Podczas tworzenia witryny WordPress po raz pierwszy większość z nas wybrałaby zalecanego hosta WordPress, podczas gdy niektórzy mogą rozważyć darmowy host WordPress. W końcu WordPress.com oferuje bezpłatny plan, więc dlaczego nie miałby to zrobić WordPress.org?


Dobrze? Nie tak bardzo.

Wyjaśnijmy jedną rzecz. Dziś istnieje kilka bezpłatne hosty WordPress że faktycznie działa. Jednakże ryzyko związane z darmowym hostem zupełnie nie jest wart zerowej ceny. W tym artykule dowiesz się, dlaczego. Omówię częste pułapki korzystania z bezpłatnego hosta WordPress i polecam kilka darmowych alternatyw.

Brzmi dobrze? Zacznijmy.

W tej sekcji wyjaśniłem każdy czynnik ryzyka przykładami ze standardowych praktyk biznesowych i heurystyki. Zauważ, że nie wszystko darmowe hosty będą miały wszystko z tych problemów, ale większość z nich bardzo prawdopodobne przynajmniej kilka problemy.

1. Luki w zabezpieczeniach w darmowym hoście WordPress

Bezpłatne hosty WordPress nie mają zasobów, aby zatrudnić inżynierów sieciowych i wewnętrznych ekspertów ds. Bezpieczeństwa. Przy słabej zaporze ogniowej i nieodpowiednich środkach bezpieczeństwa wolny host jest podatny na zagrożenia zewnętrzne ataki sieciowe, co czyni go poligonem doświadczalnym dla początkujących hakerów.

Po drugie, ponieważ bariera wejścia do darmowego hosta WordPress wynosi prawie zero (do rejestracji nie jest wymagana karta kredytowa), użytkownicy lub boty ze złośliwymi zamiarami mogą łatwo założyć bezpłatne konto hostingowe. Ponieważ Twoja instalacja WordPress znajduje się na tym samym serwerze, jesteś narażony na atak ataki wewnętrzne.

Najgorszym rodzajem ataków są ciche – tych, których istnienie jest nieznane do czasu ujawnienia się. Dam ci przykład:

 • Wyobraź sobie wyrafinowane złośliwe oprogramowanie, które nie wykrywa się w Twojej witrynie, a także tworzy kopie zapasowe w zaplanowanym procesie tworzenia kopii zapasowej WordPress.
 • Kiedy nadejdzie odpowiedni czas, złośliwe oprogramowanie uderza. Może się tak zdarzyć, gdy zgromadziłeś dużą liczbę subskrybentów biuletynu, lub Boże, jeśli płacisz klientom w swoim sklepie internetowym.
 • Złośliwe oprogramowanie kradnie dane klientów (w tym dane logowania) i wykorzystuje je do niezliczonych szkodliwych celów.
 • Jeśli klient używa tego samego hasła w innych witrynach internetowych, wpływ jest gorszy.

To powiedziawszy, możliwość uruchomienia sklepu WooCommerce na bezpłatnym hoście WordPress jest bardzo mało prawdopodobna. Chodziło o to, aby dać ci wyobrażenie o tym, co może pójść nie tak, i zainwestować w bezpieczeństwo WordPress, nawet jeśli korzystasz z płatnego hosta.

2. Problemy z wydajnością

Wiemy, że współdzieleni hosty WordPress mają problemy z wydajnością, szczególnie gdy występuje gwałtowny wzrost ruchu lub ktoś niewłaściwie wykorzystuje zasoby udostępnionego serwera.

Teraz wyobraź sobie przypadek darmowych hostów, w których absolutnie każdy może założyć konto bez wydawania ani grosza. Istnieje duża szansa, że ​​Twoja witryna WordPress będzie miała przerywane przestoje i bardzo słaba ogólna wydajność.

3. Ograniczone zasoby serwera

Hosty współdzielone mają pieniądze na zakup potężnych serwerów i oferowanie swoim najemcom (osobom na tym samym serwerze hostingu współdzielonego) nieograniczonej przestrzeni dyskowej, wysokiemu limitowi operacji we / wy i nieograniczonej przepustowości (zgodnie z zasadami dozwolonego użytku).

Bezpłatne hosty po prostu nie mają tego budżetu! W rezultacie utkniesz z mało miejsca na dysku (czasami ledwo wystarczy, aby zainstalować wtyczki WordPress), ograniczona przepustowość, i (bardzo) niski maksymalny rozmiar przesyłanego pliku.

W rezultacie możesz nie być w stanie przesłać dużych obrazów lub ważnego pliku multimedialnego (powiedzmy 5 MB PDF) do swojej witryny, co czyni twoje wysiłki bezużytecznymi. I zgadnij co? Naprawdę nie możesz narzekać.

Bezpłatne hosty mają również ciekawy model biznesowy, w którym mają obciąży cię nierealistycznymi kwotami pieniędzy za proste ulepszenia takich jak dostęp do FTP lub zwiększone miejsce na dysku. Nazywa się to upsellingiem, które omówimy w dalszej części tego artykułu.

4. Automatyczne kopie zapasowe WordPress są podatne na awarie

Zawsze podkreślaliśmy znaczenie kopii zapasowych WordPress i tego, jak czasami mogą one ratować życie. Najbardziej zalecane hosty współdzielone, takie jak BlueHost i SiteGround, oferują automatyczne kopie zapasowe R1Soft twojego konta hostingowego. Bezpłatne hosty nie.

Na darmowym hoście WordPress, nawet jeśli skonfigurujesz automatyczną kopię zapasową za pomocą, powiedzmy, UpdraftPlus, istnieje duża szansa, że ​​zadanie cron (harmonogram) zakończy się niepowodzeniem. Nawet jeśli program planujący przejdzie, istnieje ryzyko, że zadanie zdalnego przesyłania nie powiedzie się z powodu błędów sieci lub przekroczenia limitu czasu wykonania PHP. Zawsze będziesz musiał sprawdzić, czy kopia zapasowa WordPress rzeczywiście się powiodła.

5. Mała obsługa klienta lub jej brak

Bądźmy szczerzy – darmowe hosty nie są ci winne żadnej formy obsługi klienta. Jeśli nie odpowiedzą, nie możesz nic na to poradzić (oprócz przejścia do płatnego hosta!)

6. Nieuniknione i nieodwracalne zakończenie usługi

Przez lata istniało wiele darmowych hostów WordPress. CodeInWP przeprowadził badanie tam, gdzie oni przetestowałem, czy darmowe hosty WordPress faktycznie działały. Ku ich zaskoczeniu, niektórzy z nich to zrobili. Jednak szybko, kilka lat do 2019 r., Dwóch z tych czterech hostów (50%) przestało działać.

Bezpłatne hosty WordPress, które nie działają już w 2019 r., Badanie przeprowadzone przez CodeInWP

Bezpłatne hosty WordPress, które nie działają już w 2019 roku. Źródło obrazu: CodeInWP

I zgadnij co? Nie jestem zaskoczony!

Najgorszy scenariusz – istnieje szansa, że ​​Twój darmowy host WordPress zniknie z dnia na dzień, bez żadnego ostrzeżenia lub komunikacji. Nie wiesz kiedy lub nawet jeśli oni wracają. A jeśli masz szczęście – będziesz mieć pełną kopię zapasową WordPress zapisaną w zdalnej lokalizacji, za pomocą której możesz przywrócić swoją witrynę.

7. Wiadomości e-mail i formularze kontaktowe WordPress nie działają

Głównym problemem związanym z darmowymi hostami jest słaba dostawa wiadomości e-mail. W szczególności niemożność wysyłania wiadomości e-mail z serwera hostingowego. Ponieważ bezpłatne hosty pozwalają każdemu założyć konto, złośliwe boty używają tych serwerów do wysyłania dużej ilości spamu. W rezultacie adresy IP bezpłatnych hostów są na czarnej liście głównych dostawców poczty e-mail, dzięki czemu wszelkie wiadomości e-mail pochodzące z tych adresów IP są automatycznie wysyłane do spamu.

Dlatego większość darmowych hostów albo wyłącza możliwość wysyłania wiadomości e-mail ze swoich serwerów, albo, jeśli jest włączona, szanse na dotarcie wiadomości e-mail do skrzynki odbiorczej są niewielkie..

 1. Jest to szczególnie problematyczne, gdy wiadomości e-mail systemu WordPress, takie jak e-maile dotyczące resetowania hasła i odpowiedzi z formularza kontaktowego, nie są dostarczane do skrzynki odbiorczej. Oto dwa rozwiązania:
 2. Możesz uzyskać dostęp do odpowiedzi z formularza kontaktowego za pomocą ustawień wtyczki w panelu WordPress.
 3. Możesz również całkowicie rozwiązać problem dostarczania wiadomości e-mail, używając dedykowanej wtyczki SMTP, takiej jak WP Mail SMTP, która dostarcza wiadomości e-mail z systemu WordPress za pośrednictwem Usługa SMTP takich jak SendGrid lub Mailgun.

8. Subdomeny, reklamy i SEO

Większość darmowych dostawców hostingu WordPress zezwala tylko na korzystanie z subdomeny w celu zachowania wysiłków związanych z budowaniem marki. Jeśli chcesz połączyć domenę niestandardową, będzie to płatna aktualizacja.

Podobnie jest z reklamami. Bezpłatne hosty będą wyświetlać swoje reklamy w witrynie WordPress (dlaczego nie?) I nie pozwalają na wyświetlanie własnych reklam. Nawet jeśli tak, nigdy nie zostaniesz zatwierdzony przez dużą sieć reklamową (taką jak Google AdSense) korzystającą ze strony internetowej, której URL jest subdomeną.

Wreszcie, jeśli chodzi o SEO WordPress, oto kilka sposobów, w jaki bezpłatny host WordPress uszkadza SEO:

 1. Twoja witryna jest hostowana w subdomenie o słabym DA. Widoczność w wyszukiwarkach już tutaj jest zagubiona.
 2. Przeładowane serwery prowadzą do dłuższych czasów ładowania strony, co utrudnia wynik SEO.
 3. Istnieje możliwość link farma, gdzie twoja domena główna ma setki, jeśli nie tysiące linków wychodzących do innych podejrzanych / niereputowanych domen. Rezultat – bardzo negatywny wpływ na Twoje SEO.
 4. (Ten bierze ciasto) Jeśli Google wykryje znane złośliwe oprogramowanie na twojej stronie automatycznie umieści go na czarnej liście. Raz na czarnej liście to ostatni gwóźdź do trumny SEO. Możesz licytować tę stronę do widzenia! Jedyną opcją byłoby zacząć od nowa z nową domeną i (miejmy nadzieję) płatnym hostem WordPress.

9. Drogie wyprzedaże i trudna migracja

 • Jednym z głównych (i uzasadnionych) sposobów, w jaki darmowi gospodarze zarabiają pieniądze, jest sprzedaje. Zasadniczo pobierają zbyt drogie kwoty za drobne aktualizacje, takie jak zwiększone miejsce na dysku lub przepustowość transferu.
  • Mniej uzasadnione zarabianie pieniędzy obejmuje sprzedaż danych klientów, takich jak listy e-mail do znanych spamerów lub „kupujących listy”.
 • Wreszcie, jeśli zdecydujesz się na migrację swojej witryny z wolnego hosta, może to niepotrzebnie skomplikować proces migracji.

Lepsze alternatywy dla darmowego hosta WordPress

Na początku tego artykułu wspomniałem, że będę dzielić się lepszymi alternatywami dla darmowego hostingu WordPress, które są również bezpłatne. Tu jest kilka:

WordPress.com (bezpłatny)

darmowa strona docelowa wordpress.com

Wierzcie lub nie, darmowa strona WordPress.com to znacznie lepszy wybór niż przy użyciu darmowego hosta WordPress. Dwa ograniczenia to:

 1. Obsługa tylko subdomen dla bezpłatnego konta WordPress.com.
 2. Reklamy są czasami wyświetlane w Twojej witrynie.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​otrzymujesz wysoce niezawodną stronę internetową, czas działania i wydajność, dostęp do dziesiątek świetnych darmowych motywów, a co najważniejsze – jesteś już w ekosystemie WordPress! Wszystko, co musisz zrobić, aby przekształcić swoją witrynę w profesjonalną (i pozbyć się wszystkich ograniczeń), to:

 1. Uaktualnienie do płatnego planu, zaczynając od 5 USD miesięcznie lub
 2. Migracja do własnej witryny WordPress, która zaczyna się od około 2,95 USD / mc

Polecane dla: WordPress.com za darmo jest świetny dla małych witryn z portfolio, zwykłych blogerów, hobbystów oraz do udostępniania ogólnych aktualizacji znajomym i rodzinie.

Wspólny hosting WordPress – BlueHost (2,95 USD / mc)

BlueHost jest jednym z najpopularniejszych dostawców hostingu WordPress, polecanym przez WordPress.org. Obsługuje ponad 2 miliony witryn WordPress i oferuje jedną z najtańszych udostępnianych usług hostingowych na rynku.

Polecane dla: Osoby chętne zainwestować trochę w swój projekt i zbudować nową witrynę WordPress w zalecany sposób. Ciekawostka – jeśli zainwestujesz pieniądze, prawdopodobnie zaangażujesz się w swój projekt!

Hosting VPS – DigitalOcean (5 USD / mc)

Jeśli chcesz majstrować przy WordPress lub potrzebujesz odrobiny dodatkowej mocy, DigitalOcean VPS (znany również jako droplet) to świetny host.

Polecane dla: Ludzie szukający dodatkowej mocy hostingu przy niskim budżecie (pojedynczej filiżanki kawy).

Cloudways – Managed Cloud Hosting (10 USD / mc)

Hostowanie witryny WordPress w witrynach chmurowych, takich jak AWS lub Google Cloud, może być dla niektórych nieco trudne. Właśnie tam wkracza Cloudways. Zarządza on Twoim serwerem w chmurze, zapewniając, że Twoja witryna WordPress jest na najwyższym poziomie.

Polecane dla: Ludzie szukający wysokowydajnego hostingu WordPress, z możliwością wyboru wybranego dostawcy hostingu w chmurze.

Alternatywy inne niż WordPress

Obecnie istnieją setki bezpłatnych i płatnych alternatyw dla WordPress. Większość z nich oferuje obsługiwany przez reklamy hosting freemium podobny do WordPress.com, podczas gdy inne to CMS, podobny do WordPress.org.

Każda z tych bezpłatnych opcji ma różną obsługę funkcji, takich jak obsługa niestandardowych domen i możliwość wyświetlania reklam. Użyliśmy kilku z tych platform i polecamy Blogger, Tumblr, Dribbble, Adobe Portfolio (bezpłatny, jeśli masz aktywną subskrypcję Adobe Creative Cloud), Wix i Weebly.


Czy zastanawiałeś się kiedyś? dlaczego niektórzy wybierają darmowego hosta WordPress? Oto dwa powody, dla których mogę wymyślić:

 1. Wielu ludzi zastanawia się nad wyborem darmowego hosta, ponieważ próbuje hobby i nie ma pewności co do długowieczności projektu. W związku z tym nie chcą realizować płatnego planu. W takich przypadkach tak jest zawsze lepiej wybrać zalecaną alternatywę, taką bezpłatną witrynę WordPress.com.
 2. Niektórzy ludzie mogą po prostu wypróbować witrynę WordPress na własnym serwerze, bez zakupu planu hostingowego. Hosty w chmurze, takie jak DigitalOcean i AWS zaoferować hojny okres próbny, który jest idealny do takich zastosowań.

The Lowdown

Podsumowując, pieniądze, które Twoim zdaniem zaoszczędzisz dzięki bezpłatnemu hostowi WordPress, są w rzeczywistości mistyfikacją. Czas poświęcony na rozwiązywanie problemów związanych z bezpieczeństwem witryny, wydajnością i ogólną niezawodnością ostatecznie kosztuje Cię znacznie więcej. Nie ma czegoś takiego jak darmowy lunch, a zawsze tak jest w przypadku darmowego hostingu WordPress.

Jeśli poważnie myślisz o swojej witrynie WordPress i chcesz się do niej zobowiązać, to właśnie tak zawsze lepiej zacząć od zalecanego hosta WordPress. Zaczynają się od około 3 USD miesięcznie, czyli mniej niż cena jednej filiżanki kawy.

Czy w przeszłości korzystałeś z darmowego hosta WordPress? Jakie było twoje doświadczenie? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me