Co to są motywy i wtyczki WordPress?

Co to są motywy i wtyczki WordPress?

Podstawowa platforma WordPress zapewnia przyzwoity zakres opcji personalizacji witryny. Umożliwia także dodawanie i edytowanie kodu witryny w dowolny sposób. Jeśli jednak chcesz prawdziwej elastyczności, ale nie masz czasu ani doświadczenia, aby ręcznie wprowadzać zmiany, potrzebujesz dodatkowych narzędzi.


Innymi słowy, powinieneś sprawdzić rozległy świat motywów i wtyczek WordPress. Są to dodatki, które umożliwiają dostosowanie wyglądu i działania witryny, a dostępnych jest ich tysiące. Bez względu na to, co chcesz zrobić – zarządzać forum, zbudować sklep internetowy lub całkowicie zmienić wygląd swojej witryny – dostępne jest narzędzie specyficzne dla WordPress, które pomoże ci wykonać zadanie przy minimalnym wysiłku.

Jeśli jeszcze nic nie wiesz o motywach i wtyczkach, nie martw się. Aby ci pomóc, wyjaśnimy, czym one są, gdzie je znaleźć i jak zacząć je wykorzystywać na swoją korzyść. Zacznijmy od podstaw!

Jakie są motywy i wtyczki WordPress?

Motyw Total WordPress.

Total to przykład motywu WordPress, który może pomóc w dostosowaniu wyglądu witryny.

Zanim omówimy, jak znaleźć i zainstalować motywy i wtyczki, porozmawiajmy o tym, czym one są. W końcu, jeśli dopiero zaczynasz przygodę z WordPress, być może nigdy wcześniej nie słyszałeś o tych warunkach.

Krótko mówiąc, motywy i wtyczki są pojedynczymi programami, które działają jako dodatki do podstawowej platformy WordPress. Możesz zainstalować motyw lub wtyczkę, aby uzyskać dostęp do dodatkowych funkcji. Witryna WordPress wymagania istnieje motyw, ale nie wymaga żadnych wtyczek. To powiedziawszy, prawdopodobieństwo unikania wtyczek jest bardzo niewielkie.

Motywy WordPress

ZA Motyw WordPress jest dodatkiem, który kontroluje wygląd Twojej witryny – jak to wygląda i jak jest ułożone. Niektóre motywy są bardzo proste i mogą zmieniać tylko podstawowe elementy dotyczące wyglądu witryny, takie jak kolory i czcionki. Wiele motywów oferuje jednak wiele nowych układów i stylów. Tak czy inaczej, zazwyczaj masz możliwość dostosowania motywu do własnych potrzeb. Możesz znaleźć elastyczne motywy, które można dostosować do wielu sytuacji (np. Naszą własną Total), lub możesz szukać motywu z opcjami i układami specyficznymi dla typu tworzonej witryny (np. Biznesowe WordPress lub edukacyjne WordPress motywy).

Wtyczki WordPress

Jeśli chcesz coś zmienić w sposobie działania witryny Funkcje, będziesz jednak potrzebować Wtyczka WordPress. Cel wtyczki jest dodanie nowych funkcji lub funkcjonalności do Twojej witryny (lub rozwinięcie tego, co już istnieje). Bez względu na to, co chcesz zrobić ze swoją witryną, prawie na pewno jest wtyczka, która może to umożliwić. Niektóre umożliwiają proste zmiany, takie jak dodawanie nowych widżetów do użytku na paskach bocznych, podczas gdy inne zapewniają dostęp do zupełnie nowych funkcji, takich jak kalendarz wydarzeń WordPress lub sklep internetowy. Istnieją również wtyczki, które mogą pomóc w praktycznych zadaniach, takich jak zapewnienie bezpieczeństwa witryny.

Niemożliwe jest opisanie wszystkich dostępnych opcji motywów i wtyczek. Teraz, gdy rozumiesz, jak działają te kluczowe narzędzia, porozmawiajmy o tym, jak znaleźć te, których potrzebujesz.

Gdzie znaleźć najlepsze motywy i wtyczki WordPress

Istnieją tysiące motywów i wtyczek dostępnych online i są one dostępne w wielu odmianach – bezpłatne i premium, proste i złożone. Często możesz znaleźć te, których potrzebujesz, przeprowadzając proste wyszukiwanie. Ponieważ jednak każdy, kto chce, może utworzyć motyw lub wtyczkę, może być trudno ustalić, które z nich są niezawodne i nie wpłyną negatywnie na Twoją witrynę.

Dlatego pomocne może być odwiedzenie katalogu, w którym motywy i wtyczki są wyświetlane, oceniane i komentowane. Możesz także przejść bezpośrednio do strony internetowej renomowanej firmy znanej z tworzenia niezawodnych dodatków. Oto tylko kilka doskonałych miejsc do szukania motywów i wtyczek:

 • WordPress.org: Oficjalna strona WordPress ma jedno i drugie katalog motywów i katalog wtyczek.
 • WPExplorer: Oferujemy wiele wysokiej jakości motywów i wtyczek na naszej stronie.
 • ThemeForest and CodeCanyon: Są to siostrzane witryny, które oferują odpowiednio motywy i wtyczki.
 • ThemeIsle: Jak sama nazwa wskazuje, jest to przede wszystkim zasób motywów.
 • Rynek kreatywny: Znajdziesz tutaj wiele motywów i niewielki wybór wtyczek.
 • Eleganckie motywy: Kolejna strona członkowska oferująca popularne motywy, takie jak Divi.
 • StudioPress: Ci faceci oferują niewielki wybór solidnych wyborów tematycznych, pod nagłówkiem Genesis.

Jeśli nie masz pewności, od czego zacząć, zalecamy najpierw przejrzenie oficjalnych katalogów WordPress – wszystko tam jest całkowicie bezpłatne i możesz przeglądać oceny innych użytkowników. Zapoznaj się również z naszymi wcześniejszymi postami na temat kupowania motywu i wybierania najlepszej wtyczki, aby uzyskać porady dotyczące wyszukiwania.

Jak zainstalować motywy i wtyczki WordPress

Jeśli szukasz dodatków z WordPress.org, możesz zainstalować motywy i wtyczki bezpośrednio z zaplecza WordPress. W przeciwnym razie musisz najpierw pobrać żądany plik i zapisać go na komputerze, a następnie postępować zgodnie z odpowiednimi instrukcjami poniżej. Plik powinien zostać skompresowany – nie rozpakuj go!

Instalowanie motywu WordPress

Aby zainstalować motyw, najpierw przejdź do Wygląd> Tematy w swoim zapleczu WordPress. Następnie kliknij Dodaj nowe przycisk u góry ekranu:

Sekcja Motywy zaplecza WordPress.

Stąd możesz przeglądać darmowe motywy oferowane przez WordPress. Jeśli istnieje link, po prostu kliknij niebieski zainstalować następnie przycisk Aktywuj przycisk do korzystania z motywu.

Możesz też przesłać własny motyw WordPress pobrany ze strony internetowej lub rynku zewnętrznego (np. Themeforest). Aby to zrobić, kliknij Prześlij motyw przycisk i wybierz Wybierz plik. Przejdź do miejsca, w którym zapisałeś spakowany plik motywu i otwórz go. Zostaniesz przeniesiony z powrotem do Dodaj motywy ekran, na którym możesz wybrać Zainstaluj teraz:

Opcja instalacji nowego motywu.

Uruchomienie instalatora zajmie chwilę, po czym pojawi się komunikat informujący, że motyw został pomyślnie zainstalowany. W tym momencie możesz wyświetlić podgląd motywu lub wybrać Aktywuj aby od razu zacząć z niego korzystać:

Komunikat informujący, że motyw został pomyślnie zainstalowany.

Otóż ​​to! Twój nowy motyw jest gotowy do użycia. Możesz również śledzić wraz z Przewodnik Schowka WP który obejmuje instalowanie darmowych motywów i przesyłanie motywów przez FTP.

Instalowanie wtyczki WordPress

Wtyczki są instalowane zasadniczo w ten sam sposób co motywy. Zacznij od przejścia do Wtyczki i wybór Dodaj nowe u góry ekranu:

Sekcja Motywy zaplecza WordPress.

Podobnie jak w przypadku motywów, możesz znaleźć wszystkie bezpłatne wtyczki WordPress.org wymienione tutaj, aby przekonać. Aby zainstalować bezpłatną wtyczkę, polizasz zainstalować następnie Aktywuj guziki.

Lub prześlij wtyczki za pomocą Prześlij wtyczkę przycisk i wybór Wybierz plik. Znajdź i otwórz spakowany plik wtyczki na komputerze, a następnie kliknij Zainstaluj teraz przycisk:

Opcja instalacji nowej wtyczki.

Po chwili wyświetli się komunikat informujący, czy wtyczka została pomyślnie zainstalowana. W tym momencie po prostu kliknij Aktywuj wtyczkę:

Komunikat informujący, że motyw został pomyślnie zainstalowany.

Twoja nowa wtyczka jest teraz gotowa do użycia! Niektóre wtyczki mogą wymagać dodatkowej konfiguracji po aktywacji – sprawdź stronę, z której pobrałeś wtyczkę lub witrynę programisty, aby uzyskać więcej informacji, jeśli to konieczne.


Dostępność motywów i wtyczek jest jednym z najbardziej przekonujących powodów korzystania z WordPress. Platforma podstawowa sama w sobie jest dość fantastyczna, ale kiedy zaczniesz dołączać motywy i wtyczki, nagle masz dostęp do prawie nieograniczonych opcji. Niezależnie od rodzaju witryny, którą chcesz utworzyć, szerszy świat WordPress oferuje narzędzie do wykonania pracy – najprawdopodobniej w prosty i niedrogi sposób.

Aby zacząć korzystać z motywów i wtyczek WordPress, najpierw musisz sprawdzić wiarygodny katalog. Niektóre doskonałe opcje to WordPress.org, ThemeForest i CodeCanyon oraz nasza własna strona internetowa. Upewnij się, że wiesz, jak wybrać najlepszy motyw i wybrać odpowiednią wtyczkę do swoich potrzeb. Następnie możesz po prostu postępować zgodnie z naszymi wskazówkami powyżej, aby zainstalować nowy motyw lub wtyczkę, i wszystko będzie gotowe!

Czy masz pytania dotyczące rozpoczęcia korzystania z motywów i wtyczek WordPress? Opublikuj swoje pytania w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map