5 niezbędnych porad dotyczących rachunkowości WooCommerce

Rachunkowość może być bolesna, ale wszyscy wiemy, że to konieczność. Jeśli chcesz, aby Twoja firma rozwijała się (a nawet kontynuowała działalność), musisz mieć odpowiednie numery i przygotować się na każdy sezon podatkowy.


Czy myśl o sezonie podatkowym powoduje stres i niepokój? Czy boisz się przygotować te formularze podatkowe do swojego internetowego sklepu WooCommerce? Czy czujesz, że nie widzisz informacji o swojej firmie tak, jak powinieneś, ponieważ prowadzisz księgowość w arkuszu kalkulacyjnym?

Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, to 5 podstawowych porad księgowych WooCommerce może być właśnie tym, czego potrzebujesz! Zastosuj te wskazówki, a następnym razem, gdy nadejdzie sezon podatkowy, będziesz doskonale przygotowany!

Zanim zostaniesz przytłoczony, pozwól nam to wyjaśnić, mówiąc, że wskazówki, które przedstawiliśmy poniżej, nie dodadzą dodatkowej pracy do twojego już napiętego harmonogramu. W rzeczywistości prawdopodobnie zmniejszą obciążenie pracą! Zastosuj nasze sugestie poniżej i w następnym sezonie podatkowym, podnosząc stopy z kieliszkiem wina w ręku.

Gotowy do nurkowania? Zaczniemy od podstaw!

1. Określ zasady podatku obrotowego i Nexus

Konfigurując sklep internetowy i przygotowując się do sprzedaży produktów lub usług, jedną z pierwszych rzeczy, o których należy pomyśleć, są podatki. Chociaż nie jest to najbardziej atrakcyjny temat, należy go omówić. Na początku może to wydawać się przeszkodą, ale WooCommerce zapewnia wiele zasobów, które pomogą Ci w ustaleniu podatków. Dobrą wiadomością jest to, że po ustaleniu zasad dotyczących podatku od sprzedaży będzie to możliwe skonfiguruj WooCommerce, aby pobierał podatek od sprzedaży automatycznie!

Określ reguły podatku obrotowego i Nexus

Uwaga – najpierw zaznacz pole, aby „włączyć stawki podatkowe i obliczenia” w Ustawieniach ogólnych, aby włączyć kartę Ustawienia podatków.

Zalecamy spotkanie z księgowym, aby upewnić się, że w pełni rozumiesz swoje zobowiązania podatkowe. Lokalizacja Twojej firmy, sprzedawane produkty i związek podatkowy określają stawki podatkowe, które musisz naliczać. Pamiętaj, że mogą się one różnić w zależności od powiatu, stanu i kraju.

Może nie musisz pobierać podatku od sprzedaży, a może jesteś jednym ze szczęśliwych, który obciąża wszystkich klientów ustaloną stawką. Jeśli tak nie jest, być może będziesz musiał obliczyć i pobrać podatek na podstawie adresu wysyłki klienta. W takim przypadku zdecydowanie zalecamy poświęcenie czasu na sprawdzenie i skonfigurowanie podatków.

… I to prowadzi nas do następnego kroku!

2. Skonfiguruj reguły podatkowe w WooCommerce lub użyj wtyczki do zarządzania podatkami

Po określeniu zobowiązań podatkowych dla firm nadszedł czas na skonfigurowanie podatków w sklepie internetowym. Sam WooCommerce oferuje możliwość automatycznego naliczania podatku od sprzedaży za każde zamówienie. Może automatycznie obliczać i pobierać podatki na podstawie produktów klienta, adresu wysyłki i / lub twoich stref podatkowych. Oznacza to, że za każdym razem, gdy coś sprzedajesz, WooCommerce może automatycznie naliczyć odpowiedni podatek od sprzedaży.

Jeśli Twoja firma ” związek podatkowy wymaga naliczenia podatku od sprzedaży na podstawie adresu wysyłki klienta lub w wielu stanach lub krajach, być może będziesz musiał skonfigurować setki przepisów podatkowych (a także upewnić się, że są one zawsze aktualne). W takim przypadku wtyczka do automatycznego obliczania podatków może okazać się niezwykle przydatna.

Ustawienia wtyczki TaxJar

Wtyczki takie jak TaxJar i Avalara AvaTax automatycznie zarządza wszystkimi obliczeniami podatkowymi – a nawet pomaga w raportowaniu i wypełnianiu tych podatków. Następnie przekażą te informacje, aby upewnić się, że podatek od sprzedaży jest prawidłowo naliczony w zamówieniu WooCommerce.

Którą wtyczkę do obliczania podatków należy wybrać? TaxJar i Avalara to najpopularniejsze opcje. Sugerujemy dokonanie oceny tych dwóch pod względem cen i funkcji, aby znaleźć to, co najlepiej pasuje do Twojej firmy. Może się okazać, że ceny TaxJar są niższe, ale Avalara oferuje więcej funkcji.

3. Synchronizuj dane WooCommerce z platformą księgową

Teraz, gdy jesteś już skonfigurowany do naliczania podatku od sprzedaży, następne pytanie brzmi: jak będziesz go kontrolować? Musisz być w stanie przedstawić i oddać naliczony podatek od sprzedaży oraz upewnić się, że podane liczby są dokładne. Naszą najważniejszą wskazówką dotyczącą śledzenia podatku od sprzedaży, a także innych ważnych danych, takich jak przychody ze sprzedaży, jest synchronizacja danych z platformą księgową.

Synchronizuj dane WooCommerce z platformą księgową

WooCommerce to platforma e-commerce, a nie platforma księgowa. Nie zapewnia poziomu gromadzenia danych księgowych, który należy przygotować na sezon podatkowy lub wyświetlić kluczowe informacje na temat wyników firmy. Możesz jednak wprowadzić wszystkie swoje dane WooCommerce na platformę księgową, aby dokładnie śledzić swoje finanse, a także mieć wszystkie swoje dane w jednym miejscu.

Najpopularniejszą platformą księgową jest QuickBooks. Istnieje kilka różnych wersji QuickBooks, a najbardziej popularna jest QuickBooks Online. Możesz uzyskać dostęp do tej platformy z dowolnego urządzenia, w dowolnym momencie. QuickBooks oferuje niezwykle przydatne funkcje, takie jak łatwe śledzenie wydatków (wystarczy zrobić zdjęcie paragonu!), A także opcje fakturowania.

QuickBooks będzie kosztował od 40 do 70 USD miesięcznie i szybko zwróci się w ilości zaoszczędzonego czasu i pracy. W rzeczywistości może to zautomatyzować wiele pracy, za którą musiałbyś zapłacić księgowemu.

Założenie firmy QuickBooks zwykle zajmuje około 30 minut i zalecamy spotkanie z księgowym w sprawie najlepszych praktyk podczas konfigurowania.

Po skonfigurowaniu QuickBooks możesz zacząć wprowadzać dane sprzedaży WooCommerce do QuickBooks. Chociaż technicznie możesz wprowadzić sprzedaż WooCommerce ręcznie, może to zająć sporo czasu, jeśli masz więcej niż kilka zamówień. Na szczęście istnieją sposoby na zautomatyzowanie tego procesu!

QuickBooks Sync for WooCommerce firmy MyWorks

QuickBooks Sync for WooCommerce firmy MyWorks automatycznie zsynchronizuje wszystkie dane WooCommerce z platformą rozliczeniową QuickBooks.

Naszym głównym zaleceniem jest automatyczna synchronizacja danych WooCommerce z QuickBooks przy użyciu QuickBooks Sync for WooCommerce firmy MyWorks Software. Synchronizacja obejmie wszystkie dane dotyczące sprzedaży, klientów, produktów, zapasów, płatności i inne dane oraz zsynchronizuje je z QuickBooks. Wszystko to stanie się automatycznie i w czasie rzeczywistym, nie wymagając dodatkowego wysiłku z Twojej strony.

Wynik? Wszystkie dane dotyczące sprzedaży zostaną automatycznie zsynchronizowane z QuickBooks i zostaną poprawnie skategoryzowane! Następnie możesz śledzić swoje przychody, wydatki, koszt towarów i wiele więcej! Poziomy zapasów będą nawet aktualne między WooCommerce a QuickBooks!

4. Śledź i raportuj kluczowe dane

Śledź i raportuj najważniejsze dane

Po zsynchronizowaniu sklepu WooCommerce z platformą księgową, taką jak QuickBooks, będziesz w stanie dokładniej monitorować stan swojej firmy, śledząc ważne dane. Te kluczowe dane obejmują przychody, wydatki, koszt sprzedanych towarów i zyski.

Platformy księgowe sprawiają, że uruchamianie tych raportów jest niezwykle łatwe, a QuickBooks tworzy nawet pulpity nawigacyjne z przeglądem, które pozwalają szybko monitorować kondycję firmy. Jak powiedzieliśmy wcześniej, synchronizując dane sprzedażowe WooCommerce z platformą księgową, będziesz mieć zawsze dokładne liczby, a tym samym będziesz w stanie monitorować kondycję swojej firmy w dowolnym momencie!

Zalecamy uruchamianie raportów i uzgadnianie kont często. Jest to jak wizyta u lekarza – najlepiej regularnie się zameldować i wychwycić wszelkie problemy, zanim się pojawią!

Jedną z najważniejszych danych do monitorowania jest przepływ gotówki. Jeśli nie masz jeszcze osobnego konta firmowego, zalecamy utworzenie go. Oddzielenie finansów firmy od finansów osobistych znacznie ułatwi wszystko. Najłatwiejszym sposobem, aby upewnić się, że Twoja firma zarabia pieniądze, jest obserwowanie przepływów pieniężnych. Śledź, co wchodzi i śledź, aby mieć pewność, że możesz wywiązać się ze wszystkich zobowiązań finansowych na czas.

Następnie sugerujemy również śledzenie twojego zapasy i koszt sprzedanych towarów. Jest to kluczowa liczba, aby zrozumieć, co faktycznie robisz z każdego sprzedawanego produktu. Może się okazać, że tracisz pieniądze dzięki sprzedaży niektórych produktów! QuickBooks może łatwo to dla Ciebie obliczyć, więc musisz tylko mieć oko na liczby.

Kolejnym ważnym jest wydatki! Twoja platforma księgowa będzie mogła również kategoryzować Twoje wydatki – więc zwróć uwagę na liczby całkowite, a także poszczególne liczby. Sugerujemy również kategoryzowanie wydatków jako stałe lub zmienne.

Następnie pamiętaj o śledzeniu sumy sprzedaż i zyski, nawet przed sezonem podatkowym. Musisz wziąć pod uwagę swoje wydatki podatkowe w sezonie podatkowym i odłożyć pieniądze na ich pokrycie.

5. Poznaj swoje terminy

Jak planować masowo posty WordPress

Niedotrzymanie terminu jest jak brak urodzin – z wyjątkiem tego, że urzędy skarbowe nigdy nie zapomną popełnionego błędu! Sprawdź terminy, dodaj je do kalendarza, ustaw alarmy i rób wszystko, co musisz pamiętać. Istnieją nawet usługi premium, takie jak Kalendarz zgodności z LegalZoom którego możesz użyć, aby nadążyć za harmonogramem raportowania. Po prostu nie zapomnij złożyć pliku na czas!

Pamiętaj, że może być nawet konieczne składanie kwartalnych podatków. Jeśli nie masz pewności, skontaktuj się ze swoim księgowym. Są twoim najlepszym przyjacielem, jeśli chodzi o liczby!

Możesz zlecić księgowość na zewnątrz, ale jeśli przygotujesz się z wyprzedzeniem i wdrożysz zautomatyzowane systemy, nie będziesz się martwić następnym razem, gdy nadejdzie sezon podatkowy! Teraz możesz pożegnać się z bólami głowy związanymi z rachunkowością i pudełkami po butach pełnymi paragonów i przywitać się z płynną i bezproblemową księgowością.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me