Czy powinieneś dodać płatne członkostwo na swojej stronie WordPress?

Czy powinieneś dodać płatne członkostwo na swojej stronie WordPress?

Jeśli od dłuższego czasu blogujesz, prawdopodobnie próbowałeś używać reklam displayowych do zarabiania na swoim blogu. Ale korzystanie z reklam displayowych nie jest tak lukratywne ani łatwe jak kiedyś. Zgodnie z badaniami, współczynniki klikalności dla reklam displayowych ostatnio spada. Jeśli potrzebujesz niezawodnego sposobu zarabiania na swojej witrynie, opłacalne korzystanie z płatnych treści jest opłacalnym rozwiązaniem.


W tym artykule porozmawiamy o tym, dlaczego warto rozważyć płatne treści, plusy i minusy tworzenia obszaru „tylko dla członków” dla płatnych treści oraz podzielić się wskazówkami, jak ułatwić proces przejścia.

Co to jest płatna treść i dlaczego warto ją rozważyć

Treść płatna to dowolna treść umieszczona za zaporą, w „obszarze członka” Twojej witryny. Mogą to być dodatkowe artykuły, skoroszyty do pobrania, szablony, listy kontrolne, audio, wideo lub wszelkie inne treści, które zwiększają wartość dodaną dla czytelników. Możesz go również używać w połączeniu z budowaniem listy e-mail i promować ją za pomocą ściśnięcia stron, wyskakujących okienek wyskakujących i innych strategii marketingowych nastawionych na konwersję, które już możesz realizować.

Jeśli zostanie to właściwie wykonane, płatne członkostwa mogą pomóc Ci wyróżnić się z reszty branży, zarabiać na witrynie lub dodać inne źródło dochodów. Może także pomóc w zwiększeniu zaangażowania w witrynie, umożliwiając jednocześnie budowanie lepszych relacji z klientami. Omówmy korzyści bardziej szczegółowo poniżej.

Możesz zaoferować swoim czytelnikom ekskluzywne treści

Dodanie sekcji płatnej zawartości dla członków pozwala zaoferować istniejącym czytelnikom ekskluzywne treści uzupełniające to, co już istnieje. Daje to twoją treść lepiej postrzeganą wartość i możesz używać wszystkiego, od różnych mediów, takich jak audio i wideo, po proste listy kontrolne lub szablony.

Dodaje kolejne źródło przychodów

Jeśli już sprzedajesz produkty lub usługi, obszar płatnych treści regularnie dodaje kolejny strumień przychodów. Możesz pobierać opłaty za dostęp w harmonogramie miesięcznym, rocznym, a nawet kwartalnym lub tworzyć różne płatne członkostwa, które dają dostęp do różnych rodzajów treści.

Prowadzi zaangażowanie i sprzyja relacjom.

Posiadanie obszaru tylko dla członków odsyła czytelników z powrotem do Twojej witryny, aby mogli uzyskać dostęp do zawartości w jej wydaniu. Jeśli połączysz obszar swojego członka z wtyczką, taką jak bbPress vs BuddyPress, możesz zaangażować swoich członków w dyskusje i pozwolić im nie tylko na interakcję z tobą, ale także z innymi członkami.

Jakie są wady płatnego członkostwa?

Nie ma wątpliwości, że dodanie płatnego członkostwa z członkami wyłącznymi może być korzystne dla Twojej witryny. Jest jednak kilka wad, które należy wziąć pod uwagę przed wskoczeniem.

Opracowywanie dodatkowej zawartości może być czasochłonne

Jeśli planujesz oferować płatną zawartość jako bonus do darmowo dostępnych treści, pamiętaj, że będziesz musiał poświęcić trochę czasu na tworzenie i rozwijanie dodatkowej zawartości. Jako blogerzy i właściciele firm mamy już mało czasu, więc jeśli nie możesz poświęcić czasu na pracę nad większą ilością treści, to rozwiązanie może nie być dla Ciebie.

Płatne treści mogą odgrywać rolę w rankingu SEO

Gdy zostanie to wykonane w pośpiechu, umieszczenie wszystkich treści za zapłatą może negatywnie wpłynąć na SEO. Jeśli wszystkie płatne treści są ustawione jako noindex, Google nie będzie zainteresowany wysyłaniem osób do Twojej witryny. Łatwym sposobem zaradzenia temu jest zaoferowanie fragmentów treści przed ochroną reszty treści i upewnienie się, że oba mogą być indeksowane przez wyszukiwarki.

Obszar członków wymaga dodatkowej konserwacji

Na koniec należy pamiętać, że obszar członków będzie wymagał dodatkowej konserwacji. Jest to kolejna wtyczka do zaktualizowania i zapewnienia, że ​​ładnie działa z innymi wtyczkami już w Twojej witrynie. Musisz także upewnić się, że niezarejestrowani użytkownicy nie będą mieli dostępu do płatnych treści ani nadużywają ich, co może wymagać kilku dodatkowych kroków bezpieczeństwa.

4 porady dotyczące przejścia na płatne treści

Zaktualizuj WordPress

Jeśli ustaliłeś, że przejście na płatną treść jest właściwym wyborem dla Twojej witryny, oto kilka wskazówek, które sprawią, że proces ten będzie sprawny zarówno dla Ciebie, jak i Twoich czytelników.

1. Daj swoim czytelnikom dużo uwagi

Przed dokonaniem nagłej zmiany upewnij się, że wyjaśnisz swoim czytelnikom, dlaczego zdecydowałeś się pobierać opłaty za dostęp do dodatkowych treści z dużym wyprzedzeniem. Rzuć im okiem na to, czego mogą się spodziewać i stopniowo przechodź na płatne treści. Powiadomienie z wyprzedzeniem pozwala im zrozumieć twoje rozumowanie i zadać wszelkie pytania, które mogą pomóc im zdecydować, czy chcą zainwestować w Twoje płatne treści.

2. Zachowaj część swoich treści za darmo

Zastanów się nad pozostawieniem części swoich treści za darmo, aby nowi użytkownicy mogli zapoznać się z Twoją marką przed zarejestrowaniem się w celu uzyskania dostępu do płatnych treści. Możesz także użyć darmowej zawartości, aby zwiększyć ruch na swojej stronie i promować płatną.

3. Bądź gotowy, aby pomóc swoim użytkownikom

Wprowadzając płatne członkostwo, upewnij się, że członkowie znają warunki płatności, zasady anulowania oraz sposób, w jaki mogą się z Tobą skontaktować. Rozważ utworzenie strony z najczęściej zadawanymi pytaniami, na której można uzyskać natychmiastowe odpowiedzi lub dodać wtyczkę do czatu na żywo na stronie rejestracji.

4. Wybierz odpowiednią wtyczkę

Na koniec upewnij się, że wybierasz odpowiednią wtyczkę do ochrony płatnych treści. Nie brakuje wtyczek członkowskich WordPress, które poradzą sobie z tym, ale upewnij się, że mają one potrzebne funkcje. Oto kilka funkcji, których należy szukać:

 • Możliwość wyświetlania statystyk przychodów – pomoże ci to zmierzyć skuteczność Twojej witryny członkowskiej i jakie treści lub plany osiągają najlepsze wyniki, dzięki czemu możesz planować dodanie jej w przyszłości
 • Różne metody płatności – jedną z najgorszych rzeczy, które możesz zrobić, jest zaoferowanie jednej metody płatności. Ludzie bardzo dbają o swoje informacje finansowe, więc upewnij się, że oferujesz kilka metod płatności, aby mogli wybrać tę, która najbardziej im odpowiada
 • Elastyczne ceny – jeśli dopiero zaczynasz, wybierz wtyczkę, która może wspierać obszar członków w miarę jego rozwoju, zamiast inwestować od razu w najdroższy plan. Pozwoli ci to zaoszczędzić pieniądze na dłuższą metę i odpowiednio je dostosujesz.
 • Przyjazny dla SEO – wybierz wtyczkę, która nie maskuje ani nie maskuje treści dla wyszukiwarek, a jednocześnie pozwala subskrybentom zobaczyć podgląd treści.
 • Opcje dostosowywania – wybierz wtyczkę, która bezproblemowo zintegruje się z Twoją witryną i utrzyma rozpoznawalność marki, aby czytelnicy mogli rozpoznać płatną zawartość jako obszar witryny.
 • Możliwość obsługi paragonów i zwrotów – obsługa płatności nie jest łatwa, więc wybierz wtyczkę, która pozwala nie tylko zbierać płatności, ale także wysyłać potwierdzenia do użytkowników. Upewnij się, że możesz w razie potrzeby dokonać zwrotu pieniędzy lub łatwo anulować czyjąś subskrypcję, a także kontrolować dostęp dla wszystkich swoich członków.

Nadal nie wiesz, której wtyczki użyć? Oto nasze najlepsze rekomendacje, aby dodać płatne członkostwa do swojej witryny WordPress.

Ogranicz zawartość Pro dla WordPress

Ogranicz zawartość Pro jest jedną z najlepszych dostępnych wtyczek członkowskich. Konfiguruj proste bezpłatne lub płatne członkostwa i subskrypcje, śledź użytkowników i odnowienia dzięki wbudowanemu raportowaniu lub dodaj więcej funkcji dzięki dodatkom do tworzenia formularzy, BuddyPress, systemu zarządzania stowarzyszeniem AffiliateWP, e-commerce Easy Digital Downloads, Monitor kampanii, bbPress i więcej Przeczytaj naszą recenzję Restrict Content Pro, aby dowiedzieć się więcej.

MemberPress WordPress Wtyczka członkowska

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Nasze drugie zalecenie to MemberPress – pełna wtyczka do zarządzania członkostwem i subskrypcją strony internetowej. MemberPress jest szybki i łatwy w konfiguracji. Wystarczy zainstalować, dodać plany lub poziomy członkostwa, wybrać bramki płatności i dodać linki rejestracyjne / logowania do swojej witryny. Wtyczka obejmuje również integrację e-mail, ustawienia kuponów lub rabatów, wbudowane analizy i wiele innych. Wciąż nie sprzedany? Zobacz, jak łatwo jest korzystać z naszej recenzji MemberPress.

Pobierz członkostwo i ograniczenia treści - płatne subskrypcje członków

I na koniec – Płatne subskrypcje dla członków Pro jest inną opcją. Ta wtyczka oferuje szybki sposób akceptowania płatności, tworzenia planów subskrypcji, dodawania zapory do treści premium i nie tylko. Plus kompatybilność z WooCommerce, łatwe w użyciu skróty i wbudowane raporty sprawiają, że ta wtyczka jest doskonałym wyborem. Tam jest Darmowa wersja dostępne, których możesz użyć do testowania wód lub możesz (podobnie jak inne wspomniane przez nas opcje) przejrzeć naszą recenzję Płatne subskrypcje dla członków, aby zobaczyć więcej funkcji wtyczek.

Ale to tylko wierzchołek góry lodowej wtyczki członkowskiej. Jest mnóstwo świetnych Wtyczki członkostwa WordPress, nie spiesz się z zapoznaniem się z funkcjami, kompatybilnością wtyczek (ponieważ chcesz, aby działały one z dowolnymi wtyczkami, które obecnie zainstalowałeś na swojej stronie WordPress) oraz, co najważniejsze, ostatnimi recenzjami klientów dla każdej z nich, aby znaleźć odpowiednią dla siebie wtyczkę.


Dodanie płatnych treści do witryny to świetny sposób na zaangażowanie czytelników i zarabianie na treściach. Jednak wymaga to trochę dodatkowej konserwacji i czasu, aby było warto. Skorzystaj ze wskazówek w tym artykule, aby zdecydować, czy powinieneś zacząć korzystać z płatnych treści.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map