Najlepsze alternatywy WooCommerce

Jeśli chodzi o sprzedaż czegokolwiek w Internecie, nie ma wątpliwości, że WooCommerce jest ulubionym wybiegiem. Przy blisko 60 milionach pobrań prawie 30% firm decyduje się na budowę sklepu internetowego. Nietrudno zrozumieć, dlaczego – WooCommerce jest łatwy w instalacji, obsłudze i dostosowywaniu. Co więcej, setki rozszerzeń pozwalają użytkownikom dodawać funkcje według własnego uznania. Biorąc to pod uwagę, WooCommerce może nie być najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich stron internetowych. Może brakować tylko jednej funkcji, która jest bardzo ważna dla Twojej witryny. Co powstrzymuje Cię przed sprawdzaniem konkurencji i szukaniem najlepszych alternatyw WooCommerce?


W przeciwieństwie do WooCommerce, niektóre z tych alternatywnych rozwiązań są hostowane przez oprogramowanie eCommerce, takie jak Shopify i BigCommerce. Ale są też inne, które są samoobsługowymi rozwiązaniami eCommerce, podobnymi do WooCommerce. Należą do nich między innymi Magento i OpenCart.

Hostowane oprogramowanie eCommerce to gotowy do użycia pakiet, w którym nie musisz się martwić o hosting ani bezpieczeństwo. Poziom wsparcia jest również wyższy. Z drugiej strony, samo hostowane oprogramowanie eCommerce jest nieco bardziej D-I-Y. Muszą zacząć od doskonałego hostingu WordPress, pobrać i zainstalować oprogramowanie, takie jak WordPress i WooCommerce, i dostosować je do wymagań Twojego sklepu internetowego. Dużą zaletą jest to, że masz całkowitą kontrolę nad dostosowywaniem i danymi sklepu.

Zacznijmy od najlepszych rozwiązań WooCommerce.

1. Łatwe cyfrowe pobieranie

Zaczniemy od Easy Digital Downloads, wtyczki zaprojektowanej specjalnie do sprzedaży towarów cyfrowych w Internecie. Niemal natychmiast zmieni witrynę WordPress w cyfrowy sklep internetowy, ponieważ każda ważna funkcja wymagana do tego celu jest wbudowana we wtyczkę. Łatwo będziesz w stanie sprzedawać swoje motywy, eBooki, albumy muzyczne, wtyczki lub pliki PDF i pobierać za nie płatności bez kłopotów za pomocą tylko podstawowej wtyczki.

Najlepsze alternatywy WooCommerce - dodatkowe cyfrowe pliki do pobrania

Wszelkie dodatkowe funkcje są bezpłatne i bezpłatne (w tym rozszerzenia stron trzecich). Możesz ich używać do dodawania bramek płatności, fakturowania, wysyłania wiadomości, dodawania recenzji, wyskakujących okienek i wielu innych.

Bardziej atrakcyjne jest to, że podstawowa wtyczka jest bezpłatna, a rozszerzenia można kupić osobno (podobnie jak WooCommerce). Możesz także kupić rozszerzenia w pakietach, które zaczynają się od 99 USD rocznie.

Extra Digital Downloads intuicyjnie tworzy cyfrowe strony produktów. Zawiera prostą stronę kasy, dzięki której PayPal i Amazon Payments są dostępne od razu. Dzięki ponad 40 rozszerzeniom płatności wtyczka jest kompatybilna z większością motywów i wtyczek WordPress. Obejmuje również wbudowany system partnerski, systemy analityczne, systemy rabatów i zwrotów oraz wiele innych.

Jeśli zastanawiasz się, czy WooCommerce zezwala na sprzedaż produktów cyfrowych, na pewno tak. Ale musisz przejść przez konfigurację i wybór opcji. Dzięki Extra Digital Downloads podstawowa wtyczka zajmuje się wieloma funkcjami związanymi ze sprzedażą produktów cyfrowych. Obejmują one marketing, zarządzanie kontami klientów, pobieranie plików, kody rabatowe, integrację partnerów i koszyk. Wiele z tych funkcji to płatne rozszerzenia, jeśli chodzi o WooCommerce. Poza tym, jeśli nie sprzedajesz dóbr fizycznych, funkcje WooCommerce związane ze sprzedażą dóbr fizycznych niepotrzebnie zatłoczą twoje zaplecze.

Czy to oznacza, że ​​nie możesz sprzedawać dóbr fizycznych za pomocą Extra Digital Downloads? Wcale nie pomogą ci w tym dodatki.

Ujmijmy to w ten sposób – jeśli sprzedajesz głównie dobra fizyczne, WooCommerce jest bardziej odpowiednie. Ale jeśli filmy, muzyka, oprogramowanie, dokumenty cyfrowe, zdjęcia lub licencje to chleb powszedni online, Extra Digital Downloads powinny być najlepszym wyborem.

2. Shopify

Shopify to hostowane rozwiązanie, które obsługuje ponad pół miliona właścicieli sklepów internetowych, zarówno dużych, jak i małych. Każdy może wypróbować to skalowalne oprogramowanie przez 14 dni za darmo, bez podawania danych karty kredytowej. W ciągu kilku minut będziesz mógł założyć sklep internetowy i być gotowy do przyjmowania zamówień i płatności z całego świata.

Shopify

Pod koniec okresu próbnego możesz wybierać spośród planów, które zaczynają się od 9 USD miesięcznie (wersja Lite) do 299 USD miesięcznie (wersja zaawansowana). A jeśli jesteś operatorem na poziomie przedsiębiorstwa, zespół Shopify dostosuje dla Ciebie plany. Dla większości początkujących wystarczy pakiet podstawowy za 29 USD miesięcznie. Z łatwością będziesz mógł dodawać nowe kanały sprzedaży, zarządzać produktami i zapasami. Poza tym będziesz w stanie realizować zamówienia w jednym kroku i śledzić trendy sprzedaży i wzrostu.

Shopify jest wyposażony w pulpit nawigacyjny zawierający kompletny konstruktor eCommerce z hostingiem, nazwami domen, projektem, motywami i marketingiem. Podczas korzystania z Shopify Payments nie ma osobnych opłat transakcyjnych.

Jeśli chcesz mieć sklep odzwierciedlający Twoją markę, możesz zbudować go z łatwością przeciągania i upuszczania. Dostępnych jest ponad 100 gotowych motywów, aby Twój sklep wyglądał świetnie, a setki aplikacji usprawniają funkcje sklepu. Jeśli utkniesz z jakiegokolwiek powodu, będziesz zadowolony z pomocy wstępnie zatwierdzonych ekspertów, którzy pomogą Ci dostosować projekt i funkcje. Przestoje są minimalne dzięki całodobowej obsłudze.

Jeśli jesteś początkującym, który nie chce zajmować się hostingiem, zabezpieczeniami lub przetwarzaniem płatności, ale chce w pełni funkcjonalnego, dobrze wyglądającego sklepu, Shopify to bezpieczny zakład.

WP Shopify WordPress Plugin

Shopify jest również kompatybilny z WordPress. Możesz użyć przycisku Kup Shopify lub ułatwić sobie życie, instalując WPShopify. Ta przydatna wtyczka synchronizuje się ze sklepem Shopify, importuje produkty i zawiera opcję wstawienia przycisku Kup.

3. Gumroad

Gumroad pomaga sprzedawać prawie wszystko, co chcesz online – towary cyfrowe lub fizyczne, subskrypcje, a nawet przedmioty w przedsprzedaży. To świetne miejsce na sprzedaż, jeśli pojawi się w tobie twórcza passa i chcesz ją wykorzystać w celach komercyjnych. Artyści, fotografowie, projektanci i pisarze – zwracają większą uwagę na tę platformę eCommerce. Użytkownicy WordPress mogą skorzystać z pomocy podłącz do umieszczenia Gumroad na swoich stronach internetowych.

Gumroad

Jeśli dobra cyfrowe to twoja mocna strona, będziesz zadowolony, że możesz oferować wiele wersji swojego produktu, generować klucze licencyjne i oferować kody rabatowe. Po prostu dodając znak „+” do produktów, możesz również poprosić klientów o zapłacenie tego, co chcą. Aby mieć pewność, że Twój produkt nie jest udostępniany, jest wbudowane zapobieganie nadużyciom, stemplowanie plików PDF lub wyłączanie pobierania.

Dzięki dostępowi do bibliotek treści i kluczy licencyjnych do oprogramowania możesz łatwo sprzedawać wszelkiego rodzaju cykliczne subskrypcje i plany członkostwa. Klienci również będą zadowoleni z opcji płatności i łatwej realizacji transakcji. Będą mogli założyć konto i przechowywać całą zawartość w jednym miejscu lub skierować ją do Dropbox, Kindle lub innego standardowego miejsca docelowego.

Gumroad ma funkcje, które oferują pełne wsparcie sprzedaży produktów fizycznych. Od wariantów produktów i krajowych ograniczeń sprzedaży, po ustalanie stawek wysyłki, rabatów i bieżące oferty sprzedaży – Gumroad ma to wszystko.

Na tym się nie kończy – Gumroad sprawia, że ​​Twoje produkty są widoczne dla odbiorców, gdziekolwiek się znajdują. Spersonalizowane podglądy kanałów społecznościowych, takich jak Facebook i Twitter, oraz niestandardowe adresy URL produktów w celu promowania marki to tylko niektóre ze sposobów, w jakie się do tego odnoszą. W połączeniu z zaawansowanymi funkcjami analitycznymi dowiesz się, co dla Ciebie działa, a co nie. Automatyczne przepływy pracy pomagają pozostać w kontakcie z klientami dzięki notatkom z podziękowaniami, aktualizacjom i nie tylko.

Gumroad jest na początek darmowy, ale jak Ty Aktualizacja do profesjonalnych funkcji, opłata wynosi 10 USD miesięcznie. W przypadku sprzedaży w ramach programu Discover obowiązuje dodatkowa opłata 10%.

Wtyczka Gumroad WordPress

Gumroad jest również bardzo łatwy w użyciu z WordPress. Jeśli nie chcesz używać kodu, po prostu zainstaluj ich darmową wtyczkę. Wtyczka zawiera łatwy krótki kod, aby dodać nakładkę Gumroad i osadzić widżety dla swoich produktów.

4. MemberPress

Jeśli chcesz sprzedawać subskrypcje lub członkostwa, naprawdę nie musisz wychodzić poza MemberPress. Niemal każda wymagana do tego funkcja jest dostępna z tą wtyczką – cyfrowe pliki do pobrania, strony cen, zarządzanie subskrypcjami, zawartość kroplówek i generowanie kodu kuponu. Ponadto wtyczka ułatwia integrację z nią niestandardowego kodu. Możesz więc dostosować go w dowolny sposób.

MemberPress

W zależności od subskrypcji członków MemberPress pozwala kontrolować dostęp do swoich postów, filmów, kanałów i innych rodzajów treści. Integruje się całkowicie z WordPress do zarządzania treścią, forami i społecznościami. Integruje się również z innymi rozwiązaniami stron trzecich w zakresie przetwarzania płatności, marketingu afiliacyjnego i innych, bez dodatkowych kosztów.

Aby sprzedawać członkostwa lub subskrypcje za pomocą WooCommerce, musisz kupić wiele oddzielnych rozszerzeń, a to wszystko może kosztować więcej niż MemberPress. I chociaż MemberPress wyróżnia się doskonałą obsługą klienta, WooCommerce oferuje większą liczbę bramek płatności.

Usługi są dostępne w 3 planach – w abonamencie podstawowym za 129 USD rocznie, w planie Plus za 249 USD rocznie i w abonamencie Pro za 349 USD rocznie. Istnieje również 14-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy. MemberPress to pewne rozwiązanie dla każdego, kto chce sprzedać członkostwo, subskrypcje, kursy lub produkty cyfrowe.

5. Magento

Magento to kompletna, samodzielna platforma, która zawiera wszystkie pożądane funkcje eCommerce i oferuje wysoki stopień dostosowania. Możliwe, że nigdy nie będziesz szukać rozszerzenia z Magento. W przeciwieństwie do WooCommerce, konfiguracja i dostosowanie nie jest łatwe, a wielu z nas może potrzebować do tego profesjonalizmu.

Magento

Magento jest odpowiedni dla dużych firm oczekujących szybkiego wzrostu. Może łatwo zaspokoić zaawansowane potrzeby eCommerce operacji na rynkach międzynarodowych. Co najważniejsze, pozwala zastosować podejście mobilne, aby wykorzystać rosnący rynek zakupów mobilnych.

Integracja WordPress z Magento 2

I możesz łatwo zintegrować swój sklep Magento z WordPress za pomocą wtyczki. Magento2WordPress Inną opcją jest Integracja produktów Mag, która oferuje prostą listę produktów.

Niestety Magento nie jest tanie, a ceny nie są od razu widoczne. Najprawdopodobniej będziesz musiał skorzystać z usług partnerów wdrożeniowych, a koszty różnią się w zależności od tego, kogo wybierzesz. Bezpieczniej jest współpracować z certyfikowanym partnerem Magento, ponieważ platforma jest złożona z regularnymi aktualizacjami i zmianami. Istnieje również bezpłatna opcja open source, ale funkcje są raczej ograniczone.

Która jest najlepszą dla Ciebie alternatywą WooCommerce?

WooCommerce to wspaniałe rozwiązanie dla większości sklepów. Ale, jak powiedziałem wcześniej, możliwe, że jedna z tych alternatyw WooCommerce może być lepsza. Jest tak szczególnie w przypadku, gdy podstawowa wtyczka lepiej dopasowuje się do głównych produktów Twojego sklepu. Decyzja staje się łatwiejsza – Łatwe cyfrowe pobieranie produktów cyfrowych, Gumroad dla twórców, MemberPress do sprzedaży członkostwa, Magento dla dużych / szybko rozwijających się firm i Shopify dla tych, którzy potrzebują wszystkiego, o co zadbano.

Jakie są Twoje myśli? Czy poleciłbyś inną opcję handlu elektronicznego? Chcielibyśmy wiedzieć, co myślisz!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me