8 powodów, aby unikać tanich hostów na swoim blogu WordPress

Wszyscy byliśmy przy wyborze hosta. Wszyscy zadaliśmy sobie to samo pytanie – czy mogę współpracować z tym hostem? W pewnym momencie naszego życia WordPress – szczególnie przy wyborze hosta, wszyscy zadaliśmy sobie to samo pytanie – czy mogę zadowolić się tym hostem?


Sieć gospodarz, dosłownie, jest domem dla twojej witryny WordPress. A gdy ruch w Twojej witrynie rośnie, musimy zaktualizować hosty. Ale nie należy brać pod uwagę tylko ruchu, nasz wybór zależy od wielu czynników. Średni czas działania hosta, jakość usług, w tym wydajność, szybkość i obsługiwane oprogramowanie, umiejętności techniczne wsparcia i większość co ważne, koszt.

Współczynnik kosztów

Hosting WordPress: czynnik kosztowy

Prawie wszyscy początkujący zadają to samo pytanie przy wyborze hosta:

Ile to będzie kosztować?

Zrobiłem to i jestem pewien, że Ty też to zrobiłeś! Gdy zanurzysz się we wspaniałym świecie WordPress, stopniowo zdasz sobie sprawę, że koszt hosta internetowego, chociaż jest głównym czynnikiem ludzkiej logiki, nie jest najważniejszy.

Dlaczego? Powód jest prosty – gdy dowiesz się więcej o WordPress, przekonasz się, że istnieje wiele czynników, takich jak automatyczne aktualizacje rdzenia, Ochrona przed DDoS, zarządzany hosting, zintegrowany CDN, i wiele innych, które wejdą do gry, gdy wejdziesz do dużej ligi.

Pozwól mi wybrać najtańszy i zacząć.

To tutaj jest jednym z nich błędne (ale konieczne) zakręty w życiu, które większość z nas rozważa później. Ale hej – uczymy się na własnych błędach, prawda? Jeśli jakimś cudem trafiłeś na ten artykuł podczas badania swojego nowego hosta – masz szczęście! Mówiąc prosto: unikaj tanich hostów internetowych (wkrótce dowiesz się, dlaczego).

Problemy z tanimi hostami internetowymi

Większość czynników omówionych w poniższych akapitach jest ze sobą powiązanych. To więcej reakcja łańcuchowa – jeden deficyt prowadzi do kolejnego problemu. Jeśli pomyślisz o tym z perspektywy biznesowej – podstawowe równania zysków i strat – przekonasz się, że przyczyny są dość oczywiste. Zacznijmy.

1. Poważne ograniczenia zasobów

Hosting WordPress: Ograniczenia taniego hostingu

Tanie hosty internetowe zwykle używają słabych lub używanych serwerów i / lub ograniczają liczbę użytkowników do tych serwerów. W rezultacie ilość zasobów współdzielonych między każdym użytkownikiem jest znacznie zmniejszona.

Weźmy na przykład serwer z 8 GB pamięci RAM. Jeśli umieścimy na tym serwerze 100 osób, każda osoba otrzyma około 80 MB pamięci RAM. (8 x 1000/100). To całkiem przyzwoite. Zwiększ tę liczbę, a zaczniesz mieć problemy.

Jaki jest problem?

 • Niski limit pamięci PHP: Na początek istnieje wyjątkowo niski limit pamięci PHP. Ustaliliśmy to WordPress działa na PHP, dobrze? Przy niskim limicie pamięci PHP ręce WordPressa są związane. Podczas instalowania nowego motywu lub uruchamiania wtyczki intensywnie korzystającej z zasobów (na przykład zaplanowana kopia zapasowa w chmurze), WordPress zawiedzie, a ty stawisz czoła biały ekran śmierci.
 • Przeładowana baza danych: Najprawdopodobniej będziesz ograniczony do jednej instancji bazy danych (co oznacza tylko jedną instalację WordPress), a serwer bazy danych zostanie poważnie przeciążony. W rezultacie wygenerowanie wyników zapytania (tj. Opóźnienia) zajmie trochę czasu, co ostatecznie obniży wydajność witryny.

2. Zagadka dysku twardego

Hosting WordPress: Tani hosting Hard Conundrum

Dyski twarde serwera są zwykle droższe niż ich odpowiedniki na komputery. Wynika to z ich zwiększonej niezawodności, szybszej wydajności i dłuższego średniego okresu użytkowania. Każdy dysk twardy to degradowalny zasób i dlatego ma wredne życie. Oznacza to, że po określonym czasie życia prawdopodobieństwo awarii dysku twardego znacznie wzrasta wraz ze spadkiem wydajności poniżej dopuszczalnych poziomów. Krótko mówiąc, po upływie określonego czasu życia dysku twardego – to powinien zostać odrzuconym.

Ale tak nie jest w przypadku tanich hostów internetowych. Będą nadal używać tych zdeptanych dysków twardych (a nawet dysków twardych przeznaczonych do komputerów stacjonarnych), które ostatecznie zawiodą … podobnie jak wszystkie dane!

3. Małe lub brak kopii zapasowych

Kopie zapasowe WordPress

W większości przypadków nowi użytkownicy nie zdają sobie sprawy ze znaczenia kopii zapasowych, co sprawia, że ​​jest to odpowiedzialność dobrej firmy hostingowej do wzięcia regularne kopie zapasowe. Każdy dobry host, taki jak BlueHost lub WPEngine, będzie regularnie wykonywać kopie zapasowe witryny i przechowywać je do 30 dni!

Szanse na to, że tani hosting regularnych kopii zapasowych będzie dość niewielki. Nawet jeśli tak, będą obowiązywały niedopuszczalne ograniczenia rozmiaru i krótkie okresy przechowywania kopii zapasowych. Jako bonus mogą nawet pobierać opłaty za przywrócenie kopii zapasowej!

4. Niedoświadczone wsparcie

WordPress Hosting: tani hosting Niedoświadczona obsługa

Po pierwsze, odpowiedź na bilet będzie powolna. Może nie być nawet odpowiedniego oprogramowania pomocniczego. Jeśli uda ci się pokonać te dwie przeszkody, oto następna – wsparcie może nie być w stanie pomóc z nawet dość prostymi problemami z hostingiem. Nie sądzę, żeby nawet skomplikowane problemy były kwestionowane – jesteś sam.

5. Niewykwalifikowani technicy = dłuższe przestoje

Hosting WordPress: tanie hosting Dłuższe przestoje

Technicy zaplecza to ludzie, którzy utrzymują serwery – od podłączania przewodów po instalowanie aktualizacji systemu operacyjnego i bezpieczeństwo. Wykwalifikowani administratorzy serwerów są bardzo kosztowni – koncepcja tanich hostów, takich jak zaraza.

Przestoje są jednak niezbędną częścią działalności hostingu dzielonego. Najlepsze z nich mają zaawansowane oprogramowanie do obejścia jego efektu. Jednak w przypadku tanich hostów internetowych napotkasz nieodpowiednie i słabsze zasoby serwera – na przykład problem z dyskiem twardym, który omówiliśmy wcześniej. Połącz to z niedoświadczonymi technikami, a będziesz gotowy częste i dłuższe przestoje.

6. Częste powiadomienia o nadużyciach

Hosting WordPress: Informacje o nadużywaniu taniego hostingu

Czasami w Twojej witrynie wystąpią gwałtowne wzrosty ruchu. Na przykład, jeśli Twój link jest przesłany przez kogoś sławnego lub staje się popularny w Reddit. Każdy normalny host współdzielony zarejestruje to jako nadużycie zasobów.

Ale nie bierzmy tego pod uwagę. Tanie hosty internetowe ograniczają zasoby w taki sposób, że nawet mniejszy zwiększenie ruchu spowoduje wyświetlenie powiadomienia o nadużyciu. Powtórz to kilka razy, a nawet mogą zablokować twoje konto i wstrzymać Twój dane, dopóki nie zapłacisz grzywny!

7. Słabe bezpieczeństwo

Hosting WordPress: tani hosting Słabe bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest jednym aspektem, który jest niestety podważany przez nowicjuszy. Ale to nie powinno usprawiedliwiać firmy hostingowej. To powinni być doświadczeni, prawda? Tanie hosty internetowe mają naprawdę słabe zabezpieczenia. Podstawowe zapory ogniowe, brak ochrony przed złośliwym oprogramowaniem i prawie zerowa ochrona przed atakami DDoS narażają Twoją witrynę na wiele ataków.

Twoja strona staje się placem zabaw dla hakerów dziecięcych.

Na szczęście korzystasz z WordPressa, który ma wiele wbudowanych mechanizmów bezpieczeństwa. Jeśli dużo jeździsz na swojej stronie, na przykład w sklepie internetowym, rozważ uaktualnienie do dodatkowej wtyczki bezpieczeństwa, takiej jak iThemes Security Pro i VaultPress dla dodatkowej warstwy bezpieczeństwa.

Problem ze złośliwym oprogramowaniem

Widocznym przykładem jest wstrzyknięcie złośliwego kodu. Hakerzy mogą szybko znaleźć luki bezpieczeństwa w bazie danych i po cichu wślizgnąć się do złośliwego kodu – proces znany jako wstrzykiwanie MySQL. W rezultacie bez Twojej wiedzy witryna staje się domeną zainfekowaną złośliwym oprogramowaniem. Google oflaguje Twoją domenę jako punkt dystrybucji złośliwego oprogramowania, a twoje rankingi SEO idą w dół.

Pojedynczy punkt awarii

Jeśli serwer używa jednego serwera bazy danych bez kopii zapasowych, pojedynczy atak złośliwego oprogramowania może doprowadzić do zainfekowania wszystkich instancji bazy danych na serwerze. Oznacza to, że dotyczy to wszystkich witryn hostowanych na tym serwerze bazy danych (każdy z nich)! W rezultacie, jeśli domena innej osoby zostanie zaatakowana, możesz ponieść konsekwencje.

8. Ukryte koszty

Hosting WordPress: Tani hosting Ukryte koszty

Gdy firma pobiera opłaty za produkty lub usługi, które powinny być bezpłatne, klasyfikujemy je jako koszty ukryte. Tanie webhosty są pełne takich zwrotów akcji. Mogą pobierać opłaty za:

 1. Przywracanie kopii zapasowych
 2. Transfer domeny (bardzo duża kwota)
 3. Podnoszenie eskalowanego biletu pomocy technicznej
 4. Incydenty związane z nadmiernym wykorzystaniem zasobów

Był jeden raz, kiedy wyraziłem chciwość i kupiłem tani VPS za jednego dolara. Pomyślałem, dlaczego nie wypróbować? Zgodnie z oczekiwaniami nic nie działało. Pod koniec dnia musiałem zebrać bilet na wsparcie, żeby dowiedzieć się, że już mnie wystawili 5 $ za otwarcie biletu pomocy technicznej, nie mówiąc już o tym!

Wniosek

Hosting WordPress: najlepszy hosting

Tanie hosty internetowe oznaczają tylko katastrofę. Musimy zachować szczególną ostrożność, wybierając hosting spełniający nasze potrzeby. Najlepiej wybrać doświadczonych i renomowanych hostów internetowych, takich jak WPEngine, Media Temple, SiteGround, Cloudways lub BlueHost, które zapewniają bezpieczeństwo Twojej witryny. Możesz dowiedzieć się więcej o najlepsi gospodarze w przewodniku hostingowym VentureHarbour. Po wyrośnięciu z udostępnionego hosta możesz przejść do bardziej zaawansowanych opcji, takich jak zarządzany hosting WordPress.

Czy masz wspólną historię hostingu? Chcielibyśmy wiedzieć, jakie było Twoje doświadczenie. Również jeśli masz jakieś wskazówki dla gospodarzy, których należy unikać, lub takie, które możesz wybrać, podziel się swoją opcją z naszymi innymi czytelnikami poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map