Nie wiem o tobie, ale pod koniec dnia jestem maniakiem wtyczek. Chociaż istnieje wiele powodów, by pokochać WordPress, nie można pokonać wrażenia, jakie odczuwa się po zainstalowaniu nowej wtyczki i natychmiastowej zmianie sposobu funkcjonowania witryny. Przeszliśmy długą drogę od czasów tworzenia statycznych stron HTML od zera w Notatniku, to na pewno.


Gdybym jednak miał jedną skargę dotyczącą wtyczek, byłby to szeroki wybór, jaki mamy. Z prawie 25 000 wtyczek dostępnych w Repozytorium WordPress.org, jak można znaleźć nieoszlifowane diamenty? To nie jest takie proste.

Mając to na uwadze, w tym poście ujawniam pięć różnych sposobów, dzięki którym możesz być na bieżąco z najnowszymi i najlepszymi dostępnymi darmowymi wtyczkami WordPress. Cieszyć się!

1. Alternatywne katalogi wtyczek

Jako pierwszy powiedziałbym, że repozytorium wtyczek WordPress.org jest dalekie od ideału. Ma wiele słabości, które muszą zostać naprawione.

Z tego powodu w ciągu ostatnich kilku lat pojawiło się wiele alternatywnych katalogów wtyczek. Zazwyczaj wykorzystują one dane udostępnione przez WordPress.org, ale wykorzystują zaawansowane filtry i inne sposoby prezentacji wtyczek, które sprawiają, że użytkownik jest bardziej przyjemny.

Dwie najlepsze opcje, które natychmiast przychodzą na myśl, to RankWP:

RankWP
I wtyczki WP:

Wtyczki WP
Chociaż żaden z tych katalogów nie jest doskonały, oferują coś nieco innego niż oficjalne repozytorium i starają się poprawić jego słabości.

Na przykład RankWP umożliwia przeglądanie wtyczek według kategorii, które są następnie sortowane według niestandardowego algorytmu. Wtyczki WP umożliwia filtrowanie wtyczek według wielu zmiennych, w tym minimalnych pobrań i ocen.

Oba są świetnymi alternatywnymi sposobami znalezienia darmowych wtyczek dostępnych na WordPress.org i sprawiają, że odkrywanie diamentu jest znacznie większe.

2. Podsumowanie wtyczek WPDaily

WPDaily szybko stała się głównym źródłem wiadomości WordPress w Internecie, z wieloma postami publikowanymi każdego dnia.

Wśród tych postów znajdziesz Daily Plugin and Theme Roundup, który jest prawie taki, jak się spodziewałbyś: zestawienie nowo wydanych i zaktualizowanych wtyczek i motywów dostępnych na WordPress.org. Jeśli nie znasz liczby wtyczek i motywów opublikowanych na WordPress.org, wstrzymaj oddech – czeka Cię szok.

Każdy z tych postów zawiera niewielką biografię dla każdej wtyczki, dzięki czemu można uzyskać pojęcie o funkcjonalności bez konieczności opuszczania strony.

WPDaily Plugins.

Jeśli chcesz rozważyć każdą nową i zaktualizowaną wtyczkę przesyłaną do WordPress.org, to prawdopodobnie najlepsza opcja. Alternatywnie, możesz pobrać kanał RSS bezpośrednio z WordPress.org i przejść bezpośrednio do źródła, ale to nie jest dla osób o słabych nerwach!

3. WPMail.me

Dwie pierwsze opcje wymienione powyżej to zasadniczo zautomatyzowane listy – wtyczki są pobierane z repozytorium WordPress.org i przedstawiane użytkownikowi. Kolejne dwie opcje opierają się jednak bardziej na kuracji niż agregacji. Dla tych z was, którzy wolą ludzki dotyk, mogą być bardziej odpowiednie.

Zacznę od WPMail.me – usługi newslettera WordPress, która istnieje już od jakiegoś czasu. Po zarejestrowaniu otrzymasz bezpłatny cotygodniowy e-mail z wyselekcjonowaną listą najlepszych postów WordPress z całej blogosfery. Artykuły są łatwo podzielone na różne kategorie, z których jedną (zgadłeś) są wtyczki:

Najnowsza wersja WPMail.me.

Najnowsza wersja WPMail.me.

Możesz spodziewać się najnowszych wiadomości o wtyczkach, a także funkcji i innych artykułów. Jeśli szukasz czegoś więcej niż podsumowania twórcy wtyczki dotyczącego funkcjonalności i wartości wtyczki, starannie wyselekcjonowane artykuły na WPMail.me powinny znaleźć się na Twojej drodze.

4. Wtyczki miesiąca ManageWP miesiąca

Chociaż mogę być stronniczy (piszę posty), seria ManageWP Plugins of the Month jest najlepszym sposobem na nadążenie za sprawą świetnych nowych wtyczek.

Korzystam z algorytmu, który filtruje wtyczki na podstawie wielu czynników, takich jak data utworzenia / ostatniej aktualizacji, liczba pobrań (tylko wtyczki z 100 000 pobrań lub mniej) i oceny. Następnie ręcznie sprawdzam każdy z nich i wybieram tylko pierwszą dziesiątkę każdego miesiąca.

Rezultatem jest lista świetnych wtyczek, o których prawdopodobnie nie słyszałeś. Seria została wydana na początku 2012 roku i zakończyliśmy rok naszymi Top 100 wtyczek z wschodzącymi gwiazdami .

Jeśli chcesz być na bieżąco z mniej znanymi wtyczkami, które również mogą być godne miejsca w Twojej witrynie, koniecznie sprawdź serię wtyczek miesiąca ManageWP – każdy nowy post jest publikowany około połowy miesiąca.

5. D.I.Y. Podejście

Jeśli żadne z powyższych podejść nie unosi twojej łodzi, jest tylko jedna rzecz – całkowite zanurzenie się w świecie wtyczek WordPress.

Przede wszystkim prawdopodobnie będziesz chciał odwołać się do powyższych zasobów, ale będziesz też chciał zasubskrybować wszystkie blogi WordPress (jest ich dużo). Zwróć szczególną uwagę na blogi dla programistów, takie jak Wtyczki Pippin i nasze własne Rémi Corson aby upewnić się, że jesteś na czele rozwoju wtyczek. Możesz również zapisać się do kanałów RSS dla nowych i ostatnio aktualizowanych wtyczek WordPress.org, aby zobaczyć dosłownie każdą nową darmową wtyczkę, gdy jest opublikowana.

Szczerze mówiąc, ponieważ ktoś, kto to robi (i na szczęście jest za to wynagradzany!), Nie warto poświęcać czasu na rozważanie dostępnych alternatyw. Faktem jest, że istnieją wspaniałe zasoby, które dają ci informacje, które w przeciwnym razie zajęłoby ci wieki. Chociaż dobra wtyczka może czasami prześlizgnąć się przez twoją sieć, prawdopodobnie w końcu ją znajdziesz.

Mamy szczęście, że jako społeczność mamy grupę ludzi zaangażowanych w ułatwianie nam życia poprzez zestawianie i prezentowanie nam najlepszych wtyczek. Po co samemu szukać wtyczek, jeśli ktoś wykonał już za Ciebie ciężką pracę?

Jaka jest twoja ulubiona nieznana wtyczka?

Chciałbym zakończyć, prosząc o udział w sekcji komentarzy. Chociaż wszyscy słyszeliśmy o SEO przez Yoast, W3 Total Cache i tym podobne, istnieją niezliczone niesamowite wtyczki, o których tak wielu ludzi nie słyszało. Lepsze wyszukiwanie linków wewnętrznych (wspomniane powyżej) jest jednym z takich przykładów – niesamowita wtyczka z zaledwie kilkoma tysiącami pobrań.

Mając to na uwadze, chciałbym, abyś się czymś podzielił ty uważaj za najlepszą „nieznaną” wtyczkę WordPress – tj. wtyczkę, której używasz i którą kochasz, która może mieć kilka tysięcy pobrań. Podziel się z nami w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me