Czy zdarzyło Ci się kiedyś patrzeć na pusty ekran po otwarciu witryny WordPress? Jeszcze przed chwilą wszystko działało dobrze i nagle strona się odwróciła pusty! Być może witryna WordPress ładuje się dobrze, ale pulpit nawigacyjny nie. Takie sytuacje, które społeczność WordPress lubi nazywać niesławnymi Biały ekran śmierci – i jest jednym z najbardziej niepokojące rzeczy o WordPressie.


Jeśli nie spotkałeś się z tym terminem jeszcze – jesteś jednym z tych szczęściarzy. Dzisiaj porozmawiamy o różnych objawach białego ekranu śmierci (nazwijmy to WSOD) i nauczymy się leczyć każdą dolegliwość.

Pierwsze jest pierwsze. WSOD jest anomalią, która wynika z wielu różnych przyczyn. Jeśli masz szczęście, Twój konkretny przypadek byłby objęty częste objawy – dla których dostępne są gotowe poprawki. Jeśli jednak nie możesz ustalić przyczyny problemu, lepiej skorzystać z pomocy eksperta WordPress.

4 powody (i rozwiązania) dla WordPress White Screen of Death

Dobra wiadomość jest jednak taka, że ​​szanse, że Twój incydent WSOD zalicza się do nieznanej kategorii, są niewielkie. Najczęściej przyczyna WSOD należy do trzech ogólnych kategorii. W tym samouczku opisano proste i łatwe do wykonania kroki, aby naprawić każdą z przyczyn WordPress White Screen of Death.

Powód 1: Problemy związane z wtyczkami

wp-wsod-r2

Zainstalowałeś nową wtyczkę, zaktualizowałeś stary lub próbowałeś zmodyfikować aktywną.

Naprawić: Wyłącz jedną lub wszystkie wtyczki

W większości przypadków może występować konflikt między bieżącym aktywnym motywem a właśnie zainstalowaną wtyczką. W takim przypadku możesz po prostu wyłączyć tę konkretną wtyczkę i wszystko powinno działać dobrze. Jest jednak problem. Jak zamierzasz wyłączyć wtyczkę, gdy pulpit WordPress nie działa?

Jeśli używasz WordPress od ponad pół roku, nie czytaj następnego wiersza. Spróbuj wymyślić rozwiązanie. Dam ci wskazówkę – ma to coś wspólnego z dostępem do katalogu wtyczek WordPress przez FTP? Masz to? Tak? Sława! Nie? Nie ma problemu – czytaj dalej, ale obiecuję, że po przeczytaniu rozwiązania uderzysz się w czoło! No to ruszamy.

Jak wyłączyć wtyczkę WordPress przez FTP?

Wyłączenie wtyczki WordPress przez FTP jest naprawdę prostym zadaniem. Jako warunek wstępny musisz mieć dostęp FTP, z odpowiednimi uprawnieniami do katalogu WordPress.

UWAGA: Większość dostawców hostingu zapewnia dostęp przez FTP. Jeśli jednak zainstalowałeś WordPress na VPS lub serwerze w chmurze, istnieje szansa, że ​​nie zainstalowałeś serwera FTP na VPS. W takiej sytuacji będziesz musiał zainstalować klienta FTP typu open source, takiego jak proftpd lub vsftp. Istnieje wiele samouczków online i sugeruję przeczytanie jednego, który używa systemu operacyjnego twojego serwera. Na przykład, jeśli korzystamy z VPS opartego na Ubuntu, nasze wyszukiwane hasło byłoby „Jak zainstalować proftpd na Ubuntu”.

Po wyczyszczeniu tego kroku nadszedł czas, aby wyłączyć wtyczkę.

  1. Zaloguj się na swoim serwerze FTP, aby mieć właściwe konto
  2. Przejdź do katalogu instalacyjnego WordPress
  3. Wpisz wp_content / plugins teczka
  4. W folderze wtyczek znajdziesz wiele folderów o znanych nazwach. Każdy folder reprezentuje wtyczkę.
  5. Znajdź i wybierz folder z poprawną nazwą wtyczki
  6. Zmień nazwę na inną, ale rozpoznawalną nazwę. Na przykład, jeśli nazwa wtyczki (tj. Folderu) to akismet, powinieneś zmienić nazwę na coś takiego _akismet lub akismet_disabled.
  7. Możesz dowolnie wybrać dowolną nazwę. Tylko upewnij się, że nie koliduje on z nazwą innej wtyczki i jest później rozpoznawalny.
  8. Zmiana nazwy folderu spowoduje trwałe wyłączenie wtyczki.

Po wykonaniu tych kroków uruchom przeglądarkę i sprawdź, czy witryna się ładuje. Jeśli problem zostanie rozwiązany – Kudos!

Jak wyłączyć wszystkie wtyczki WordPress jednocześnie?

Możesz wykonać powyższy proces, aby wyłączyć tyle wtyczek, ile chcesz. Jeśli jednak chcesz wyłączyć wszystkie wtyczki za jednym razem, zajęłoby to dużo czasu. Jest o wiele prostszy sposób – zmień nazwę folderu wtyczek (na coś takiego plugins_old) i utwórz nowy, pusty folder z etykietą wtyczki. W zasadzie spowoduje to wyłączenie wszystkich starych wtyczek za jednym razem. Możesz przenosić wtyczki jeden po drugim z plugins_old folder do wtyczki, i aktywuj je indywidualnie.

Po zmodyfikowaniu określonego pliku wtyczki, który spowodował WSOD, po prostu wyłącz wtyczkę za pośrednictwem FTP, a witryna powinna znów działać. Dobrą praktyką jest zawsze testowanie zmodyfikowanych wtyczek na stronie kopii zapasowej. (Przejdź do wniosku w sprawie rozwiązania).

Powód 2: Problemy związane z tematem

wp-wsod-r1

Podobnie jak wtyczki, problemy WSOD związane z tematem mają podobne pochodzenie.

Naprawić: Wyłącz motyw

Rzućmy okiem na niektóre z najprostszych przyczyn:

Nowe instalacje motywów

Zainstalowanie nowego motywu może spowodować konflikt z istniejącą wtyczką – klasyczny konflikt wtyczki motywu. W takim przypadku wystarczy wyłączyć nowo aktywowany motyw, a WordPress automatycznie powróci do domyślnego motywu. Upewnij się, że nie usunąłeś domyślnego motywu ( dwadzieścia coś motyw). Jeśli masz, prześlij motyw do tematy folder w wp_content.

Jak wyłączyć motyw przez FTP w WordPress?

Ten proces jest prawie podobny do procesu wyłączania wtyczki, jedyną różnicą jest to, że musisz ją otworzyć wp_content / themes folder zamiast wtyczki teczka. Przejdź do tematy folder i zmień nazwę folderu określonego motywu, aby go wyłączyć.

Słabo zakodowane motywy

Wiele razy główne aktualizacje WordPressa mogły sprowadzać źle zakodowane motywy w dół rzeki. Źle zakodowany i nieaktualny motyw może nie działać z najnowszą aktualizacją WordPress. WPExplorer szczyci się pięknie wykonanymi motywami wysokiej jakości – mają los klientów w Themeforest (po prostu sprawdź ich portfolio) i są jednym z niewielu ludzi, których tematom ufam.

Jeśli Twój motyw przestał działać zaraz po zaktualizowaniu WordPress, istnieje duża szansa, że ​​jest on winowajcą. Dezaktywuj motyw, a wszystko wróci do normy.

Modyfikowanie motywu

WordPress nie lubi błędnego kodu. Opiera się na zestawie dobrze skonstruowanych przedmioty kodu, działając w harmonii. Jeśli jedna z tych części (nie mylić z obiektem OOP), powiedz motyw functions.php plik, awarie, a następnie WordPress nie będzie działać. To prowadzi do WSOD.

Zazwyczaj motywy z repozytorium WordPress lub renomowanych programistów są skrupulatnie testowane pod kątem takich defektów. Motyw od razu po wyjęciu z pudełka nie miałby nieprawidłowego działania pliku functions.php. Jeśli otrzymasz WSOD po zainstalowaniu takiego motywu, najprawdopodobniej jest to konflikt motywu wtyczki.

Gdy zmodyfikujesz lub zaktualizujesz motyw, może to prowadzić do nieprawidłowego kodu, który doprowadzi nas do sedna problemu, tj. Do WSOD. Aby to naprawić, możesz zastąpić zmodyfikowany plik starą kopią (zakładam, że wykonałeś kopię zapasową). W każdym innym przypadku możesz przesłać oryginalne pliki motywu.

Powód 3: Przekroczenie limitu pamięci

wp-wsod-r3

Ta sytuacja jest klasycznym wskaźnikiem, że przerosłeś swojego obecnego dostawcę usług hostingowych. Ilość ruchu w Twojej witrynie wymaga więcej zasobów – których twój obecny host nie może zapewnić. Czas na aktualizację. To dobra wiadomość – Twoja strona się rozwija

Naprawić: Zwiększ limit pamięci

Możesz spróbować zwiększyć limit pamięci PHP, modyfikując wp-config.php plik. Po prostu dodaj następujący wiersz:

Zdefiniuj („WP_MEMORY_LIMIT”, „64M”);

Limit pamięci 64 MB powinien być wystarczający na hostach współdzielonych. Jeśli problem nadal występuje, skontaktuj się z dostawcą usług hostingowych.

Tanie hosty internetowe

Ten problem jest również powszechny w tanich hostach internetowych, które poświęcają jakość. Aby osiągnąć zysk, hosty te ograniczają liczbę klientów na jednym serwerze, jak to możliwe. W rezultacie ilość zasobów (na przykład pamięci RAM) na klienta jest znacznie zmniejszona. To prowadzi do WSOD. Więc jeśli masz budżetowy plan hostingowy, który nie pozwoli Ci na zwiększenie limitu pamięci, będziesz musiał zaktualizować swój plan.

Powód 4: Nieznane przyczyny

wp-wsod-r4-nieznane przyczyny

Czasami nie można do końca ustalić przyczyny WSOD, co prowadzi nas do rozwiązania problemu. W takich czasach trzeba będzie określić źródło problemu.

Naprawić: Włącz tryb WP_DEBUG

Po prostu dodaj następujące wiersze na dole wp-config.php plik:

raportowanie błędów (E_ALL);
ini_set („display_errors”, 1);
Zdefiniuj („WP_DEBUG”, prawda);

To mówi WordPressowi, aby wyświetlał wszystkie błędy, które mają miejsce na ekranie wyjściowym. Możesz użyć tych informacji do ustalenia przyczyny WSOD.

Wniosek

Biały ekran śmierci jest jednym z tych nieuniknionych problemów, z którymi musi się zmagać każdy użytkownik WordPressa. Oczywiście, jeśli korzystasz z WordPress.com, to nigdy nie będzie takiego problemu, ale ma swój własny zestaw ograniczeń.

zarządzany hosting WordPress

Jeśli chcesz nie martwić się o takie problemy z hostingiem, możesz to naprawić – Zarządzany hosting WordPress. Zarządzani dostawcy hostingu WordPress specjalizują się w zagadnieniach związanych z WordPress i WordPress. W WPExplorer korzystamy z WPEngine i jesteśmy z tego bardzo zadowoleni – wystarczy spojrzeć na szybkość ładowania naszej witryny. ��

Jeśli Twój budżet na to pozwala i chcesz być wolny od wszelkich problemów związanych z hostingiem, pokochasz hosting zarządzany z WPEngine lub Media Temple, lub jednego z innych rekomendowanych dostawców hostingu. Jak zawsze, chcielibyśmy usłyszeć twoje myśli! Jaka jest Twoja historia WSOD?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me