Kiedy wszystko już zostało powiedziane i zrobione, treść jest motorem sukcesu bloga. Nie zrozumcie mnie źle – projektowanie i promocja są integralne, ale bez treści nie mają żadnego celu. Dlatego większość użytkowników WordPress (z wyjątkiem programistów i tym podobnych) spędza więcej czasu na tworzeniu treści w WordPressie niż cokolwiek innego.


Jako taki opłaca się mieć wydajny proces tworzenia treści w WordPress. Jako osoba, która bloguje na co dzień – pisze ponad 4000 słów na stronach WordPress – z czasem opracowałem coś, co uważam za metodyczny i usprawniony proces tworzenia treści. W tym poście chcę się z tobą podzielić.

Składa się z czterech kroków, które należy wykonać w kolejności. Po zapoznaniu się z zasadami i zainstalowaniu niezbędnych wtyczek powinieneś odkryć, że proces tworzenia treści jest znacznie szybszy i bardziej efektywny.

Krok 1: Oczyść swój obszar roboczy

Nie martw się – nie mówię o tobie fizyczny przestrzeń robocza. Na potrzeby tego postu może on pozostać tak niechlujny (lub czysty!), Jak jest obecnie.

Mam na myśli twoją „wirtualną” przestrzeń roboczą – tj. Stronę „Dodaj nowy post” WordPress. Dla wielu z nas jest to bałagan niewykorzystanych funkcji i nieużywanych widżetów. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to rozwiązać ten problem.

Prawdopodobnie wiesz już o funkcji „Kitchen Sink” w edytorze tekstu TinyMCE:

Zlew kuchenny

… Ale jeśli nie, upewnij się, że włączysz to teraz. Dlaczego zespół programistów WordPress chciałby ukryć te cenne funkcje formatowania jest poza mną, ale proszę bardzo. Prawdopodobnie w większości nie będziesz używać tego edytora tekstu (więcej o tym później), ale nie szkodzi, że masz dostępne opcje edycji w ostatniej chwili itp..

Przejdźmy teraz do tych nieużywanych widżetów – jaką mają dla ciebie wartość? Wszystko, co robią, to zagracenie twojej strony, a z mojego doświadczenia, zagracona strona jest przeszkodą w efektywnym pisaniu. Aby pozbyć się bałaganu, kliknij kartę „Opcje ekranu” w prawym górnym rogu strony i odznacz wszystko, czego nie potrzebujesz:

Opcje ekranu

Nie martw się – zawsze możesz wrócić i ponownie aktywować widżety, które zdecydujesz zrobić potrzeba. Jako takie opłaca się być agresywnym – możesz być zaskoczony tym, bez czego możesz się obejść.

Na moim blogu mam tylko następujące domyślne widżety:

 • Kategorie
 • Tagi
 • Fragment

Następnie kilka niezbędnych widgetów wtyczek:

Jeśli czujesz się naprawdę gorliwy, możesz trwale usunąć widżety (w tym te, których nie można usunąć za pomocą karty „Opcje ekranu” za pomocą ten samouczek)

Możesz także poświęcić chwilę, aby przetasować te widżety, aby były łatwo dostępne. Teraz to nie jest lepsze?

Krok 2: Wybierz narzędzie do pisania

Jeśli nadal walczysz z domyślnym edytorem tekstu TinyMCE, powinieneś wiedzieć, że istnieją daleko dostępne lepsze opcje. Pierwsza (i moja ulubiona) to domyślna funkcja w rdzeniu WordPress. Mówię o Distraction Free Editor (DFE):

Darmowy edytor rozpraszający

Minimalistyczne niebo

Nie mogę zrozumieć, jak wiele ulepszeń to w stosunku do standardowego edytora tekstu. Do zabawy masz znacznie więcej nieruchomości na ekranie i korzystają z – jak sama nazwa wskazuje – całkowicie wolnego od zakłóceń środowiska. Wypróbuj to; możesz być zaskoczony, jak bardzo ci się podoba.

Jedną z powszechnych skarg dotyczących DFE jest brak wielu opcji formatowania dostępnych w standardowym edytorze tekstu. Widzę jednak, że jest to okazja do znacznej poprawy wydajności poprzez poznanie licznych skrótów klawiaturowych, które to umożliwią pisz znacznie szybciej w WordPress.

Teraz na moją preferowaną metodę. Jeśli czujesz się wyjątkowo ryzykowny, proponuję sprawdzić Markdown. To jest niezwykle intuicyjny język znaczników – jak HTML (ale o wiele prostszy). Korzystając z Markdown, unikniesz irytujących błędów obecnych w TinyMCE i DFE i masz pełną kontrolę nad tworzeniem treści. Jest niezwykle łatwy do nauczenia się – możesz go pokochać.

W zależności od platformy zalecam MarkdownPad (PC) lub Byword (Mac). Obecnie używam słowa kluczowego, aby napisać ten post:

Słowo kluczowe dla komputerów Mac

Gdy skończysz pisać post w Markdown, po prostu skopiuj treść (jako HTML) i wklej ją do edytora HTML WordPress. To wszystko, czego potrzeba!

Krok 3: Zoptymalizuj swoje posty pod kątem wyszukiwarek

W tym poście nie zamierzam wchodzić w złożoność optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO) – faktycznie omawiałem ten temat, często popełniane ostatnio błędy SEO. jednak, opłaca się upewnić się, że jesteś odpowiednio wyposażony, aby zmaksymalizować SEO u swojego posta.

Zalecam zainstalowanie następujących dwóch wtyczek:

 1. WordPress SEO firmy Yoast
 2. Licznik tytułów postów

Jeśli przeczytałeś moje wyżej wspomniane posty SEO, będziesz wiedział wszystko o pierwszej wtyczce – o ile mi wiadomo, WordPress SEO firmy Yoast jest koniecznością dla każdy Użytkownik WordPress. Jeśli chodzi o licznik tytułów postów, jest to prosta wtyczka, która pozwala szybko zobaczyć, ile znaków składa się tytuł postu:

Licznik tytułów postów

Ponieważ Google skraca każdy tytuł postu dłuższy niż 65 znaków, jest to bardzo pomocne jako narzędzie odniesienia.

Krok 4: Utwórz listę kontrolną

Po zakończeniu przepływu pracy tworzenia postów zalecamy utworzenie listy kontrolnej do pracy. Ponieważ wierz mi – jeśli robisz wszystko dobrze rzeczy, potrzebujesz listy, aby je śledzić.

Oto kopia mojej listy kontrolnej:

 1. Wybierz nagłówek
 2. Sprawdź konkurencję słów kluczowych i w razie potrzeby edytuj nagłówek
 3. Przeszukaj i zaplanuj artykuł
 4. Dodaj kategorię i tagi
 5. Podaj informacje o SEO (kluczowe słowo kluczowe, tytuł SEO, opis meta)
 6. Napisz pierwszy szkic
 7. Edytuj i położyć nacisk kluczowe frazy
 8. Dodaj obraz (y) i atrybucje
 9. Czytać korektę
 10. Wklej do WordPress
 11. Przeprowadź analizę strony (za pomocą wtyczki SEO WordPress) i edytuj artykuł w razie potrzeby
 12. Dodaj fragment
 13. Podgląd i końcowe czytanie
 14. Publikować

To dużo do zapamiętania, prawda? Dobrze, że mam listę kontrolną, aby sprawnie przejść przez całą sprawę. Zaimplementuj coś takiego, a będziesz zaskoczony, o ile łatwiej jest publikować treści w WordPress.

Teraz idź napisz!

Teraz wiesz wszystko ja zrobić w sprawie tworzenia treści w WordPress, więc na co czekasz? Czas wdrożyć moje środki i zacząć pękać!

Chciałbym wiedzieć, co myślisz o moich metodach. Wszelkie uwagi, sugestie i konstruktywna krytyka są mile widziane!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me