5 łatwych kroków do wyboru motywu WordPress

Wybrałeś nazwę swojej domeny, wybrałeś świetnego dostawcę usług internetowych i nauczyłeś się, jak pomyślnie zainstalować WordPress. Teraz nadszedł czas, aby wybrać „wygląd” swojej witryny.


WordPress korzysta z wielu różnych motywów, aby pomóc właścicielom witryn uporządkować i zaprezentować ich zawartość. Chociaż domyślny motyw może wyglądać wystarczająco atrakcyjnie (motyw Twenty Seventeen jest całkiem niesamowity, szczególnie jeśli dodasz kilka niezbędnych wtyczek), istnieją dosłownie tysiące innych do wyboru, aby nadać Twojej witrynie wyjątkowy charakter. Chociaż mnóstwo motywów do wyboru jest ekscytujących, może być również nieco przytłaczająca. Twoja witryna jest zasadniczo podobna do Twojej globalnej wizytówki, więc wyborów, których dokonujesz, musisz dokonywać ostrożnie.

Gdzie więc zaczynasz wybierać ten idealny motyw spośród wszystkich dostępnych opcji? Oto pięć łatwych kroków do zawężenia wyboru, aż odpowiedni motyw stanie się wyraźnym zwycięzcą.

1. Zdecyduj, czy wybrać motyw darmowy, czy premium

Wybierz darmowy lub premium motyw WordPress

Istnieje mnóstwo darmowych motywów dostępnych w Katalog WordPress, które mogą działać na wielu typach stron internetowych. Jednak ogólnie zaleca się korzystanie z motywu premium, który oferuje poziom dostosowania, którego potrzebujesz. Motywy Premium WordPress mają wiele dodatkowych zalet w stosunku do darmowych. Zazwyczaj są dostarczane z obsługą klienta, są częściej aktualizowane, zazwyczaj mają więcej funkcji i można je dostosować do konkretnych potrzeb łatwiej niż darmowe motywy.

Jeśli zdecydujesz się na zakup motywu, zwróć uwagę, czy zostaniesz obciążony jednorazową opłatą (Themeforest, Creative Market, Templatic itp.) Lub na podstawie subskrypcji, miesięcznie lub corocznie (np. Elegant Themes lub Themify tylko aby wymienić tylko kilka). Ta ostatnia opcja daje swobodę wyboru dowolnego motywu od tego konkretnego wydawcy. Oczywiście musisz rzucić okiem na swój budżet, aby określić, ile chcesz (i jesteś w stanie) wydać na motyw premium.

Zazwyczaj im więcej płacisz za motyw, tym więcej funkcji możesz się spodziewać. Większość motywów premium działa w przedziale od 29 do 89 USD, więc nie są też strasznie drogie. Plus motywy premium często zawierają wsparcie premium, więc jeśli masz pytanie, możesz zadać programistę zamiast polegać na bezpłatnych forach WordPress.org. Ponieważ Twoja witryna jest poważną inwestycją, zdecydowanie nie spiesz się z rozważeniem dostępnych opcji i ustaleniem, który motyw jest dla Ciebie odpowiedni.

2. Dopasuj motyw WordPress do swojej branży

Dopasuj motyw WordPress do swojej branży

To może wydawać się oczywiste, ale jest to jeden z pierwszych i najważniejszych czynników do rozważenia. Powinieneś wybrać motyw związany z Twoją branżą lub firmą. Witryna z motywem kwiatowym nie ma większego sensu dla firmy stolarskiej. Zamiast tego, coś z drewnem w tle motywu byłoby bardziej odpowiednie. Podobnie jak strona internetowa firmy z częściami samochodowymi byłaby dobrze dopasowana do tematu dotyczącego samochodów. Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze motywu, sprawdź niektóre z tych postów od WPExplorer:

 • Jak zbudować stronę internetową Kościoła za pomocą WordPress
 • Najlepsze medyczne motywy WordPress dla lekarzy
 • Najlepsze motywy WordPress dotyczące nieruchomości
 • Najlepsze motywy portfolio WordPress
 • Musisz mieć motywy WordPress podobne do Pinteresta

Upewnij się, że wybrany motyw dokładnie odzwierciedla usługi i wartości Twojej marki. Mówiąc prościej: nie mylić odwiedzających!

3. Określ zgodność przeglądarki

Określ zgodność przeglądarki WordPress w przeglądarce

Ważne jest, aby upewnić się, że nowy wybrany motyw jest zgodny ze wszystkimi przeglądarkami. Różni użytkownicy Twojej witryny najprawdopodobniej będą korzystać z różnych przeglądarek, dlatego bardzo ważne jest, aby nikogo nie liczyć. Wielu projektantów technologii może sugerować ignorowanie starszych przeglądarek, takich jak Internet Explorer, ze względu na problemy ze zgodnością, ponieważ coraz więcej użytkowników rezygnuje z tej przeglądarki na rzecz nowszych wersji, takich jak Google Chrome. Jednak nadal istnieje wielu internautów, którzy polegają na starszych przeglądarkach, więc pamiętaj o zgodności motywu, którego zamierzasz użyć w swojej witrynie.

Zanim zdecydujesz się na konkretny motyw, powinieneś go przetestować w wielu przeglądarkach. Jeśli witryna jest już uruchomiona i działa, najłatwiej to sprawdzić w Google Analytics, aby zobaczyć, jakich przeglądarek używają użytkownicy, aby uzyskać dostęp do Twojej witryny. Szanse są, musisz sprawdzić wszystkie główne przeglądarki, w tym Firefox, Safari, Google Chrome i Internet Explorer.

Google Analytics rozpozna również te, z których korzysta większość odwiedzających. Możesz użyć Browsershots.org przetestować przeglądarki, gdy tylko wiesz, które z nich powinny Cię dotyczyć. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać przeglądarkę i wersję, którą chcesz przetestować, a Browsershots.org wygeneruje test na każdej z nich. Następnie wyświetlane są wyniki do oceny.

4. Wybierz motyw, który można łatwo edytować

Wybierz motyw WordPress, który można łatwo edytować

Mamy nadzieję, że Twoja firma będzie się nadal rozwijać. I tak się stanie, po drodze zostanie wprowadzonych wiele zmian. Możesz zacząć oferować nowe produkty lub usługi później, albo zdecydować się na przeprowadzkę w pewnym momencie. Twoja witryna musi nadążać za wszystkimi zmianami zachodzącymi w Twojej firmie, dlatego ważne jest, aby wybrać motyw, który można łatwo edytować.

Częstym błędem jest wybranie motywu, który wymaga zanurzenia się w kodzie i zmiany wszystkiego wokół w celu dokonania prostej modyfikacji. Istnieje wiele motywów i chociaż mogą wyglądać niesamowicie, ich edytowanie może być również dość skomplikowane. Wygląd to nie wszystko. Zamiast tego wybierz motyw, który pozwala wprowadzać zmiany za pomocą kilku prostych kliknięć myszy.

Aby zweryfikować opcje dostosowywania skróconej listy motywów, należy sprawdzić funkcje, takie jak opcje kolorów, typy postów, różnorodność blogów i układów stron, a także określone funkcje, które są potrzebne (takie jak kalendarz, wyświetlanie portfolio itp.) pochodzą z tego.

Sprawdź, czy motyw zawiera skróty, czy też narzędzie do tworzenia stron. Pozwalają one dodawać określone funkcje lub elementy strony do posta i stron. Chociaż dostępnych jest mnóstwo wtyczek (możesz sprawdzić naszą listę najlepszych wtyczek shortcode i kreatorów stron, aby zobaczyć tylko kilka), aby pomóc Ci w dostosowaniu witryny, jest o wiele łatwiej, jeśli podstawowa funkcjonalność, której potrzebujesz, jest już uwzględniona – dlatego mnóstwo motywów dostosowywania jest wbudowanych w nasz motyw Total WordPress.

5. Zajrzyj do pomocy technicznej i aktualizacji

Obsługa motywów WordPress

Należy zaoferować wsparcie techniczne dla wybranego motywu, zwłaszcza jeśli za niego płacisz. Przez wsparcie rozumiemy pomoc w zakresie poprawek i aktualizacji motywów – nie dostosowywanie motywów, jeśli potrzebujesz wykonanych dostosowań, powinieneś rozważyć zatrudnienie programisty motywów WordPress lub skorzystanie z usługi takiej jak Elto, ponieważ jest to poza zakresem wsparcia.

Niektóre motywy WordPress będą dostarczane z obsługą poczty e-mail, podczas gdy inne będą stanowić jedynie forum do zapytań. Musisz określić, która opcja jest dla Ciebie odpowiednia. Czy jesteś w porządku z czasem oczekiwania związanym z odpowiedziami udzielonymi na forum, czy potrzebujesz bardziej wrażliwej na czas komunikacji? Powinieneś również dowiedzieć się, kiedy została wykonana ostatnia aktualizacja motywu i ile aktualizacji zostało dokonanych od czasu pierwszego wydania motywu. Dobre motywy są często aktualizowane, a zwłaszcza po wydaniu nowych wersji WordPress (na przykład motyw Total WordPress z WPExplorer jest stale aktualizowany, aby był zgodny z najnowszą wersją WordPress i zawiera najnowsze funkcje, takie jak tworzenie stron frontonu ).

Lepiej skorzystaj z aktualnych motywów. Nie chcesz ryzykować płacenia tylko za jeden, który zepsuje Twoją witrynę, gdy pojawi się nowa wersja WordPress. Musisz mieć pewność, że twórcy wybranego motywu będą na bieżąco i będą aktualizować swoje motywy.

Dodatkowa wskazówka: Przeczytaj recenzje

Gdy pomyślisz, że wybrałeś dla siebie motyw, poświęć kilka minut na przeczytanie recenzji innych blogerów i właścicieli witryn. Wyszukaj w Google nazwę motywu i nazwę programisty. Dowiedz się, co mają do powiedzenia inni ludzie. Te dodatkowe pięć minut badań mogą zaoszczędzić wiele bólu serca!

Wniosek

WordPress zapewnia jeden z najłatwiejszych sposobów rozwijania i wzmacniania Twojej obecności w Internecie. Nawet ci, którzy nie są sprytni technologicznie, mogą ulepszyć witrynę w ciągu kilku godzin za pomocą WordPress jako wybranej platformy. Wykonaj te szybkie i proste kroki, aby wybrać idealny motyw dla swojej witryny, aby wyróżniał się na tle innych!

Teraz chcę wiedzieć, jak wybrać temat do swojej witryny? Czy powyższe kryteria mają dla Ciebie znaczenie? A może chodzi o inną metrykę? Podziel się swoimi przemyśleniami poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map