Łatwa lista kontrolna postów na blogu WordPress dla lepszej zawartości

Przeczytałeś, że solidna treść internetowa, bardziej niż jakikolwiek inny czynnik, decyduje o sukcesie Twojej witryny. Ale co decyduje o tym, czy napisałeś dobrze post na blogu?


Nie można powiedzieć obiektywnie, ale istnieje wiele ogólnie uzgodnionych elementów, które mogą przyczynić się do zwiększenia skuteczności postów na blogu. Włącz je do każdego publikowanego postu, a będziesz w dobrej sytuacji.

Mając powyższe na uwadze, w tym artykule zaczniemy od zbadania anatomii posta na blogu, a następnie pokażemy, jak włączyć wspomniane części składowe do listy kontrolnej generowanej przez wtyczkę, którą możesz uruchomić za każdym razem, gdy tworzysz post na blogu w WordPress. Do roboty!

Anatomia posta na blogu najwyższej jakości

Co zatem powinien zawierać typowy post na blogu? Przejdźmy do medycznej metafory. Gdyby zarys posta na blogu był szkieletem, jego struktura składałaby się z dziesięciu kluczowych punktów. Oto spojrzenie na każdą z nich:

  1. Solidne hasło tematyczne i tematyczne. Wybierz temat postu na blogu, który jest w jakiś sposób korzystny dla czytelników, a następnie znajdź powiązane słowo kluczowe, które pomoże zakotwiczyć Twój temat i pomoże zarówno ludziom, jak i pająkom wyszukiwarek dowiedzieć się, o czym jest Twój blog.
  2. Przekonujące nagłówki i podtytuły. Nauczenie się pisania nagłówków, które przyciągną uwagę czytelników, zajmuje dużo czasu, ale jest to niezbędna umiejętność, ponieważ nagłówek jest często różnicą między kliknięciem lub zaliczeniem. Ponieważ większość odwiedzających witrynę skanuje posty na blogu, ta sama koncepcja obowiązuje w przypadku podtytułów.
  3. Prawidłowe formatowanie. W zależności od rodzaju pisanego postu na blogu formatowanie, które uważa się za „właściwe”, może się różnić. To powiedziawszy, ogólnie rzecz biorąc, będziesz chciał użyć podpozycji (h2, h3 itd.) I uwzględnić pogrubienie, kursywa, listy i inne podobne elementy zapewniające różnorodność postów na blogu.
  4. Opisy meta. Są to podsumowania, które pojawiają się w wynikach wyszukiwania; są również używane przez media społecznościowe i strony z zakładkami społecznościowymi. Twój nie powinien być dłuższy niż 159 znaków (w tym spacje). Opisy meta nie są tak ważne z punktu widzenia SEO, ale informują czytelników, czego mogą się spodziewać, gdy trafią na Twoją stronę w wyszukiwarkach lub na portalach społecznościowych.
  5. Głoska bezdźwięczna. Każdy post powinien zawierać co najmniej jeden obraz i inne formy mediów, jeśli to możliwe. Filmy, infografiki, podcasty i pliki audio poprawiają komfort czytania i zachęcają do udostępniania w serwisach społecznościowych. Ponadto nie wszyscy odwiedzający Twoją stronę będą mogli przeczytać każdy post; niektórzy mogą potrzebować słuchać podcastu podczas ćwiczeń lub dojazdów do pracy. Gdy poznasz swoich odbiorców, wybór mediów powinien być bardziej ukierunkowany.
  6. Wniosek i wezwanie do działania. Wnioski pomagają czytelnikom przyswoić treść bloga i zdecydować, co dalej, a wezwanie do działania zachęca czytelników do współpracy ze społecznością blogerów.
  7. Odpowiednie linkowanie. Poza tym, że wyglądasz nieprofesjonalnie, zepsute linki mogą prowadzić roboty indeksujące w wyszukiwarkach do przekonania, że ​​Twoja witryna jest niewiarygodna, co może spowodować spadek rankingu witryny. Wtyczki WordPress takie jak Kontroler niedziałających linków może skanować witrynę, aby upewnić się, że linki wewnętrzne i zewnętrzne działają poprawnie.
  8. Kategorie i tagi. Oprócz pomocy w uporządkowaniu tematów postów na blogu, kategorie przekazują wyszukiwarkom podstawowe pojęcia zapisane na blogu. Podobnie tagi mają większy zasięg i powinny zawierać powiązane terminy.
  9. Redagowanie. Niezależnie od tego, ile razy czytasz swój artykuł w edytorze wizualnym lub tekstowym, czytanie go jako podgląd WordPress zdecydowanie powinno być częścią twojej rutyny. To najlepszy sposób na edycję i korektę posta na blogu, ponieważ pozwala zobaczyć większy obraz i przejrzeć literówki – problemy strukturalne, których w przeciwnym razie byś nie zauważył.
  10. Planowanie. Nie piszesz czegoś, co natychmiast opublikujesz, prawda? Oczywiście, że nie – kalendarz redakcyjny jest wcześniej zaplanowany. Mając to na uwadze, po ukończeniu postu musisz go zaplanować!

Masz – niezawodna struktura dla każdego opublikowanego posta na blogu WordPress. W zależności od tematu bloga, odbiorców i celów biznesowych może być konieczne dodanie lub zmodyfikowanie tej listy. To powiedziawszy, jeśli włączysz to, co opisano powyżej, zaczniesz dobrze.

Teraz wiemy, co chcemy zrobić, musimy przekształcić naszą zamierzoną strukturę w listę kontrolną, abyśmy mogli upewnić się, że zostanie wykonana za każdym razem.

Dlaczego listy kontrolne są tak ważne??

Być może zastanawiasz się, czy konieczna jest lista kontrolna postów na blogu WordPress. Byłem tak samo sceptyczny, kiedy zacząłem regularnie blogować. Ale wkrótce zdałem sobie sprawę, że muszę mieć system, żeby naprawdę sprawić, by blogowanie się sprawdziło.

Widzisz, nawet przy najlepszych intencjach łatwo jest zapomnieć o jednym lub dwóch zadaniach bez formalnego odniesienia do tego, co czyni wpis na blogu kompletnym. Atul Gawande, autor Manifest listy kontrolnej, napisał, że nawet eksperci, tacy jak wykwalifikowani chirurdzy, również potrzebują list kontrolnych (powinien wiedzieć – on jest chirurg).

Lista kontrolna nie jest kulą. To nieoceniona pomoc dla Twojej skuteczności. Obciążają nas odpowiedzialnością i usprawniają proces, który może stać się monotonna lub zapomniana.

Korzystanie z wtyczki Lista kontrolna przed publikacją

Wstępnie opublikuj wtyczkę listy kontrolnej postów

Dzięki wtyczce Lista kontrolna przed publikacją możesz utworzyć niestandardową listę kontrolną specyficzną dla Twojej struktury postów na blogu i nigdy nie zapomnieć o kroku. Przejdźmy do jego konfiguracji. Jest to dość szybkie – więc zaczynamy!

Ta bezpłatna wtyczka znajduje się w repozytorium WordPress.org. Co oznacza, że ​​możesz po prostu przejść do Wtyczki> Dodaj nowe i wyszukać „listę kontrolną przed opublikowaniem”, aby ją zainstalować.

Pre-Publish Post Checklist Menu wtyczki

Po zainstalowaniu i aktywacji wtyczki powinieneś zobaczyć nową Lista kontrolna przed opublikowaniem Element został dodany w Ustawieniach na głównym pulpicie WordPress. Tutaj możesz tworzyć listę kontrolną i powiązane opcje oraz zarządzać nimi.

Ustawienia listy kontrolnej przed opublikowaniem

Wtyczka jest uruchamiana, gdy użytkownik próbuje opublikować nowy post lub stronę w Twojej witrynie. Pierwszym krokiem jest więc określenie, co ma się stać, gdy użytkownicy klikną przycisk publikuj. Jak widać powyżej, istnieją opcje wymuszenia pełnego wypełnienia listy kontrolnej, dodania ostrzeżenia, gdy użytkownik próbuje opublikować bez ukończenia listy kontrolnej, lub po prostu zezwalają na opublikowanie treści (nawet jeśli lista kontrolna jest ignorowana). Możesz także włączyć opcję Listy kontrolnej przed publikacją na postach i / lub stronach. Większość stron prawdopodobnie po prostu użyje wtyczki do postów (szczególnie blogi wielu autorów). Pamiętaj jednak, aby zapisać ustawienia, gdy skończysz, aby zastosować je w swojej witrynie.

Pre-Publish Post Checklist Management

Następnie musisz zbudować swoją listę kontrolną. To szybki i łatwy proces. Dostępna jest domyślna lista elementów (patrz wyżej) na początek. Aby dodać nowe elementy, użyj pola tekstowego na dole strony. Następnie kliknij Dodaj do listy aby dodać nowy element na dole listy kontrolnej. Aby zmienić kolejność, po prostu kliknij ikonę hamburgera po lewej stronie elementu listy, a następnie przeciągnij i upuść na miejsce. Po dodaniu wszystkich wymaganych pozycji do listy wszystko jest gotowe.

Tak wygląda lista kontrolna podczas tworzenia nowego postu za pomocą edytora Gutenberga:

Wstępnie opublikuj listę kontrolną Gutenberg

I tak to wygląda, jeśli (tak jak my) wolisz Classic Editor:

Wstępnie opublikuj Post Checklist Classic Editor

Szybka uwaga. Jeśli używasz Edytora klasycznego, ale nie widzisz listy kontrolnej, być może trzeba ją włączyć na karcie Opcje ekranu w prawym górnym rogu ekranu wpisu. Po prostu zaznacz pole, a pojawi się lista kontrolna.

Po włączeniu listy kontrolnej przed opublikowaniem możesz łatwo odznaczać elementy po ich ukończeniu. Idealnie, dopóki nie ukończysz ich wszystkich, w którym momencie opublikujesz swój post lub stronę. W zależności od ustawienia wybranego dla akcji na liście kontrolnej, powinno zostać wyświetlone ostrzeżenie, jeśli klikniesz przycisk publikuj przed ukończeniem listy.

Opublikuj wiadomość z listy kontrolnej posta

Ponieważ wybrano opcję wyświetlania ostrzeżenia, ale nadal zezwala na opublikowanie postu, tak wyglądała wiadomość. A jeśli mnie zapytasz, to bardzo pomocne przypomnienie.

Chociaż aktywacja tej wtyczki jest opcjonalna, może pomóc ci w nauce tworzenia lepszych postów na blogu. Mówiąc dokładniej, potwierdza, że ​​wszystkie elementy (uważane za konieczne przez Ciebie) są obecne, aby przyciągnąć czytelników i utrzymać ich zaangażowanie.


Pisanie treści, które angażują czytelników i zachęcają ich do działania, nie musi być niemożliwe – wystarczy lista kontrolna.

Potrzebujesz skoncentrowanego tematu, urzekającego nagłówka i punktów pomocniczych wyróżnionych podtytułami i innymi elementami formatującymi. Musisz dołączyć wyróżniony obraz i inne formy mediów (jeśli to możliwe), aby przyciągnąć uwagę czytelników. Metadane, kategorie i tagi ułatwiają wyszukiwanie postów na blogu, a podsumowanie i wezwanie do działania są wisienką na torcie. Po zakończeniu edycji wystarczy zaplanować publikację posta.

Po włączeniu elementów wymienionych powyżej we wszystkich swoich postach na blogu powstanie dobrze skonstruowany i angażujący post, gotowy do przeszukania przez wyszukiwarki i udostępnienia w Internecie.

Co umieściłbyś na swojej liście kontrolnej postów na blogu WordPress? Czy pominąłem jakieś przedmioty? Możesz dodać do tej listy i / lub podzielić się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me