2 kroki do zwiększenia ruchu na blogu WordPress za pomocą Twittera

Jestem wielkim fanem Twittera – nie dlatego, że uważam, że jest to świetna sieć społecznościowa do utrzymywania kontaktów z przyjaciółmi, ale dlatego, że (a) to świetne miejsce do nawiązywania kontaktów z czytelnikami i podobnymi blogerami, a (b) może być świetnym źródło ukierunkowanych skierowań do Twojej witryny.


Niebieski ptak ma wiele do kochania. Możesz użyć Twittera, aby szybko i łatwo dotrzeć do czytelników swojego bloga. Jeśli nie mieć jeszcze czytelnicy, możesz użyć Twittera, aby zbudować następstwo z niczego. A jeśli chodzi o wykorzystanie skutecznych technik i wtyczek do zwiększenia liczby odwiedzających blogi WordPress, Twitter jest zdecydowanie moją preferowaną opcją.

Mając powyższe na uwadze, w tym poście chcę pokazać, w jaki sposób wykorzystuję Twittera do kierowania ruchu do mojego bloga.

Krok 1: Budowanie obserwowanych

Ten pierwszy krok nie jest specyficzny dla WordPressa – powinien go wykonać każdy, kto chce zbudować obserwację na Twitterze. jednak, przed skorzystaniem z technik i wtyczek w kroku 2 musisz zbudować spore grono obserwujących, więc wydaje się słuszne, że wskazuję ci właściwy kierunek, zanim przejdziesz do dobrych rzeczy.

W przeszłości napisałem wiele o budowaniu obserwatorów na Twitterze, ponieważ odniosłem pewien sukces – do 2012 roku powiększyłem swój profil z około 500 obserwujących do ponad 9 000. Może to nie być szczególnie imponujące w porównaniu do takich jak Barack Obama czy Lady Gaga, ale mieli oni ogromną markę do zbudowania – ja nie.

Krok 2: Zwiększenie ruchu na swojej stronie

Gdy będziesz mieć obserwujących, możesz zacząć myśleć o tym, jak doprowadzić ich (i innych) do Twojej witryny. Zakładam, że masz podstawowe rzeczy; na przykład link do Twojej witryny z profilu na Twitterze i tak dalej:

Tom Ewer na Twitterze

Biorąc to wszystko pod uwagę, twoja strategia powinna opierać się na dwóch koncepcjach.

Pierwsza koncepcja: skuteczne udostępnianie treści

Zwykłe kliknięcie Publikuj w swoim najnowszym wpisie na blogu i rozpoczęcie dnia nie spowoduje niczego więcej niż strachu przed odwiedzającymi (chyba że prowadzisz już dobrze prowadzonego bloga). Musisz poświęcić trudne kroki na promocję swoich treści. Jedną z takich możliwości udostępniania treści są oczywiście media społecznościowe, a dokładniej Twitter.

Pierwszą rzeczą, o której powinieneś pamiętać, jest to dopuszczalne jest udostępnianie każdego nowego posta na blogu, który publikujesz więcej niż jeden raz. Tak długo jak ty nie jesteś tylko Korzystając z Twojego profilu do promowania własnych treści, bardzo niewielu obserwujących będzie mieć na myśli, jeśli będziesz promować nowe posty dwa lub trzy razy, z każdym tweetem odpowiednio rozłożonym. Oznacza to również, że Twój post zostanie ujawniony w wielu strefach czasowych.

WordTwit

WordTwit

Niedawno zacząłem używać doskonałej wtyczki WordPress, która sprawia, że ​​proces tweetowania nowych postów jest niezwykle prosty (w rzeczywistości automatyczny) – WordTwit. Chociaż istnieje darmowa wersja, gorąco polecam przejście na wersję Pro, która umożliwia automatyczne planowanie wielu tweetów tego samego posta. Dzięki tej wtyczce naciśniesz Publikuj, a automatycznie opublikuje nowy post – nie musisz podnosić palca. Istnieje również szereg dodatkowych funkcji, takich jak tweetowanie do wielu kont, niestandardowe hashtagi i wiele innych.

Więc o to zadbano, ale co z twoimi starymi rzeczami? Jeśli publikujesz wiecznie zielone treści, posty, które opublikowałeś sześć miesięcy temu, powinny być tak samo aktualne jak wtedy. Ręczne tweetowanie starych treści może być prawdziwym obowiązkiem, więc zamiast tego przejdź do podobnej wtyczki Tweetuj, który automatycznie i okresowo tweetuje stare treści za pośrednictwem swojego profilu na Twitterze.

Są to dwie wtyczki, które polecam do efektywnego udostępniania treści za pośrednictwem Twittera. Gdy te bazy będą już dostępne, Twoi obserwatorzy na Twitterze będą regularnie zachęcani do sprawdzania Twojego bloga. Jednak upewnij się, że cała ta autopromocja jest konsekwentnie przeplatana przydatnymi treściami stron trzecich i innymi unikalnymi tweetami.

Druga koncepcja: ułatwienie ludziom udostępniania Twoich treści

Po zastosowaniu powyższych środków Twitter powinien teraz generować dobry ruch w Twojej witrynie. Jednak ci goście są Twój Obserwatorzy na Twitterze – następnym krokiem jest znajdź ludzi, którzy nie są aktualnie Cię obserwuję i doprowadzasz do swojej witryny. Najlepszym sposobem, aby to zrobić, jest zachęcenie dotychczasowych czytelników do ciężkiej pracy za udostępnienie treści.

Mając to na uwadze, kluczem jest ułatwienie udostępniania (1) i (2) zaproszenia – łatwe w tym, że ludzie mogą udostępniać treści za pomocą zaledwie kilku kliknięć, zachęcając do tego, że faktycznie czują się zmuszeni do udostępniania treści.

Zacznijmy od ułatwienia udostępniania. Chociaż istnieje ogromna liczba popularnych wtyczek do udostępniania społecznościowego (próbowałem większość z nich), moim zaleceniem numer jeden jest Digg Digg. Jest darmowy, dobrze wyposażony, lekki i opracowany przez niesamowitych facetów z Bufor (jeśli nie słyszałeś o tej aplikacji, zdecydowanie powinieneś ją sprawdzić). Po zainstalowaniu i prawidłowym skonfigurowaniu Digg czytelnicy będą zawsze mieli możliwość udostępniania.

Digg Digg o pozostawieniu pracy za sobą

Digg Digg w akcji na moim blogu.

Po udostępnieniu udostępniania chcesz się skoncentrować na tym atrakcyjny. Tworzenie świetnych treści to oczywiście świetny początek, ale to nie wszystko, co możesz zrobić. Ostatecznie ludzie chcą tweetować coś ciekawego, a nagłówek postu nie zawsze jest szczególnie atrakcyjny. Mając to na uwadze, lubię umieszczać w moich postach wstępnie wypełnione tweety:

Osadzony tweet

Połączenie…

Osadzony tweet

… I wstępnie wypełniony tweet.

Interesujący fragment tekstu, a następnie link z powrotem do Twojego postu – co może być prostsze?

Nie mogłem znaleźć wtyczki, która pozwoliłaby mi łatwo utworzyć takie linki, więc ja i mój znajomy stworzyliśmy jedno – nazywa się Easy Tweet Embed. Kluczem do najlepszego wykorzystania wtyczki (a tym samym zwiększenia udziału treści) jest obejmują ciekawe wstępnie wypełnione tweety aby ludzie mogli wysyłać świetne treści do obserwujących za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Przekonałem się, że słynne cytaty i wasze własne perły mądrości przyciągają wiele akcji dzielenia się. Ilekroć w poście dołączam wstępnie wypełnione tweety, stwierdzam, że liczba tweetów wzrasta o 20–40% lub nawet więcej.

Cztery wtyczki = znacznie większy ruch

Wspomniałem o czterech wtyczkach powyżej, z których tylko jedna jest premium. To wszystko, czego używam do zwiększania ruchu na mojej stronie z Twittera i działają one bardzo dobrze dla mnie.

Jeśli jednak masz jakieś dodatkowe sugestie (konkretne techniki lub wtyczki), w jaki sposób ludzie mogą przyciągać jeszcze więcej ruchu do swojej witryny za pośrednictwem Twittera, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map