformułowaniu może być trudna.


Istnieją pewne nieporozumienia, które wciąż pojawiają się na szczycie. Są wszechobecni i nieustannie powstrzymują sprytnych biznesmenów, którzy wiedzą, że WordPress to dobry CMS, ale dostali wystarczająco dużo złych informacji, aby dać im przerwę. To naprawdę wstyd, ponieważ może uniemożliwić osobom fizycznym i firmom rozwijanie obecności w Internecie. Jak wszyscy wiemy, stworzenie realnej obecności w sieci jest jedną z najważniejszych rzeczy, które firma może zrobić w tych dniach.

Dzisiaj ustanowimy rekord 5 najczęściej utrwalanych kłamstw na temat WordPress i postaramy się je na dobre obalić.

Kłamstwo 1: Musisz kupić motyw WordPress

Zarządzając witryną WordPress dla swojej firmy, ważne jest, aby mieć charakterystyczny styl i wygląd. Chcesz, aby Twoja witryna wyróżniała się na tle innych, zwłaszcza konkurencji. Wiele osób to osiąga, kupując motyw premium. Ich zdaniem gwarantuje to indywidualność witryny.

Niestety ich ruch jest błędny. Na początek wiele osób może kupić te same motywy premium. A jeśli utrzymają motyw ze wszystkimi ustawieniami domyślnymi, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie kilka innych witryn o takim samym wyglądzie i dotyku.

Mówię tylko, że zakup motywu premium nie zagwarantuje Ci 100% oryginalnej strony. To się po prostu nie wydarzy. Ponadto wiele osób ma wrażenie, że motywy premium są automatycznie wspierane przez programistów, ale nie zawsze tak jest. Nie chcę cię zniechęcać do kupowania motywu premium (ponieważ są one zwykle lepsze niż darmowe opcje – wystarczy spojrzeć na niektóre z motywów WordPress premium stworzonych tutaj na WPExplorer), ale powinieneś to zrobić, wiedząc, że to nie gwarantuje indywidualności.

Motyw WPExplorer

Z pewnością jest seksowna (motyw, nie Frank), ale z pewnością mogłaby skorzystać z osobistego akcentu.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz opcję premium, czy skorzystasz z opcji bezpłatnego motywu, wiedz o tym: dostosowywanie jest Twoim przyjacielem. Darmowe motywy nie oferują tylu opcji dostosowywania, co te premium, ale nadal można je dostosować do swoich potrzeb. Tak więc, jeśli wszystko, czego potrzebujesz, to bardzo prosta strona, wystarczy zainwestować w niestandardową grafikę i wszystko powinno być gotowe.

Kłamstwo 2: Tylko niektóre branże mogą używać WordPress

Założę się, że już to słyszałeś: WordPress jest tylko dla blogerów. A przez blogerów osoba, która wypowiada to często powtarzane zdanie, oznacza to w sposób pół-obraźliwy. To lekceważące. I podczas gdy WordPress zdecydowanie jest platforma blogowa, jest też w stanie zrobić o wiele więcej. W rzeczywistości może być (i został) dostosowany do potrzeb praktycznie każdej branży (w rzeczywistości Freddy właśnie napisał post o niektórych markach Big Name, które używają WordPress).

Możesz dodawać strony wyrażające zgodę i strony sprzedaży bezpośrednio z poziomu jednej instalacji WordPress, dodać pełnoprawny sklep i wybierać z szerokiej gamy motywów. Możesz zatrudnić kogoś, kto zaprojektuje dla Ciebie stronę od zera lub użyj gotowego motywu i dostosuj go do swoich celów. Tylko niebo ogranicza.

To prowadzi mnie do innego punktu: wydaje się, że wiele osób uważa, że ​​dostępne motywy są odpowiednie tylko do blogowego stylu prezentacji treści, ale to nieprawda. Możesz znaleźć motyw idealny dla każdej firmy w dowolnej branży, od produkcji po nieruchomości, legalną i odzieżową. Jeśli nie możesz znaleźć gotowego motywu, możesz również utworzyć całkowicie niestandardowy lub wykonać go specjalnie dla Ciebie. Nie ma żadnych ograniczeń.

Kłamstwo 3: Nie możesz uruchomić witryny e-commerce w WordPress

To jest po prostu całkowicie fałszywe. Ty absolutnie mogą uruchomić witrynę e-commerce na WordPress i jest to dość łatwe. Dostępnych jest tak wiele wtyczek, że tworzenie nowego sklepu lub integracja istniejącego z platformą WordPress jest bardzo prosta. W przeważającej części zarządzanie produktami, narzędziami analitycznymi itp. Będzie dostępne z poziomu pulpitu nawigacyjnego WordPress.

Musisz tylko dostosować kilka ustawień konfiguracji i dobrze jest korzystać z pełnego protokołu SSL, obsługi wielu walut, wielu opcji płatności i innych. Na stronie znajduje się świetny samouczek Tuts+ na ten temat przy użyciu wtyczki WP e-Commerce, ale nie jest to jedyna opcja. Kilka innych świetnych wyborów to Easy Digital Downloads i WooCommerce.

Zawsze należy zachować należytą staranność przed pobraniem i zainstalowaniem nowych wtyczek dowolnego rodzaju, nie tylko związanych z handlem elektronicznym. Najpierw upewnij się, że to, co wybrałeś, jest odpowiednie dla Twoich konkretnych potrzeb. I zwróć szczególną uwagę na ustawienia zabezpieczeń. Ponieważ będziesz odpowiedzialny za bezpieczeństwo danych osobowych i finansowych innych osób, Ty musieć uczyń to priorytetem.

Kłamstwo 4: Nie możesz dostosować swojej witryny

Tak więc, ten jest związany z dwoma pierwszymi kłamstwami, ale musi stać sam z jednego bardzo dobrego powodu: niektórzy ludzie myślą, że WordPress jest tak łatwy i tak prosty, że nie można go dostosować do żadnego naprawdę znaczącego celu. To zwyczajna platforma blogowa, nic więcej.

Ponownie, to po prostu nieprawda. Możesz dostosować witrynę WordPress do ostatniego szczegółu. W zależności od stopnia zaawansowania w Internecie możesz dostosowywać i poprawiać treść swojego serca. Możesz kodować motyw od zera lub dodać wszystkie dzwonki i gwizdy, które chcesz, do istniejącego motywu. Zasadniczo możesz po prostu zwariować.

Najlepszym sposobem na zrobienie tego drugiego jest stworzenie motywu potomnego i zbudowanie na nim własnego dostosowania. Możesz nawet zmienić pulpit nawigacyjny lub dostosować interfejs administratora WordPress, aby odzwierciedlał markę Twojej firmy, aby wszyscy zaangażowani w Twoją organizację otrzymywali pełną markę po zalogowaniu.

Każdy, kto mówi, że WordPress nie może być dostosowywany, jest albo źle poinformowany, albo ignorant. Tak czy inaczej, nie powinieneś ich słuchać.

Kłamstwo 5: Musisz być programistą internetowym, aby korzystać z WordPress

Z drugiej strony, wiele osób wydaje się mieć błędne przekonanie, że WordPress jest zbyt skomplikowany. Zabawne, jak te dwie opinie mogą współistnieć, co? Jednak to kłamstwo jest tak wszechobecne, jak inne i zniechęca wielu ludzi do korzystania z CMS.

Faktem jest, że WordPress jest niezwykle łatwy w użyciu. Jest to tylko trudniejsze – i oferuje bardziej zaawansowane funkcje – jeśli chcesz. Deweloperzy stron internetowych mogą wiele z tego zrobić, a początkujący blogerzy również. To jest właśnie to piękno i dlatego jestem tak wiernym ewangelistą WordPress – można go wykorzystać do prawie każdego celu.

Jeśli jesteś początkującym użytkownikiem WordPress, możesz go zainstalować, załadować darmowy motyw, przejść przez podstawowe opcje dostosowywania i nazwać go dniem. Zasadniczo nikt cię nie mówi mieć żeby to skomplikować. Chyba że chcesz. Rozumiem?


WordPress jest otoczony błędnymi informacjami i stronniczością, ale mam nadzieję, że teraz lepiej rozumiesz, co oferuje ten CMS. Jest naprawdę wszechstronny i tak długo, jak wiesz, co chcesz z niego uzyskać, możesz osiągnąć wszystko, co chcesz. Zbuduj prosty blog, aby opisać przygody swojego kota lub stwórz w pełni dostosowaną stronę e-commerce. To zależy od ciebie, i o to w tym wszystkim chodzi, nie sądzisz?

Czy unikałeś korzystania z WordPress z jednego z powyższych powodów? Jeśli obecnie go używasz, co przekonało cię do podjęcia decyzji? Chcemy dowiedzieć się, jakie inne nieporozumienia ludzie słyszeli o WordPressie. Proszę zabrzmieć w komentarzach. Jak zawsze, chcielibyśmy usłyszeć, co myślisz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me