Jeśli chodzi o tworzenie popularnej (i zyskownej) strony internetowej, Twoim głównym celem powinno być zawsze zależy od doświadczenia użytkownika.


Że powinien rzecz jasna, a jednak wielu webmasterów wydaje się ignorować coś, co uważam za złotą zasadę tworzenia stron internetowych. Z największym szacunkiem, jeśli nie stawiasz użytkowników na pierwszym miejscu, jesteś szalony.

I to prowadzi mnie do tematu tego postu: niezliczonych sposobów, dzięki którym możesz poprawić wrażenia użytkownika na swojej stronie WordPress. Zajmę się niektórymi konkretnymi błędami popełnianymi przez wielu webmasterów (w szczególności użytkowników WordPressa) i pokażę ci, co powinien robić, aby zachęcić ludzi do ciągłego powrotu do Twojej witryny.

Podstawy

Przede wszystkim porozmawiajmy o trzech rzeczach, które musisz podjąć, aby stworzyć piękne wrażenia użytkownika:

 1. Projekt
 2. Użyteczność
 3. Zadowolony

Jeśli masz pięknie wyglądającą witrynę, która jest łatwa w nawigacji i zawiera świetne treści, jesteś złoty. Wszystko co musisz zrobić następnie koncentruje się na znakomitej kampanii marketingowej (ale to już zupełnie inny temat na inny czas). Chociaż wyszczególnienie powyższych trzech wymagań jest dość proste, ich spełnienie w praktyce to zupełnie inna historia.

Poniższe praktyczne wskazówki skupiają się na projekcie, użyteczności i treści. Jeśli nie bierzesz nic więcej z tego postu, zauważ, że powinieneś się skupić zawsze zajmuj się tymi trzema rzeczami, jeśli chodzi o projektowanie, konserwację, optymalizację i aktualizację witryny WordPress.

W porządku – przejdźmy do tego!

1. Uczyń swój projekt czystym i prostym

Źli projektanci stron internetowych często bardziej martwią się tworzeniem czegoś ładniejszego niż funkcjonalnego. Błąd tego podejścia jest głęboki – odwiedzający prawie zawsze woli funkcję od formy. Podczas projektowania witryny głównym pytaniem, na które zawsze powinieneś powrócić, jest: „Czy moja witryna będzie mylić odwiedzających?”

Unikalne i intrygujące projekty mogą zdobywać nagrody, ale z samej swej natury są zazwyczaj koszmarem użyteczności. Dlaczego? Ponieważ ludzie lubić przewidywalność. Oczekują, że zobaczą pewne elementy w niektórych miejscach, a kiedy tego nie robią, stają się zdezorientowani i sfrustrowani. Potem odchodzą.

Nie ma absolutnie nic złego w standardowym układzie bloga (nagłówek, główna treść i pasek boczny, a następnie stopka). W rzeczywistości wiele można zrobić ze standardowymi układami, aby były uderzające. Think Traffic to jeden z moich ulubionych przykładów:

Pomyśl o ruchu drogowym

Projekt o pełnej szerokości z odważnymi kolorami i piękną typografią. Czysty i prosty, ale efektowny i piękny. Reprezentuje doskonałą równowagę między formą a funkcją. Właśnie tego powinieneś szukać.

2. Uczyń nawigację łatwą i oczywistą

Poruszanie się po witrynie powinno być absolutnie łatwe dla użytkownika końcowego. Powinny być prezentowane z jednym lub więcej elementami nawigacyjnymi, które ułatwiają znalezienie tego, czego szukają. Polecam jedną lub więcej z następujących czynności:

 • Pasek nawigacyjny (praktycznie niezbędny)
 • Lista kategorii na pasku bocznym
 • Pole wyszukiwania na pasku bocznym
 • Strona archiwów
 • Bułka tarta

Użyj potężnej funkcji niestandardowych menu WordPressa (Wygląd> Menu na pasku bocznym), aby uporządkować i nazwać kluczowe strony, tak jak to robi Pat w Inteligentny pasywny dochód:

Inteligentny pasywny dochód

Polecam darmową wtyczkę Relevanssi do wyszukiwania. Jeśli chodzi o stronę Archiwa, sugeruję postępować zgodnie z formatem, który mam na swoim blogu, Pozostawiając pracę:

Pozostawienie pracy za sobą

Daję użytkownikowi możliwość przeglądania mojej witryny według daty, kategorii i tagu. Oczywiście prezentowanie takich opcji jest przydatne dla użytkownika końcowego, jeśli skutecznie skategoryzujesz i oznaczysz swoje treści.

Wreszcie, bułka tarta to świetny sposób dla odwiedzających, aby zobaczyć, gdzie są na Twojej stronie i od razu znaleźć swoje położenie. Używam bułki tartej na moim blogu P90X Journal:

Dziennik P90X

Integracja bułki tartej w witrynie jest łatwa – wystarczy skorzystać z funkcji Linki wewnętrzne zawarte w WordPress SEO firmy Yoast (moja ulubiona wtyczka SEO na odległość).

Powszechnym tematem w powyższych przykładach jest łatwość nawigacji. Wiele osób opuści witrynę po obejrzeniu tylko jednej strony. Twoim zadaniem jest dać im łatwą opcję kontynuowania eksploracji. Skuteczna nawigacja pomaga to zrobić.

3. Daj im miejsce do rozpoczęcia

Jeśli nie masz posta, który stałby się niezwykle wirusowy (i nawet wtedy), prawdopodobnie zauważysz, że Twoja strona główna jest zdecydowanie najczęściej odwiedzaną stroną w Twojej witrynie. Powód tego jest dwojaki:

 • Jest to oczywisty punkt wejścia i będzie powiązany z innymi stronami częściej niż na jakiejkolwiek innej stronie.
 • Jest to oczywisty następny krok, po którym użytkownicy mogą kliknąć, kiedy odwiedzają Twoją witrynę po raz pierwszy każdy strona.

W związku z tym możesz drastycznie zwiększyć komfort użytkowania, pomagając nowym użytkownikom w pokazaniu, w jaki sposób Twoja strona może na nich skorzystać. Polecam to zrobić na dwa sposoby.

Pierwszy to pole funkcji. Powinno to być widoczne w górnej części witryny i dać odwiedzającym natychmiastowe wyobrażenie o tym, co masz do zaoferowania. Może również służyć jako forma konwersji o wysokiej konwersji, tak jak Derek Halpern w Wyzwalacze społecznościowe:

Wyzwalacze społecznościowe

Dzięki dobrze przygotowanemu polu funkcji nie odwiedzający nie będzie zdezorientowany, co witryna ma do zaoferowania. W porównaniu do liniowej strony głównej, która zawiera tylko najnowsze posty na blogu i podobne elementy, jest to ogromna poprawa pod względem komfortu użytkowania.

Drugą rzeczą, którą poleciłbym, jest strona Rozpocznij tutaj. Cel tej strony jest prosty – aby jasno przedstawić zalety Twojej witryny i dać ludziom kolejne kroki w celu osiągnięcia postępu. Korzystam ze strony Rozpocznij tutaj, porzucając pracę:

Pozostawiając pracę za Start tutaj

Podobnie jak w polu funkcji, możesz użyć strony Rozpocznij tutaj, aby osiągnąć podwójny efekt: spraw, aby ludzie byli bardziej zaangażowani w bloga i wyślij je na strony w Twojej witrynie, które najprawdopodobniej spowodują konwersję i / lub sprzedaż.

4. Spraw, aby Twoje treści wyglądały dobrze

My, ludzie internetowi, to dość kapryśna grupa – często bardziej cenimy treść, gdy wygląda lepiej. Niedawno zdałem sobie sprawę z tego, kiedy mój stary artykuł został opublikowany w magazynie dla systemu iOS. Wyglądało to tak:

Pozostawienie pracy za stanowiskiem

Do tego:

Artykuł w gazecie

Czułem się zmuszony do ponownego przeczytania artykułu, który napisałem wyłącznie na tej podstawie spojrzałem bardziej interesujące.

Istnieją dwa sposoby na zwiększenie atrakcyjności treści dla użytkownika (poza pisaniem lepszych treści):

 1. Projektowanie, typografia itp.
 2. Formatowanie

WPExplorer jest świetnym przykładem tego, jak typografia może być używana do zapewnienia różnorodności i zainteresowania zwykłym tekstem, z pomarańczowymi nagłówkami i łatwą do odczytania czcionką bezszeryfową. Jeśli chodzi o formatowanie, to zależy od Ciebie po przesłaniu. Rozważ następujące:

 • Krótkie słowa, krótkie zdania i krótkie akapity: ułatw czytelnikowi.
 • Podtytuły: używaj swobodnie i nadaj im charakter opisowy.
 • Pogrubienie: zaznacz kluczowe fragmenty.
 • Kursywa: podkreśl niektóre słowa.
 • Obrazy: używaj swobodnie, aby dodać kolor i różnorodność.
 • Inne elementy graficzne: używaj list, tabel, cytatów blokowych i wszystkiego innego, co doda odrobinę pikanterii zawartości.

Tworzenie atrakcyjnych treści to nie tylko sama treść – chodzi o to, jak ją prezentujesz i jak ją tworzysz wydać się bardziej przekonujący.

Co następne?

Jeśli zastosujesz powyższe koncepcje, będziesz na dobrej drodze do stworzenia bardzo angażującej witryny. Ale chociaż podałem powyżej to, co uważam za najważniejsze dla pozytywnego doświadczenia użytkownika, istnieje ogromna liczba rzeczy, które mam nie pokryty.

Mając to na uwadze, chciałbym przeczytać Twoje sugestie w sekcji komentarzy poniżej. Jakie inne środki, Twoim zdaniem, powinni podjąć webmasterzy, aby zapewnić użytkownikom jak najlepszą obsługę? Daj mi znać!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me