Spójrzmy prawdzie w oczy. Możliwości wyszukiwania w witrynie WordPress nie są tak dobre, jak mogłyby być. Po zwróceniu wyników, które nie są posortowane według ich trafności, braku możliwości wyszukiwania przesłanych plików lub znalezieniu pasujących treści, można powiedzieć, że jest miejsce na ulepszenia.


Możesz więc poczekać na przyszłą aktualizację naszego ulubionego oprogramowania do publikowania, aby rozwiązać ten problem, ale możesz również rozwiązać problem już dziś. Instalując jedną z odpowiednich wtyczek, które zostały utworzone w celu ulepszenia podstawowego narzędzia wyszukiwania witryny WordPress, możesz zapewnić temu elementowi witryny bardzo potrzebny wzrost wydajności.

Jeśli nie dajesz użytkownikom możliwości przeszukiwania zawartości witryny, aby znaleźć więcej tego, czego szukają lub nie jesteś zadowolony z wydajności obecnego rozwiązania do wyszukiwania w witrynie, czytaj dalej, aby uzyskać lepszą zrozumienie korzyści płynących z dodania skutecznej funkcji wyszukiwania w wewnętrznej witrynie, a następnie sugestii wtyczek, które mogą ci w tym pomóc.

Korzyści z dostarczenia skutecznego narzędzia wyszukiwania w wewnętrznej witrynie

Korzyści z dostarczenia skutecznego narzędzia wyszukiwania w wewnętrznej witrynie

Być może zdecydowałeś się nie umieszczać narzędzia wyszukiwania w swojej witrynie lub być może nie masz pewności co do korzyści wynikających z uaktualnienia tej funkcji witryny. Jeśli tak, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego powinieneś skupić się na oferowaniu czytelnikom skutecznego narzędzia wyszukiwania w witrynie.

Zwiększ liczbę wyświetleń strony i czas w witrynie

Ułatwienie odwiedzającym znalezienia większej ilości treści, które są zainteresowani Twoją witryną, może utrzymać ich na dłużej. Zwiększenie liczby wyświetleń strony i czasu spędzanego w witrynie dla każdego użytkownika podobno czynniki rankingu, które Google bierze pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, gdzie umieścić witrynę w wynikach wyszukiwania.

Średni czas spędzony w witrynie na użytkownika stanowi dobry wskaźnik dla wyszukiwarek o poziomie jakości witryny, a więcej czasu sugeruje witrynę o wyższej jakości. Dlatego sensowne jest zrobienie wszystkiego, co możliwe, aby zachęcić użytkowników do pozostania na dłużej, a włączenie wyszukiwania w witrynie może być jednym ze sposobów.

Lepsze współczynniki konwersji na cel

Ta korzyść wynika z ostatniego, ponieważ im dłużej odwiedzający pozostaje w Twojej witrynie, tym większe są szanse na konwersję do jednego z twoich celów.

Im więcej stron przeglądają w Twojej witrynie, tym więcej wezwań do działania zobaczą. Jeśli eksperymentujesz z testami podzielonymi w celu porównania wielu wariantów wezwania do działania, w tym unikalnych projektów i ofert, to gdy odwiedzający szukają i znajdują więcej treści, będą mieli więcej okazji, aby dołączyć do listy mailingowej, stać się członków (zalecamy te wtyczki członkostwa WordPress) lub dokonaj zakupu.

Generowane przez użytkownika źródło pomysłów na posty na blogu

Ponieważ Google przestało udostępniać słowa kluczowe i wyszukiwane hasła, które doprowadziły użytkowników do Twojej witryny z ich wyszukiwarki, cenne źródło inspiracji nie jest już dla Ciebie dostępne. Jednak umożliwiając wyszukiwanie w witrynie, możesz uzyskać dostęp do podobnego zestawu danych.

Analizując słowa kluczowe używane przez odwiedzających do wyszukiwania treści w Twojej witrynie, od razu otrzymujesz listę pomysłów na treść dla swojego bloga. Podczas gdy niektóre hasła wyszukiwane przez użytkowników prowadzą bezpośrednio do odpowiedniego artykułu w witrynie, inne słowa kluczowe mogą tego nie robić.

Ta lista stanowi źródło inspiracji i zawiera pomysły na kolejne tematy na Twoim blogu, poparte dowodami na istnienie rynku. Wiele wtyczek wyszukiwania, które omówimy poniżej, daje dostęp do tych danych, co daje kolejny powód do uaktualnienia funkcji wyszukiwania w wewnętrznej witrynie.

Jeśli kiedykolwiek miałeś problem z pomysłem na posta na swoim blogu, ta korzyść może być głównym powodem włączenia wyszukiwania w Twojej witrynie.

Lepsze wrażenia użytkownika

Wreszcie włączenie wyszukiwania witryny może poprawić ogólną wygodę użytkownika. Skuteczne narzędzie do wyszukiwania w witrynie nie tylko zwróci bardziej trafne wyniki, ale dodanie tej funkcji do witryny może bardziej spodobać się segmentowi użytkowników, którzy wolą wyszukiwać, niż wchodzić w interakcje z menu nawigacyjnymi.

Darmowe i premium wtyczki wyszukiwania w witrynie WordPress

Teraz, gdy wiesz, dlaczego powinieneś pomyśleć o ulepszeniu funkcji wyszukiwania w swojej witrynie WordPress, czas zastanowić się, jak możesz to zrobić. Na szczęście istnieje garść bezpłatnych i komercyjnych wtyczek, które możesz zmienić, aby zwiększyć skuteczność wyszukiwania w witrynie WordPress.

Relevanssi

Relevanssi

Relevanssi jest dostępny zarówno w wersji bezpłatnej, jak i komercyjnej, co daje szansę wypróbowania rozszerzonego wyszukiwania w witrynie WordPress bez wydawania ani grosza. Gdy wtyczka jest aktywna w Twojej witrynie, odwiedzający będą mogli łatwiej znaleźć to, czego szukają – lub przynajmniej wiedzą, że zrobili wszystko, co w ich mocy, aby wyśledzić poszukiwaną treść.

Niektóre funkcje tej wtyczki wyszukiwania obejmują: wyniki wyszukiwania posortowane według trafności, a nie daty, dopasowanie rozmyte, wyszukiwanie dokumentów, wyszukiwanie fraz oraz możliwość wyszukiwania komentarzy. Jeśli zdecydujesz się na aktualizację do wersji Premium Relevanssi, możesz zacząć korzystać z funkcji takich jak: wyszukiwanie profilu użytkownika, sugestie wyszukiwania i ważenie treści, aby wpływać na wyniki wyszukiwania.

Wyszukaj wszystko

Wyszukaj wszystko

Wyszukaj wszystko to kolejna darmowa opcja. Muszę jednak przyznać, że jest to opcja, z której nie korzystałem zbyt często. Chociaż z ponad 80 000 aktywnych instalacji i oceną 4,3 na 5 gwiazdek, z pewnością warto o tym wspomnieć.

Dzięki funkcji Search Everything zainstalowanej w Twojej witrynie użytkownicy mogą dosłownie wszystko przeszukiwać. Oprócz postów i stron obejmuje to: fragmenty, załączniki, komentarze, tagi i pola niestandardowe. Jednak pomimo ustawień wtyczki możesz łatwo wykluczyć elementy z wyników i skonfigurować dokładnie, jak będzie działać w Twojej witrynie.

SearchWP

SearchWP

SearchWP jest opcją wyłącznie premium. Jeśli jednak poważnie myślisz o ulepszeniu możliwości wyszukiwania w witrynie WordPress i zebraniu wszystkich związanych z tym nagród, zdecydowanie powinieneś rozważyć tę wtyczkę. Używam go od dłuższego czasu na swoim blogu i pomimo stosunkowo niskiego poziomu ruchu, który otrzymuje, statystyki wyszukiwania pokazują, że pomogło to moim użytkownikom znaleźć treść, której szukają, gdy przeprowadzają wyszukiwanie.

Po zainstalowaniu SearchWP na twojej stronie, wtyczka jest gotowa do pracy, od razu po wyjęciu z pudełka. Zawiera jednak dość szczegółowe ustawienia, które pozwalają dokładnie skonfigurować sposób działania. Obejmuje to: ustawianie wagi postu, wybór zawartości, która ma być indeksowana i wiele więcej.

Wtyczka zawiera również funkcję wyszukiwania na żywo, która ułatwia odwiedzającym przeprowadzanie wyszukiwań, które z większym prawdopodobieństwem zwrócą wyniki, których szukają. SearchWP ma możliwość indeksowania dowolnych plików PDF, które są częścią Twojej witryny, dzięki czemu jest doskonałym narzędziem umożliwiającym odwiedzającym przeszukiwanie wszystkiego, co masz do zaoferowania.

Wniosek

Chociaż wolisz przeglądać uporządkowany zestaw menu, prawda jest taka, że ​​niektórzy użytkownicy wolą przeszukiwać Twoją witrynę i chcą mieć dostęp do treści, których szukają teraz. W przypadku generacji wychowanej z natychmiastowym dostępem do treści, zapewnianej przez wyszukiwarki takie jak Google, brak skutecznego narzędzia wyszukiwania w witrynie WordPress może sprawić, że witryna będzie przestarzała i nie będzie przyjazna dla użytkownika.

Na szczęście, wybierając jedną z bezpłatnych lub premium wtyczek wyszukiwania dostępnych dla WordPress, możesz łatwo dodać tę funkcję do swojej witryny już dziś. Jakie są Twoje przemyślenia na temat wyszukiwania w witrynie? Czy wszystkie witryny powinny mieć działające narzędzie wyszukiwania? Podziel się swoimi sugestiami w komentarzach poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me