Czy jesteś Hoarderem wtyczek? Jak wyczyścić swoją witrynę WordPress

Czy jesteś zbieraczem wtyczek? Pomyśl o tym przez chwilę. Na początku brzmi to trochę niedorzecznie i oczywiście Jesteś nie jeden z nich. Ale z setkami „ekspertów” WordPressa polecających nowe wtyczki każdego tygodnia, nic dziwnego, że niektóre strony internetowe i webmasterzy kończą się… zbyt mocno przygotowani do tego zadania. Połowa czasu, kiedy wtyczka jest cholernie blisko gwarancji, że w jakiś sposób pozytywnie wpłynie na twoje wyniki finansowe, a jeśli jest bezpłatna, trudno odmówić.


Wiedziałbym, że zainstalowałem i wypróbowałem prawie każdą dostępną wtyczkę udostępniania społecznościowego. Wolałbym tego nie przyznać, ale jestem prawie pewien, że zrobiłem to w nadziei, że publiczność pojawi się z praktycznie cienkiego powietrza po lekkim naciśnięciu odpowiedniej wtyczki. I wiem, że nie jestem jedyny.

7 znaków ostrzegawczych, że jesteś Hoarderem wtyczek WordPress

Jeśli którykolwiek ze znaków ostrzegawczych zadzwoni, istnieje prawdopodobieństwo, że witryna WordPress może użyć wiosennego czyszczenia. Czytaj dalej, aby zobaczyć, jak przyspieszyć WordPress, usuwając nieużywane wtyczki.

1. Nie masz pojęcia, co robi połowa twoich wtyczek

Cały powód zainstalowania wtyczki to faktyczne jej użycie, a jeśli nie tylko nie używasz połowy swoich wtyczek, ale nawet nie pamiętasz, co mają zrobić dla Twojej witryny, to zły znak, że możesz być zbieraczem wtyczek.

2. Nie możesz zaktualizować WordPressa z powodu przestarzałych wtyczek

To nie tylko uniemożliwia ci dostęp do nowych funkcji z samych aktualizacji WordPress, ale może również oznaczać, że musisz powstrzymać się od aktualizacji wtyczek lub motywu, ponieważ nie jest on już zgodny ze starą wersją WordPress.

3. Masz więcej wtyczek niż fragmenty treści, a Twoja witryna ma więcej niż kilka tygodni

Nie zawsze jest to istotne, ale zwykle jest dobrym znakiem, że być może poszedłeś trochę za burtę.

4. Aktualizowanie wtyczek szybko staje się pracą na pełny etat i faktycznie zatrudniono kogoś do zrobienia

Przynajmniej teraz masz na pokładzie kogoś, kto może zrobić dla ciebie porządek, choć może niechętnie, jeśli zda sobie sprawę, że skróci, jeśli nie całkowicie wyeliminuje godziny pracy.

5. Masz kilka nieporęcznych „wytrzymałych” wielofunkcyjnych wtyczek, których używasz tylko do jednej lub dwóch funkcji

Czasami mniej oznacza nie lepiej lub szybciej. Czasami lepiej jest mieć kilka lżejszych wtyczek wykonujących tę samą pracę.

6. Nadal masz wtyczki, które „zamieniłeś na lepszy”

Czasami łatwo zapomnieć o usunięciu starego, gdy pojawia się nowy i lepszy. Dobrą wiadomością jest to, że dopóki są one nieaktywne, przynajmniej zajmują miejsce w zapleczu. Zła wiadomość jest taka, że ​​zatyka katalog wtyczek i może wskazywać na gorszą i bardziej szkodliwą sytuację.

7. Masz zainstalowanych wiele wtyczek, które „na pewno będą przydatne na jakiś dzień”

Choć może się to wydawać rozsądne, o wiele lepszym pomysłem jest utworzenie opisowej listy wtyczek w Evernote lub dokumencie Google i kontynuowanie ich testowania w miarę upływu czasu. Jeśli masz tylko kilka wtyczek, prawdopodobnie to wszystko, co będą robić. Użyj ich lub zgub je.

Dlaczego wiele wtyczek jest zwykle zła (i dlaczego musisz posprzątać)

czyszczenie wtyczek

Nadmiar wtyczek może sprawić, że Twoja praca będzie trudniejsza i bardziej skomplikowana, niż to konieczne. I chociaż nie ma nic złego w posiadaniu wielu niezbędnych wtyczek, posiadanie dużej liczby wtyczek, które ładują wiele zasobów, staje się problemem. Może to spowolnić szybkość ładowania witryny przez dodanie dodatkowych żądań HTTP. Mówiąc najprościej, przeglądarka przeskakuje przez dodatkowe obręcze, zanim będzie mogła faktycznie załadować i wyświetlić twoją stronę, dzięki czemu ładuje się wolniej. Wolniejsze ładowanie witryny może mieć brutalny wpływ na wyniki finansowe.

Jeśli Twoja strona ładuje się wyjątkowo wolno, możesz być prześladowany przez oszałamiające wskaźniki odrzuceń, utratę zaufania klientów lub, co gorsza, zobaczyć bezpośredni wpływ na sprzedaż. Na przykład Amazon doniósł o spadku sprzedaży nawet o 1% na każde 100 ms wolniej ładowanej strony (źródło: Strangeloop). Inne badanie wykazało, że 1-sekundowy wzrost czasu ładowania spowodował 7% spadek konwersji, 13% mniej wyświetleń strony i 17% mniej zadowolenia klientów (źródło: Tagman). Dobrą wiadomością jest to, że zwiększenie prędkości ładowania powinno przynieść przeciwne wyniki.

Jak krótko wspomniano powyżej, wtyczki mogą również przypadkowo (lub nawet nie tak przypadkowo w bardzo, bardzo rzadkich przypadkach) zapewnić luki w zabezpieczeniach, które ludzie mogą wykorzystać, aby uzyskać dostęp do zaplecza witryny.

Ostatni powód jest mniej oczywisty. Posiadanie zbyt wielu wtyczek może zaoferować zbyt wiele rozproszeń, które odwracają uwagę od miejsca, w którym powinny być. Może stać się pretekstem, aby martwić się drobiazgami. Niepokój związany z drobiazgami może powstrzymać Cię od znalezienia wspaniałych nowych możliwości biznesowych lub ulepszenia kopii w celu znacznego zwiększenia liczby konwersji lub znalezienia czasu na nawiązanie kontaktów i powiększenie grona odbiorców.

Jak odszyfrować swoją witrynę WordPress

Na szczęście czyszczenie wtyczek nie jest takie trudne. Dowiesz się, jakie wtyczki rzeczywiście wpływają na twoją stronę, a potem pozbywasz się reszty.

Możesz mieć ochotę zapytać: „Jakie są podstawowe zasady?” Odpowiedź jest taka, że ​​istnieje wiele różnych opinii na ten temat. I chociaż niektórzy ludzie zalecają szeroką gamę wtyczek, inni są o wiele bardziej minimalistyczni i sugerują tylko: analitykę, buforowanie dla szybkości, bezpieczeństwa, społeczności, SEO i oczywiście opt-in.

Dla mnie znacznie ważniejszym pytaniem jest, jakie wtyczki są niezbędne dla Ciebie i Twojej witryny?

Istnieje wiele różnych rodzajów stron internetowych z wieloma różnymi celami i potrzebami. Zaletą WordPressa jest jego wszechstronność i umiejętność radzenia sobie z wieloma wyzwaniami za pomocą wtyczek, ale czasami może stać się włączeniem funkcji gromadzenia wtyczek. Dowiedz się, które wtyczki mają znaczenie, i odrzuć resztę.

Idealnie byłoby, gdyby wtyczki, które są użyteczne do celu, jaki masz dla swojej strony internetowej, były bardzo namacalne. Wtyczki, które poprawiają wyniki finansowe. Nawet jeśli masz tylko osobistego bloga, zwykle gdzieś jest mierzalny cel, np. Zdobycie większej liczby odbiorców. A dla firm, powracających odwiedzających, zaangażowania użytkowników, subskrybentów i sprzedaży. A potem oczywiście bezpieczeństwo. Ponieważ nikt nie chce, aby ich witryna była przejęta przez jakikolwiek czas.

Wtyczki, które chcesz zachować

Wtyczki WordPress, które powinieneś zachować

Wtyczki poprawiające bezpieczeństwo

Wtyczki zwiększające bezpieczeństwo Twojej witryny zmniejszają ryzyko przyszłych problemów. Wpływa to na wyniki finansowe w ten sposób, że unikasz konieczności wydawania pieniędzy i godzin frustracji, próbując odzyskać kontrolę nad witryną, która została porwana z powodu braku przewidywania.

Kevin napisał ostatnio recenzję Hide My WP, która wyjaśnia, w jaki sposób wtyczka zwiększa twoje bezpieczeństwo, ukrywając fakt, że twoja strona działa na WordPress, a Tom napisał również recenzję wtyczki Security Ninja, którą możesz również chcieć sprawdzić. Są to doskonałe wtyczki, które warto rozważyć, aby zapewnić bezpieczeństwo swojej witryny.

Nawiasem mówiąc, wtyczki mogą czasami zapewniać luki w zabezpieczeniach, aby ludzie mogli je wykorzystywać, więc posiadanie mniejszej liczby nadmiarowych wtyczek nie jest złym pomysłem ze względów bezpieczeństwa.

Wtyczki poprawiające szybkość ładowania

Poprawa prędkości ładowania może znacznie obniżyć współczynnik odrzuceń. Zwłaszcza jeśli prędkość ładowania witryny przekroczy kilka sekund, uzyskanie wtyczki pamięci podręcznej może być doskonałym wyborem. Mało tego, nasz własny Sourav przeprowadzi Cię nawet przez proces konfiguracji WP Total Cache w celu uzyskania optymalnych wyników (i koniecznie zapoznaj się z jego całym przewodnikiem po serii postów dotyczących buforowania WordPress, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak działa buforowanie i jak z niego korzystać aby poprawić swoją witrynę WordPress).

Jako bonus, czyszczenie wtyczek, które pełnią niewiele funkcji innych niż funkcje, których tak naprawdę nie używasz, może również pomóc zmniejszyć prędkość ładowania witryny.

Wtyczki poprawiające zaangażowanie użytkowników

Zwiększenie zaangażowania użytkowników jest ważne, ponieważ im dłużej ktoś pozostaje w pobliżu i wchodzi w interakcje z Twoją witryną, tym bardziej prawdopodobne jest, że faktycznie zwróci uwagę na Twoją wiadomość i ostatecznie stanie się częścią odbiorców / stanie się płatnym klientem. W ciągu ostatnich kilku lat dużą część zaangażowania użytkowników stanowi „udostępnianie”, a wtyczki, które pomagają zwiększyć udostępnianie, pomagają w osiągnięciu zysków, zwiększając ruch. Jeśli szukasz dobrej wtyczki do udostępniania, sprawdź naszą listę najlepszych wtyczek do mediów społecznościowych, a także artykuł Toma o tym, jak uczynić witrynę WordPress bardziej społeczną.

Wtyczki poprawiające wskaźniki zgody / współczynniki konwersji

Niezależnie od tego, czy jest to wtyczka, która sprawia, że ​​Twoje pole wyboru faktycznie się konwertuje, czy wtyczka, która zbiera dane o zachowaniu użytkownika (oczywiście musisz mieć dane o zachowaniu użytkownika, aby dowiedzieć się, co faktycznie robi wtyczki), wtyczki optin są oczywiście ważne dla dolnej linii i pozostań. Jedną z wtyczek, którą zalecamy zwiększyć w celu zwiększenia współczynników akceptacji, jest OptinMonster.

Praktycznie każda wtyczka, która ma zauważalny bezpośredni lub pośredni wpływ na wyniki finansowe, jest warta zachowania. A każda wtyczka, która po prostu siedzi i nic nie robi, może wybrać się na małą wycieczkę i nigdy nie wrócić.

Jak mierzyć efektywność wtyczek i ich wpływ na szybkość ładowania

Wtyczki Efekt Szybkość ładowania

Skonfiguruj Google Analytics lub swoje ulubione narzędzie analityczne do testowania wtyczek, które powinny pomóc w uzyskaniu współczynników konwersji. Jeśli nigdy nie testowałeś swoich wyników bez nich i po prostu zakładasz, że mają one pozytywny efekt, zrób to. Przetestuj konwersje bez aktywowanej wtyczki. Upewnij się, że nadałeś mu odpowiedni okres kontrolny (chyba że wystąpi bardzo oczywisty i bolesny spadek konwersji, w którym to przypadku oczywiście powinieneś go ponownie uruchomić). Do analizy szybkości ładowania strony możesz użyć Narzędzia Pingdom lub inne bezpłatne narzędzia, takie jak sprawdzanie, czy wtyczka spowalnia witrynę bardziej niż jest tego warta.

Ważny: Upewnij się, że ustawiłeś ustawienia na jedną określoną lokalizację testową na raz, i przetestuj prędkość ładowania strony kilka razy, zanim zaczniesz wyłączać wtyczki.

Jeśli masz wiele różnych rzeczy do przetestowania pod kątem szybkości stron, najlepiej zrobić to w najmniej obciążonych godzinach. A jeśli masz szczególnie ruchliwą stronę internetową lub prowadzisz przez nią firmę w pełnym wymiarze godzin, sklonuj ją ręcznie lub użyj wtyczki do klonowania ( darmowa wtyczka Duplicator to dobra opcja).

To wszystko powinno oczywiście dotyczyć tego samego DNS i serwera, możesz po prostu utworzyć nowego bloga w katalogu o nazwie „wpclone” na swojej stronie internetowej. Następnie możesz przetestować prędkości, nie pozwalając odwiedzającym zobaczyć, jak się bawisz.

Na przykład jedna rzecz, która może się zdarzyć, to jeśli masz naprawdę niezgrabną wtyczkę, która spowalnia prędkość ładowania, chociaż zwiększa szybkość rejestracji, może mieć niekorzystny długoterminowy wpływ na powrót odwiedzających, a nawet subskrybenci.

A teraz… Rzeczywiste czyszczenie

Jeśli masz obszerne zaległości w treści, masz wiele przestarzałych wtyczek lub Twoje przychody zależą od tego, czy witryna jest uruchomiona, tworzenie kopii zapasowej witryny przed rozpoczęciem jest świetnym pomysłem, jeśli nie absolutną koniecznością (możesz na przykład użyj Backup Buddy).

Teraz, gdy odkryłeś, które wtyczki są przydatne, a które są bezużyteczne (dla Ciebie), czas ubrudzić sobie ręce.

Dezaktywuj i usuń wtyczki

Na szczęście faktyczne usunięcie wtyczek jest bardzo proste. Wystarczy otworzyć kartę wtyczki i zabrać się do pracy. Dezaktywuj (jeśli nie zostało to jeszcze zrobione) i odinstaluj nadmiar i niechciane. Jeśli nie masz bardzo przestarzałych lub źle działających wtyczek, wszystko powinno zostać usunięte, nawet dane SQL. Dlatego nie ma potrzeby dodatkowego szorowania!

Jeśli nadal czytasz i udało ci się przeskanować wtyczki i usunąć śmieci, radzę zrobić jeszcze jedną rzecz. Dalsza optymalizacja witryny poprzez naukę prawidłowego instalowania i używania wtyczek buforujących.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me