Powód, dla którego WordPress jest najlepszą platformą dla Twojej witryny

Wybór platformy to jedna z pierwszych i najważniejszych decyzji, jakie podejmiesz w przypadku nowej witryny. Twój system zarządzania treścią (CMS) pomoże określić, jak dobrze działa Twoja strona, a także liczbę dostępnych narzędzi i opcji dostosowywania. Jednak przy wszystkich możliwych wyborach można łatwo poczuć się przytłoczonym.


Na szczęście istnieje jedna opcja, która jest bezpiecznym zakładem w niemal każdych okolicznościach: WordPress. Ten darmowy system CMS typu open source stanowi idealną platformę do tworzenia wszystkiego – od prostego bloga po dobrze prosperującą witrynę e-commerce. Jest łatwy w użyciu, a jednocześnie wystarczająco mocny i elastyczny, aby spełnić Twoje unikalne wymagania.

Jeśli nadal nie jesteś przekonany, czytaj dalej – podamy sześć solidnych powodów, dla których WordPress jest naszym preferowanym CMS, abyś mógł podjąć bardziej świadomą decyzję. Sprawdźmy je!

1. WordPress jest darmowy i open-source

Strona główna WordPress.org.

Jeśli szukasz darmowego, ale potężnego sposobu na zbudowanie swojej witryny, nie możesz się pomylić z WordPress.

Jedną z największych zalet WordPressa jest to, że podstawowa platforma jest całkowicie darmowa. Oznacza to, że możesz to sprawdzić bez płacenia za przywilej, a w dłuższej perspektywie będziesz musiał martwić się o jeden koszt. Jeśli chcesz skorzystać z zaawansowanych funkcji oferowanych przez motywy, wtyczki i inne narzędzia, masz mnóstwo bezpłatnych i tanich opcji do wyboru.

WordPress jest bezpłatny, ponieważ jest projektem typu open source. Korzystanie z CMS typu open source, który istnieje od tak dawna, jak WordPress ma swój unikalny zestaw korzyści. Platforma jest często aktualizowana, łatwa do dostosowania i szeroko testowana – a ogromna społeczność oferuje niezrównaną głębokość wsparcia. Innymi słowy, gdy korzystasz z WordPress na swojej stronie, wybierasz elastyczne i sprawdzone rozwiązanie, które nie złamie twojego budżetu.

2. WordPress to przyjazny dla początkujących system CMS

Pulpit nawigacyjny WordPress.

Pulpit nawigacyjny WordPress jest intuicyjny dla początkujących i łatwy w użyciu.

Korzystanie z nowego oprogramowania dowolnego typu może być zastraszające, a jeśli tworzysz swoją pierwszą witrynę, prawdopodobnie nie będziesz mieć doświadczenia z systemami zarządzania treścią. Na szczęście łatwo jest zacząć korzystać z WordPress, nawet jeśli jesteś całkowicie początkującym; nie potrzebujesz żadnej wiedzy na temat programowania, aby stworzyć doskonale funkcjonalną witrynę. Ponadto pulpit administratora jest łatwy do zrozumienia i nawigacji, niezależnie od tego, czy piszesz zawartość, dostosowujesz ustawienia, czy instalujesz kompozycje i wtyczki.

Jednak jeśli tak nie początkujący, nie pozwól, by pozorna prostota WordPress cię odciągnęła. Jest niezwykle potężny „pod maską” i umożliwia dostosowanie każdego aspektu witryny do własnych upodobań, jeśli masz techniczne możliwości.

3. Motywy i wtyczki WordPress zapewniają niezrównaną moc i elastyczność

Najlepsze wtyczki WordPress do tworzenia i rozwijania stron

Rdzeń WordPress oferuje wiele kluczowych funkcji, ale wiele stron wymaga dodatkowej funkcjonalności. Właśnie tutaj pojawiają się motywy i wtyczki, ponieważ te narzędzia umożliwiają łatwe dostosowanie wyglądu i funkcjonalności witryny. Istnieją tysiące opcji, które można łatwo znaleźć, a wiele z nich jest całkowicie darmowych (lub zaskakująco niedrogich).

Tematy = Łatwy projekt

W przeciwieństwie do innych platform, dzięki WordPress projektowanie witryny jest tak naprawdę ograniczone tylko wyobraźnią. Możesz znaleźć motywy dla określonych typów stron internetowych, wypełnione wszystkimi elementami projektu, których szukasz. Te niszowe opcje obejmują wszystko, w tym motywy fotograficzne, motywy e-commerce WordPress, osobiste blogi i wszystko inne.

Nie wiesz dokładnie, czego szukasz? Nie ma problemu – tutaj błyszczą uniwersalne motywy! Motywy uniwersalne lub ramy motywów oferują mnóstwo funkcji, elementów projektowych i zwykle próbnych wersji demonstracyjnych, aby dać Ci więcej inspiracji i możliwości tworzenia witryny. Często reklamowane jako najlepsze opcje witryny biznesowej, naprawdę są fantastyczną opcją dla każdego rodzaju witryny. Kilka naszych ulubionych to motyw Total, Divi i Avada.

Wtyczki = zaawansowane funkcje

To samo dotyczy wtyczek – istnieje narzędzie do prawie każdej funkcji, której możesz potrzebować. Niezależnie od tego, czy jest to formularz kontaktowy, bezpłatne forum czy integracja z mediami społecznościowymi. Po prostu staraj się nie dać się ponieść emocjom.

Chociaż wtyczki są niesamowite, prawdopodobnie potrzebujesz tylko kilku, aby dostać się tam, gdzie chcesz. Instaluj tylko potrzebne wtyczki i staraj się unikać duplikacji funkcji. Na przykład zainstaluj WooCommerce tylko, jeśli planujesz dodać sklep do swojej witryny. Lub jeśli chcesz użyć konstruktora stron WordPress, wybierz jeden i trzymaj się go. Duplikaty wtyczek (np. Próba użycia dwóch programów budujących strony) mogą prowadzić do konfliktów, które z kolei mogą uszkodzić witrynę. Wszystko z umiarem!

4. Funkcje bezpieczeństwa WordPress zapewniają spokój ducha

Wordfence WordPress Security Plugin

Wtyczki takie jak Wordfence Security oferują prosty sposób ochrony Twojej witryny.

Niezależnie od tego, czy prowadzisz osobistego bloga, czy dużą witrynę e-commerce, upewnij się, że Twoja witryna jest bezpieczna. Rdzeń WordPress został zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie, więc pomoże chronić twoje informacje i treści od razu po wyjęciu z pudełka. Dodatkowo, aktualizacje bezpieczeństwa są regularnie wydawane w celu rozwiązania najnowszych problemów i obaw.

Jeśli to nie wystarczy, możesz pobrać jedną z najlepszych wtyczek bezpieczeństwa, aby Twoja witryna była jeszcze bezpieczniejsza. Istnieje wiele doskonałych bezpłatnych opcji, które będą chronić twoją stronę przy niewielkim wysiłku z twojej strony, np Wordfence Security. Oczywiście zawsze mądrze jest zabezpieczyć swoją pracę. Większość naruszeń bezpieczeństwa jest wynikiem błędu ludzkiego, a nie winy systemu CMS, dlatego należy podjąć pewne proste środki ostrożności w celu poprawy bezpieczeństwa WordPress na swojej stronie.

5. WordPress pomaga ci zajmować wysokie pozycje w wyszukiwarkach

Wtyczka Yoast SEO

Aby upewnić się, że wyszukiwarki mogą znaleźć i zrozumieć Twoje treści, użyj wtyczki WordPress, takiej jak Yoast SEO.

Jeśli zdecydujesz się zbudować stronę internetową, prawdopodobnie chcesz, aby jak najwięcej osób ją odwiedzało. Jednym z najlepszych sposobów na to (oprócz zwykłego tworzenia niesamowitych treści) jest ćwiczenie skutecznej optymalizacji pod kątem wyszukiwarek lub SEO w skrócie. Mówiąc prościej, oznacza to „ulepszenie” Twojej witryny, aby wyszukiwarki takie jak Google mogły łatwo znaleźć i wyświetlić ją w odpowiednich wynikach wyszukiwania.

Podobnie jak w przypadku bezpieczeństwa, rdzeń WordPress jest dobrze zoptymalizowany dla wyszukiwarek od razu po wyjęciu z pudełka. Na przykład szybkość witryny i czas reakcji na urządzenia mobilne są kluczem do prawidłowego pozycjonowania stron i WordPress obejmuje obie bazy. Aby uzyskać jeszcze więcej opcji, możesz sprawdzić wtyczkę SEO. Polecamy Yoast SEO, w oparciu o łatwość użycia i szeroki zakres funkcji. Aby uzyskać dalsze porady, prosta wyszukiwarka Google zapewni Ci mnóstwo przewodników na temat poprawy SEO WordPress.

6. WordPress oferuje niezrównane wsparcie

Oficjalne fora wsparcia WordPress.

Pomoc jest dostępna na oficjalnej stronie WordPress, a także na forach społecznościowych i blogach.

Nawet przy pomocy intuicyjnego systemu CMS, takiego jak WordPress, stworzenie strony internetowej jest nadal dużym zadaniem. Jest to szczególnie ważne, jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś. Na szczęście, jak wspomnieliśmy wcześniej, WordPress ma dużą i dobrze prosperującą społeczność użytkowników na wszystkich poziomach umiejętności. Znalezienie pomocy w formie przewodników, porad, a nawet bezpośredniej pomocy rzadko jest trudne.

Oto tylko kilka z wielu sposobów uzyskania pomocy w witrynie WordPress:

  • Oficjalny WordPress baza danych informacji i fora wsparcia
  • Samouczki i kursy WordPress online (bezpłatne i premium)
  • Forum pomocy dla poszczególnych tematów i wtyczek (na przykład Yoast SEO ma własne forum)
  • Blogi WordPress takie jak nasze (oto ponad 40 blogów, które kochamy)!

Bez względu na to, z czym się zmagasz lub chcesz dowiedzieć się, jak to zrobić, szybkie wyszukiwanie w Google lub przeglądanie forum powinno ujawnić kogoś z odpowiedzią, której szukasz.


WordPress istnieje już od ponad dekady i żaden z tych czasów nie zmarnował się. Ten CMS o otwartym kodzie źródłowym przyciągnął prężną, pełną pasji społeczność, która zapewnia mu bezpieczeństwo, elastyczność, funkcjonalność i aktualność. Między kluczowymi funkcjami rdzenia WordPress a tysiącami motywów i wtyczek dostępnych w celu rozszerzenia platformy, nie ma zbyt wiele żargon zrób to.

Czy masz pytania dotyczące rozpoczęcia korzystania z WordPress? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me