5 szybkich poprawek w celu zwiększenia konwersji blogów

5 szybkich poprawek w celu zwiększenia konwersji blogów

Jest wiele wspaniałych rzeczy na temat zarabiania pieniędzy w Internecie, ale jedną z nich jest to, że możesz wyznaczyć wymierne cele i zmierzyć je z dużą dokładnością. Na przykład, jeśli chcesz zmniejszyć współczynnik odrzuceń o 5%, po prostu zastosuj środki, które Twoim zdaniem pomogą. Użyj usługi takiej jak Google Analytics, aby monitorować efekt, a następnie spłucz i powtórz.


Gdy masz już ustaloną grupę odbiorców lub bazę klientów (nawet stosunkowo niewielką), możliwości ulepszenia swojego bloga w celu zwiększenia konwersji i dochodów są niemal nieograniczone. Często można osiągnąć więcej przy takim samym nakładzie pracy, dostosowując to, co już masz, w przeciwieństwie do wyszukiwania nowych użytkowników.

To jest coś, co zacząłem brać na poważnie w ciągu ostatnich kilku miesięcy, ponieważ poprawiałem własnego bloga, aby zwiększyć konwersje, a ostatecznie moje wyniki. W tym poście chcę podzielić się z Tobą kilkoma niezwykle szybkimi i łatwymi poprawkami, które możesz wprowadzić, aby zwiększyć swój sukces blogowania.

Znaczenie śledzenia

Zanim zaczniemy, muszę stwierdzić, jak ważne jest, aby dysponować dokładnymi sposobami śledzenia wszystkich danych istotnych dla wprowadzanych poprawek.

Na przykład, jeśli zamierzasz wprowadzić poprawkę, która, jak masz nadzieję, zwiększy wskaźnik subskrypcji newslettera, będziesz chciał okresowo znać liczbę nowych subskrybentów. Ale ty jesteś również chcę poznać liczbę odwiedzających Twojego bloga w tym samym okresie, abyś mógł uzyskać współczynnik konwersji jako odsetek tych użytkowników. Wzrost liczby subskrybentów wiadomości e-mail niekoniecznie oznacza, że ​​poprawka zadziałała – może to być po prostu przyciągnięcie większej liczby użytkowników.

Aby pomóc Ci w tym zakresie, podsumuję każdą poprawkę zaleceniami dotyczącymi wskaźników, które powinieneś śledzić.

Zrób to krok po kroku

I jeszcze jedna rzecz, zanim przejdziemy do dobrych rzeczy – upewnij się, że wdrażasz i śledzisz tylko jedną zmianę na raz. Jeśli wprowadzisz wiele poprawek w tym samym czasie, pozytywne (lub negatywne) efekty mogą „zanieczyścić krzyżowo” i nie będziesz miał pojęcia, która poprawka osiągnęła jaki wynik.

Szybkość, z jaką można uzyskać rozstrzygające wyniki, naprawdę zależy od natężenia ruchu na blogu. Możesz przeprowadzić jeden eksperyment tygodniowo lub miesięcznie, jeśli nie ma dużego ruchu. Zagraj w nią ze słuchu i sprawdź, jak poszło pierwsze ulepszenie.

Dobra, to wystarczy na wstępne przygotowania – przejdźmy do tych drobnych poprawek!

1. Zwiększ liczbę postów na blogu na swojej stronie głównej

Brzmi nudno, prawda? Jaka to może mieć wpływ na konwersje lub dochody? Cóż, jeśli chodzi o wysiłek wdrożenia tego ulepszenia w stosunku do potencjalnych korzyści, całkiem spora różnica.

Przede wszystkim nie zapominajmy, że zwiększenie lub zmniejszenie liczby postów na blogu na stronie głównej jest proste, jeśli blog jest Twoją stroną główną. Można to zrobić w około 5 sekund, przechodząc do Ustawienia> Ogólne na pulpicie nawigacyjnym WordPress:

Zwiększ liczbę postów na blogu na swojej stronie głównej

Jeśli używasz narzędzia do budowania stron na swojej stronie głównej, zmiana liczby blogów będzie zależeć od narzędzia, którego używasz. Na przykład, jeśli używasz motywu Razem (który zawiera wizualne narzędzie do tworzenia stron WPBakery), chcesz edytować liczbę wpisów na karcie „Zapytanie” dla swojej siatki:

Zwiększ liczbę postów na blogu na swojej stronie głównej za pomocą Konstruktora

To prawdopodobnie najszybsza poprawka, jaką kiedykolwiek zrobisz. Porozmawiajmy teraz o potencjalnych korzyściach.

Istnieją argumenty w obie strony, jeśli chodzi o liczbę postów na blogu, które powinieneś mieć na swojej stronie głównej. Niektórzy twierdzą, że powinieneś mieć większą liczbę (powiedzmy 10), ponieważ daje to czytelnikom możliwość przeglądania większej liczby twoich postów bez konieczności klikania innej strony. Inni twierdzą, że mniej postów na blogu oznacza krótszy czas ładowania (i wszyscy wiemy, jak ważne jest przyspieszenie WordPress), co oznacza szczęśliwszych gości. Istnieje ogromna ilość przekonujących danych na poparcie tego drugiego argumentu.

Podobnie jak w przypadku większości tego rodzaju kwestii, kluczem jest potwierdzenie obu stron argumentu, a następnie poddanie się testowi. Jeśli masz tylko 5 postów w blogu na swojej stronie głównej, spróbuj 10 i odwrotnie. Być może spróbuj jeszcze bardziej lub mniej, w zależności od tego, jak czujesz się ryzykowny.

Dane (tylko strona główna): współczynnik odrzuceń, czas spędzony w witrynie, liczbę stron na odwiedziny i średni czas odwiedzin

2. Użyj fragmentów instrukcji

Ta sugestia wynika bezpośrednio z poprzedniej i może być może złagodzić wszelkie obawy związane z czasem ładowania mamuta. Zwłaszcza jeśli zamierzasz zamieścić wiele postów na blogu na swojej stronie głównej.

Jeśli chodzi o wyświetlanie postów w formie archiwum (np. Na stronie głównej lub stronie kategorii), istnieją na ogół trzy sposoby:

 1. Wyświetl cały post
 2. Wyświetl automatycznie ustalony fragment (np. 100 znaków)
 3. Wyświetl ręcznie utworzony fragment

Osobiście jestem fanem opcji trzeciej. Dzięki temu odwiedzający może przeczytać szybki przegląd każdego z postów na stronie głównej bez konieczności zagłębiania się w pełną treść, chyba że chce. Myślę, że to idealny kompromis.

Większość dobrych motywów pozwala dodawać ręczne fragmenty na jeden z dwóch sposobów.

WordPress Czytaj więcej Tag

Najpierw możesz dodać tag „Czytaj więcej” (Alt + Shift + T) w punkcie postu, w którym chcesz zakończyć fragment.

WordPress Excerpt Metabox

Lub wklej swój niestandardowy fragment do pola „Fragment” na ekranie Edytuj post.

Dane (tylko strony główne / archiwalne): współczynnik odrzuceń, czas spędzony w witrynie, liczbę stron na odwiedziny i średni czas odwiedzin

3. Podkreśl swoją podstawową umowę CTA

Jeśli zastanawiasz się, CTA oznacza „Call To Action” – element, który zachęca odwiedzających do wykonania pożądanego działania. Może to być subskrypcja biuletynu, zakup produktu informacyjnego lub coś zupełnie innego.

Chociaż możesz mieć na swoim blogu wiele wezwań do działania (choć mam nadzieję, że nie tak wiele, że przytłaczają), powinieneś mieć taki, który jest ważniejszy niż reszta. Dla wielu jest to formularz subskrypcji e-mail. Ten „pierwotny” CTA powinien być jak najbardziej widoczny. Jeśli nie, dostosuj go tak, aby był. Sugestie obejmują:

 • Dzięki temu jest to najbardziej kolorowy element na stronie
 • Przenoszę to powyżej zakładki (co może spowodować ogromne wzrost klikalności)
 • Umieszczanie go u góry paska bocznego
 • Umieszczając go powyżej głównej treści
 • Przeniesienie go do wyskakującego okienka

Wybierz jeden z powyższych (pamiętaj – nie więcej niż jeden!) I przetestuj wyniki. Możesz otrzymać miłą niespodziankę.

Dane (na wszystkich stronach, na których pojawia się wezwanie do działania): pożądany wynik wezwania do działania (np. nowy subskrybent), całkowitą liczbę odwiedzających twojego bloga, a pierwszy podzielony przez drugiego (aby uzyskać procentowy współczynnik konwersji)

4. Dodaj widoczny link do swojej głównej „strony pieniędzy”

Prawdopodobnie na Twoim blogu jest określona strona, która generuje większy dochód (bezpośrednio lub pośrednio) niż jakakolwiek inna. Może to być coś w rodzaju strony „Zasoby”. A może produkt. Cokolwiek to jest, powinno być łatwo dostępne dla odwiedzających. Ponieważ dodawanie do głównego menu może nie mieć sensu, możesz dodać widoczny link na pasku bocznym, stopce lub nagłówku (w zależności od wyglądu witryny). W ten sposób Twój link pojawi się na większości możliwych stron.

Przez wybitne naprawdę mam na myśli grafikę. Nie powinien to być po prostu kolejny link tekstowy – powinien wyróżniać się w taki sam sposób, jak Twoje wezwania do działania (ponieważ jest to w zasadzie jak każde inne).

Dobrym przykładem tego jest pasek objaśnień, który WPExplorer używa u góry strony:

WPExplorer Główny pasek objaśnień

Wyraźnie wyróżnia się na tle innych linków na stronie lub w menu.

Metryka: odwiedziny na stronie z pieniędzmi, łączna liczba odwiedzających twój blog i pierwsza podzielona przez drugą (aby uzyskać procentowy współczynnik klikalności)

5. Zwiększ znaczenie udostępniania społecznościowego

Mam nadzieję, że masz na swoim blogu wtyczkę udostępniania społecznościowego. Ale tak naprawdę możesz zrobić o wiele więcej, aby zachęcić znajomych do blogowania.

Prostym faktem jest to, że wiele osób nie będzie aż tak skupionych na udostępnianiu treści, chyba że sprawisz, że będzie to dla nich naprawdę proste (i kuszące). Musisz sprawić, by było warto.

Możesz to zrobić na różne sposoby, ale oto dwa proste.

AddThis Social Share Plugin

Wypróbuj pływające przyciski udostępniania. Dobrą wtyczką są przyciski udostępniania WordPress z AddThis. Jest łatwy w instalacji i obsługuje ponad 200 kanałów mediów społecznościowych. Odwiedzający Twoją witrynę będą mieli wiele opcji udostępniania dzięki AddThis.

Blog Post Udostępnij społecznie

Lub dołącz przyciski udostępniania na górze i / lub na dole każdego postu. W zależności od motywu WordPress ta opcja może być wbudowana. Na przykład z motywem Total WordPress, do którego nawigujesz Wygląd> Dostosuj> Blog> Pojedynczy post i użyj „Pojedynczych elementów układu”, aby włączyć moduł udostępniania społecznościowego. Następnie przeciągnij i upuść go tam, gdzie chcesz. Czy to przed polecanym obrazem, czy po głównej zawartości. Alternatywnie ta funkcja jest również zawarta w Wtyczka JetPack – po prostu musisz go włączyć Jetpack> Ustawienia> Udostępnianie.

Możesz dowiedzieć się więcej o tych taktach w ostatnim poście, który napisałem o zwiększaniu ruchu na Twoim blogu z Twittera. Rozpocznij wdrażanie tych poprawek (i wszystkiego, co wyobraźnia może wyczarować) i przeanalizuj wyniki.

Metryka: liczba odsyłaczy do Twojego bloga w mediach społecznościowych, łączna liczba osób odwiedzających Twój blog, a pierwsza podzielona przez drugą (tj. czy odsetek osób odwiedzających Twój blog społecznościowy rośnie w wyniku Twojego ulepszenia?)

Zarysowania powierzchni

W tym poście przedstawiłem kilka prostych poprawek, które możesz wprowadzić w celu zwiększenia konwersji blogów. Ale faktem jest, że jest ich znacznie więcej. Na przykład nawet nie wzmiankowany podzielone narzędzia testowe, które są prawdopodobnie najskuteczniejszą formą poprawiania, jaką możesz zrobić. Optymalizacja bloga powinna być procesem ciągłym, a powyższe poprawki powinny być początkiem.

Mając to na uwadze, chciałbym wiedzieć, czy masz jakieś własne sugestie dotyczące wprowadzania poprawek w witrynie, które mogą zwiększyć konwersje i przychody. Jeśli tak, prosimy o podzielenie się z nami w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map