5 porad optymalizacyjnych, aby przygotować witrynę WordPress na urządzenia mobilne

Coraz więcej osób korzysta ze smartfonów i tabletów każdego dnia na całym świecie. Szacuje się, że do końca tego roku więcej osób będzie korzystać z urządzeń mobilnych do przeszukiwania sieci w przeciwieństwie do Internetu na komputerze. To kolejny powód, aby upewnić się, że witryna WordPress jest przystosowana do urządzeń mobilnych, prawda? Nie docenisz siły rynku mobilnego, a na pewno przegapisz duże i małe możliwości dotarcia do większego rynku konsumentów.


Na szczęście dla Ciebie nie jest to tak trudne technicznie, jak możesz najpierw pomyśleć o zoptymalizowaniu witryny pod kątem zastosowań mobilnych. Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, aby dostosować witrynę WordPress do reszty sieci przystosowanej do urządzeń mobilnych.

Dlaczego Twoja witryna WordPress musi być gotowa na urządzenia mobilne?

Rozejrzeć się. Prawie wszyscy noszą przy sobie urządzenia mobilne marki. Nawet dzieci mają je obecnie. Ponieważ większość ludzi posiada telefon komórkowy, prawdopodobnie czyta na nim czyjś blog lub witrynę. Dlaczego nie twój Prawdopodobnie już dołożyłeś należytej staranności, jeśli chodzi o zwiększenie ruchu na swojej stronie, na przykład zwiększenie wysiłków SEO. Czy nie wiesz, że optymalizacja urządzeń mobilnych należy do tej kategorii?

Musisz użyć każdego kanału, aby uzyskać jak największy ruch. Biorąc pod uwagę fakt, że Amerykanie spędzają codziennie około 2,7 godziny na przeglądaniu sieci społecznościowych w telefonach komórkowych, są szanse, że trafią na wiele różnych blogów i witryn udostępnianych przez ich znajomych.

Zawsze musisz mieć się na baczności, jeśli chodzi o świat technologii i marketingu. W związku z faktem, że dziesiątki osób korzystających z urządzeń mobilnych, właściciele witryn powinni znaleźć nową drogę marketingu swoich witryn w celu generowania nowego ruchu. A najlepszy sposób to zrobić? Oczywiście optymalizacja mobilna! Czy wyczuwasz tutaj trend??

Jeśli Twoja witryna nie jest zoptymalizowana pod kątem wyświetlania na urządzeniu mobilnym, widzom będzie trudno odczytać Twoje treści i obrazy. Witryna musi zostać odpowiednio zoptymalizowana specjalnie pod kątem rozmiarów ekranu, jakie mają urządzenia mobilne. Rozmiar ekranu i rozdzielczość muszą być odpowiednie. Jeśli nie, odwiedzający znajdą inną stronę internetową, do której można przejść. Z czasem może to kosztować potencjalnych klientów.

Chcesz, aby Twoja witryna generowała ruch. Ale kiedy już tam będą, chcesz, aby ich doświadczenie było pozytywne. Witryna gotowa do użytku mobilnego poprawi wygodę użytkowników i zwiększy Twoje szanse na przekształcenie ich w stałych klientów.

Wskazówka 1: Użyj motywów dostosowanych do urządzeń mobilnych

Aby zachować spójność motywu witryny między wersjami komputerową i mobilną, motyw mobilny jest dla Ciebie idealny. W ten sposób nie musisz sam go rozwijać ani zatrudniać kogoś, kto zrobi to za Ciebie. Wraz ze wzrostem wykorzystania urządzeń mobilnych pojawia się także wzrost liczby dostępnych motywów mobilnych. Zabawne, jak to działa, huh?

Oto kilka do sprawdzenia:

Dwadzieścia czternaście

 • Dwadzieścia czternaście. Domyślny motyw WordPressa jest idealny dla wielu stron internetowych. Jest responsywny, atrakcyjny i oferuje wiele konfiguracji menu, które można dopasować do ekranu dowolnej wielkości.
 • Cały motyw. Ten najlepiej sprzedający się motyw to świetny sposób na wyświetlanie witryny na różnych urządzeniach mobilnych. Total reaguje płynnie, więc układ strony automatycznie dostosowuje się do okna przeglądarki. Plus dodane niestandardowe opcje mobilne ułatwiają optymalizację.
 • Ananas. Ten minimalistyczny motyw WordPress jest niesamowity jako motyw, który wykorzystuje responsywny projekt mobilny.
 • Mayashop. Jeśli prowadzisz witrynę e-commerce, wtyczka Jigoshop to świetna opcja, która płynnie współpracuje z motywem Mayashop. Witryny e-commerce są nieco trudniejsze w optymalizacji pod kątem urządzeń mobilnych. Ten motyw pomoże Ci dopasować się do Twojego konkretnego projektu.

Wskazówka 2: Użyj wtyczek

Jedną z najlepszych rzeczy w WordPress jest dostępność wtyczek, które znacznie ułatwiają i usprawniają pracę właściciela witryny. Wtyczki służą wielu celom, w tym pomagają uczynić witrynę przyjazną dla urządzeń mobilnych.

Jako właściciel witryny wolisz spędzać czas i wysiłek koncentrując się na rzeczywistej zawartości witryny, a nie na technicznych mumbo-jumbo, które dzieje się za kulisami, aby Twoja strona działała, prawda? Prosta wtyczka może ułatwić czytanie zawartości witryny bez potrzeby powiększania jej milion razy lub przewijania od lewej do prawej podczas próby przeczytania akapitu w telefonie.

Oto kilka wtyczek, które możesz chcieć sprawdzić:

Pakiet mobilny WordPress

Pakiet mobilny WordPress. Ta wtyczka zapewnia całkowitą kontrolę nad wersją mobilną witryny. Mapowanie domen ułatwia identyfikację najpopularniejszych urządzeń za pomocą jednego motywu oferowanego w czterech różnych paletach kolorów.

WP Mobile Detector

WP Mobile Detector. Ta wtyczka zapewnia prosty sposób na optymalizację witryny pod kątem urządzeń mobilnych w mgnieniu oka. WP Mobile Detector współpracuje z tysiącami różnych smartfonów, tabletów, telefonów z dostępem do Internetu i tak dalej, zapewniając odwiedzającym przyjemne wrażenia bez konieczności spędzania tygodni na samodzielnym rozwiązywaniu tego problemu.

Wskazówka 3: Spraw, aby Twoja witryna była responsywna

Najprawdopodobniej odwiedzałeś responsywną witrynę w przeszłości. Tego typu witryny odpowiednio reagują w zależności od urządzenia, na którym są wyświetlane. Witryna wyświetlana jest na pulpicie w jeden sposób. Oglądany na smartfonie jest prezentowany w innym. To samo dzieje się podczas przeglądania witryny na tablecie, laptopie lub innym urządzeniu mobilnym, które możesz zdobyć.

Responsywny projekt witryny oznacza po prostu, że będzie ona dostosowywana automatycznie, bez względu na to, z jakiego źródła odwiedza cię widz. Całkiem fajnie, prawda? Posiadanie responsywnej strony internetowej jest dziecinnie proste, jeśli używasz WordPress jako platformy witryny. Wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć responsywny motyw WordPress pasujący do stylu Twojej witryny (nie możemy przestać mówić o naszym w pełni responsywnym motywie Total WordPress z wbudowanym narzędziem do przeciągania i upuszczania stron, dzięki czemu możesz stworzyć dowolny responsywny układ, jaki chcesz! ).

Wskazówka 4: Minimalizuj skomplikowaną grafikę

Pomyśl o wielkości ekranu urządzenia mobilnego. To prawda, że ​​wydają się być coraz większe z każdym dniem, ale z pewnością są mniejsze niż przeciętny komputer stacjonarny. Zapomnij o wypełnieniu swojej strony fantazyjną grafiką – zbyt wiele z nich spowoduje tylko wydłużenie czasu ładowania, co jest nieosiągalne dla mobilnych internautów.

Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku witryn e-commerce. Kupujący nie chcą być bombardowani grafiką, aby przeszukiwać. Chcą móc szybko i sprawnie dokonać zakupu. Zawetuj więc nadmiar grafiki i uprość ją.

Wskazówka 5: Wybierz mądrze tekst

Oprócz minimalizowania grafiki w swojej witrynie, musisz także minimalizować tekst. Użytkownicy mają bardzo ograniczone miejsce na swoich ekranach, aby sprawdzić, co sprzedajesz lub piszesz. Ponieważ nie można ich powiększać ani pomniejszać, ani przewijać w górę i w dół, tekst powinien być bardzo ostry na tym, o co chodzi w twoim produkcie..

Zapomnij o wszystkich „fanaberiach”, które wielu sprzedawców próbuje wykorzystać, aby zwrócić uwagę na swoje produkty. Daj kupującym tylko to, czego potrzebują, aby dokonać świadomego zakupu.


Optymalizacja witryny WordPress na urządzenia mobilne nie musi być skomplikowana. Ale trzeba to zrobić, bez względu na wszystko. Jako doświadczony przedsiębiorca online już to wiesz. Każdy, kto ma parę oczu, może zobaczyć, jak przejmuje świat mobilny. Mamy nadzieję, że te wskazówki okażą się pomocne.

Czy Twoja witryna jest już przyjazna dla urządzeń mobilnych? Jeśli tak, jakie kroki podjąłeś, aby to osiągnąć? Chciałbym wiedzieć!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map