Szybkość strony ma ogromny wpływ na sukces Twojej witryny. Mówiąc prościej, jeśli Twoja witryna nie ładuje się szybko, ludzie nie będą trzymać się wystarczająco długo, aby odkryć, co może im zaoferować. Zostało to udowodnione (być może najbardziej znane przez Google i Amazonka), że większa prędkość ładowania powoduje większe zaangażowanie i większą sprzedaż. Nie wspominając o tym, że powolna strona może dosłownie „czerwona flaga„W Google wkrótce.


Na szczęście WordPress jako platforma oferuje doskonałą równowagę między funkcjonalnością a szybkością. To powiedziawszy, musisz wiedzieć, z których narzędzi WordPress korzystać i jak. Mając to na uwadze, w tym poście przeprowadzimy Cię przez szereg sposobów, dzięki którym możesz zwiększyć szybkość swojej witryny WordPress. Od darmowych wtyczek po rozwiązania hostingowe, pokażemy Ci optymalne kroki, aby niecierpliwi użytkownicy nie odwrócili się od Twojej witryny.

Co to jest buforowanie?

Łatwo jest zagubić się w technicznym żargonie, jeśli chodzi o odkrywanie świata buforowania, ale w skrócie, buforowanie to technologia, która optymalizuje sposób ponownego wykorzystania wcześniej żądanych danych. Przechowując często żądane obiekty w łatwo dostępnym miejscu, minimalizujesz potrzebę wielokrotnego pobierania tych samych danych (gdy nie jest to konieczne).

Obrazy statyczne, takie jak logo, są idealnymi kandydatami do buforowania, ponieważ nigdy się nie zmieniają i są częścią wielu żądań strony. Buforowanie umożliwia przechowywanie takich obiektów lokalnie (tj. Na komputerze użytkownika), aby nie były wielokrotnie pobierane przy każdym ładowaniu nowej strony.

Powinieneś dbać o buforowanie?

W tym poście skupimy się na buforowaniu, ale w rzeczywistości jest o wiele więcej rzeczy, które możesz zrobić, aby pozytywnie wpłynąć na szybkość ładowania witryny. Mówiąc dokładniej, niektóre czynniki o dużym wpływie obejmują motyw, wtyczki i obrazy. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, sprawdź mój ostatni post na temat wydajności i szybkości WordPress.

Ale żeby odpowiedzieć na pytanie: tak, zdecydowanie powinien dbać o buforowanie; z powodów określonych we wstępie, jeśli nic więcej. Chociaż możliwe jest posiadanie dość szybkiej witryny bez buforowania, infrastruktura WordPress praktycznie wymaga zastosowania rozwiązania buforującego, aby zapewnić, że szybkość strony jest tak szybka, jak powinna. Więc bez zbędnych ceregieli, skorzystajmy z trzech kluczowych sposobów na zwiększenie szybkości ładowania witryny WordPress dzięki buforowaniu!

1. Wybierz wtyczkę buforującą WordPress

Zawsze instaluję wtyczkę buforującą WordPress jako podstawową część mojej instalacji WordPress. Pięć wymienionych poniżej wtyczek WordPress to W mojej opcji pięć poniższych opcji reprezentuje Creme de la creme. Zalecam sprawdzenie każdego z nich i podjęcie zdecydowanej decyzji co do twoich preferencji, ponieważ nie ma jako takiej opcji „poprawnej”.

W3 Total Cache

W3 Total Cache

Wspomniałem o tym W3 Total Cache w innych artykułach. Ma wersję premium i oferuje zniżkę przy dodawaniu MaxCDN (coś, o czym zajmiemy się później). Ogólne ustawienia obejmują pamięć podręczną strony, bazy danych, obiektu i przeglądarki, CloudFlare kompatybilność i opcje dla wyspecjalizowanych Serwery lakiernicze.

ZenCache (wcześniej Quick Cache Lite)

ZenCache

ZenCache, podobnie jak W3 Total Cache, ma wersję premium. Chociaż istnieje wiele opcji, podstawowa instalacja jest bardzo prosta. Wersja Pro obsługuje obecnie Amazon CloudFront (dedykowany CDN), ale będzie również działać z wieloma innymi popularnymi CDN.

WP Rocket

WP Rocket

WP Rocket wykorzystuje zarówno pamięć podręczną przeglądarki po stronie klienta (obrazy, pliki JS i CSS), jak i pamięć podręczną po stronie serwera, tworząc statyczne strony, aby ograniczyć przetwarzanie kodu PHP. Deweloper zapewnia również oprogramowanie do indeksowania stron internetowych, które lokalizuje i buforuje pliki. Wtyczka obsługuje CDN i jest kompatybilna z CloudFlare.

Najszybsza pamięć podręczna WP

Najszybsza pamięć podręczna WP

Najszybsza pamięć podręczna WP oprogramowanie tworzy statyczne pliki HTML z PHP i MySQL. Automatyzuje minimalizację HTML i CSS, konkatenację CSS i JS, umożliwia kompresję GZIP i wykorzystuje buforowanie przeglądarki. Jest kompatybilny z CloudFlare i MaxCDN.

WP Super Cache

WP Super Cache

WP Super Cache jest włączony CDN z MaxCDN, ale nie jest kompatybilny z CloudFlare. Nie oferuje buforowania przeglądarki. Buforuje pliki na trzy różne sposoby w zależności od prędkości: Mod_Rewrite, kod PHP i starsze buforowanie.

2. Wybierz optymalne rozwiązanie hostingowe

Większość ludzi nie potrzebuje specjalistycznej platformy hostingowej zaprojektowanej w celu optymalizacji wydajności WordPress. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, może to znacznie ułatwić życie.

Usługi zarządzane wymagają większych inwestycji finansowych, ale w zamian zapewniają dodatkowe funkcje wsparcia, takie jak administracja, tworzenie kopii zapasowych i bezpieczeństwo. Zapewniają również spokój ducha. Opublikowaliśmy kompleksową recenzję specjalistycznych platform hostingowych WordPress. Oto kilka popularnych platform hostingowych zarządzanych przez WordPress:

  1. WPEngine
  2. Świątynia medialna
  3. Hosting koła zamachowego

Polecam porównanie zoptymalizowanych platform hostingowych WordPress pod względem funkcji, ceny oraz możliwych ograniczeń technicznych. WPEngine, Pressidium i Pressable są na przykład gotowe na CDN. Koło zamachowe oferuje jednak usługi MaxCDN w porównaniu do Pagely, która korzysta z PressCDN. Obie zapewniają inne funkcje, takie jak buforowanie stron i usługi administracyjne, takie jak niezawodność działania, tworzenie kopii zapasowych, skalowalność i bezpieczeństwo.

SiteGround, tańsza platforma hostingowa, korzysta z wtyczki WordPress SuperCacher. Firmy hostingowe, takie jak GoDaddy i Bluehost, oferują również zarządzane usługi dodatkowe, takie jak CloudFlare. Sugeruję uważne zbadanie swoich wyborów, ponieważ niektóre strony nakładają ograniczenia techniczne na wyspecjalizowane usługi sieciowe, takie jak CDN.

DreamPress, porównywalny z WPEngine i GoDaddy powyżej, wykorzystuje buforowanie Varnish za pośrednictwem wtyczki Varnish HTTP Purge. Cloudways, kolejna przykładowa usługa, obsługuje zastrzeżoną platformę VMAN, korzysta z wtyczki WordPress W3 Total Cache i obsługuje serwery Varnish, Memecached, NGinx i Apache.

3. Wybierz sieć rozproszoną treści

ZA Content Distributed Network (CDN) zwiększa wydajność ładowania strony dzięki sieci oddzielnych geograficznie serwerów fizycznych udostępniających buforowane strony statyczne treści witryny. Najbliższy dostępny serwer sprawnie obsłuży losowe żądania treści.

CDN to „magiczna kula”, dostępna za pośrednictwem wielu wtyczek WordPress, takich jak W3 Total Cache, jeśli zawartość witryny może być dystrybuowana do czytelników jako pliki statyczne. Plany hostingowe oferują również tę opcję dostawy. Amazon CloudFront, Interfejs CDN Amazon Web Services (AWS) jest przykładem tego rodzaju usługi internetowej. Niektóre z wyżej wymienionych wtyczek obsługują CDN. MaxCDN i CloudFlare to zarządzane platformy hostingowe wymienione poniżej, które również oferują CDN.

CDN z pewnością nie jest koniecznością, ale może zrobić duży różnica w stosunku do prędkości ładowania strony. Stanowi to dodatkowy koszt, więc określenie jego wartości zależy od Ciebie. Jeśli ty zrobić wybierz adopcję CDN, najlepiej jest wybrać wtyczkę z powyższej listy, która zawiera rozwiązanie CDN. Zawsze najlepiej jest skonsolidować rozwiązania, jeśli to możliwe!

Wniosek

Wiem, że buforowanie może być dość przytłaczające, ale trzy powyższe kroki są w określonej kolejności z ważnego powodu: powinieneś poradzić sobie każdy po kolei, zgodnie z Twoimi wymaganiami.

Chociaż nie jest to konieczne, zdecydowanie zaleca się korzystanie z wtyczki buforowania. Wybór wyspecjalizowanego dostawcy hostingu może znacznie ułatwić ci życie – choć za cenę. Wreszcie korzystanie z sieci CDN nie jest konieczne, ale byłoby kolejnym logicznym krokiem pod względem zwiększenia prędkości ładowania.

Podsumowując, Twoja witryna nigdy nie będzie „wystarczająco szybka”. Zawsze możesz poprawić wydajność. Ale powinieneś podjąć rozsądne wysiłki, aby upewnić się, że Twoja witryna nie jest zbyt wolna, a w rzeczywistości nawet bezpłatne rozwiązania (takie jak np. W3 Total Cache) mogą zapewnić ci długą drogę do celu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me