3 mniej znane wskazówki dotyczące zarządzania obrazami w WordPress

mniej znane wskazówki dotyczące zarządzania obrazami w wordpress
 1. 1. The Ultimate Guide to WordPress Image Management
 2. 2). Teraz czytam: 3 mniej znane wskazówki dotyczące zarządzania obrazami w WordPress
 3. 3). WordPress Image SEO Błędy i jak je naprawić

Witamy w drugim poście w Najlepszy przewodnik po zarządzaniu obrazami w WordPress. Pierwszy post dotyczył rozpoczęcia na właściwej stopie. Dowiedzieliśmy się, kiedy używać formatu obrazu JPG lub PNG (choć z dokładnymi przykładami), oraz kilka wskazówek na temat prawidłowego przesyłania obrazu stockowego.


W dzisiejszym poście przyjrzymy się bardziej technicznym aspektom konserwacji i zarządzania obrazami w Twojej witrynie WordPress.

 • Co stanie się z Twoimi obrazami po zmianie adresu URL witryny lub przeniesieniu serwerów?
 • Co jeśli masz wielu autorów w swojej witrynie, a niektórzy z nich prowadzą do zewnętrznych obrazów? Jak uzyskać te obrazy, które mają być hostowane na serwerze?
 • Co się stanie, gdy ktoś doda linki do twoich zdjęć? Btw co to hotlinkowanie?

Oto niektóre z pytań, na które odpowiemy w dzisiejszym poście. Jak zawsze w przypadku naszej serii postów, zaczynamy od przyczyny, a następnie przechodzimy do tego, jak to zrobić. Zacznijmy!.

Wskazówka 1: Zarządzanie obrazami za pomocą aktualizacji adresu URL witryny

Jest to jeden z najczęstszych błędów, które spotykamy u użytkowników WordPress.

Kiedy zmienia się adres URL witryny WordPress?

Ale najpierw musimy zrozumieć kiedy adres URL witryny może ulec zmianie. Poniżej przedstawiono trzy najczęstsze scenariusze.

1. Przejście do nowej nazwy domeny

Adres URL witryny jest aktualizowany po zmianie nazwy domeny. Na przykład Moz był wcześniej znany jako SEOMoz. Dzięki nowej marce musieli zaktualizować wszystkie istniejące adresy URL obrazów, plików PDF, linków partnerskich itp. Z seomoz.com na moz.com

2. Zmiana katalogu instalacyjnego WordPress

Adres URL witryny zmienia się również po zmianie Lokalizacja instalacji WordPress. W rzeczywistości jest to jeden z najczęstszych przypadków.

WordPress instaluje się w nowym domyślnym katalogu o nazwie blog. Wielu użytkowników WordPress po raz pierwszy nieświadomie instaluje WordPress w przyklad.com/blog.

Dopiero później zdają sobie sprawę, że chcą przenieść WordPress do domeny głównej, tj. przyklad.com. (Jeśli jesteś firmą produktową lub usługową, która uwzględniła marketing treści na późniejszych etapach, powinieneś się odnieść).

Po przeniesieniu WordPress do katalogu głównego adres URL witryny zmienia się z przyklad.com/blog po prostu przyklad.com. Dowolny obraz, plik PDF (lub dowolny plik multimedialny w tym zakresie) wyglądałby mniej więcej tak:

 • STARY: example.com/blog/ebook.pdf
 • NOWY: przyklad.com/ebook.pdf

3. Przełączanie między serwerami tymczasowym a produkcyjnym (na żywo)

Jest to powszechne w blogach o dużym ruchu lub witrynach e-commerce, w których każdy błąd powoduje spadek liczby konwersji. Migracja do i z serwera pomostowego może być bardzo prosta, jeśli używasz zarządzanego hosta, takiego jak WPEngine lub Flywheel. (Btw, my w WPExplorer używamy WPEngine przez trzy lata z rzędu i nigdy nie mieliśmy do czynienia z przestojami!)

Problem występuje, gdy ktoś przesyła obraz lub linki do jakiegoś postu za pomocą adresu URL serwera pomostowego. Po przeniesieniu witryny z powrotem na serwer na żywo łącza do stron pośrednich są używane do obrazów, które zostały przesłane w środowisku serwera pośredniczącego. Dlatego idealnie tego należy unikać. Jeśli uważasz, że ktoś z Twojego zespołu mógł załadować zawartość w środowisku testowym, możesz zastosować poprawkę, którą zamierzamy udostępnić poniżej.

Podobnie, niektórzy z was mogą zadać pytanie – Jaka jest szkoda w korzystaniu z linków z serwera pomostowego? Czy nie pozwoli to zaoszczędzić przepustowości z bieżącej / działającej witryny??

Mylisz się tak sądzić. Jednak w rzeczywistości zdarza się to rzadko. Dlatego:

 1. Serwer pomostowy zwykle działa na niższych zasobach. Będziesz narażać się na szybkość witryny, która negatywnie wpłynie na komfort użytkowania.
 2. W wielu przypadkach główny link serwera pomostowego / testowego ciągle się zmienia – co może prowadzić do mnóstwa uszkodzonych łączy. Wyobraź sobie samouczek na 3000 słów ze zepsutymi zrzutami ekranu w dowolnym miejscu. Jak byś to poczuł?
 3. Wpłynęłoby to również negatywnie na SEO wizerunku. Pamiętaj, wyszukiwanie obrazów w Google jest nadal źródło ruchu organicznego. Jeśli obraz nie należy do Twojej domeny – tracisz bezpłatny ruch organiczny i Punkty SEO!

Co próbujemy rozwiązać?

Teraz wiemy kiedy adres URL witryny WordPress został zmieniony, zobaczmy przykład, w którym jest potencjalne miejsce na błąd. Linki, które zostały automatycznie wygenerowane (takie jak linki partnerskie) nie napotykają żadnego problemu. Jednak linki, które zostały ręcznie wklejone do postów i stron (takie jak linki wewnętrzne, linki graficzne itp.) Muszą zostać ręcznie zaktualizowane.

Wszyscy używamy obrazów w naszych postach i stronach. Typowym przykładem łącza do obrazu jest:

http: //mywpsite.tld/wp-content/uploads/year/month/image-name.png

Gdy adres URL witryny WordPress zmienia się, łącza źródłowe wszystkich obrazów powinien zmień także na:

http: //newwordpressdomain.tld/wp-content/year/month/image-name.png

Nie tylko obrazy, wszystkie łącza (w tym łącza między postami, pliki multimedialne, pliki PDF itp.) Muszą zostać zaktualizowane.

OK, wygląda na to, że szczegółowo omówiliśmy ten problem. Zobaczmy teraz, jak rozwiązać problem raz na zawsze. Jak zawsze mamy wtyczkę WordPress na ratunek!

Aktualizuj adresy URL programu Velvet Blues

Zastępowanie adresów URL w WordPress – dzięki uprzejmości wtyczki Velvet Blues Update URLs

Pamiętaj, jak korzystaliśmy Znajdź i zamień funkcja Microsoft Word? To właśnie robi wtyczka! To znaleziska stare adresy URL na stronie lub w treści postu i zastępuje z nowymi adresami URL. W ten sposób linki graficzne są aktualizowane we wszystkich Twoich postach.

Ponadto możesz rozszerzyć funkcjonalność wtyczki, aby znaleźć / zamienić adresy URL w linkach do stron, fragmentach, załącznikach, niestandardowych polach i metadanych.

Oto kilka przykładów starych adresów URL w Twojej witrynie:

 • Jeśli przeprowadzałeś się z serwera pomostowego, stary adres URL byłby podobny do: nazwa_hosta.com
 • Jeśli zmieniasz / aktualizujesz nazwę domeny, po prostu użyj nowej nazwy witryny.
 • Jeśli używałeś „https” jako protokołu, zamień „http” na „https”.

W naszym przykładzie zastąpiliśmy stary adres URL http://seomoz.com do https://moz.com. Po wprowadzeniu starego i nowego adresu URL wystarczy kliknąć Zaktualizuj adresy URL TERAZ. Wtyczka będzie skanować wszystko twoje posty i strony i zastosuj jego znajdź i zastąp magię. Wszystkie twoje adresy URL zostaną zaktualizowane do Nowy adres URL wartość

Słowo ostrzeżenia: Skanowanie i zastępowanie wielu postów i stron może wymagać dużych zasobów, szczególnie jeśli blog WordPress zawiera setki postów. Jeśli wybierzesz wszystkie opcje skanowania (łącza do witryn, fragmenty itp.), Użycie zasobów znacznie się zwiększy. Zbyt wiele aktualizacji adresów URL w całej witrynie może spowodować tymczasowe zawieszenie konta hostingowego z powodu nadużycia zasobów. Ten problem byłby najbardziej rozpowszechniony u dostawców hostingu współdzielonego. Dlatego zalecałbym ostrożność podczas uruchamiania wtyczki.

Wskazówka 2: Importowanie obrazów zewnętrznych do WordPress

Obrazy zewnętrzne to te, które nie są hostowane na twoim serwerze. W tym samouczku nauczymy się, jak szybko i skutecznie importować wszystkie obrazy zewnętrzne do własnej witryny WordPress.

Dla jasności załóżmy, że używamy obrazów odpowiednie licencje (w przeciwnym razie moglibyśmy znaleźć się w zupełnie innej debacie!).

Podsumowując, oto dwa powody, dla których nie powinniśmy używać zewnętrznych obrazów w naszej witrynie WordPress:

 • Zużywają przepustowość innych ludzi, co jest niesprawiedliwe.
 • Boli nasz obraz SEO.

Rzućmy okiem na następujący post. Trudno jest zrozumieć, czy post używa zewnętrznego obrazu za pomocą Edytora wizualnego.

Edytor wizualny WordPress

O ile oczywiście nie przeprowadzimy się do Widok tekstu edytora WordPress.

Widok tekstu edytora WordPress, odsłaniający kod źródłowy HTML treści postu.

Widzimy, że ten obraz jest faktycznie hostowany na imgur.com – popularnej stronie hostującej obrazy. Aby to naprawić, musimy:

 • Pobierz obraz
 • Prześlij go do WordPress
 • Zaktualizuj link w poście

Czy możesz sobie wyobrazić powtórzenie wszystkich tych kroków dla każdego obrazu dla wszystkich postów? Tylko znalezienie wszystkich zewnętrznych zdjęć zajęłoby dni! Więc musi być rozwiązanie, prawda? Czy też podnoszę to, żeby cię rozczarować?

Oczywiście nie! Jest rozwiązanie. I jak zawsze jest to niesamowita darmowa wtyczka WordPress.

Jak importować obrazy zewnętrzne w WordPress

Jedną z pierwszych rzeczy, które lubię w tej wtyczce, jest sama nazwa. Jest wyraźny, wyraźny i konkretny. Na początek pobierz i zainstaluj Importuj obrazy zewnętrzne podłącz. Aktywuj wtyczkę i przejdź do WordPress Dashboard> Media> Importuj obrazy

Powinieneś zobaczyć panel opcji taki jak ten:

Importuj obrazy zewnętrzne Opcje wtyczek WordPress

Jeśli zauważysz w prawym dolnym rogu, zobaczysz, że wtyczka już zidentyfikowała posty zawierające obrazy zewnętrzne.

W naszym przykładzie uruchomiliśmy tę wtyczkę w środowisku testowym, dlatego mamy tylko jeden post z jednym obrazem zewnętrznym.

Wszystko, co musisz teraz zrobić, to kliknąć Importuj obrazy teraz aby rozpocząć proces. Po zakończeniu powinien pojawić się podobny komunikat potwierdzający całkowitą liczbę importowanych obrazów.

Opcjonalnie możesz również wykluczyć obrazy na podstawie nazwy domeny. Jest to przydatne, jeśli masz specjalne linki do pobierania obrazów (z płatnych zewnętrznych witryn hostingowych, takich jak Photobucket), których nie chcesz zastępować.

Po zakończeniu importowania obrazu, jeśli sprawdzimy galerię multimediów, zobaczymy wszystkie zaimportowane obrazy.

Obrazy są automatycznie importowane i przechowywane w Bibliotece multimediów WordPress.

Okej, więc obrazy są importowane do WordPress Media Gallery. Co z treścią postu? Czy nadal wskazują stary adres URL obrazu? Absolutnie nie!

Wtyczka zastępuje również link do pliku obrazu nowym adresem URL, tj. Linkiem do domeny!

Po zaimportowaniu łącza do obrazów są również aktualizowane.

Wpływ na wydajność: Podobnie jak w przypadku problemów z zużyciem zasobów, które omawialiśmy we wtyczce aktualizacji adresu URL, importowanie obrazów zewnętrznych do WordPress zużywa również uczciwy udział zasobów serwera. Na szczęście programista zastosował środki kontrolujące użycie serwera. Wtyczka skanuje maksymalnie 50 postów na połączenie (tj. Podczas odwiedzania lub odświeżania strony ustawień wtyczki). Ogranicza również maksymalną liczbę obrazów do 20 na jedno połączenie importowe.

Wskazówka nr 3: Jak zapobiegać łączeniu obrazów w WordPress

Mówiąc najprościej, hotlinkowanie oznacza wędrowanie po mieście po rezerwacji Uber innej osoby. Pomyśl o tym. Rezerwujesz Ubera na dojazdy, a nieznajomemu udaje się ukraść twoją rezerwację i wykorzystać ją do woli. Płacisz za ich przejażdżki. Teraz wyobraź sobie, czy ktoś mogą po prostu wziąć rezerwację Uber – użyć jej, jak chcą – jak długo chcą – i nie możesz nic z tym zrobić.

Dobrze, hotlinkowanie obrazu jest nieco podobny. Ludzie robią zdjęcia i używają ich na swojej stronie. Zdobywają sławę, a ty płacisz rachunki. I nic nie możesz na to poradzić.

Czekaj! Ostatnia linia nie jest prawdą. ty mogą zrób coś z tym. W końcu to WordPress! Prawdopodobnie myślisz „Ah Sourav zamierza wprowadzić kolejną wtyczkę”. Bazzinga! Nie jestem.

1. Skonfiguruj swój serwer WWW do zapobiegania Hotlink (Apache lub NGINX)

Twój serwer sieciowy wystarczy, aby uniemożliwić innym osobom przeglądanie twoich zdjęć. Dwa najpopularniejsze serwery WWW to Apache i NIGNX. Jeśli używasz Apache jako serwera internetowego, możesz zapobiec łączeniu obrazów w WordPress, dodając kilka wierszy kodu w pliku .htaccess. W 2013 roku napisałem krótki samouczek na ten temat – nadal obowiązuje do dziś.

Jeśli jednak używasz NGINX jako serwera wes, dodaj następujący fragment kodu do pliku konfiguracyjnego NGINX.

lokalizacja ~. (gif | png | jpe? g) $ {
valid_referers none zablokowane .twojastrona.com;
if ($ invalid_referer) {
zwrócić 403;
}
}

Zastąpić twojastrona.com z faktyczną nazwą domeny.

W skrócie, ten fragment kodu zapobiega łączeniu plików GIF, PNG i JPG / JPEG. Te pliki będą dostępne tylko dla Twojej domeny i nikogo innego. Jeśli ktoś spróbuje utworzyć łącze do tych 3 formatów plików, otrzyma błąd 403.

Oto krótkie wyjaśnienie wyciętego kodu wiersz po wierszu.

 1. Wiersz 1 określa formaty obrazu. Możesz także dodać formaty wideo, takie jak MP4.
 2. Wiersz 2 mówi NGINX, że żądania z Twojej domeny muszą być dozwolone. Jeśli zażąda tego inna domena, zablokuj żądanie.
 3. Wiersz 3 mówi NGINX, co zrobić, jeśli żądanie pochodzi z niedozwolonej domeny
 4. Wiersz 4 mówi NGINX, aby zgłosił błąd HTTP 403 Forbidden, jeśli warunek w wierszu nr 3 jest spełniony.
 5. Linie 5 i 6 zamykają kod poprawnie, aby mógł zostać wykonany!

Podobnie, jeśli chcesz zapobiec łączeniu całego katalogu z linkiem, istnieje również fragment kodu dla tego.

lokalizacja / przesłane / {
valid_referers none zablokowane .twojastrona.com;
if ($ invalid_referer) {
zwrócić 403;
}
}

Zamień / uploads / na katalog, który ma być zabezpieczony przed połączeniem z Internetem. W naszym przykładzie wybraliśmy domyślny WordPress przesłane informator. Jeśli jesteś podobny do większości z nas, prześlij wszystkie swoje zdjęcia, pliki PDF i inne pliki multimedialne za pomocą domyślnego programu do przesyłania WordPress, który z kolei umieści pliki w folderze / uploads /. W ten sposób, chroniąc folder główny, zapobiegamy wszelkim przesyłanym linkom.

2. Użyj CDN, aby zapobiec łączeniu obrazów w WordPress

Zaskoczony? Tak jak ja, kiedy pierwszy raz o tym czytałem. Wszyscy słyszeliśmy o CloudFlare jako jednym z najlepszych darmowych CDN na rynku. Czy wiesz, że oferuje również bezpłatną ochronę hotlink?

Aby włączyć ochronę Hotlink, po prostu przejdź do pulpitu nawigacyjnego konta CloudFlare, a następnie Scrape Shield. Przełącz przycisk na ON i gotowe.

Jeśli korzystasz z Cloudflare, możesz to łatwo zrobić włącz ochronę hotlink pod Scrape Shield na swoim koncie. Ponieważ Cloudflare jest w pełni usługą proxy, nie musisz się martwić włączeniem ochrony hotlink na serwerze źródłowym.

Jeśli korzystasz z usługi premium CDN, takiej jak StackPath CDN lub KeyCDN, wszystko, czego potrzebujesz, to stworzyć odpowiednie reguły dla stron odsyłających do stref i je egzekwować. KeyCDN ma wspaniały samouczek na ten temat warto przeczytać.

3. Użyj wtyczki: All In One WP Security & Firewall Plugin

Jeśli wolisz nie mieszać się z kodem .htaccess i żałujesz, że nie jest dostępna wtyczka, która może zająć się biznesem – masz szczęście.

Sprawdź All In One WP Security & Firewall podłącz. Dzięki ponad pół milionowi aktywnych instalacji ta wtyczka ma mnóstwo podstawowych funkcji bezpieczeństwa WordPress.

Oto, co musisz zrobić, aby aktywować funkcję Zapobieganie hotlinkowaniu obrazów.

Jak zapobiec łączeniu obrazów w WordPress za pomocą wtyczki zabezpieczającej WordPress All in One

 • Pobierz i zainstaluj podłącz.
 • Aktywuj i przejdź do WordPress Dashboard> WP Security> Firewall i kliknij Zapobiegaj Hotlinkom
 • Zaznacz małe pole wyboru u dołu i kliknij Zapisz ustawienia.

I to wszystko. Od teraz hotlinkowanie obrazu jest zabronione.

Wniosek

Aby zakończyć ten post, szybko przejrzyjmy to, czego się nauczyliśmy do tej pory.

 1. Jak zaktualizować, zamiast tego zastąp stare adresy URL nowymi. Rozwiązaniem jest fajna wtyczka o nazwie Aktualizuj adresy URL programu Velvet Blues.
 2. Następnie nauczyliśmy się importować obrazy zewnętrzne do WordPress. Wielu innych blogerów robiło to przynajmniej raz w życiu! Ponownie rozwiązanie znajdowało się we wtyczce o nazwie Importuj obrazy zewnętrzne.
 3. Obie wtyczki wymienione w powyższych dwóch scenariuszach mają związany z nimi wpływ na wydajność. Musimy ostrożnie uruchamiać te wtyczki.
 4. Na koniec przyjrzeliśmy się, czym jest hotlinkowanie obrazu i znaleźliśmy dwa sposoby, aby temu zapobiec. Jednym z nich było dodanie kilku wierszy kodu do wtyczki .htaccess, a drugim użycie wtyczka bezpieczeństwa.

Pytanie – jakie są twoje przemyślenia na temat tych wskazówek? Znalazłeś coś przydatnego? Masz coś lepszego do zaoferowania? Jak ci się podoba ta seria? Daj nam znać w komentarzach poniżej i bądź na bieżąco z kolejną częścią serii.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map