6 haków lokalizacji, aby zwiększyć ruch w witrynie WordPress

Lokalizacja strony internetowej jest jednym z bardziej szlachetnych i przyjaznych dla użytkownika sposobów na przyciągnięcie nowych klientów do Twojej firmy. Jednak przy tak wielu witrynach już obecnych w branży możesz zrobić tylko tyle, aby się wyróżnić.


Średnio marki mają ślad na 7 różnych rynkach dzięki 7 różnym ofertom lokalizacyjnym (w tym rodzimym). Badania również to pokazują 75% użytkowników online wolą czytać i robić zakupy w swoim ojczystym języku. To pokazuje, że lokalizacja staje się koniecznością wraz ze wzrostem konkurencji w wielu branżach internetowych.

Tutaj też wchodzą w grę niekonwencjonalne hacki lokalizacyjne o zasięgu ponad mili. Te tłumaczenia są mniej lub bardziej znane całej branży. Wymagają one jednak dodatkowego zaangażowania i staranności we wdrażaniu, dlatego większość firm często je zaniedbuje.

Korzyści z lokalizacji treści

Po pierwsze, zastanówmy się, dlaczego warto zwrócić szczególną uwagę na lokalizację.

Rozszerzona widoczność online

Krótko mówiąc, lokalizacja oznacza pełne tłumaczenie treści witryny WordPress na inne języki. Logiczne jest, że ten ruch przyniósłby kilka korzyści Twojej marce i ruchowi jako całości.

Jedną z najbardziej oczywistych zalet lokalizacji jest wzrost pozycji w wyszukiwarkach i ogólna widoczność w Internecie. Twoja witryna będzie znacznie częściej wyświetlać się na stronach wyników wyszukiwania osób w Google, Bing i Yahoo dzięki zlokalizowanej zawartości.

Większy zasięg odbiorców

Ludzie niekoniecznie muszą mówić po angielsku, aby korzystać z Internetu. Zapewnienie dostępności treści w globalnych językach zapewni przyciągnięcie do Twojej witryny szerokiej gamy osób. Obejmuje to popularne języki, takie jak niemiecki, rosyjski, hiszpański i francuski.

Odwiedzający i klienci, którzy w innym przypadku raczej nie spojrzą na Twoją stronę, będą mogli cieszyć się Twoimi treściami, zamawiać produkty i w inny sposób wchodzić w interakcje z Twoją witryną. Otwiera to również drzwi do wiadomości pantoflowej, aby rozpowszechniać informacje o Twojej witrynie lokalnie w różnych regionach świata. Osoba we Francji znacznie częściej dzieli się artykułem lub produktem w języku francuskim. Apelując do odbiorców w ich ojczystym języku, możesz zwiększyć zasięg i ruch na stronie.

High RoI

Właściciele firm i administratorzy witryn często postrzegają lokalizację i optymalizację witryny jako niepotrzebny koszt. Inwestowanie w lokalizację Twojej witryny przynosi z czasem owoce. Dbając o to, by więcej osób mogło zrozumieć i korzystać z Twoich treści, znacznie bardziej prawdopodobne będzie, że przekonasz ich w kupujących, obserwujących i wpływających.

Byłoby to niemożliwe za pomocą jakiejkolwiek innej metody reklamy online lub SEO. Dlaczego? Po prostu dlatego, że większość ludzi nie mówi więcej niż jednym językiem. Zwrot z inwestycji (RoI) związany z lokalizacją WordPress to prawdziwy czynnik, który warto wziąć pod uwagę przed zanurzeniem się w samym procesie lokalizacji.

Hacki lokalizacji do rozważenia

Teraz „hacki”. Oto 6 prostych sposobów lokalizacji treści w witrynie WordPress w celu zwiększenia ruchu.

1. Optymalizacja słów kluczowych we wszystkich językach

Optymalizacja słów kluczowych we wszystkich językach

Dotknęliśmy krótko kwestii optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO), ale co ona w praktyce reprezentuje? Krótko mówiąc, SEO pozwala stronom zajmować wysokie lub niskie pozycje w zależności od poziomu optymalizacji zawartej w treści. Dlatego ważne jest przestrzeganie standardów SEO ustalonych przez Google, aby zapewnić duży ruch w witrynie WordPress. Jednym z największych problemów właścicieli firm jest fakt, że wielu międzynarodowych klientów po prostu nie kupuje produktów, które nie odpowiadają ich stylowi życia.

Na przykład, 33% ankietowanych kupujących stwierdził po prostu, że odmawia zakupu czegokolwiek, co jest wymienione wyłącznie w USD. Aspekt inżynierii społecznej sprzedaży jest tak samo ważny w procesie konwersji, jak cały proces lokalizacji witryny. Dlatego ważne jest uwzględnienie międzynarodowych słów kluczowych w SEO witryny.

Platformy takie jak Google Adwords i SEM Rush zostały utworzone od podstaw w celu zaspokojenia potrzeb SEO poszczególnych stron internetowych. Narzędzia te są świetną bramą do lokalizacji treści w całej witrynie, szczególnie jeśli chodzi o zwiększenie ogólnego ruchu. Zapewnią, że znasz najnowsze trendy i słowa kluczowe w branży, umożliwiając znacznie bardziej precyzyjną i sensowną lokalizację samych treści.

2. Lokalizacja treści multimedialnych

Tłumaczenie multimediów WPML

Nie jest tajemnicą, że ludzie przeglądają zawartość podczas przeglądania Internetu. Jest to jednak sprzeczne z utrzymywaniem ich zaangażowania w witrynie. Aby to zmienić, zastanów się nad lokalizacją treści multimedialnych oprócz oczekiwanego tekstu na każdej stronie. Twoje zdjęcia, filmy i materiały audio zwiększają wynik końcowy, jakim jest okazjonalna, ale częsta konwersja odwiedzających.

Transkrypcje, napisy, a nawet pełne wysiłki lokalizacyjne w treści multimedialnej mówią o Tobie jako o marce. Ludzie będą znacznie bardziej narażeni na twoją stronę i zaangażują się w twoją treść, jeśli będą mogli w pełni korzystać z tego, co próbujesz przekazać.

Tandetna lub niekompletna lokalizacja jest czasem gorsza niż jej brak. Nie podchodź do tłumaczenia treści metodami DIY i upewnij się, że każda informacja w Twojej witrynie jest zlokalizowana zgodnie z jej typem treści.

Dobra wtyczka do tłumaczenia WordPress powinna zawierać opcje tłumaczenia multimediów. W ten sposób możesz edytować tytuł, podpis, a nawet sam obraz w zależności od języka.

3. Lokalizacja specyficzna dla kultury

Powszechnym nieporozumieniem na temat lokalizacji jest to, że jest to to samo, co tłumaczenie. Jednak nie mogą być daleko od siebie. Tłumaczenie reprezentuje bezpośrednie tłumaczenie oryginalnej treści na inny język jeden do jednego. Tym, co odróżnia lokalizację od tego procesu, jest kulturowy czynnik społeczny.

Na przykład odwiedzający z Chin i USA będą widzieć rzeczy na różne sposoby, pomimo dołożenia wszelkich starań, aby uspokoić obie strony. W tym miejscu zaczyna się lokalizacja Twoich treści na każdy konkretny język.

Aby to zrobić poprawnie, dobrą praktyką jest praca z native speakerem i pisarzami ze stopniem naukowym w różnych językach. Twórcy treści dwujęzycznych mogą nie wystarczyć, jeśli treść witryny wymaga wiedzy technicznej i kontaktu z ludźmi w równym stopniu. Jak wspomnieliśmy wcześniej, unikaj tłumaczenia DIY w celu zapewnienia wzrostu ruchu w witrynie WordPress i kolejnych współczynników konwersji na całym świecie.

4. Ponownie przemyśleć interfejs użytkownika i nawigację

Ponownie przemyśl interfejs użytkownika i nawigację

To, że przetłumaczyłeś swoje treści na języki takie jak japoński, grecki i włoski, nie oznacza, że ​​Twoja praca została wykonana. W rzeczywistości leży jedna z największych przeszkód w lokalizacji stron internetowych optymalizacja techniczna samej witryny WordPress.

Problemy z kodowaniem tekstu mogą wystąpić w dowolnym momencie, gdy występuje wiele alfabetów. Będziesz musiał nie tylko zmodyfikować interfejs użytkownika (UI), aby uwzględnić te zmiany, ale będziesz również musiał zmienić kodowanie zaplecza prezentowanych treści. Typy tekstowe Unicode, takie jak UTF, są idealnym wyborem dla zlokalizowanych stron internetowych, szczególnie tych z tuzinem języków w ofercie.

Podobnie interfejs użytkownika nawigacji, strony docelowej i kategorii będzie musiał zostać przeprojektowany, aby zaspokoić potrzeby techniczne każdego języka. Zapewni to znacznie wyższy ranking SEO dla twoich stron, a także większy ruch w witrynie WordPress w dłuższej perspektywie.

Korzystanie z dobrze zakodowanego motywu WordPress (takiego jak Total WordPress), który obsługuje RTL i różne typy tekstów, to świetne miejsce na rozpoczęcie.

5. Spraw, aby konwersja była łatwa i dostępna

Uczyń konwersję łatwą i dostępną

Chociaż współczynniki konwersji podążają za początkowym ruchem, ich rola w widoczności Twojej witryny nie może być zawyżona. Witryny z zamiarem handlu elektronicznego powinny w jak największym stopniu podkreślać przyciski zakupu w interfejsie witryny.

Blogi powinny robić to samo w przypadku sekcji komentarzy i przycisków mediów społecznościowych. Podczas gdy witryny firmy powinny priorytetowo traktować obsługę klienta i linie kontaktowe. W zależności od podstawowej roli Twojej witryny w reprezentowaniu Twojej firmy w Internecie, upewnij się, że łatwo jest zaangażować i przekonwertować każdą osobę, która może odwiedzić.

Zapewni to, że odwiedzający wejdą w interakcję z prezentowanymi treściami bez względu na ich język ojczysty lub wybór lokalizacji po wejściu na stronę. To z kolei może prowadzić do wyższych współczynników konwersji, lepszego pozycjonowania w SEO, a także większych przychodów dla Twojej firmy w zależności od niszy, w której działasz (sprzedaż, reklama, usługi itp.).

Zoptymalizuj witrynę pod kątem generowania potencjalnych klientów, pamiętając również o SEO i lokalizacji. Na przykład dzięki OptinMonster możesz tworzyć ukierunkowane kampanie na podstawie lokalizacji. W ten sposób możesz wybrać styl optin (wyskakujące okienko, slajd w formie, zamiar wyjścia itp.) I tekst, który najlepiej odpowiada docelowym odbiorcom.

6. Informacje zwrotne i komunikacja z odbiorcami

Wreszcie, jednym z najlepszych narzędzi do dyspozycji pod względem lokalizacji witryny jest sama publiczność. Zawsze bądź otwarty na sugestie, opinie, konstruktywną krytykę i zwykłe przekomarzanie się z publicznością. Wykorzystaj każdą dostępną okazję, aby nawiązać rozmowę i porozmawiać o odpowiednich tematach branżowych, a także o ich przemyśleniach i opiniach na temat Twojej witryny i marki.

Jest to nieocenione źródło informacji zwrotnych i krytyki, które trudno znaleźć w zastępstwie. Międzynarodowa publiczność, która odwiedza Twoją witrynę, bez wątpienia będzie miała wskazówki i porady, jak jeszcze bardziej poprawić swoją lokalizację. W ten sposób ich wkład stanie się cennym zasobem w bieżącej optymalizacji witryny, dzięki czemu ich opinie będą miały znaczenie praktyczne.

Ponownie jest to zrobione w celu zapewnienia wyższego natężenia ruchu w witrynie WordPress. Ale to nie znaczy, że powinieneś zachować rzeczy ściśle techniczne i profesjonalne. Weź udział w rozmowie, tak jak w mediach społecznościowych i popularnych forach, aby wywrzeć jak najlepsze wrażenie na obserwujących.

Najlepsze wtyczki lokalizacyjne

Lokalizacja to fantastyczne narzędzie, ale tłumaczenie treści może być uciążliwe. Musisz także opracować sposób wyświetlania zlokalizowanych treści swoim czytelnikom, bez szkody dla SEO. Tutaj pojawia się dobra wtyczka tłumacząca.

WPML

Wtyczka WordPress do tłumaczenia WPML

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Mimo że nie jest to samodzielna platforma, jest to jedna z najlepszych wtyczek WordPress dedykowanych do lokalizacji treści. Jest dość intuicyjny i dyskretny, umożliwiając dogłębną lokalizację zarówno ręcznie, jak i automatycznie. WPML zawiera również integrację SEO i inne dodatki poprawiające jakość życia, które mogą znacznie zwiększyć ruch w mgnieniu oka.

Tłumacz Naciśnij

TranslatePress - WordPress Translation & Multilingual Plugin

Tłumaczenie witryny WordPress nie musi być trudnym procesem, jeśli użyjesz odpowiedniej wtyczki do wykonania zadania. TranslatePress to łatwa w użyciu wtyczka, która jest w stanie przetłumaczyć całą stronę jednocześnie, w tym formularze. Jest w pełni zintegrowany z tłumaczeniem Google, a zatem ma dostęp do kilkudziesięciu języków, których możesz używać. Tłumacz Press doskonale nadaje się do witryn e-commerce, ponieważ jest lekki i dyskretny.

Węglot

Weglot Multilingual WordPress Plugin

Jeśli próbujesz zlokalizować witrynę WordPress dla różnych krajów i odbiorców, Weglot oferuje sposób na usprawnienie procesu. Odbywa się to poprzez automatyczne wykrywanie treści, co oznacza, że ​​masz scentralizowany dostęp do wszystkich swoich treści pisanych za pośrednictwem interfejsu użytkownika Weglot. Pozwala również na współpracę zespołową, umożliwiając zapraszanie innych pisarzy i tłumaczy na twoją stronę w celu uzyskania lepszej jakości tłumaczeń na dłuższą metę.

Podsumowując

Pomimo oczywistego pragnienia większego ruchu i konwersji, ważne jest, aby zająć miejsce w buty twojej publiczności w ten sposób. Zapoznaj się z najpopularniejszymi językami w swojej branży i określ, czy mają one sens w kontekście istniejących treści.

Nie zadowalaj się trendami, poza opiniami odnoszących sukcesy firm, ponieważ sukces nie jest uniwersalny – jest wysoce subiektywny. Gdy zadowolisz się językami, które będziesz realizować podczas ciągłych działań optymalizacyjnych, pamiętaj o tych hackach. To świetny sposób na zwiększenie ogólnej wydajności witryny WordPress!

Czy masz jakieś inne wskazówki lub sztuczki lokalizacyjne? Lub pytania dotyczące tych, które udostępniliśmy? Zostaw komentarz – chcielibyśmy usłyszeć od ciebie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me