7 istotnych kroków do uruchomienia przed uruchomieniem strony internetowej WordPress

Uruchomienie pierwszej witryny WordPress to ekscytujące doświadczenie. Dla wielu jest to początek nowej przygody, ale dla innych może to być prawdziwy ból głowy.


Powodem tego jest to, że wielu nie wykonuje prostych, ale istotnych działań przed uruchomieniem swojej strony internetowej, co może skutkować wszystkim, od ataku hakerskiego po całkowitą utratę danych bez nadziei na ich odzyskanie.

Na szczęście można temu zapobiec za pomocą odpowiednich narzędzi. Poniżej wymienione są siedem kroków, które powinieneś zrobić przed uruchomieniem witryny WordPress.

1. Wybierz odpowiedni motyw

Wybierz odpowiedni motyw WordPress

Znalezienie odpowiedniego szablonu dla Twojej witryny jest prawdopodobnie najważniejszym krokiem całego procesu. Dzieje się tak, ponieważ motyw nadaje ton całej witrynie.

Jeśli na przykład budujesz witrynę biznesową, ale wybierasz motyw pozbawiony profesjonalnego wyglądu, nie będziesz traktowany poważnie.

Zalecam wyszukiwanie szablonów na podstawie kategorii witryny, do której prowadzą, a następnie określenie, który projekt najlepiej pasuje do Twojej witryny.

2. Utwórz kopię zapasową

Jak wykonać kopię zapasową WordPress

Budowa strony internetowej zajmuje dużo czasu i wysiłku. Niestety cała ta energia może zmarnować się w mgnieniu oka. Dlatego tak ważne jest tworzenie kopii zapasowych WordPress, w tym wszystkich plików, kodu i treści.

Przez tworzenie kopii zapasowej, będziesz mieć pewność, że w razie potrzeby można przywrócić witrynę. Najlepsze wtyczki kopii zapasowych umożliwiają tworzenie zaplanowanych kopii zapasowych, zapewniając, że za każdym razem, gdy dodasz lub poprawisz swoją stronę internetową, będziesz mieć nową kopię zapisaną.

Lubię tworzyć własne kopie zapasowe i przechowywać je na komputerze jako dodatkowy środek.

3. Wzmocnij swój obszar administracyjny

Jak chronić obszar administracyjny WordPress

Ponieważ WordPress jest tak popularny platforma do tworzenia stron internetowych, jest bardziej podatny na ataki hakerskie niż inne. Dlatego ważne jest, aby wzmocnić swój backend przy użyciu wszystkich dostępnych środków.

Najbardziej oczywistym sposobem na rozpoczęcie jest od wybierając silne hasło. Zamiast wybierać słowo, które można łatwo odgadnąć, użyj kombinacji liter, cyfr, znaków specjalnych i wielkich liter.

Następnie skonfiguruj weryfikacja dwuetapowa proces. Oprócz hasła będziesz potrzebować również kodu Google Authenticator, aby wejść na swoją stronę. Chcesz szybko naprawić? Sprawdź niektóre z tych niesamowitych wtyczek WordPress do uwierzytelniania 2-czynnikowego, które mogą pomóc.

Na koniec chroń swój obszar administracyjny WordPress przez limitując liczbę prób logowania. Może to pomóc w zapobieganiu atakom typu brute force – powszechnej technice stosowanej przez hakerów, w której wielokrotnie wypróbowywane są różne kombinacje logowania. Niektóre firmy hostingowe wbudowują tę funkcję (np. WP Engine), więc wieczorem chcesz dokładnie sprawdzić przed zainstalowaniem wtyczek, takich jak Ogranicz próby logowania lub Blokada logowania.

Zabezpieczając backend, możesz martwić się o inne rzeczy.

4. Połącz z Google Tools

Wtyczki WordPress do zintegrowania usług Google

Chociaż możliwe jest śledzenie postępu witryny za pomocą narzędzi dostępnych w WordPress, zaleca się połączenie witryny z Google Search Console i Google Analytics.

Google nie tylko zapewnia więcej danych niż jakiekolwiek inne narzędzie do śledzenia witryny, ale może także dostarczać raporty indeksowania dotyczące istotnych elementów witryny, w tym tego, jak szybko się ładuje, czy ładuje się poprawnie, oraz czy nie ma brakujących lub uszkodzonych linków.

Możesz także użyć Google Search Console znaleźć błędy 404, ułatwiając monitorowanie i naprawianie problemów na miejscu, zanim zaczną one wpływać na ruch.

Google Analytics jest niezbędny do zrozumienia odbiorców, ich upodobań i niechęci. Jeśli nie potrafisz wymienić trzech cech swoich użytkowników, prawdopodobnie nie masz pojęcia, kim oni są ani skąd pochodzą..

Ponieważ te narzędzia są tak łatwe w konfiguracji, naprawdę nie ma wymówki, aby ich nie mieć. Jeśli chcesz zacząć korzystać z Google Analytics lub po prostu zintegrować usługi Google z WordPress, w prosty sposób koniecznie sprawdź nasz blog.

5. Skonfiguruj adres e-mail w swojej nazwie domeny

Rozwijaj / buduj swoją listę e-mailową na swojej stronie WordPress

Poinformowani webmasterzy wiedzą, że e-mail dołączony do nazwy domeny witryny jest kluczowym elementem, który należy skonfigurować przed uruchomieniem i budowaniem listy e-mail.

Wynika to z faktu, że używanie adresu e-mail z innej domeny (np. Gmail.com) może powodować problemy w przyszłości. Mogą to być na przykład powiadomienia e-mail, które nie zostały dostarczone na serwery pocztowe, myląc twoje mailingi z fałszywymi wiadomościami e-mail.

Adres e-mail oparty na domenie pokazuje również użytkownikom, że Twoje e-maile pochodzą bezpośrednio od źródła, po prostu wyglądając bardziej profesjonalnie.

Jeśli nie skonfigurowałeś swojego konta e-mail przed uruchomieniem, nadszedł czas, aby to zrobić. Jeśli wiadomość e-mail nie jest obsługiwana ani nie jest dołączona do Twojego planu hostingowego, sprawdź G Suite od Google. To świetne narzędzie, które ułatwia zarządzanie przydatnymi narzędziami dla małej firmy w jednym miejscu,

6. Przetestuj wrażenia użytkownika

Jak usprawnić witrynę WordPress i poprawić komfort użytkowania

Tworząc stronę internetową, łatwo jest złapać się na drobiazgi i przeoczyć duży obraz. Może to wpływać na wiele aspektów witryny, ale jest szczególnie szkodliwe dla ogólnego komfortu użytkowania witryny.

Przed uruchomieniem ważne jest przetestowanie doświadczenia użytkownika i usprawnienie witryny. Nie tylko da ci dobre wyobrażenie o tym, jak działa Twoja witryna, ale może również pomóc w wykrywaniu błędów lub problemów, których wcześniej nie zauważyłeś.

Jednak nie powierzaj sobie samego zadania. Ważne jest, aby uzyskać pogląd osoby postronnej na temat tego, jak „witryna” się czuje. Często stajemy się zadowoleni z naszej pracy i brakuje nam rozbieżnych problemów.

Tylko upewnij się, że pospiesznie podchodzisz do wszystkich rad i rozważasz wiele różnych punktów widzenia.

7. Wykonaj testy wydajności

Narzędzia Pingdom

Chociaż wydajność jest technicznie częścią doświadczenia użytkownika, kategoria jest tak ważna, że ​​poświęcam jej cały punkt. Wydajność Twojej witryny wpływa na wszystko, od współczynnika odrzuceń po SEO. Wynika to z faktu, że użytkownicy oczekują krótkich czasów ładowania, podobnie jak Google.

Jeśli szybkość ładowania witryny nie jest optymalna, podejmij odpowiednie kroki, aby ją przyspieszyć za pomocą narzędzia buforowania. Możesz sprawdzić, jak każdy środek wpływa na twoją stronę internetową, używając narzędzi takich jak Pingdom.

Wniosek

Te sześć kroków to dopiero początek. Najbardziej udane strony internetowe są prowadzone przez osoby, które nigdy nie przestają się uczyć i zawsze szukają lepszych, bardziej skutecznych rozwiązań.

Powodzenia w uruchomieniu!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me