W skrócie? Tak. Ale to nie jest bardzo ekscytujący post, prawda? Jest to jednak prawda i jeśli poważnie myślisz o WordPressie, możesz ogromnie skorzystać z uczestnictwa w lokalnych wydarzeniach. Spędzę dziś trochę czasu, omawiając korzyści płynące z uczestnictwa i czego możesz spodziewać się po tym doświadczeniu jako całości.


Ogólne korzyści

Matt Mullenweg w WordCamp San Francisco

Po pierwsze, możesz być zaskoczony liczbą osób poruszających się i wstrząsających, które spotkasz podczas takich konferencji. Gdy WordCamp chwali się, „Nierzadko można spotkać… prelegentów, którzy biorą udział w drogich konferencjach branżowych, takich jak South by Southwest”.

I chociaż wiele konferencji nie przyciąga wielkich nazwisk, czasem to, co dostajesz, jest jeszcze lepsze. Poznajesz różnego rodzaju projektantów stron internetowych i programistów pracujących nad wszelkiego rodzaju projektami, z których wielu mieszka w Twoim mieście.

Nawet na imprezach bez mocy gwiazdy warto po prostu poznać lokalną społeczność WordPress w jej najbardziej „prawdziwej” i namiętnej formie. W tych wydarzeniach biorą udział przede wszystkim lokalni ludzie, którzy naprawdę dbają o WordPress, i nie ma sposobu, aby oszacować korzyści płynące z zanurzenia się w środowisku pełnym ludzi, którzy spotykają się w celu, który Cię interesuje..

Nie bój się jednak, jeśli nie masz wystarczającego doświadczenia. Większość tych wydarzeń robi wszystko, aby powitać ludzi na wszystkich poziomach umiejętności. W rzeczywistości, jeśli dopiero zaczynasz pracę z WordPress, udział w spotkaniu z ludźmi, którzy z tego zarabiają, może być motywacją do przeniesienia pracy na wyższy poziom..

I nie myl ich z jedną z typowych, korporacyjnych imprez biznesowych. Większość konferencji zawiera nawet imprezy towarzyszące i spotkania sieciowe, które pozwolą ci poznać innych uczestników w jeszcze bardziej nieformalnym otoczeniu. Potrzebujesz więcej powodów? Masz to!

Networking

Nie tylko zdobędziesz informacje od innych ludzi, ale również sam je przekażesz. Jeśli jesteś programistą lub twórcą stron internetowych, czy jest lepszy sposób na reklamowanie swoich usług niż interakcja jeden na jednego z osobami, które znasz? To niezawodny sposób na rozwój biznesu.

Jeśli planujesz nawiązywanie kontaktów, upewnij się, że najpierw umieścisz kaczki w rzędzie. Oznacza to, że Twoje portfolio z najlepszymi pracami zostanie uporządkowane z wyprzedzeniem i opublikowane gdzieś za pomocą łatwego do zapamiętania adresu URL, o którym możesz powiedzieć innym. Oznacza to wydrukowanie wizytówek, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Oznacza to również pracę z wyprzedzeniem i wprowadzenie windy, abyś nie potknął się o swoje słowa, kiedy nadszedł czas, aby sprzedać swoje usługi.

Znalezienie pracy

To łączy się z siecią, ale zasługuje na swoją własną sekcję tak samo. Większość możliwości pracy, które znajdziesz na zjazdach, będą polegały na rozmowach jeden na jednego z ludźmi, którzy potrzebują pomocy w swoich projektach. Dzięki tej prawdziwej interakcji twarzą w twarz masz szansę naprawdę spodobać się potencjalnym klientom i wykorzystać swoją osobowość, aby ich przekonać.

Ale nawet jeśli tego rodzaju interakcja nie jest twoją sprawą, wiele konferencji publikuje ogłoszenia o pracy, co daje lepszy przegląd możliwości rozwoju WordPress i możliwości projektowania stron internetowych w Twojej okolicy, niż możesz to zrobić, przeglądając ich różnorodność online. Jest wyspecjalizowany, ukierunkowany i dostosowany do potrzeb obecnych.

Wykłady

Wykłady WordCamp

Konferencje, podobnie jak większość targów branżowych, oferują znanym ekspertom zarówno w tworzeniu, jak i korzystaniu z WordPress. Eksperci ci prowadzą wykłady na temat tego, jak zbudowali kariery i jak robią to, co robią. Nieoceniona jest możliwość zobaczenia, jak przetrwają pewne wyzwania lub jak przebiegają proces pracy.

Możesz nawet dowiedzieć się o aspektach projektowania stron internetowych, o których wcześniej nie myślałeś. Ktoś, kto jest ekspertem w całym procesie, może w końcu ujawnić, że kluczem do problemu, który miałeś, jest miejsce, w którym nigdy nie pomyślałeś o tym. Na przykład, jeśli zawsze bardziej skupiałeś się na technicznej stronie tworzenia stron internetowych, pomocne może być wzięcie udziału w prezentacjach na temat zastosowania bardziej tradycyjnych metod projektowania graficznego do WordPress. A to tylko jeden przykład. Jest tak wielu innych!

Talking Shop

Ale nie myśl, że to tylko prezentacje, na które przychodzisz – możesz dowiedzieć się dużo o swojej branży, rozmawiając z innymi uczestnikami. Wielu z nich może być tak samo kompetentnych jak ludzie stojący na podium, a jeśli masz szczęście, możesz znaleźć nowego mentora lub współpracownika.

Nie ma lepszego sposobu na naukę umiejętności niż interakcja jeden na jednego. Praca w izolacji może być znacznie trudniejsza niż wtedy, gdy masz pod ręką kogoś, kto ci pomoże. Takie wydarzenia często pomogą ci poznać przyjaciół, którzy mogą być tymi źródłami wsparcia w późniejszym okresie.

Informacje o nowych funkcjach

Możesz zobaczyć pokazy na żywo najnowszych aktualizacji WordPressa i jego wtyczek podczas lokalnych wydarzeń. Będziesz także narażony na aspekty WordPress i funkcje, których być może nigdy nie pomyślałeś, lub frameworki innych firm, których nigdy nie widziałbyś wyjaśnione.

Jak znaleźć te wydarzenia?

WordCamp, największa nazwa, jeśli chodzi o konwencje WordPress, organizuje dziesiątki wydarzeń na całym świecie, negując potrzebę uzasadnienia wydawania setek podróży na drugą stronę kraju, aby wziąć w nich udział. The pełny harmonogram WordCamp można znaleźć na ich stronie internetowej.

Jedną z najciekawszych funkcji podczas wydarzeń WordCamp jest pasek Genius – tak, jak ten w sklepie Apple Store – który działa przez cały czas trwania konferencji i zapewnia kompleksową obsługę wszystkich pytań związanych z WP.

Eventy WordCamp są ogólnie dość przystępne – zwykle w przedziale od 40 do 60 USD na cały weekend – i przy tej cenie mogę prawie zagwarantować, że zobaczysz ogromny zwrot z inwestycji.

Jeśli chcesz zacząć mniejszy, możesz wziąć udział w lokalnym spotkaniu zamiast w konferencji. W każdym razie zdarzają się znacznie częściej i częściej, więc możesz zacząć od jednego z tego samego powodu. Zazwyczaj są one bezpłatne – Fundacja WordPress płaci organizatorowi opłaty za wiele z nich, co oznacza, że ​​nie muszą oni ponosić kosztów. Więc jeśli chcesz zobaczyć podgląd lokalnej sceny WordPress bez konieczności wyrzucania z niej ciasta, możesz sprawdzić jedną z nich.

WP Poznaj Montreal

Jest ich ponad 1500 Grupy spotkań WordPress także na całym świecie. Możliwe, że jest jeden w najbliższym centrum populacji do twojego domu. Nawiasem mówiąc, jedną z najciekawszych funkcji Meetup jest to, że mogą być tematyczne. Na przykład wiele grup Meetup będzie organizować wydarzenia specjalnie w celu podglądu szczególnie ekscytujących nowych funkcji lub opracowania określonych rodzajów aplikacji. Jeśli więc interesuje Cię konkretny temat, sprawdź harmonogram spotkań, aby zobaczyć, czy wkrótce się pojawi.


Naprawdę, jeśli interesujesz się WordPress poza etapem hobbystycznym, nie ma powodu, aby nie uczestniczyć w przynajmniej spotkaniu. I naprawdę powinieneś również uczestniczyć w wydarzeniach WordCamp. Nie mogę ich wystarczająco polecić.

Jakieś informacje związane ze spotkaniem lub konwencją WordPress, które chcesz udostępnić? Przegapiłem coś? A może masz zabawną pamięć WordCamp lub radę, którą chciałbyś się podzielić? Daj mi znać w komentarzach!

Obrazy WordCamp: Morten Rand-Hendriksen, Eva Blue, Josh Hallett

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me