5 rodzajów wsparcia, których potrzebuje każdy projektant stron internetowych

Prowadzenie witryny internetowej nie jest łatwe, a tym bardziej, gdy prowadzisz własną działalność projektową. Wraz z pracą twórczą oczekujesz, że będziesz żonglować własną witryną oraz potrzebami klientów.


Niezależnie od tego, czy jesteś sam, czy masz zespół za sobą, może to być przytłaczające. Ciągłe zakłócenia techniczne, spadek ruchu odwiedzających lub złośliwe oprogramowanie, z którym nie jesteś przygotowany, może sprawić, że poczujesz się beznadziejnie i sfrustrowany.

Ale są inne miejsca, do których można się zwrócić; jeśli starasz się być na bieżąco z tymi wszystkimi problemami, skorzystanie ze specjalistycznego zespołu wsparcia to świetny sposób na powrót na nogi – dzięki czemu możesz zapomnieć o tych problemach i wrócić do projektowania!

1. Wsparcie dla hostingu

Wsparcie dla hostingu

Projektant stron internetowych jest niczym bez stron internetowych, a wszystkie strony internetowe wymagają hostingu. Jeśli pojawią się problemy techniczne, pierwszym, który często się konsultuje, jest dostawca usług hostingowych. Zazwyczaj jest bezpłatny, a większość oferuje wsparcie 24/7.

Pamiętaj, że wybranie solidnego hosta powinno być najwyższym priorytetem. Pomocna obsługa, bezpłatne kopie zapasowe, podstawowe funkcje bezpieczeństwa i SEO oraz optymalizacja WordPress to rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę. Nie ma potrzeby publikowania setek niepotrzebnych funkcji. Co najwyżej musisz go ulepszyć tylko za pomocą oprogramowania zabezpieczającego lub dodatkowej optymalizacji SEO.

Krótko mówiąc: poszukaj hosta, który oferuje większość lub całość potrzebnych usług. Wsparcie, które chce z tobą współpracować, jest koniecznością, a wszelkie dodatki, które eliminują potrzebę tworzenia kopii zapasowych lub pakietów bezpieczeństwa innych firm, są również świetne.

Możesz wybrać większe firmy, takie jak Siteground lub Bluehost, ale czasem wybór mniejszej firmy jest lepszy, ponieważ może oferować specjalistyczne wsparcie.

Zwykle zalecamy hosting zarządzany WordPress, ponieważ w większości przypadków dostajesz to, za co płacisz. Naszym najlepszym wyborem jest WP Engine (który napędza WPExplorer), który oferuje świetny czat na żywo i wsparcie biletowe. W zależności od wybranego planu oferują także wsparcie telefoniczne dla planów na poziomie wzrostu i skali. Inne świetne opcje to Kinsta i Flywheel (choć możesz sprawdzić naszą najlepszą listę hostingową WordPress, jeśli chcesz zobaczyć więcej).

Wypatruj firmy z przyjaznym zespołem, który oferuje wsparcie przez e-mail i telefon. Sprawdź recenzje online dobrych firm, które traktują priorytetowo obsługę klienta, i nie pomylisz się.

2. Obsługa motywów i wtyczek

Obsługa motywów i wtyczek

Jeśli korzystasz z motywów lub wtyczek opracowanych przez niezależnych programistów, w pewnym momencie możesz napotkać problemy lub konflikty. Odcinaj obrazy, znikające posty na blogu i tak dalej. Możesz porozmawiać o tym z programistą, a często chętnie przyjrzą się i zaproponują sugestie. Większość stron z motywami lub wtyczkami premium zawiera forum lub przynajmniej komentarze, na których możesz pisać o swoim problemie. Pamiętaj tylko, aby być szczerym, gdy prosisz o pomoc. Jeśli samodzielnie wprowadziłeś jakiekolwiek zmiany lub dostosowania, upewnij się, że programista jest tego świadomy, aby lepiej Ci pomóc.

Jeśli problem jest głębszy, niż mogą pomóc, lub po prostu potrzebujesz dedykowanego zespołu, typowa usługa wsparcia WordPress będzie działać dobrze. Upewnij się tylko, że oferują obsługę motywów i wtyczek. Dwie firmy, które to robią WPFixIt, szybka usługa z jednorazową opłatą, oraz WPMaintainer, z droższym, ale bardzo profesjonalnym zespołem projektowym.

3. Aktualizacje WordPress i wsparcie techniczne

Aktualizacje WordPress i ogólne wsparcie techniczne

Jeśli korzystasz z WordPress, prawdopodobnie już wiesz, że zarządzanie nie zawsze jest łatwe. Każdego dnia wtyczka musi być aktualizowana, strona musi być poprawiana, a co jakiś czas coś wybucha. Dotyczy to zarówno twoich własnych witryn, jak i twoich klientów. Jesteś projektantem! Powinieneś pracować nad budową nowej strony internetowej lub tematu, nie zajmując się drobnymi problemami technicznymi.

Na szczęście istnieje wiele usług serwisowych WordPress, które sprawiają, że te ręczne zadania są mniej obciążające i pozwalają wrócić do zabawy. Przykłady obejmują Maintainn, WP Curve, WP Butler i więcej (wystarczy kliknąć link, aby zobaczyć więcej). Wybierz taki, który zapewnia usługi, których potrzebujesz przede wszystkim, przy zachowaniu rozsądnego budżetu. Ile wart jest twój czas?

Dodatkowa uwaga: chociaż może nie być w stanie zautomatyzować aktualizacji wtyczek, firma hostingowa może nadal ci pomóc. Poszukaj hosta, który obsługuje WordPress i oferuje pomoc we wszelkich problemach, z którymi możesz się zetknąć. Nie wszyscy hosty zapewniają wsparcie WP, więc sprawdź, czy zna platformę, zanim zwróci się do nich o pomoc.

Ogólne wsparcie techniczne

Nie używasz WordPress? Wsparcie techniczne może nie być tak tanie. Prawie każdy projektant stron internetowych zna trochę HTML, CSS lub JavaScript – ale gdy napotkają poważne problemy, możesz nie wiedzieć, co robić.

Zanim zdecydujesz się na konsultanta IT, poszukaj opinii poza witryną i sprawdź, co mają do powiedzenia użytkownicy. Może to oznaczać różnicę między wyborem firmy, która nie jest wiele warta, nawet zwykłego oszustwa lub wysokiej jakości inwestycji.

4. Bezpieczeństwo witryny i kopie zapasowe

Bezpieczeństwo witryny i kopie zapasowe

Umieszczając tam swoją witrynę, narażasz się na potencjalny atak. Niewinne strony internetowe można przekształcić w wektory do rozpowszechniania złośliwego oprogramowania lub oprogramowanie ransomware może przejąć kluczowe pliki i zażądać zapłaty. Te sytuacje, choć rzadkie, są przytłaczającym przypomnieniem o znaczeniu bezpieczeństwa online.

Na szczęście funkcje bezpieczeństwa są dostarczane w pakiecie z innymi usługami IT. Jeśli jednak wybrałeś nastawienie na bezpieczeństwo lub zdecydowałeś się pominąć ogólne wsparcie techniczne, może być potrzebne narzędzie, które blokuje działanie Twojej witryny.

Ze względów bezpieczeństwa zdecydowanie zalecamy Sucuri – pakiet pomocy, który jest wyjątkowo przystępny cenowo dla wszystkich jego ofert. Możesz także kupić zaporę, która jest wyposażona w ochronę DDoS. Chociaż istnieje wiele wtyczek i sposobów na poprawę bezpieczeństwa WordPress, profesjonalna usługa, taka jak Sucuri, jest najlepszą obroną (dla ciebie i twoich klientów).

Podobnie jak w przypadku firm IT, sprawdź recenzje, zanim zainwestujesz w usługę bezpieczeństwa lub tworzenia kopii zapasowych.

Kopie zapasowe

Tworzenie kopii zapasowej witryny, choć często pomijane, jest jedną z najważniejszych rzeczy, które powinien zrobić każdy właściciel witryny. Nie będziesz wiedział, jak bardzo tęskniłeś za tymi zdjęciami, wpisami na blogu lub plikami bazy danych, dopóki nie znikną – zniszczone przez wirusa, klęskę żywiołową lub inne nieszczęścia. Zdecydowanie zalecamy nauczenie się tworzenia kopii zapasowych WordPress na własną rękę, bez względu na to, czy jest to podręcznik czy usługa, taka jak VaultPress.

Większość pakietów usług technicznych jest wyposażona w kopie zapasowe, więc może nie być konieczne dodatkowe wydatki na to. Hosty, usługi bezpieczeństwa, pakiety wsparcia technicznego – więcej niż prawdopodobne, jedna z nich ma tę kluczową funkcję. Jeśli będziesz mieć pecha, poszukaj usługi takiej jak WP Site Care. Codzienne kopie zapasowe, wiele niedrogich planów, duża ilość miejsca… To wszystko, czego powinieneś szukać.

5. Wsparcie SEO

Wsparcie SEO

Poprawa SEO WordPressa wymaga dużo pracy; najlepiej to zrobić, gdy zaczynasz od zera, a nie w środku. Jednak usługi optymalizacji SEO mogą być nieocenione dla zwiększenia liczby odwiedzających witrynę.

Szukając specjalisty SEO, należy zwracać uwagę na oszukańcze praktyki, które mogą zaszkodzić rankingom wyszukiwania lub całkowicie usunąć użytkownika z wyszukiwarek. Ten przewodnik przez Google przedstawia tylko kilka podejrzanych praktyk, które możesz napotkać.

Ale nie pozwól, aby cię to powstrzymało. Pamiętaj tylko, aby zawsze wcześniej przeprowadzić badania w firmie. Chcielibyśmy polecić do tego konkretną firmę, ale szczerze mówiąc, zależy to od Twojej firmy i lokalizacji. Jeśli jesteś pizzerią, lepiej jest u lokalnych specjalistów SEO – prawdopodobnie osób z biurem w Twoim mieście. Powinni znać ten obszar i pomóc Ci kierować słowa kluczowe, takie jak „najlepsza pizza w Toronto” lub „pizza w centrum Toronto”, jeśli właśnie tam jesteś. Firmy internetowe (takie jak WPExplorer) prawdopodobnie dobrze sobie radzą ze zdalną firmą, ale najlepiej taką, która specjalizuje się w swojej branży. W przypadku WPExplorer szukamy kogoś, kto rozumie niszę WordPress. Masz pomysł.

Nigdy więcej katastrof

Niezależnie od tego, czy firma o ugruntowanej pozycji, czy samotna osoba bierze pierwsze nurkowanie w charakterze freelancera, ważne jest, aby mieć sieć wsparcia, która złapie cię w razie kryzysu.

Zapewnienie, że Twój hostingodawca jest pomocny i poświęcony swoim klientom, może robić cuda. Ale jeśli potrzebujesz dodatkowego wsparcia, istnieje wiele firm, które chętnie podejmą pracę. Jak wspomniano wcześniej, sprawdź recenzje (lub nawet skontaktuj się bezpośrednio z firmą), aby upewnić się, że ta, którą wybierzesz, jest dla Ciebie odpowiednia.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me