8 sposobów na zaangażowanie w społeczność WordPress

Networking

Istnieje wiele sposobów na zaangażowanie się i zwrot społeczności WordPress.


WordPress to projekt typu open source, co oznacza, że ​​podstawowe oprogramowanie i ogromna liczba narzędzi do jego rozbudowy są całkowicie darmowe w użyciu i modyfikowaniu. Ten etos rozciąga się na każdy aspekt oprogramowania i informacji pomocniczych.

Społeczność łączy siły, aby tworzyć dodatki do WordPress, tłumaczyć go na różne języki i pomagać w rozwoju każdego aspektu podstawowego oprogramowania.

Jednak wkład społeczności nie ogranicza się tylko do programistów. Każdy, kto chce się zaangażować, może znaleźć sposób na udzielenie pomocy. Wszystko, czego naprawdę potrzebujesz, to konto WordPress.org i chęć utknięcia w nim.

Jest wiele sposobów, aby się zaangażować, a my omówimy tutaj kilka z nich.

1. Opracuj darmową wtyczkę lub motyw

Jest to najczęstsza metoda zwracania się społeczności WordPress. Istnieją tysiące darmowych motywów i wtyczek w repozytorium WordPress, z których może korzystać społeczność. Aby pokazać Ci ogromną różnorodność, która jest tworzona, przeglądam je wszystkie i co miesiąc podkreślam moje ulubione wtyczki i motywy.

To nie jest opcja dla tych, którzy nie chcą pozostać zaangażowani przez długi czas. Każdy utworzony motyw lub wtyczka będzie wymagał ciągłych aktualizacji, aby zapewnić, że są wolne od błędów i są kompatybilne z każdą nową wersją podstawowego oprogramowania.

Nawiasem mówiąc, nie musisz być programistą, aby opracowywać wtyczki i motywy. Współpracowałem z programistą, aby stworzyć dwie wtyczki (z kolejnymi dwiema w drodze).

Jasne – kosztowało mnie to trochę pieniędzy, ale stworzyłem wtyczki, do których potrzebowałem osobiście i pomagają innym ludziom. Nie zaszkodzi to także mojej reputacji w społeczności WordPress.

Opracowywanie wtyczek i motywów to wspólny wstępny krok dla wielu autorów, którzy tworzą własną firmę sprzedającą produkty premium do WordPress. Jest to najtrudniejszy poziom wkładu, ale ostatecznie bez poświęcenia czasu na tworzenie motywów i wtyczek WordPress nie byłby tak zróżnicowany jak obecnie.

2. Odpowiedz na pytania dotyczące pomocy technicznej na forach

Fora wsparcia są doskonałym sposobem na zaangażowanie się w społeczność. Zawsze są nowi użytkownicy WordPressa, którzy szukają pomocy i wskazówek, a przy braku moderatorów może to być jedno z najlepszych miejsc, w których można zacząć dawać. Nie możesz myśleć jesteś ekspertem od WordPress, ale jeśli masz jakiekolwiek doświadczenie, pojawią się pytania, na które będziesz mógł odpowiedzieć (biorąc pod uwagę, że zdecydowana większość pytań jest zadawana przez absolutnie początkujących).

W tej chwili istnieje ogromna liczba otwartych wątków, które mogą sprawić, że decyzja o rozpoczęciu będzie nieco zniechęcająca. Dobrym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest wymyślenie problemu, który ostatnio miałeś z WordPress, który byłeś w stanie rozwiązać. Skorzystaj z funkcji wyszukiwania na forach, aby znaleźć osoby pytające o ten sam problem i napisz, jak je naprawiłeś.

Aby dowiedzieć się więcej na temat angażowania się w forach pomocy technicznej, ta strona wyjaśnia wszystko, co musisz wiedzieć.

3. Zachowaj dokumentację

Akta

Kodeks zawiera wszystko, co musisz wiedzieć o WordPress. Jest stale aktualizowany i wymaga od ochotników naprawiania błędów, poprawiania stron, a także dodawania nowych artykułów w celu rozszerzenia dokumentacji WordPress, szczególnie po wydaniu nowych wersji.

Zawsze istnieje wymóg, aby zachować aktualność Kodeksu. Jeśli uważasz, że to może ci się spodobać, spójrz na Wytyczne dla twórców Kodeksu i zaangażuj się.

4. Praca nad tłumaczeniem WordPress

Interfejs graficzny WordPress domyślnie działa w amerykańskim języku angielskim, ale ma możliwość używania innych języków.

Jeśli mówisz więcej niż jednym językiem, idealną metodą oddania WordPress może być pomoc w tłumaczeniu podstawowego oprogramowania na twój język. Jest to szczególnie ważne, jeśli WordPress nie jest już dostępny w Twoim języku. Oprócz pracy nad oprogramowaniem możesz także pomóc, tłumacząc liczne strony Kodeksu na inny język.

Jeśli chcesz pomóc w tłumaczeniu WordPress, możesz znaleźć więcej informacji na ten temat na stronie Strona zespołu Polyglots.

5. Opracuj interfejs użytkownika WordPress

Jeśli twoje umiejętności leżą bardziej w dziedzinie projektowania, niż Zespół interfejsu użytkownika może być idealnym miejscem dla twoich talentów. Zespół ten koncentruje się na rozwoju frontonu i projektowaniu interfejsu użytkownika WordPress.

Prowadzone są ciągłe dyskusje na temat projektowania i testowania użytkowników z ludźmi dostarczającymi makiety swoich pomysłów w grupie interfejsu użytkownika. Jeśli jest coś w bieżącym interfejsie użytkownika, z którym się nie zgadzasz i chciałbyś go zmienić, ta grupa jest miejscem do przedstawienia tego argumentu.

6. Popraw dostępność WordPress

Jeśli ty lub ktoś, kogo znasz, korzysta z technologii asystujących, pomoc zespołowi ds. Dostępności może być idealnym miejscem na zaangażowanie.

Ten zespół pracuje nad technologią wspomagającą w rdzeniu WordPress i zawsze szuka informacji zwrotnych. Poinformuj ich o wszelkich problemach, które mogłeś napotkać, oraz o wszelkich pomysłach na ulepszenie oprogramowania.

Jeśli to ci się podoba, postępuj zgodnie z Zrób blog WordPress Accessible i zostaw tam komentarze do swoich dyskusji.

7. Pomóż rozwijać społeczność

WordCamp

Istnieje kilka WordCamps i setki spotkań WordPress, które odbywają się na całym świecie każdego roku. Te wydarzenia są idealnym miejscem dla członków społeczności, aby zebrać się w jednym miejscu, aby dzielić się informacjami na temat rozwoju, projektowania i każdego aspektu WordPress (zobacz podsumowanie Carrie z jej doświadczenia na WordCamp San Francisco 2013 lub zobacz, dlaczego nasz przyjaciel Pippin bierze udział w WordCamps ).

Jeśli w Twojej okolicy odbywa się spotkanie lub WordCamp, możesz skontaktować się z organizatorami i zaoferować pomoc.

Jeśli w Twojej okolicy nie ma obecnego spotkania ani WordCamp, spróbuj tego rozpocząć?

Prowadzenie spotkania lub WordCamp nie jest łatwym zadaniem i wymaga dużo pracy zarówno przed, jak i podczas imprezy. Jeśli zastanawiasz się nad tym, dobrze byłoby połączyć się z innymi członkami witryny Make WordPress Community, aby poprosić o radę i wsparcie.

Wydarzenia społecznościowe nie są ograniczone do fizycznych lokalizacji. Istnieje wiele forów, czatów IRC i warsztatów online, które są skierowane do wolontariuszy o zasięgu społecznym.

8. Przekaż darowiznę na rzecz WordPress Foundation

Jeśli martwisz się, że żadna z powyższych opcji nie jest dla Ciebie – czy to dlatego, że nie masz czasu ani umiejętności, aby pomóc w jakikolwiek z tych sposobów – istnieje inna opcja dostępna dla Ciebie. Fundacja WordPress jest organizacją charytatywną, której zadaniem jest wspieranie WordPress jako projektu open source.

Jest to organizacja non-profit, która posiada znak towarowy WordPress, finansuje różnorodne projekty open source i jest organizacją edukacyjną dla WordPress i rozwoju open source.


Rozmawialiśmy o kilku opcjach, z którymi możesz się zaangażować w społeczności WordPress, ale istnieje wiele innych sposobów na wniesienie wkładu. Aby zaangażować się w społeczność wszyscy naprawdę potrzeba to chęć oddania. Następnie musisz dowiedzieć się, jak możesz to zrobić w sposób, który najlepiej pasuje do twoich talentów.

Twój wkład do społeczności może mieć formę recenzji motywów i wtyczek lub może współpracować z zespołami projektowymi i interfejsami użytkownika w celu poprawy wyglądu i działania WordPress. Twój wkład może nawet opierać się na chęci poprowadzenia WordPressa do nowych użytkowników i pomocy im w rozpoczęciu pracy. Naprawdę nie ma ograniczeń co do dostępnych opcji.

Czy w jakiś sposób oddałeś społeczności WordPress? Chcielibyśmy usłyszeć o tym w komentarzach.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map