5 sposobów na zwiększenie ruchu na Twojej stronie WordPress dzięki mocy Pinterest

Pinterest jest drugim co do wielkości polecającym ruch w mediach społecznościowych po Facebooku, generując znacznie więcej poleceń niż Twitter, StumbleUpon i Reddit łącznie. Jeśli jeszcze nie zainwestowałeś czasu w opracowanie strategii na Pinterest, prawdopodobnie tracisz ogromne źródło ruchu.


Na szczęście budowanie obecności na Pinterest nie musi być trudne. Istnieje wiele prostych taktyk, które można wykorzystać, aby wykorzystać moc platformy i zwiększyć ruch w witrynie. Tworząc treść przyjazną dla Pinteresta i spędzając trochę czasu na „przypinaniu”, możesz przedstawić swoją witrynę szerokiej rzeszy odbiorców.

W tym artykule najpierw wyjaśnimy, jak działa Pinterest i dlaczego warto rozważyć opracowanie odpowiedniej strategii dla swojej witryny. Oferujemy pięć sposobów na zwiększenie ruchu z Pinterest.

Do roboty!

Wprowadzenie do Pinteresta

Pinterest to serwis społecznościowy, który wyświetla linki w postaci „szpilek” w siatce w stylu murowanym. Strona główna Pinterest wyświetla kanał z obrazami (każdy połączony ze stroną internetową) na podstawie ustawień i poprzedniej aktywności. Po kliknięciu pinezki rozwija się, aby pokazać większy obraz i dodatkowe szczegóły. Po ponownym kliknięciu nastąpi przejście do źródła obrazu – może to być post na blogu, artykuł z wiadomościami lub inna strona internetowa.

Oprócz przeglądania pinezek w kanale możesz także zapisywać pinezki na swoich publicznych lub prywatnych tablicach lub grupach, do których należysz. Pinterest ma również wbudowaną wyszukiwarkę wizualną, dzięki której możesz wpisywać słowa kluczowe lub wyrażenia, aby wyświetlać powiązane szpilki.

Przykład wyniku wyszukiwania na Pinterest

Przykład wyniku wyszukiwania na Pinterest.

W 2015 r. Pinterest przekroczył 100 milionów aktywnych użytkowników i nadal rośnie. Z 75 miliardami pinów i 2 miliardy comiesięczne wyszukiwania, nie można pominąć tej platformy jako potencjalnego źródła ruchu. Jeśli jeszcze nie zarejestrowałeś się na Pinterest, spróbuj teraz i przypnij!

5 sposobów na zwiększenie ruchu w witrynie dzięki potędze Pinterest

Podobnie jak w przypadku każdego innego marketingu w mediach społecznościowych, ważne jest wdrożenie przemyślanej strategii Pinteresta, aby zmaksymalizować liczbę poleconych. Pozwala zagłębić się w pięć taktyk, które możesz zastosować, aby zwiększyć ruch Pinterest na swojej stronie.

1. Dodaj przyciski Pinterest Pinterest do swojej witryny

Zanim Pinterest będzie mógł działać jako narzędzie polecające, Twoje treści muszą pojawić się na platformie. Możesz przypiąć własne treści, ale musisz też upewnić się, że inni też mogą je łatwo przypiąć. Można to zrobić, włączając przyciski udostępniania społecznościowego – w szczególności przyciski Pinterest – w swojej witrynie, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Istnieje wiele sposobów włączenia przycisków udostępniania Pinterest na swojej stronie. Oto kilka z nich:

  1. Jeśli masz Jetpack, możesz aktywuj proste przyciski udostępniania społecznościowego – w tym przycisk Pinterest.
  2. Możesz także użyć dedykowanego Wtyczka Pinterest aby dodać Przypiąć przycisk do swoich zdjęć, stron i postów.
  3. Jeśli chcesz uzyskać więcej opcji dostosowywania, rozważ wtyczkę mediów społecznościowych, taką jak MashShare lub Easy Social Share Buttons for WordPress.

2. Użyj grafiki specyficznej dla Pinteresta na swojej stronie

Gdy udostępnisz swoje treści na Pinterest za pomocą dedykowanych przycisków, witryna automatycznie pobierze obrazy ze strony lub z innej strony witryny. Zazwyczaj daje kilka opcji układu pinów do wyboru:

Trzy opcje pinów wyciągnięte z posta na blogu

Pinterest oferuje liczne układy pinów dla treści.

Wykazano, że niektóre rodzaje grafiki działają lepiej na Pinterest, uzyskując więcej powtórzeń i kliknięć. Możesz pomyśleć o umieszczeniu dedykowanych grafik Pinterest na swoich postach lub stronach, aby zmaksymalizować sukces swoich pinów.

Oto kilka wskazówek dotyczących tworzenia tych obrazów:

  1. Użyj odpowiednich wymiarów: Typowy rozmiar grafiki to 736px x 1104px, ale ostatnio pojawiła się tendencja do dłuższych pinów o wysokości do 2061 pikseli.
  2. Dodaj nakładki tekstowe: Posiadanie tytułu lub opisu na obrazie poinformuje czytelnika i zachęci go do kliknięcia.
  3. Użyj spójnego układu: Rozważ utworzenie szablonu za pomocą narzędzia do projektowania takich jak Canva. Spójny układ wszystkich zdjęć na Pinterest pomoże stworzyć spójny wizerunek marki. Zminimalizuje to również prace projektowe na dłuższą metę.
  4. Ukryj obrazy w swoim poście: Ze względu na ich wymiary może się okazać, że grafika na Pintereście po prostu nie wygląda dobrze w postach lub na stronach. W takim przypadku możesz uniemożliwić wyświetlanie obrazów na przedniej stronie witryny, owijając je prostym fragmentem kodu.

Pinterest opublikował także przydatny przewodnik, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tworzeniu idealnych pinezek.

3. Aktywuj Rich Pins

Nagłówek strony Rich Pins.

Rich Pins są specjalnie dla firm, aby dodać dodatkowe informacje i funkcje do swoich pinów. Dostępnych jest sześć rodzajów bogatych pinów, a dodatkowe funkcje zależą od używanego typu. Na przykład PIN aplikacji będzie miał zainstalować przycisk i Umieść szpilki dołącz mapę i informacje kontaktowe:

Przykład i krótki opis szpilek do artykułów

Aktywacja bogatych pinów jest prosta, a pełne wskazówki można znaleźć na stronie Witryna Pinterest.

4. Użyj SNAP do automatyzacji pinów

Wtyczka SNAP WordPress

Jeśli zastanawiasz się, jak często należy przypinać, badania wykazały, że osoby, które przypinają 15 do 30 razy dziennie, osiągają najlepsze wyniki. Jednak dla większości ludzi byłoby to niepraktyczne, aby zrobić to ręcznie, czyli tam, gdzie SNAP (the Wtyczka Auto-Poster sieci społecznościowych). To narzędzie jest aplikacją internetową i mobilną, która umożliwia wcześniejsze zaplanowanie pinów (i tweetów, udostępnień itp.). Służy nie tylko jako platforma do przypinania, ale także umożliwia „spinanie” wiadomości, wybieranie zdjęć i nie tylko.

5. Dołącz do forum grupy na Pinterest

Wreszcie, podczas gdy większość użytkowników tworzy wiele osobistych tablic na Pinterest, możesz również dołączyć tablice grupowe. Mogą mieć setki tysięcy obserwujących, co oznacza, że ​​znacznie więcej osób może zobaczyć i ponownie przypiąć twoje treści. Dostępnych jest wiele zasobów pozwalających dowiedzieć się o świetnych strategiach przypinania tablicy grupy, a także wiele osób, które opracowały własne strategie korzystania z nich.

Możesz również stworzyć własną grupę forum i starać się zostać autorytetem Pinterest na swoim terenie. Zapraszając autorów i szukając osób, które będą oglądać i udostępniać Twoje pinezki, możesz stosunkowo pasywnie eksplodować.


Pinterest oferuje możliwość zwiększenia ruchu na Twojej stronie. Chociaż możesz nie mieć pewności, jak wykorzystać tę platformę jako skuteczną metodę marketingową, nie jest to takie trudne.

Korzystając z pięciu wskazówek przedstawionych w tym artykule, możesz być na dobrej drodze do wykorzystania siły Pinteresta i zwiększenia ruchu w swojej witrynie.

Jakie strategie związane z Pinterestem wdrożysz w celu zwiększenia ruchu na swojej stronie? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me