8 wskazówek, jak tworzyć długie treści za pomocą WordPress

Wskazówki dotyczące tworzenia długich treści za pomocą WordPress

Długie artykuły WordPress to świetny sposób na dostarczenie czytelnikom szczegółowych informacji na dany temat. Zasadniczo masz tylko sekundę na zwrócenie uwagi czytelnika. W przeciwnym razie przejdą do kogoś, kto może dać im to, czego chcą. Jeśli są zainteresowani określonym tematem, potrzebują cennych, zrozumiałych i łatwych w nawigacji informacji.


Wyjaśnienie znaczenia treści długiej formy

Jeśli chodzi o WordPress, długie artykuły zwykle odnoszą się do tych o długości ponad 1000 słów. Dlaczego warto poświęcić tyle czasu na tworzenie treści? Jest kilka powodów.

Po pierwsze, wydłuża czas spędzany na stronie. Im dłuższa kopia, tym dłużej użytkownik będzie aktywnie czytał stronę (lub wiele stron) w witrynie.

Wyszukiwarki również preferują treści o długiej formie. Według Backlinko, posty na pierwszej stronie wyników wyszukiwania Google mają 1890 słów. Więc jeśli chcesz zająć wyższą pozycję, koncentrowanie się na dłuższych treściach to solidna strategia.

Ponadto treści o dłuższej formie są łatwiejsze do udostępnienia. Poprawiając długość artykułów, możesz także zwiększyć swoje konta w mediach społecznościowych (i ruch).

Chociaż pierwsze powody są bardziej oparte na SEO, istnieją również powody, aby tworzyć dłuższe treści dla odbiorców. Na przykład ogólna wygoda użytkownika w Twojej witrynie. Łatwa nawigacja w długiej formie ułatwia użytkownikom odnalezienie poszukiwanych informacji. Stwarza to pozytywne wrażenia, często zmuszając ich do bezpośredniego powrotu do Twojej witryny, gdy następnym razem będą szukać odpowiedzi.

Jak więc zająć się tworzeniem długich treści za pomocą WordPress? Poniżej przedstawiamy 8 wskazówek, z których możesz skorzystać, aby uzyskać jak największy wpływ na Twoją witrynę WordPress z dłuższymi artykułami.

1. Wybierz odpowiedni temat

Piszesz do czytelników, więc upewnij się, że podajesz im tematy, którymi naprawdę są zainteresowani. Zobacz, jakiego rodzaju rzeczy szukają, lub spójrz na najczęściej zadawane pytania. Podanie tych cennych informacji daje czytelnikom powód, aby zaufać tobie i postrzegać cię jako autorytet w tym temacie.

Jednym ze sposobów na to jest udanie się do Quory i sprawdzenie, jakie pytania są zadawane w twojej niszy. Dzięki temu dowiesz się, czym interesują się Twoi odbiorcy. Następnie możesz użyć analizy mediów społecznościowych, aby zrobić to samo i sprawdzić, które tematy są popularne. Fora i podobne przestrzenie online często działają, jeśli budżet na badania jest niski.

Zestaw narzędzi SEO Pro

Możesz także skorzystać z Google Trends i Google News, aby zobaczyć, czego ludzie szukają i czytają najczęściej. Jeśli jednak masz więcej pieniędzy, skorzystaj z najlepszych narzędzi do badań tematycznych i trendów. Moz to świetna opcja, która może pomóc Ci przenieść marketing treści i SEO na wyższy poziom.

2. Celuj w zawartość Evergreen

Oczywiście będą pewne tematy, które naturalnie będą miały termin ważności lub będą bardzo poszukiwane tylko przez krótki czas. Tego rodzaju treści to zazwyczaj informacje prasowe, ogólne aktualizacje wydarzeń lub cokolwiek innego, co dzieje się z marką, ogłoszenia i tak dalej. Pojawiają się również komentarze na temat bieżących wydarzeń lub postów na blogu, które są związane z trendami, które przeminą – pamiętaj tylko o debacie „Laurel vs Yanny” lub „White and Gold vs. Black and Blue Dress”. Wiele marek skoczyło za tym trendem i pisało o nim, ale nie były to długie posty na blogu, ponieważ nie są wiecznie zielone. Możesz napisać o tych rzeczach, ale najlepiej jest dążyć do tematów, które wytrzymają próbę czasu. Będziesz wkładał dużo czasu i wysiłku w tworzenie tej zawartości, więc będziesz chciał uzyskać jak najwięcej czasu i czerpać z niej jak najwięcej korzyści.

CoSchedule Darmowa wtyczka WordPress

Istnieje wiele narzędzi, których możesz użyć, a jednym z najlepszych przykładów jest wtyczka CoSchedule, która może pomóc Ci zaplanować zawartość i różne aktualizacje, dzięki czemu Twoje treści będą zawsze świeże i interesujące dla czytelników. To przydatne narzędzie pozwala współpracować ze swoim zespołem i przypisywać zadania, przeglądać całą strategię marketingową, wiedzieć, kiedy najlepiej publikować posty itd..

3. Użyj narzędzi do edycji i korekty

Pisanie nie zawsze jest łatwe, szczególnie jeśli chodzi o edytowanie i korekty treści po zakończeniu. Może być wiele błędów gramatycznych lub błędów ortograficznych, które nigdy nie są dobre dla twojej reputacji. Ale na szczęście istnieją narzędzia, które mogą pomóc Ci poprawić się w tym obszarze.

Asystent gramatyczny

Gramatyka to narzędzie, które prawdopodobnie znasz, ponieważ miliardy ludzi go używają i jest to jedno z kluczowych narzędzi dla każdego pisarza. Możesz polegać na gramatyce, aby intuicyjnie sprawdzać wszystkie błędy gramatyczne i ortograficzne, interpunkcyjne i stylowe. Jego użycie wykracza daleko poza domyślny korektor, taki jak w Word lub Dokumentach Google. Jest bezpłatny, ale jeśli otrzymasz wersję płatną, możesz łatwo sprawdzić plagiat i uzyskać jeszcze lepszą analizę treści.

Korekta bezpłatnej wtyczki WordPress

Z drugiej strony darmowa wtyczka sprawdzania pisowni autorstwa Scribit jest wtyczką, z której można korzystać bezpośrednio w WordPress. Możesz to ustawić tak, aby podkreślało wszystkie Twoje błędy podczas pisania lub te błędy mogą pojawić się w osobnym oknie. Możesz dodać specjalną terminologię, aby była dostosowana i gotowa do użycia.

Przewodnik po stylu Checker Darmowa wtyczka WordPress

Wreszcie, Style Guide Checker to wtyczka, która pomaga stworzyć zestaw reguł dla twórców treści, których należy przestrzegać, pozwalając zachować spójną jakość treści w całej strategii content marketingu. Może obejmować wszystko, od interpunkcji po formatowanie.

4. Udostępnij zawartość

Ludzie uwielbiają udostępniać treści, które uważają za interesujące i które uważają, że inni byliby równie zainteresowani. Ułatw udostępnianie treści, aby zwiększyć zasięg i wpływ artykułów o długiej formie. I podobnie jak w przypadku wszystkich rzeczy WordPress, masz wiele wtyczek do udostępniania społecznościowego do wyboru.

Zintegruj media społecznościowe z AddThis

AddThis oferuje kilka wtyczek, których możesz użyć, aby Twoje treści były łatwiejsze do udostępnienia. To świetna platforma, która pozwala szybko i łatwo dodawać swobodne przyciski udostępniania, przyciski śledzenia profilu społecznościowego, a nawet powiązane posty. Musisz założyć bezpłatne konto AddThis, aby korzystać z wtyczek i przeglądać dane analityczne dotyczące najczęściej udostępnianych treści, sieci stron odsyłających, odsłon i nie tylko.

Candy Social Widget

Lub jeśli szukasz prostszej opcji, rozważ wtyczkę Social Candy Widget. Dodaje intuicyjny konstruktor widgetów społecznościowych, za pomocą którego można dodawać preferowane linki profili społecznościowych do dowolnego obszaru gotowego do wyświetlania widgetów. Wybieraj spośród 25 sieci społecznościowych, stylów z 3 przyciskami i niestandardowych wymiarów.

5. Sformatuj treść

Czytelnicy chcą treści łatwych do strawienia, w których mogą szybko znaleźć dokładnie tę informację, której szukają. Świetnym sposobem, aby im w tym pomóc, jest sformatowanie zawartości w taki sposób, aby zawierała czytelne nagłówki, napisy i listy, aby mogli przejrzeć długi artykuł i szybko znaleźć dokładnie ten temat, którego szukają.

Pobierz Łatwy spis treści

Możesz również rozważyć dodanie spisu treści. W przypadku treści długich jest to często bardzo pomocne dla czytelników. Jeśli Twój motyw WordPress nie zawiera tej funkcji, wystarczy wtyczka typu Łatwy spis treści. Ta wtyczka jest dokładnie taka, jak w reklamie – łatwy sposób na dodanie spisu treści do swoich postów lub stron. Wtyczka działa automatycznie, chwytając nagłówki. Użyj dołączonych opcji, aby wybrać styl spisu treści, formatowanie wypunktowania, wsparcie hierarchiczne, płynne przewijanie i inne.

6. Dodawanie efektów wizualnych jest koniecznością

Świetnym sposobem na przekazanie czytelnikom informacji są wizualizacje, takie jak infografiki, wykresy lub inne obrazy. Idealnie nadają się do zagęszczania informacji w prostym formacie. Nawet jeśli obrazy nie są potrzebne, warto je dodać mimo to, aby podzielić długi tekst.

Infographic Maker - iList

iList Infographic Maker to wtyczka WordPress, która pomaga stworzyć wizualizację danych i informacji, która wygląda dobrze i natychmiast przyciąga uwagę czytelnika. Możesz tworzyć piękne listy, infografiki, wykresy i wykresy, a to może mieć znaczenie w strategii content marketingu.

Vision Interactive - Kreator map obrazów dla WordPress

Vision Interactive Image Builder pozwala robić więcej ze swoimi obrazami – dodawać tekst, notatki, łącza, kształty, linie i inne rzeczy, które mogą pomóc ci wyjaśnić swój punkt widzenia i zainspirować ludzi. Możesz tworzyć interaktywne obrazy, broszury i opowiadać historię w kilka sekund.

Visualizer: Menedżer tabel i wykresów dla WordPress

Na koniec użyj tabel i wykresów Visualizer, aby tworzyć interaktywne wykresy, wykresy i inne narzędzia do wizualizacji, które pomogą odbiorcom zrozumieć prezentowane dane. Jest bardzo prosty w użyciu i istnieje ponad 9 typów wykresów, których możesz użyć. Wszystkie wykresy są interaktywne i responsywne, co będzie jeszcze lepsze dla odwiedzających.

7. Zdobądź promocję

Jeśli zwróciłeś uwagę czytelnika i uważają go za kompetentne i rzetelne źródło informacji, możesz zacząć promować produkty i usługi, które masz do zaoferowania. Po udzieleniu im cennych informacji na dany temat możesz zaoferować swoje usługi, aby pomóc w rozwiązaniu pytania, z którym pierwotnie się do ciebie skontaktował.

Jedną z opcji jest dodanie wezwania do działania (lub wezwania do działania). Do wyboru jest wiele wtyczek wezwania do działania WordPress. Dzięki nim możesz przekierować czytelników do formularza zapisania się do newslettera, strony z cennikiem, formularza kontaktowego, aby się skontaktować itp.

Alternatywnie, jeśli Twoja witryna zawiera również sklep e-commerce, możesz użyć krótkiego kodu, aby dodać pokrewne produkty do tekstu. Na przykład, jeśli korzystasz z WooCommerce, możesz użyć i dostosować skrót [produkty], aby wyświetlać odpowiednie elementy według kategorii, SKU, popularności itp. (Zobacz pełną listę Zmienne shortcode WooCommerce uczyć się więcej).

8. Twórz z myślą o SEO

Oczywiście, aby dotrzeć do jak największej liczby czytelników, musisz mieć wysoką pozycję w wyszukiwarkach. Aby to osiągnąć, musisz mieć treści zoptymalizowane pod kątem SEO.

Najpierw zacznij od badania słów kluczowych. Planer słów kluczowych Google jest doskonałym narzędziem do odkrywania i badania słów kluczowych, a także oceny konkurencji.

Wtyczka Yoast SEO

Ale po ustaleniu docelowych słów kluczowych nie będziesz chciał upychać tekstu. Często wydaje się to niezręczne i nienaturalne (dla czytelników i wyszukiwarek). Yoast to świetna wtyczka, która pozwala dodawać te słowa kluczowe, a następnie sprawdza ich czytelność. Ma to na celu zagwarantowanie, że nic nie zabrzmi nienaturalnie i pomaga zoptymalizować treść pod kątem czytelników (i botów wyszukiwarek). Ponadto wtyczka jest przydatna do dodawania ważnych funkcji SEO do Twojej witryny, w tym mapy witryny i bułki tartej. Czyniąc to wszechstronnym atutem dla twoich działań SEO związanych z WordPress, aby uzyskać pozycję w długiej formie artykułów.


Jeśli chcesz tworzyć długie artykuły WordPress, które mają duży wpływ, pamiętaj o tych wskazówkach przez cały proces tworzenia. Artykuły o długich kształtach z pewnością mają swoje miejsce i służą celowi; A gdy zostaną wykonane prawidłowo, zobaczysz świetne wyniki.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map