Większość blogów zaczyna się jako jednoosobowa operacja. Masz interesujący Cię temat i uruchom witrynę, aby o nim porozmawiać. Po pewnym czasie strona zaczyna się rozwijać i po prostu nie ma wystarczająco dużo czasu, aby stworzyć dla niej tyle treści, ile byś naprawdę chciał, lub możesz poczuć, że potrzebuje nowego głosu, aby odświeżyć. Aby kontynuować rozwój, musisz podjąć decyzję o zaangażowaniu kilku kolejnych pisarzy.


Zanim przekształcisz swojego bloga w witrynę z wieloma autorami, powinieneś wdrożyć kilka podstawowych procesów. Będziesz potrzebować takich wskazówek, jak wskazówki dla współpracowników i kalendarz redakcyjny, aby ułatwić Ci życie w przyszłości.

Gdy witryna zostanie uruchomiona z kilkoma współpracownikami, zarządzanie wszystkim stanie się nieco trudniejsze. Są różne obowiązki redakcyjne, takie jak dotrzymywanie kroku wielu pisarzom i wszystkie terminy ich przypisania, a także upewnianie się, że napisane treści są zgodne z twoją wizją witryny i są regularnie publikowane.

Rzućmy okiem na kilka wskazówek, które pomogą Ci w zarządzaniu blogiem wielu autorów i utrzymają Cię przy zdrowych zmysłach w miarę rozwoju witryny.

1. Zawsze pracuj naprzód

Jest to ściśle powiązane z kalendarzem redakcyjnym, który utworzyłeś przed uruchomieniem witryny (utworzyłeś kalendarz redakcyjny, prawda?). Jeśli masz więcej niż jednego autora strony, dobrym pomysłem jest przydzielenie tematów z wyprzedzeniem, każdy z terminem co najmniej tydzień przed planowanym opublikowaniem posta.

Postępowanie w ten sposób daje czas na edycję postu, przekazanie opinii autorowi i zapewnia przygotowanie treści dla witryny przez kilka tygodni. Dzięki dużej ilości treści zaplanowanych z wyprzedzeniem masz swobodę przekazywania postów w harmonogramie publikacji, aby rozwiązać wszelkie problemy z pisarzami.

Dalsza praca uratuje twoje zdrowie psychiczne bardziej niż jakakolwiek inna wskazówka na tej liście.

2. Utwórz stronę „Napisz dla nas”

WriteForUs

Jeśli jesteś otwarty na wypowiedzi pisarzy, powinieneś mieć stronę na swoim blogu, która ułatwi im kontakt z tobą.

Ta strona powinna zawierać wszystkie informacje, których pisarz będzie potrzebował, aby rzucić się poprawnie. Może to obejmować link do twoich wskazówek dla autorów, dokładnej metody, w której chcesz zostać zaprezentowany, lub po prostu gdzieś, gdzie mogą wprowadzić swoje informacje, abyś mógł do nich podejść.

Ta strona jest narzędziem ułatwiającym życie w przyszłości. Im większa witryna, tym więcej pisarzy będzie chciało pisać dla Ciebie. Jeśli nie ma przejrzystych procesów, spędzasz większość czasu na brodzeniu przez wypowiedzi pisarzy w różnych stylach, z których żaden nie może być odpowiedni dla Twojej witryny.

3. Przypisz jednego edytora

Na początku Twojego bloga powinien być tylko jeden głos redakcyjny. Niezależnie od tego, czy to ty, czy ktoś, kogo zatrudnisz do wykonania pracy, powinni oni mieć wkład w każdy post opublikowany w Twojej witrynie. Posiadanie jednego edytora wraz ze wskazówkami dla autorów pozwala zachować spójny styl w całej witrynie, co będzie korzystne zarówno dla pisarzy, jak i czytelników.

W miarę rozwoju witryny może być konieczne dodanie dodatkowych edytorów dla różnych sekcji lub po prostu dlatego, że dla jednej osoby jest zbyt dużo pracy. Jeśli masz wyraźny głos na stronie od samego początku, jednym ze sposobów obsadzenia tych pozycji redaktora byłoby promowanie swoich stałych współpracowników, którzy wykazali się ich jakością. Są już przyzwyczajeni do pracy zgodnie ze stylem ustalonym przez redaktora naczelnego i będą mogli wymusić to dla każdego nowego pisarza, który ma dla nich pisanie w przyszłości.

4. Utwórz bazę danych Writer

Pojawi się wiele pisarzy, którzy chcą pisać dla Twojej witryny. Niektóre będą świetne, inne nie. Tak czy inaczej, powinieneś mieć te informacje pod ręką, a także ich dane kontaktowe, jakie zadania wykonali lub mają zaległe oraz jak je zapłacić po przekazaniu zadania.

Baza danych programu piszącego jest idealnym sposobem na to. Nie musi to być nic szczególnego, a możesz po prostu utworzyć arkusz kalkulacyjny z tymi wszystkimi informacjami lub użyć internetowego narzędzia CRM.

Bez względu na to, jak podchodzisz do bazy danych, powinno to być coś, co stale aktualizujesz z każdym nowym pisarzem i każdym zadaniem, które przekazujesz swoim obecnym pisarzom.

5. Komunikuj się ze swoimi pisarzami

ty musieć regularnie komunikuj się ze swoimi pisarzami. Komunikacja ta może obejmować od wiadomości e-mail z pismami z odpowiedzią dla nowych pisarzy, którzy chcą pisać dla ciebie, po opinie na temat szkiców, które przysłali twoi obecni pisarze. Im więcej komunikujesz się ze swoimi pisarzami, zwłaszcza gdy zaczynają dla ciebie pracować, tym więcej wydostaniesz się z nich.

Nie chcesz bombardować swoich pisarzy e-mailami, gdy próbują napisać post dla Ciebie. Powinieneś być dostępny, aby odpowiedzieć na ich pytania i przekazać im informacje zwrotne, jeśli będą tego potrzebować.

Powinieneś także zawsze bezzwłocznie się z nimi komunikować, gdy zadanie zostanie wykonane i nadszedł czas, aby je zapłacić. Nic nie może zakwasić związku roboczego szybciej niż pisarze, którzy muszą cię ścigać za obiecaną zapłatę.

Bądź przyjazny i profesjonalny, a przeprowadzisz Cię przez większość sytuacji. Te komunikaty są dobrym sposobem oceny prawdziwej osobowości pisarza. Jeśli nie komunikują się z tobą dobrze, dlaczego chcesz z nimi współpracować w przyszłości? Zawsze łatwiej jest współpracować z dobrym pisarzem, który jest profesjonalistą, niż świetnego pisarza, który jest niestabilny.

Profesjonalna komunikacja z obu stron jest niezwykle ważny.

6. Zaprezentuj swoich pisarzy

Mówiłem o tym wcześniej, ale użyj wtyczki, takiej jak Fanciest Author Box, aby zaprezentować wszystkich swoich pisarzy. Pisarze uwielbiają widzieć swoje imię w wierszu lub w polu autora na stronie internetowej. Jeśli mają jakieś sposoby na link do swojej pracy na Twojej stronie, to otrzymujesz od nich darmowy marketing, kiedy dzielą się swoją pracą za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Oprócz nadania każdemu autorowi własnego archiwum postów – co stanie się, gdy dasz im indywidualne loginy, a nie przy użyciu loginu autora gościa – możesz utworzyć stronę autora, która zawiera listę wszystkich Twoich autorów i daje im dumę z tego, co piszą . Sprawi, że będą ciężej pracować i sprawią, że każdy dodatkowy artykuł sprawi, że każdy artykuł, który piszą dla Twojej witryny, będzie najwyższej jakości..

Innym sposobem na zaprezentowanie swoich pisarzy, którzy regularnie uczestniczą, jest „promocja”. Daj im tytuł w polu autora, który odzwierciedla wkład, jaki wnoszą w twoją stronę i oddziela ich od twoich ogólnych współpracowników. Może to być coś tak prostego, jak nazywanie ich „Starszym pisarzem” lub uczynienie ich głównym pisarzem na określony temat. Zwiększy to ich profil i sprawi, że będą ciężej pracować, aby wyróżniać się z tłumu, aby usprawiedliwić swoje wzniesienie nad innymi pisarzami.

Czy masz jakieś dodatkowe porady??

Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą ci w trudnym procesie zarządzania witryną z wieloma autorami. Nie jest to bynajmniej obszerna lista porad, ale te wskazówki powinny być na bieżąco z wieloma problemami, które się pojawią.

Czy zarządzasz witryną z wieloma autorami? Czy masz jakieś porady, których tu nie omówiliśmy? Chcielibyśmy usłyszeć od ciebie w komentarzach poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me