5 powodów, dla których Twoja witryna WordPress nie jest w rankingu Google

5 powodów, dla których Twoja witryna WordPress nie zajmuje wysokiej pozycji w Google

Skonfigurowałeś witrynę WordPress i przeczytałeś wiele artykułów z poradami na temat optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Czujesz się całkiem dobrze na temat swojej witryny, więc oficjalnie ją uruchomisz. Teraz musisz tylko poczekać, aż Google zaindeksuje Twoją witrynę i zobaczysz jej pozycję w rankingu… ale dlaczego nadal uważasz, że Twoja witryna WordPress nie znajduje się w rankingu Google?!


Ale może minęło trochę czasu – może kilka miesięcy, może rok lub dłużej – i nadal nie możesz przejść przez trzecią stronę. Co robisz źle Są dobre i złe wieści. Dobra wiadomość jest taka, że ​​twój niski ranking prawdopodobnie wynika z problemu, który można łatwo zmienić. A złe wieści? Musisz tylko dać trochę więcej czasu, aby sprawdzić, czy poprawka pomaga w rankingu.

Oto niektóre z najczęstszych powodów, dla których Twoja witryna WordPress nie znajduje się w rankingu Google.

1. Twoja witryna WordPress ma słabą zawartość

1. Twoja witryna WordPress ma słabą zawartość

Dla Google treść i linki to dwa najważniejsze czynniki rankingu. Więc jeśli nie masz dobrej treści, Twoja witryna WordPress nie ma dużej szansy na rangę. W grę wchodzi wiele elementów tworzenie „dobrych” treści. Aby Twoje treści były jak najlepsze, użyj następujących list kontrolnych:

 • Informacyjny – Twoje treści powinny pozostawić czytelnikowi poczucie, że czegoś się nauczyli i że ich czas nie został zmarnowany.
 • Poprawne gramatycznie – Przestrzegaj poprawnego języka angielskiego, zwracając uwagę na takie kwestie, jak literówki, fragmenty zdań, interpunkcja i inne.
 • Przydługi – Treść powinna zawierać co najmniej 400 słów, ale najlepiej spisująca się treść to 1000 lub więcej słów.
 • Świeżość – Ile lat ma twoja treść? Czy często aktualizujesz swojego bloga o nowe treści? Nigdy nie aktualizowanie witryny o nowe treści jest problemem, który może wpłynąć na pozycję w rankingu. Staraj się aktualizować coś co najmniej raz w miesiącu,
  i najlepiej co tydzień.

Co tydzień dostarczając świeże, wysokiej jakości treści, nie musisz się martwić, że nie będziesz klasyfikowany jako jeden z najważniejszych czynników Google.

2. Zmieniłeś swoje łącza bezpośrednie

2. Zmieniłeś swoje łącza bezpośrednie

Permalink odnosi się do stałego linku do strony w witrynie lub blogu. Chcesz, aby były opisowe i tak często, jak to możliwe, zawierały słowo kluczowe, na które kierowana jest strona lub post.

Jeśli twoje permalinki zawierają dodatkowe bity, takie jak „? P = 3282949” lub są zbyt długie, lub zawierają słowa stop (np. „I”, „przez” lub „do”), należy je zmienić, aby były bardziej ludzkie i do odczytu maszynowego. Jeśli jednak zrobisz to w niewłaściwy sposób, Google straci dostęp do tych stron i stracisz pozycję.

Jeśli w pewnym momencie musisz zmienić linki bezpośrednie, oto jak możesz zmienić linki bezpośrednie bez poświęcania swojego rankingu.

3. Witryna nie odpowiada na urządzenia mobilne

3. Witryna nie odpowiada na urządzenia mobilne

Nieco ponad połowa ruchu w witrynie generowana jest przez telefony komórkowe. Projektanci stron internetowych mają za zadanie stworzyć jedną stronę internetową, aby zadowolić wiele przeglądarek na różnych urządzeniach – dlatego wielu sprawia, że ​​strony internetowe są „responsywne”.

„Responsywna” witryna dostosuje się do formatu przyjaznego dla konkretnego urządzenia. Witryna, która nie jest przyjazna dla użytkownika, zostanie zawieszona przez Google podczas zapytań wyszukiwanych na urządzeniach mobilnych. W Google chodzi przede wszystkim o promowanie witryn z wygodą użytkowania.

Aby sprawdzić swoją witrynę, użyj Google Narzędzie mobilnego testu przyjaznego. Poinformuje Cię, czy Twoja witryna jest przyjazna dla urządzeń mobilnych i powiadomi Cię o wszelkich problemach (takich jak częściowe ładowanie stron), abyś wiedział, co naprawić. A jeśli okaże się, że Twój obecny projekt WordPress nie jest optymalny dla mobilnych czytników, rozważ przejście na jeden z najlepszych biznesowych motywów WordPress – z których wszystkie są w pełni responsywne na większości urządzeń.

4. Twoja witryna nie jest widoczna dla wyszukiwarek

4. Twoja witryna nie jest widoczna dla wyszukiwarek

Jeśli Twoja witryna WordPress nie znajduje się w rankingu Google, a dopiero zaczynasz z WordPress, możesz nie znać wielu opcji dostosowywania ustawień witryny. Możliwe więc, że coś zmieniłeś, nie zdając sobie sprawy, jak to się zmieni wpływa na optymalizację Twojej wyszukiwarki.

Zaloguj się do pulpitu nawigacyjnego WordPress i przejdź do Ustawienia> Ustawienia czytania i przewiń w dół do Widoczności witryny. Należy wybrać opcję „Zezwalaj wyszukiwarkom na indeksowanie tej witryny”.

Upewnij się, aby odznaczyć Widoczność w wyszukiwarkach

Jeśli to nie jest zaznacz, zaznacz go, a następnie poczekaj, aż Google zaindeksuje Twoją witrynę i sprawdzi, czy ranking strony się poprawi.

Jeśli to jest wybrane, może trzeba poczekać trochę dłużej lub może wystąpić inny problem.

5. To nie ty, to twoje słowa kluczowe

5. To nie ty, to twoje słowa kluczowe

Słowa kluczowe są ważne dla optymalizacji pod kątem wyszukiwarki i pomagają w rankingu strony, ale jeśli użyte nieprawidłowo, mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Oto trzy najlepsze praktyki, o których należy pamiętać:

 • Nie wpisuj słów kluczowych – Wypełnianie słów kluczowych polega na wypełnianiu akapitów słowami kluczowymi, na które próbujesz kierować. Wypchane słowa kluczowe czyta się źle i nienaturalnie. Chcesz używać słów kluczowych, ale w sposób naturalny do odczytania i podnoszący swoje myśli i punkty w całym utworze.
 • Użyj słów kluczowych z długim ogonemSłowa kluczowe z długim ogonem składają się z trzech lub czterech (może nawet więcej) słów i są bardziej specyficzne dla tego, czego chce kupujący. Te słowa kluczowe są łatwiejsze w rankingu. Ponadto klienci korzystający z tych słów kluczowych prawdopodobnie będą uczestniczyć w cyklu zakupów, ponieważ wiedzą dokładnie, czego chcą.
 • Nie próbuj rankingować za zbyt konkurencyjne słowa kluczowe o słabej stronie – Jeśli próbujesz jedynie uszeregować słowa kluczowe o wysokim współczynniku konkurencji, prawdopodobnie przegrywasz z innymi stronami internetowymi. Dlatego najlepiej zacząć od kierowania słów kluczowych o niskiej lub średniej konkurencyjności. Gdy zaczniesz rankingować, możesz przeglądać słowa kluczowe o większej konkurencji. Najpierw pamiętaj, aby najpierw przeprowadzić badania!

A jeśli chcesz trochę pomóc w użyciu słowa kluczowego, rozważ użycie wtyczki. Świetną opcją jest Yoast SEO, który obejmuje opcję „słowa kluczowego fokusu”. Po ustawieniu słowa kluczowego, na którym chcesz się skoncentrować, będziesz mógł analizować jego gęstość, użycie w nagłówkach, jeśli słowo kluczowe znajduje się w adresie URL itp. Dodatkowo, jeśli uaktualnisz do Yoast SEO Premium, możesz kierować do 5 słowa kluczowe na stronie, co jeszcze bardziej ułatwia optymalizację.

Pracuj w kierunku wyższego rankingu

Użyj tych informacji, aby wykonać audyt na twojej stronie internetowej i sprawdź, czy nieświadomie sabotujesz ranking swojej witryny. Niektóre mogą być „łatwiejsze” lub „szybsze” poprawki niż inne, ale wszystkie pomogą. Pamiętaj, że dla każdego z nich musisz dać Google trochę czasu (pomyśl kilka tygodni) na dostosowanie rankingu.

Czy masz jakieś wskazówki do dodania? Lub pytanie dotyczące jednego z powodów, dla których omówiliśmy, dlaczego Twoja witryna WordPress nie znajduje się w rankingu Google, o którym wspominaliśmy? Zostaw notatkę w sekcji komentarzy i rozpocznij rozmowę.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map