Przyciągnięcie uwagi odbiorców to trudne wezwanie, zwłaszcza jeśli Twój blog zawiera mnóstwo treści. Niezależnie od tego, czy masz produkt do promowania, opcjonalny biuletyn e-mail, do którego chcesz dołączyć, czy po prostu chcesz poszerzyć grono fanów, zyskując – i utrzymując – zaangażowanie czytelników jest najważniejsze. Na koniec chcesz po prostu, aby ludzie słuchali tego, co masz do powiedzenia. Co więc robisz, gdy chcesz zyskać i utrzymać zainteresowanie odwiedzających? Sprawdź niektóre z tych porad dotyczących tworzenia przyciągających uwagę, przyciągających uwagę postów na blogu WordPress.


1. Unikaj dzielenia tekstu, aby skupić uwagę czytelników

pisanie pieniędzy

Blog to nie to samo co powieść – niestety wielu początkujących blogerów zapomina o tym prostym, ale ważnym fakcie. Kiedy ludzie czytają posty na blogu, chcą bez problemu przejść przez nie. Podczas przeglądania Internetu większość ludzi nie może się doczekać, aby znaleźć informacje, których pragną, więc Twoje treści muszą być prezentowane w taki sposób, aby czytelnicy przeglądający informacje mogli szybko zrozumieć, o co chodzi.

Kiedy czas i wysiłek są czynnikami dla czytelników, nie będą mieli ochoty przejrzeć dużych fragmentów tekstu. Ważne jest, aby akapity były dobrze rozstawione – (1) nie więcej niż 100 słów na akapit i (2) oddzielając każdy akapit z podziałem wiersza, to dobre zasady, których należy przestrzegać. Ułatwi to czytanie posta, co (miejmy nadzieję!) Utrzyma odwiedzających na Twojej stronie dłużej.

2. Wykorzystaj dobrze punkty punktowe i podtytuły, aby szybko zdobyć punkt

Unikanie dzielenia tekstu jest dobrym pomysłem, ale powinieneś również często korzystać z punktorów i podtytułów. Odwiedzający niekoniecznie chcą przeczytać każde słowo w poście, więc szukają podtytułów i wypunktowań, aby poznać ogólne przesłanie.

Im krótsze posty, tym większa szansa, że ​​czytelnicy odpowiedzą na wezwanie do działania. Przydadzą się tutaj pociski; możesz skutecznie zastąpić wiele treści za ich pomocą. Podtytuły nie powinny być tak długie, aby pokonały cel, ani nie powinny być zbyt krótkie, aby czytelnicy nadal nie mieli pojęcia, o czym są następujące akapity. Powinny one być wystarczająco długie i wystarczająco opisowe, aby dać krótki przegląd zawartości poniższego tekstu.

3. Użyj wtyczki WordPress, aby Twój post był bardziej interesujący

Dodaj zainteresowanie dzięki powiadomieniom WordPress

Istnieje mnóstwo wtyczek WordPress, z których można korzystać – za darmo lub za opłatą – które mogą pomóc przyciągnąć uwagę czytelników. Oto kilka, które warto rozważyć:

  • OptinMonster: Nie możemy powiedzieć wystarczająco dobrych rzeczy o tej niesamowitej wtyczce. Dodaj wyskakujące lub przyklejone pole powiadomień, aby zachęcić czytelników do zasubskrybowania twoich list adresowych.
  • FooBar: jedna z najpopularniejszych opcji, Foobar to niesamowite wezwanie do działania i pasek powiadomień premium plugin WordPress, który można dodać do swojej witryny. Wybierz niestandardowe kolory, dodaj paski dla poszczególnych stron / postów i użyj ponad 30 opcji, aby zaprojektować idealne powiadomienie.
  • NotiBar: Ta bezpłatna wtyczka jest tym, czego potrzebujesz, aby opublikować ważne powiadomienie na górze wpisu. Po prostu wklej konkretny kod do interfejsu wtyczki, a wtedy przyciągające uwagę powiadomienie pojawi się u góry. Wspaniałą rzeczą jest to, że czytelnicy mogą ukryć pasek, jeśli stwierdzą, że jest on zbyt rozpraszający po przeczytaniu.
  • Pasek powiadomień: Kolejna darmowa opcja, pasek powiadomień jest bardzo podobny do powyższego NotiBar, ale pozwala na nieco większą elastyczność. Możesz wybrać jedną z pięciu różnych opcji kolorów, aby lepiej dopasować swoją witrynę. A pasek automatycznie chowa się po siedmiu sekundach, dzięki czemu przyciąga wzrok, ale nie przeszkadza.

4. Tytuł jest biletem

Przed czymkolwiek innym na stronie czytelnicy prawdopodobnie najpierw zauważą tytuł Twojego posta. Wykorzystaj ten fakt, upewniając się, że tytuł jest interesujący. Chcesz, aby wzbudził zainteresowanie czytelnika, aby zachęcał go do pozostania w pobliżu i sprawdzenia, o czym jest Twój post. Przekaż wystarczającą ilość informacji, aby chcieli dowiedzieć się więcej, ale nie zdradzaj ich wszystkich.

5. Dodaj obrazy do każdego postu

sprzęt fotograficzny

Równie ważny jak tytuł i dobra treść jest każdy post, podobnie jak dodanie kuszącego obrazu. Zbyt dużo tekstu może stać się monotonne po pewnym czasie – prawie niezależnie od tego, jak wciągające jest Twoje pisanie – więc musisz dodać obraz dobrej jakości, aby wzbudzić ciekawość i powiedzieć czytelnikom, o czym jest Twój post, bez konieczności czytania każdego słowa.

Wyobraź sobie, że czytasz stronę internetową, która ma obraz w porównaniu do tego bez niego. Najprawdopodobniej będziesz bardziej skłonny do połysku pierwszego nad drugim. Wszystkim dodanym użytkownikom bloga, które może wytworzyć obraz, warto poświęcić dodatkowe kilka minut, aby znaleźć idealne zdjęcie.

6. Co jakiś czas zmieniaj rozmiar czcionki

Prawdopodobnie usłyszysz sprzeczne porady dotyczące rozmiaru, typu i jednolitości czcionek używanych w postach na blogu. Chociaż możesz chcieć bawić się czcionką, prawdopodobnie przekonasz się, że zmiana rozmiaru i typu może czasem zwiększyć zainteresowanie wizualne.

Musisz jednak zachować ostrożność. Zbyt duża różnorodność może sprawić, że Twój post będzie wyglądał na zagracony i zagmatwany, co odwróci uwagę czytelników. Aby rozpocząć zachowawczo, użyj innego rozmiaru i typu czcionki dla tytułu, podtytułów, treści i nagłówków paska bocznego. Możesz także spróbować zwiększyć rozmiar czcionki, aby poprawić widoczność, co prowadzi do wyższych współczynników klikalności. Oczywiście możesz to zrobić samodzielnie, ale wiele premium motywów WordPress, takich jak Total, zawiera rozbudowane opcje typografii, dzięki czemu możesz zmienić czcionkę, rozmiar, odstępy między wierszami i więcej za pomocą kilku kliknięć za pomocą panelu opcji motywu.

7. Użyj siatek dla optymalnego układu strony

Siatka i galeria Ultimate Layouts

Zarządzanie układem strony i wyświetlanie treści w atrakcyjny wizualnie sposób może być znacznie łatwiejsze dzięki zastosowaniu siatki. Układ siatki jest łatwym sposobem na wyświetlanie postów na stronie głównej witryny, a także układanie zdjęć i innych interesujących elementów. Korzystanie z wtyczki WordPress to prosty sposób na dodanie siatki do swojej witryny w celu skutecznego zarządzania wyglądem i działaniem każdego posta na blogu. Oto kilka wtyczek do sprawdzenia:

  • Essential Grid: To potężna wtyczka premium, która ułatwia dodawanie siatek dla każdego typu postu. Stworzony przez ThemePunch (twórcy niesamowitej rewolucji w suwakach)
  • USquare – Universal Responsive Grid: Ta wtyczka premium jest bardzo łatwa w konfiguracji i użyciu do zarządzania Twoimi postami. Możesz zrobić wiele siatek, a następnie dodać do nich, co chcesz. Po dodaniu określonego elementu możesz go edytować według własnego uznania, w tym kolor, tytuł, opis itd.
  • Wstrząs układu siatki: Ta freemium WordPress wtyczka do układu siatki oferuje różnego rodzaju niesamowite funkcje, które pomogą Ci stworzyć responsywny układ swoich postów. Opcje konstruktora obejmują rozmiar i typ czcionki, liczbę elementów do wyświetlenia, sposób sortowania elementów, funkcje do wyświetlenia, rozmiary pól i tak dalej. Chociaż dostępna jest płatna, uaktualniona wersja tej wtyczki, darmowa wersja oferuje wiele funkcji.

Im więcej blogujesz, tym więcej odkryjesz nowych sztuczek, jeśli chodzi o wyróżnianie swoich postów; nieuchronnie pomaga dłużej utrzymać użytkowników na stronie. Te wskazówki są zdecydowanie warte wypróbowania, ale pewnie mi ich brakowało. Co robią taktyki ty używać do tworzenia przyciągających uwagę postów WordPress? Bardzo chciałbym usłyszeć Twoje pomysły, więc opublikuj je w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me