8 kontroli do wykonania, gdy Twoja witryna WordPress nie działa

8 kontroli do wykonania, gdy Twoja witryna WordPress nie działa

Być może nie masz dostępu do pulpitu nawigacyjnego ani strony logowania do witryny WordPress. Lub twoja strona po prostu nie działa tak jak zwykle. Jeśli tak się dzieje, możliwe, że witryna WordPress nie działa.


Ale nie martw się – może być prosta odpowiedź na pytanie, dlaczego Twoja witryna nie działa. Ta krótka lista wstępnych kontroli może pomóc ci zachować spokój, gdy witryna WordPress nie działa. Najlepsze jest to, że możesz samodzielnie przeprowadzić te kontrole, zanim poprosisz o pomoc.

1. Wyklucz nieprawidłowe połączenia

Najpierw upewnij się, że wszystkie połączenia są prawidłowe i podłączone do odpowiednich gniazd / portów. Upewnij się, że masz prawidłowe połączenie z Internetem. Nie chcesz łamać głowy przez dwa dni, a potem dowiedzieć się, że masz skrzyżowane przewody.

2. Czy to tylko ty?

Często zdarza się, że problem może być problemem ogólnym, który dotyka wielu innych użytkowników. Mogą istnieć inne osoby próbujące dowiedzieć się, czy ich witryna WordPress nie działa

Aby dowiedzieć się, czy tak jest, wypróbuj kilka usług online, takich jak Precz dla wszystkich lub tylko dla mnie. To narzędzie sprawdza Twoją witrynę z wielu lokalizacji, więc jeśli problem dotyczy komputera, będziesz o tym wiedział. Po prostu podaj adres URL dowolnej witryny, a dowiesz się, czy ta witryna również nie działa. Kolejnym narzędziem, które robi prawie to samo, jest Czy ta witryna jest wyłączona?.

Witryna nie działa - czy to nie działa

Jeśli odkryjesz, że tylko ty nie możesz uzyskać dostępu do swojej witryny, następnym krokiem powinno być Whatsmydns. „Nie znaleziono strony”Lub podobny błąd zazwyczaj oznacza, że ​​Twój DNS nie został zaktualizowany. To narzędzie pomoże Ci się dowiedzieć i nie powinieneś pomijać tego sprawdzania, jeśli niedawno zmieniłeś DNS na swoją stronę. Należy jednak pamiętać, że aktualizacja DNS zwykle zajmuje od 6 do 72 godzin.

Jeśli Twój DNS jest aktualny, następną rzeczą, którą powinieneś zrobić, to zmusić stronę do przeładowania. Aby to zrobić, kliknij Ctrl + F5 w systemie Windows (i Cmd + R na Macu). Umożliwia to dostęp do strony internetowej bezpośrednio z serwera, z pominięciem stron w pamięci podręcznej.

Następnie wyświetl swoją witrynę z różnych lokalizacji za pomocą witryn proxy. Jeśli możesz przeglądać swoją witrynę w ten sposób, najprawdopodobniej masz problemy z siecią.

Na koniec możesz także monitorować nieprzerwany czas działania swojej witryny. Istnieje wiele narzędzi, takich jak Pingdom dostępne w tym celu. Te narzędzia sprawdzają stan Twojej witryny, wysyłając pingi z wielu lokalizacji w częstych odstępach czasu i powiadamiając Cię, jeśli Twoja witryna ma przestoje.

3. Sprawdź ważność domeny

Nazwa domeny zakupiona podczas uruchamiania witryny jest opatrzona datą wygaśnięcia. Czy przegapiłeś powiadomienie o odnowieniu subskrypcji? Chociaż wielu rejestratorów przedłuża ważność o około 30 dni po upływie daty wygaśnięcia, naciskasz, jeśli masz większe oczekiwania.

Wielu hostów łączy usługi rejestracji domen z hostingiem. Ale jeśli tak nie jest, musisz sprawdzić, czy Twoja subskrypcja jest aktualna.

Kto jest

Zmierzać do Kto jest i podaj adres URL swojej witryny. Szybko dowiesz się, czy rejestracja Twojej domeny nadal trwa, a także wiele innych szczegółów na temat Twojej domeny internetowej.

4. Niedostępna strona internetowa

Czasami może się zdarzyć, że Twoja witryna naprawdę nie działa, po prostu nie możesz uzyskać do niej dostępu. Może to wynikać z automatycznych aktualizacji WordPressa, które nie działają poprawnie.

W takich przypadkach możesz spróbować uzyskać dostęp do swojej witryny za pomocą tych szybkich poprawek:

 • WordPress nie aktualizuje się całkowicie: Czasami, zaraz po próbie aktualizacji WordPress, może pojawić się błąd zaplanowanej konserwacji podczas próby załadowania dowolnej strony. Najprawdopodobniej dzieje się tak, ponieważ upłynął limit czasu, zanim WordPress mógł wyjść z trybu konserwacji. WordPress tworzy .konserwacja plik podczas procesu aktualizacji, aby wskazać, że witryna jest w trakcie konserwacji. Musisz usunąć ten plik ze swojej witryny, aby móc uzyskać do niego dostęp ponownie. Do tego czasu możesz otrzymywać tylko wiadomości typu „Instalacja nie powiodła się”Lub„Krótko niedostępny dla błędu zaplanowanej konserwacji w WordPress„. Chociaż zawsze warto przeczytać więcej na temat bezpiecznej aktualizacji WordPress.
 • Niepoprawne uprawnienia do plików: Odpowiednie uprawnienia do plików są ważne dla prawidłowego działania automatycznej aktualizacji. WordPress używa htdocs / Yoursite / wp-content / upgrade katalog pliku tymczasowego, który tworzy podczas procesu instalacji i musi być zapisywalny. Gdy to zrobisz, spróbuj ponownie przeprowadzić automatyczną aktualizację.
 • Wyłącz tryb awaryjny: Spróbuj wyłączyć tryb awaryjny w swoim httpd.config plik, a następnie uruchom ponownie Apache.
 • Wybierz opcję Aktualizacja ręczna: Jeśli zdarzy się, że pojawi się „Błąd krytyczny„, Wybierz ręczną aktualizację.

Innymi przyczynami może być wyczerpanie się pamięci PHP lub przekroczenie limitu czasu serwera. W tym miejscu musisz rozwiązać problem z WordPress.

5. Zawieszone konto

Większość usług hostingowych zawiesza Twoje konto, jeśli było przez jakiś czas nieopłacone. Zazwyczaj otrzymasz od swojego hosta wiadomość e-mail z informacją, kiedy płatność nie została zrealizowana, więc możliwe, że się pominie. Upewnij się, że Twoje informacje rozliczeniowe są aktualne, aby uniknąć zawieszenia usług hostingowych.

6. Twój serwer nie działa

Jeśli Twój serwer ma przestoje, w ogóle nie będziesz mieć dostępu do swojej witryny. Chociaż może pojawić się komunikat, że Twój serwer ma problemy z przestojem, czasem będziesz o tym nie wiedział – łatwo o tym zapomnieć. Każde intensywne wykorzystanie zasobów serwera przekraczające limity przepustowości może również spowodować awarię witryny.

Zacznij sprawdzać, odświeżając stronę, a jeśli jest to tymczasowy problem, najprawdopodobniej sam się rozwiąże.

Następnie zastanów się, czy wybrana usługa hostingowa / pakiet jest odpowiedni dla Twojej witryny. Jeśli zdecydowałeś się na tani hosting, możliwe, że serwery hosta nie zapewniają wystarczającego wsparcia dla 100% dostępności. Przestoje mogą zdarzać się częściej przy tańszym hostingu, który nie jest obsługiwany przez odpowiednią infrastrukturę, a jedynym rozwiązaniem jest poczekanie lub skontaktowanie się z usługodawcą. Możesz też przejść na wysokiej jakości usługi hostingowe, takie jak Bluehost (gdzie czytniki WPExplorer mogą skorzystać z 63% zniżki), lub na rozwiązania hostingowe zarządzane przez WordPress, takie jak WP Engine.

Status serwera Bluehost

Usługi takie jak Bluehost informują Cię o awariach serwerów, ale możesz także odwiedzić cPanel, aby sprawdzić status swojego konta. Ponownie dobrym pomysłem jest skonfigurowanie narzędzia do automatycznego monitorowania czasu pracy i jak tylko otrzymasz powiadomienie o przestoju, skontaktuj się ze swoim dostawcą usług hostingowych.

7. Konflikt motywu lub wtyczki

Motywy i wtyczki Dubiuos, które nie działają dobrze ze sobą lub z rdzeniem WordPress, mogą również odciąć cię od WordPressa. Jednym ze sposobów, aby temu zapobiec, jest kupowanie wysokiej jakości motywów i wtyczek z renomowanych platform handlowych.

Wtyczki jakości

Dobrym miejscem do wyszukiwania wtyczek WordPress jest nasza własna lista najlepszych wtyczek WordPress.

Wielu autorów stara się wskazać znane konflikty swojego produktu z innymi motywami lub wtyczkami i powinieneś poświęcić czas na ich przejrzenie przed ich zainstalowaniem. A jeśli kiedykolwiek masz wątpliwości co do zgodności, po prostu zapytaj programistę.

8. Zostałeś zhakowany

Jeśli prowadzisz witrynę przez dłuższy czas, na pewno będziesz wiedzieć, że bezpieczeństwo witryny jest ciągłym zadaniem. Chodzi o to, aby pozostać o kilka kroków przed złymi ludźmi. Często złośliwe boty wielokrotnie próbują uzyskać dostęp za pomocą szeregu prób wysokiej częstotliwości, a czasem udają się (stąd potrzeba silnych haseł i ochrona obszaru administracyjnego). W takich przypadkach oraz w przypadku ataków DoS dostawca usług hostingowych powinien zwiększyć swoje bezpieczeństwo. Musisz ściśle z nimi współpracować i przekazać im wszystkie informacje, którymi dysponujesz.

Może się również zdarzyć, że boty lub hakerzy odniosą sukces i przejdą na twoją stronę. Aby sprawdzić, czy Twoja witryna została zaatakowana przez hakera, uruchom test witryny Sucuri i sprawdź uzyskane wyniki.

Sucuri SiteCheck

Jeśli w Twojej witrynie nie ma szkodliwego oprogramowania, przejrzyj je Często zadawane pytania na temat Kodeksu WordPress i spróbuj zebrać więcej informacji o tym, co powoduje przejście do trybu offline lub dziwne działanie.

Podsumowanie

Blokowanie witryny może być wstrząsającym doświadczeniem. Ale istnieje wiele sposobów, aby dowiedzieć się, dlaczego Twoja witryna WordPress nie działa. Uzbrojeni w te informacje, możesz spróbować samodzielnie ustawić rzeczy. Co więcej, istnieje wiele wysokiej jakości postów, które pomagają w rozwiązywaniu problemów z WordPress, w tym kodeks WordPress. A jeśli okaże się, że nie poradzisz sobie sam, zawsze możesz poprosić o pomoc z zewnątrz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map