Czy potrzebuję JetPack dla WordPress? 15 powodów, dla których powinieneś używać Jetpack w 2018 roku

Co się stanie, gdy ludzie za WordPress.com spotkają się, aby stworzyć wtyczkę WordPress? Dostajesz Jetpack.


Dzięki ponad 5 milionom aktywnych instalacji Jetpack jest wszechstronną wtyczką dla osób korzystających z WordPressa, niezależnie od ich wiedzy. Pomyśl o tym jak o wtyczce typu „wszystko w jednym” z funkcjami obejmującymi ulepszenia wydajności, protokoły bezpieczeństwa, dostosowywanie motywów i wiele innych.

Osoby, które są nowe w WordPress, mogą korzystać ze statystyk strony Jetpack, formularza kontaktowego i innych przydatnych modułów – bez konieczności instalowania osobnej wtyczki dla każdej funkcji. Z drugiej strony, zaawansowani użytkownicy mogą korzystać z funkcji takich jak powiązane posty, leniwe ładowanie i CDN – wszystko za darmo! Chociaż aktualizacja do Jetpack premium dodaje jeszcze więcej przydatnych funkcji do analizy Google, reklamy, priorytetowego wsparcia i innych.

Artykuł został pierwotnie opublikowany w 2013 r., Zatytułowany 10 powodów, dla których powinieneś używać Jetpack dla WordPress. Pięć lat później aktualizujemy ten przewodnik o 15 najlepszych funkcji oferowanych przez Jetpack – i dlaczego powinieneś używać ich w swojej witrynie WordPress.

Przed rozpoczęciem warto poznać niektóre synonimy używane w „funkcjach” Jetpacka. Są to zarówno „moduły”, „ustawienia”, jak i „funkcje”. W dalszej części tego artykułu ograniczymy nasze synonimy do „modułów” i „funkcji”.

Przejdźmy do tego!

Contents

1. Free Content Delivery Network (CDN) dla WordPress za pomocą Photon

sieć dostarczania treści bez fotonów przez jetpack

Pierwszą, jaka przychodzi na myśl, jest bezpłatna sieć dostarczania treści oferowana przez Jetpack. W przeciwieństwie do innych dostawców CDN, Photon CDN Jetpack nie wymaga rejestracji, zapewnia nieograniczoną przepustowość CDN i jest całkowicie darmowy – do końca życia!

Kto powinien korzystać z Photonu?

Krótko mówiąc, wszyscy. Niezależnie od tego, czy jesteś zaawansowanym użytkownikiem, czy nowicjuszem, czy dopiero zaczynasz; korzystanie z sieci CDN znacznie przyspiesza ładowanie witryny. Daje to trzykrotną przewagę:

  1. Google nagradza szybsze witryny lepszymi wynikami SEO. Rangujesz szybciej dla docelowych słów kluczowych.
  2. Oszczędzasz zasoby przepustowości swojego serwera; ponieważ obrazy są dostarczane z sieci dostarczania treści Photon.
  3. Szybsza strona internetowa zapewnia przyjemne wrażenia odwiedzającym. To z kolei zwiększa szanse na konwersję – niezależnie od tego, czy jest to rejestracja e-mail, pobieranie ebooka, czy coś tak prostego, jak udział społecznościowy!

Jak włączyć Jetpack Photon?

jetpack-cdn-lazy-load-images

Photon CDN i moduł ładowania obrazów Lazy od Jetpack

Wszystko, co musisz zrobić, to włączyć moduł Photon z Przyspiesz swoją stronę ustawienia, znajdują się pod WordPress Dashboard> Jetpack> Ustawienia> Pisanie patka.

2. Leniwe ładowanie obrazów w WordPress

leniwe ładowanie ilustracji ilustracji za pomocą świni

Leniwe ładowanie to funkcja, która znalazła wzmiankę pod każdym wiarygodnym postem dotyczącym optymalizacji wydajności WordPress. Widzisz, pomysł leniwego ładowania jest prosty. Załaduj obraz tylko wtedy, gdy gość go zobaczy.

Ma to podwójną korzyść.

  1. Po pierwsze, witryna ładuje się szybciej, ponieważ rozmiar strony jest zmniejszony. To z kolei daje nam lepsze pozycjonowanie i mniejsze zużycie pasma z witryny serwera.
  2. ThDruga korzyść przynosi bezpośrednie korzyści użytkownikowi końcowemu, oszczędzając przepustowość.

Jak leniwe ładowanie pozwala zaoszczędzić przepustowość mobilną?

Powiedzmy, że Samantha przegląda w swoim telefonie artykuł na temat „najlepszych modowych motywów WordPress”. Kiedy Samantha otwiera stronę, strona zaczyna ładować wszystkie 25 zdjęć jednocześnie.

Jednak przy włączonym opóźnionym ładowaniu ładowane są tylko obrazy widoczne w rzutni. Pozostałe obrazy są ładowane tylko wtedy, gdy Samantha przewija w dół, aby je wyświetlić. W ten sposób Samantha oszczędza swoją cenną przepustowość mobilną, ciesząc się super-zgrabną stroną internetową.

Kto powinien korzystać z leniwego obciążenia?

Znowu wszyscy!

Jak włączyć opóźnione ładowanie Jetpack?

Ten moduł znajduje się tuż pod modułem Photon. Po prostu przełącz, aby go włączyć!

3. Subskrybuj nowe posty za pośrednictwem poczty e-mail w WordPress

subskrybuj i śledź blog jetpack WordPress

To osobisty faworyt. Jetpack ma szereg pięknych funkcji, jeśli chodzi o zaangażowanie odwiedzających. Omówimy je kolejno, zaczynając od tego.

Funkcja subskrypcji e-mail Jetpack umożliwia odwiedzającym subskrybowanie postów na blogu za pośrednictwem poczty e-mail. Jest wyświetlany jako Śledź bloga przycisk. Osoby, które go klikną, proszone są o udostępnienie swojego adresu e-mail w celu zasubskrybowania lub „śledzenia” postów na blogu.

Dodatkowo możesz użyć Obserwuj komentarze funkcja umożliwiająca czytelnikom subskrybowanie komentarzy na blogu za pośrednictwem poczty e-mail.

Za każdym razem, gdy publikowany jest nowy post lub nowy komentarz, Twoi obserwatorzy otrzymują wiadomość e-mail z linkiem do Twojego postu / komentarza.

Jakie są korzyści z subskrypcji Jetpack?

Na początek nie musisz korzystać z usług dostawcy poczty e-mail (ESP), takich jak MailChimp. Nawet gdy Twoja lista e-mail rośnie, nie musisz płacić za e-maile. Pamiętaj, że ESP z wiecznie bezpłatnym planem zwykle ograniczają liczbę subskrybentów lub liczbę e-maili wysyłanych miesięcznie – tak jak powinny! (Muszą jeść, prawda?)

Jednak z drugiej strony nie będzie można wysyłać subskrybentów pojedynczych wiadomości e-mail (tj. Bez publikowania postów) za pomocą tego modułu Jetpack. Wtedy musisz zapisać się na ESP.

Kto powinien korzystać z subskrypcji?

Zależy, naprawdę. Osoby, które po prostu chcą skupić się na pisaniu, a nie na powiększaniu listy e-mail, mogą wybrać ten moduł. Jeśli jednak poważnie podchodzisz do swojej listy e-mail od pierwszego dnia (to świetnie, jeśli tak!), Zacznij korzystać z bezpłatnego ESP, takiego jak MailChimp.

Jak włączyć subskrypcje blogów Jetpack?

Subskrybuj moduł blogów i komentarzy od Jetpack

Subskrybuj moduł blogów i komentarzy od Jetpack

Przejdź do modułu Subskrypcje pod WordPress Dashboard> Jetpack> Ustawienia> Dyskusja patka.

4. Monitorowanie czasu pracy i przestojów witryny WordPress

monitorowanie czasu przestoju i przestojów witryny wordpress przez jetpack

Funkcja monitorowania przestojów Jetpack okresowo monitoruje Twoją witrynę i powiadamia Cię pocztą e-mail o każdym przestoju.

Mało tego, monitoruje i wysyła ci e-maile z przypomnieniem, że Twoja witryna nadal nie działa. Wreszcie, gdy twoja strona jest ponownie online – Jetpack wysyła kolejny e-mail z potwierdzeniem – informujący, że twoja strona jest ponownie online!

Uwielbiam tę funkcję – zwłaszcza, że ​​pomogła mi wygrać sprzeczkę i uzyskać pełny zwrot pieniędzy od mojego dostawcy hostingu WordPress. Wszystko, co musiałem zrobić, to udostępnić zrzut ekranu z mojej skrzynki odbiorczej i bam, musieli przetworzyć mój zwrot pieniędzy!

Kto powinien korzystać z monitorowania?

Wszyscy! O ile oczywiście nie korzystasz z doskonałego narzędzia do monitorowania czasu działania witryny i nie chcesz instalować dodatkowej wtyczki.

Jak włączyć monitorowanie przestojów Jetpack?

monitorowanie przestoju jetpack

Moduł monitorowania przestojów od Jetpack

Po prostu przełącz opcję monitorowania przestoju w WordPress Dashboard> Jetpack> Ustawienia> Bezpieczeństwo patka.

5. Powiązane posty dla WordPress

powiązane posty w jetpack

Funkcja Podobne posty automatycznie sugeruje powiązaną treść po każdym wpisie w witrynie WordPress. To świetny sposób na zaangażowanie odwiedzających, skrócenie czasu spędzanego na stronie i zmniejszenie współczynnika odrzuceń (do pewnego stopnia).

Ale czekaj, jest problem:

Jednak obliczanie tych powiązanych postów jest zadaniem wymagającym dużych zasobów. Problem nasila się, gdy w każdej z nich jest wiele kategorii i tagów oraz wiele postów. Obliczanie powiązanych postów staje się coraz bardziej obciążające procesor. Połącz to wszystko w udostępnione środowisko hostingowe, a otrzymasz e-maila z informacją o „naruszeniu zasobów” lub gorzej – zawieszenie konta.

Więc jaka jest poprawka? Oczywiście plecak odrzutowy!

Jetpack odciąża wszystkie te złożone obliczenia wymagające dużej mocy obliczeniowej do chmury i zwraca gotowe wyniki – tj. Powiązane posty – do naszej witryny WordPress. Wszystko to za darmo! Możesz dodatkowo dostosować wygląd powiązanych postów (z obrazem lub bez, fragmentu itp.) Za pomocą narzędzia WordPress Customizer.

Kto powinien korzystać z powiązanych postów?

Blogi z uporządkowaną taksonomią, wraz z wystarczającą liczbą postów i stron pod każdym tagiem i kategorią. Nie powinieneś używać Pokrewnych postów, jeśli masz tylko kilka postów w swojej witrynie. W takim przypadku polecam ręczne linkowanie do treści.

Jak włączyć posty związane z Jetpack?

Prosty! Wystarczy przełączyć opcję Podobne posty w obszarze WordPress Dashboard> Jetpack> Ustawienia> Ruch drogowy patka.

6. Nieskończone przewijanie w WordPress

nieskończone przewijanie WordPress posty jetpack

Infinite Scroll to funkcja, która automatycznie ładuje nowe posty bez odświeżania strony, gdy odwiedzający przewija w dół do dolnej części bieżącego postu. Podobny do powiązane posty, ta funkcja została zaprojektowana w celu zwiększenia zaangażowania odwiedzających i czasu na stronie.

Ponadto Jetpack umożliwia skonfigurowanie sposobu ładowania kolejnych postów. Na przykład możesz skonfigurować je tak, aby ładowały się automatycznie – zgodnie z motywem / zachowaniem użytkownika. Możesz również zaprezentować odwiedzającym przycisk „czytaj / wczytaj więcej”, który po kliknięciu wczytuje następny zestaw postów.

Kto powinien używać nieskończonego zwoju?

Każdy z kilkoma postami opublikowanymi w swojej witrynie WordPress może korzystać z tej funkcji. Jest to szczególnie zalecane w przypadku blogów z wiadomościami i mediami.

Jak włączyć nieskończone przewijanie Jetpack?

Nieskończony moduł przewijania od Jetpack

Moduł Infinite Scroll od Jetpack

Możesz włączyć to ustawienie z Udoskonalenia motywu ustawienie znalezione pod WordPress Dashboard> Jetpack> Ustawienia> Pisanie patka.

7. Zbuduj formularz kontaktowy w WordPress

formularz kontaktowy przez jetpack

Ten moduł Jetpack umożliwia budowanie formularzy kontaktowych z niestandardowymi polami bezpośrednio z domyślnego edytora WordPress. Jednym kliknięciem możesz wstawiać i dostosowywać formularze kontaktowe bezpośrednio z edytora WordPress.

Kto powinien skorzystać z formularza kontaktowego?

Większość stron powinna mieć łatwy w użyciu formularz kontaktowy, szczególnie jeśli masz do czynienia z klientami. Więc każdy, kto nie korzysta z wtyczki formularza kontaktowego na swojej stronie WordPress.

Jak mogę włączyć formularze kontaktowe Jetpack?

Formularz kontaktowy Jetpack wstawiony bezpośrednio z edytora WordPress

Dobra wiadomość – ten moduł jest domyślnie włączony w Jetpack.

8. Publikuj posty pocztą e-mail w WordPress

publikuj posty wordpress za pośrednictwem poczty elektronicznej w jetpack

Wyobraź sobie, że jesteś w odległej lokalizacji i ty mieć opublikować artykuł na swojej stronie WordPress. Witryny bogate w media, takie jak edytor WordPress, nie ładują się z powodu wolnego połączenia z Internetem. W pobliżu nie ma żadnych kawiarni WiFi. Jedyne, co wydaje się działać, to poczta elektroniczna. Ledwo masz wystarczającą prędkość Internetu, aby wysłać e-mail.

To tutaj jest Jetpack posty przez e-mail funkcja jest przydatna. Daje ci dedykowany adres e-mail, który możesz opublikować na swoim blogu WordPress. Po aktywacji możesz wysłać pocztą e-mail na ten adres, który zostanie opublikowany na Twoim blogu.

Jak by to działało? Prosty. Tematem wiadomości e-mail będzie tytuł posta, a treść wiadomości e-mail to treść posta na blogu. Korzystając z nich, możesz również wysyłać dodatkowe informacje, takie jak kategorie, tagi i inne predefiniowane skróty.

Kto powinien korzystać z poczty Jetpack za pośrednictwem poczty elektronicznej?

Publikowanie postów w WordPress za pośrednictwem poczty elektronicznej za pomocą Jetpack!

Każdy, kto potrzebuje szybkiego zasięgu bez inwestowania zbyt wiele czasu w formatowanie lub pracę w naszych obszarach o ograniczonej łączności z Internetem.

  • Blogerzy podróżni, którzy chcą dzielić się swoimi doświadczeniami ze zdalnych lokalizacji przy ograniczonej łączności z Internetem.
  • Raporty, które chcą udostępniać szybkie relacje bez konieczności otwierania aplikacji WordPress za każdym razem.

Czasami po prostu łatwiej jest opublikować post przez e-mail.

9. Zautomatyzowane udostępnianie społecznościowe w WordPressie za pomocą modułu publicize

automatyzacja mediów społecznościowych przez jetpack

Moduł Publicize od Jetpack umożliwia automatyczne publikowanie świeżo opublikowanych treści w serwisach społecznościowych. Dzięki temu nie musisz ręcznie pisać w każdej sieci społecznościowej.

Kto powinien korzystać z promocji??

Każdy, kto promuje swoje treści w mediach społecznościowych, może wypróbować ten moduł. Ważne jest jednak, aby wybrać odpowiednią sieć społecznościową w zależności od niszy witryny, a następnie utworzyć treści specyficzne dla każdej sieci.

Jak mogę włączyć udostępnianie społecznościowe Jetpack?

Ustawienia udostępniania mediów społecznościowych Jetpack

Konieczne będzie nawiązanie jednorazowego połączenia z sieciami społecznościowymi za pomocą ustawień Publikuj znajdujących się pod WordPress Dashboard> Jetpack> Ustawienia> Udostępnianie patka.

10. Bezpieczne uwierzytelnianie i logowanie do WordPress.com

bezpieczeństwo jetpack

Moduł bezpiecznego uwierzytelniania Jetpack umożliwia (lub użytkownikom) logowanie się do witryny WordPress przy użyciu konta WordPress.com.

Możesz także skonfigurować moduł, aby zezwolił użytkownikom na logowanie się tylko wtedy, gdy adres e-mail konta WordPress.com jest zgodny z identyfikatorem e-mail użytym do utworzenia konta użytkownika w witrynie WordPress.site. Ponadto możesz wymagać od użytkowników witryny zalogowania się przy użyciu uwierzytelniania dwuskładnikowego w WordPress.com.

Kto powinien korzystać z uwierzytelniania logowania?

Zaloguj się za pomocą WordPress.com

Zaloguj się za pomocą WordPress.com

Jeśli jesteś jedyną osobą prowadzącą blog WordPress, możesz pominąć aktywację tego modułu. Jeśli jednak masz wielu współtwórców witryny WordPress, może to być przydatna funkcja!

11. Media osadza się w WordPressie

treść osadzona w wordpress przez jetpack

Jest to jedna z tych funkcji, które są domyślnie włączone w Jetpack. Zasadniczo pomaga wklejać treści multimedialne, takie jak filmy z YouTube i pliki audio SoundCloud – w ich natywnej formie – bez pisania ani jednego wiersza kodu / shortcode.

Wszystko, co musisz zrobić, to skopiować i wkleić link w swoim poście w edytorze WordPress, a Jetpack zajmie się resztą.

Jetpack ewoluował, aby obsługiwać wiele witryn z treściami multimedialnymi, w tym Instagram, Slideshare, Twitter, Dokumenty Google, TED, DailyMotion, CodePen, Medium, Pinterest i inne. Aby uzyskać szczegółową, aktualną listę, sprawdź ich oficjalna dokumentacja osadzonych treści.

Kto powinien korzystać z treści multimedialnych?

Wszyscy! ��

12. Weryfikacja witryny i mapy witryn w WordPress

weryfikacja strony przez jetpack

Będę z tobą szczery – Jetpack nie jest najlepszą wtyczką SEO. Na początek sam moduł SEO jest funkcją płatną w Jetpack. WordPress SEO firmy Yoast jest znacznie lepszą, darmową wtyczką z mnóstwem funkcji i tutoriale, któremu zaufało ponad pięć milionów witryn WordPress.

Biorąc to pod uwagę, użytkownicy, którzy nie są gotowi poświęcić czasu na dedykowaną wtyczkę SEO, mogą skorzystać z modułów weryfikacji witryny Jetpack, aby zweryfikować swoją witrynę za pomocą wielu wyszukiwarek, w tym Google, Bing, Pinterest i Yandex.

Ustawienia mapy witryny i weryfikacji witryny z Jetpack

Dodatkowo Jetpack tworzy także mapę witryny, która ułatwia wyszukiwarkom indeksowanie Twojej witryny.

Kto powinien korzystać z map witryn Jetpack?

Osoby, które nie chcą inwestować czasu w dedykowaną wtyczkę SEO WordPress, powinny skorzystać z mapy witryny Jetpack. Zalecamy jednak użycie osobnej wtyczki. Zaledwie kilka godzin tygodniowo możesz zdobyć podstawy Yoast SEO. W ten sposób od pierwszego dnia poprawnie zaimplementujesz SEO na stronie. To duży wzrost w twoich długoterminowych rankingach wyszukiwania!

13. Widżety, widżety i inne widżety WordPress

dodatkowa paczka widgetów w jetpack

Widżety to jedna z najpopularniejszych funkcji oferowanych przez wtyczkę Jetpack. Zapewnia mnóstwo wyjątkowo przydatnych widżetów, których można używać na wiele sposobów. Obejmują one kanały społecznościowe, powiadomienia o plikach cookie RODO i wiele innych. Udaj się do swojego Pulpit nawigacyjny WordPress> Wygląd> Widżety aby uzyskać dostęp do tych dodatkowych widżetów.

Kolejną ekscytującą funkcją widżetów oferowaną przez Jetpack są widżety warunkowe. Zasadniczo umożliwia skonfigurowanie widoczności widżetów na podstawie strony, postu, tagu lub kategorii.

Możesz zdefiniować warunek i tylko jeśli warunek jest spełniony, widżet jest wyświetlany.

Niestandardowe widżety Jetpack

Na przykład możesz skonfigurować widżet subskrypcji biuletynu, aby był widoczny tylko w postach w kategorii Finanse. W ten sposób możesz tworzyć super ukierunkowane listy mailingowe.

Kto powinien korzystać z widżetów Jetpack?

Zależy to głównie od użytkownika. Jeśli Twój motyw WordPress jest wyposażony w niestandardowe widżety – takie jak udziały społecznościowe lub subskrypcje biuletynu – powinieneś użyć ich zamiast Jetpack, ponieważ zostały one zaprojektowane i zakodowane tak, aby dobrze współpracowały z Twoim motywem.

Jednak zawsze możesz używać widgetów warunkowych Jetpack, aby tworzyć angażujące treści na swojej stronie internetowej.

14. Wiele witryn z jednego pulpitu nawigacyjnego na WordPress.com

zarządzaj wieloma jetpackami w witrynie wordpress

Pamiętasz, jak mówiliśmy o korzystaniu z WordPress.com, aby czerpać pełne korzyści z Jetpack? Cóż, spodoba ci się ta funkcja.

Po połączeniu stron z Jetpack możesz zarządzać nimi wszystkimi z pulpitu nawigacyjnego WordPress.com. Obejmuje to między innymi przeglądanie statystyk witryny, publikowanie postów, odpowiadanie na komentarze, aktualizowanie wtyczek i wiele innych.

Kto powinien z tego skorzystać?

Osoby zarządzające garstką witryn WordPress mogą czerpać korzyści z tej funkcji. Na przykład możesz zarządzać swoim blogiem (blogami) i witryną osobistą pod jednym dachem – w WordPress.com.

Jednak nie polecam korzystania z tej funkcji, jeśli zarządzasz wieloma witrynami WordPress dla klientów. Narzędzia takie jak ManageWP i InfiniteWP zostały stworzone do zarządzania wieloma stronami WordPress na dużą skalę, o wiele więcej wbudowanych funkcji i wsparcia premium.

15. (Premium) WordPress Backup and Restore by Jetpack

tworzenie kopii zapasowych i przywracanie w chmurze wordpress przez jetpack

Tworzenie kopii zapasowych i przywracanie WordPress to poważna sprawa. Przez lata widzieliśmy wiele wtyczek i usług tworzenia kopii zapasowych WordPress, które specjalizują się w cogodzinnych kopiach zapasowych, przyrostowych kopiach zapasowych i innych.

Kopia zapasowa i przywracanie z Jetpack to moduł premium od 39 USD rocznie. Wykonuje automatyczne kopie zapasowe i obsługuje przywracanie jednym kliknięciem. Co ciekawe w jaki sposób kopia zapasowa jest wykonana.

Jetpack zasadniczo wykonuje kopię zapasową przy każdym zdarzeniu. Wydarzenie może obejmować tworzenie / modyfikację strony i postu, przesyłanie / modyfikację komentarzy, instalację wtyczek i motywów, modyfikacje lub aktualizacje oraz dodawanie lub zmiany do kont użytkowników.

Jetpack utrzymuje również Dziennik aktywności wszystkich wydarzeń wymienionych w porządku chronologicznym. Każdy wpis w tym dzienniku aktywności służy jako punkt przywracania. Wystarczy kliknąć wydarzenie i wybrać między pobraniem kopii zapasowej lub przywróceniem witryny do tego momentu.

Kto powinien korzystać z kopii zapasowych JetPack obsługiwanych przez VaultPress?

Kopia zapasowa jest niezbędnym elementem obsługi witryny WordPress. Polecam wybranie płatnej wtyczki kopii zapasowej, jeśli wolisz bezpieczeństwo i spokój, zamiast oszczędzać kilka dolców każdego miesiąca. (Ciekawostka – koszt dodatkowej wtyczki to zwykle koszt filiżanki kawy). Jednak przy odrobinie majsterkowania powinieneś mieć dostęp do tych samych funkcji za darmo.

Jak mogę to zdobyć?

Jest to płatna funkcja już od 39 USD rocznie. Musisz kupić plan Jetpack, skonfigurować wtyczkę przy użyciu poświadczeń serwera hostingowego i zrelaksować się. Jetpack automatycznie rozpocznie tworzenie kopii zapasowych.

Czy istnieje lepsza alternatywa tworzenia kopii zapasowych?

Jeśli chcesz wydać trochę więcej na hosting WordPress, rozważ dostawcę hostingu zarządzanego, takiego jak WPEngine. Zapewniasz nie tylko niesamowitą szybkość, lepszą niezawodność i szybką obsługę klienta, ale także dedykowane środowisko testowe oraz tworzenie kopii zapasowych i przywracanie jednym kliknięciem. Plany zaczynają się od 35 USD miesięcznie na maksymalnie 25 000 wizyt miesięcznie, a dostępne są 2 miesiące za darmo, jeśli zdecydujesz się na abonament roczny. Nie wspominając o 60-dniowym okresie bez ryzyka!

Ceny Jetpack

Opcje cenowe Jetpack od lipca 2018 r

Opcje cenowe Jetpack od lipca 2018 r

Chociaż większość funkcji Jetpack jest oferowana bezpłatnie, istnieją pewne moduły premium, takie jak tworzenie kopii zapasowych i przywracanie, wyszukiwanie elastyczne, zaawansowana ochrona przed złośliwym oprogramowaniem, które są dostępne tylko w ramach płatnego planu.

Ceny zaczynają się od 39 USD rocznie za abonament osobisty i obejmują kopię zapasową i przywracanie (z 30-dniowym archiwum kopii zapasowej) oraz priorytetową pomoc techniczną.

Kup Jetpack Premium

Czy warto opłacić plan Jetpack?

Jeśli okazjonalnie jesteś blogerem z rosnącym blogiem, wybranie osobistego planu Jetpack może być warte swojej ceny. Nie musisz się martwić o tworzenie kopii zapasowych i przywracanie, a jeśli coś pójdzie nie tak, zawsze możesz skontaktować się z zespołem sukcesu klienta priorytetowego.

Jeśli jednak blogujesz w pełnym wymiarze godzin, zalecany jest plan Jetpack Professional. Dzięki temu planowi zyskujesz zaawansowaną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem i możliwość przyjmowania płatności za pośrednictwem PayPal.

Uwaga na temat Jetpack i WordPress.com

Należy pamiętać, że Jetpack to wtyczka, która działa w połączeniu z WordPress.com, nawet jeśli można go zainstalować i używać z witrynami WordPress.org. Oznacza to, że musisz utworzyć konto WordPress.com, aby w pełni wykorzystać zalety Jetpack (ale nie martw się – nie musisz hostować swojej witryny na WordPress.com). Zaawansowane opcje dostosowywania dla kilku modułów Jetpack można skonfigurować tylko za pomocą WordPress.com.

Dla osób, które dopiero zaczynają pracę z WordPress, warto poznać różnice między WordPress.com a WordPress.org. Na początek WordPress.com jest komercyjną alternatywą dla WordPress.org – platformy CMS typu open source. W wyżej wymienionym artykule omówiliśmy inne ważne różnice między tymi dwoma rozwiązaniami.

Podsumowanie

jetpack w przyszłości

Pierwotnie napisałem ten artykuł w 2013 roku i cieszę się, że widzę nowe funkcje i ulepszenia wtyczki Jetpack. Chociaż wprowadzili płatny plan, absolutnie podoba mi się to, że zachowali najlepsze funkcje, takie jak Photon i monitorowanie przestojów. Nie wycofali też żadnego z poprzednich modułów, takich jak Piękna matematyka, Wymowa i gramatyka, i WP.me ​​Shortlinks.

Jak zawsze – jakie są twoje ulubione moduły Jetpack? Czy korzystasz (lub planujesz używać Jetpack)? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

Uwielbiasz wtyczki WordPress? Sprawdź naszą listę najczęściej polecanych wtyczek WordPress, aby sprawdzić, czy znajdziesz coś nowego!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me