Sprawdzone sposoby zarabiania pieniędzy za pomocą WordPress

Obecnie wiele osób znalazło sposoby zarabiania ton pieniędzy za pomocą WordPress. Istnieje wiele różnych sposobów zarabiania na życie online.


Czy kiedykolwiek myślałeś o zarabianiu pieniędzy za pomocą WordPress? Jeśli tak, ten szczegółowy post jest dla Ciebie gratką! Omówię 12 sprawdzonych sposobów zarabiania pieniędzy za pomocą WordPress. Wymienione poniżej metody wymagają różnych zestawów umiejętności, więc nawet jeśli nie jesteś programistą, możesz mieć pewność, że WordPress jest dla Ciebie pełen możliwości!

Zrzeczenie się: WPExplorer jest podmiotem stowarzyszonym dla jednego lub więcej produktów wymienionych poniżej. Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy dokonać prowizji.

1. Freelance Writing (alias Content Creation)

pisanie pieniędzy

Łatwo zacząć – jeśli masz urządzenie do pisania i połączenie internetowe, możesz tworzyć treści dla innych stron internetowych. Są miliony stron internetowych i wszystkie potrzebują świeżej treści.

Chociaż ta lista zawiera wiele sposobów zarabiania pieniędzy za pomocą WordPress, tworzenie treści obejmuje prawie każdą niszę. Po prostu odwiedź swoje ulubione blogi online. Wiele z nich ma strony z aplikacjami, na których możesz przesyłać swoje artykuły i otrzymywać za nie pieniądze. Więc nie tylko dostaniesz niesamowite linki zwrotne z najlepszych witryn, ale możesz dostać zapłatę za swoją ciężką pracę.

Możesz również znaleźć zadania pisania treści WordPress na stronach internetowych ogłoszeń. Kilka wartych obejrzenia to UpworkProBlogger Jobs – w obu z tych ton dostępnych jest od tej chwili mnóstwo prac pisarskich.

Przed zastosowaniem może być dobrym rozwiązaniem do skonfigurowania portfolio online, aby pochwalić się swoją poprzednią pracą. W szczególności pamiętaj o dodaniu krótkiej biografii, aktywnych profili społecznościowych i linków do ostatnio opublikowanych postów (lub jeśli dopiero zaczynasz tworzyć kilka postów na swoim blogu, które możesz wykorzystać jako przykłady). W ten sposób potencjalni pracodawcy mogą przyjrzeć się Twojemu stylowi pisania, a także zaprezentować swoje artykuły w blogach i mediach społecznościowych.

2. Utwórz bloga i zarabiaj na nim

Witryna WordPress

W świecie online zawsze zaleca się założenie strony internetowej dla Twojej firmy. Więc na co czekasz? Uruchom własny blog WordPress i zacznij zarabiać pieniądze!

Nie wiesz, jak zacząć korzystać z witryny WordPress? Zapoznaj się z naszym prostym przewodnikiem, jak założyć blog, w którym przeprowadzimy Cię przez wszystkie etapy tworzenia strony internetowej. Najważniejsze kroki to wybór domeny i hostingu, instalacja WordPress, wybór motywu, instalacja wtyczek oraz dodawanie postów i stron.

Posiadanie bloga to świetny sposób na generowanie pasywnego dochodu. Możesz zarabiać pieniądze za pomocą marketingu afiliacyjnego, sprzedaży reklam, sponsorowanych recenzji itp. Ze swojego bloga. Nie wymaga to od Ciebie dodatkowego wysiłku – jest to po prostu sposób na pełne wykorzystanie treści i ruchu, który już masz.

Większość rynków i dostawców usług oferuje Programy partnerskie. Niektóre z naszych ulubionych ulubionych, które są łatwe w obsłudze, to Themeforest, Shareasale, Partner CJ i rynek kreatywny. Wystarczy założyć DARMOWE konto i dodawać linki do swoich postów, gdzie wydaje się to naturalne.

Do sprzedawać reklamy możesz oferować własne pakiety reklam lub pracować za pośrednictwem firmy takiej jak BuySellAds. Lub zarejestruj się w celu Google AdSense konto i wstaw kod, aby sieć Google mogła obsługiwać reklamy, podczas gdy co miesiąc otrzymujesz drobną kontrolę.

Możesz także zaoferować posty sponsorowane na twoim blogu. Dodaj stronę lub formularz kontaktowy do swojej witryny, aby marki mogły się z Tobą skontaktować, aby zapłacić za recenzje, przewodniki, listy w stylu listów lub coś innego. Pamiętaj tylko, aby w umowie o sponsorowanym stanowisku zastrzec, że wszystkie opinie będą uczciwe, i dopilnuj, aby dodać zastrzeżenie do ostatniego opublikowanego postu, że był sponsorowany.

Możesz także wykorzystać swoją stronę internetową do promowania innych działań generujących pieniądze (które omówimy poniżej), takich jak kursy, produkty lub usługi premium.

3. Kursy WordPress

Najlepsze kursy WordPress dla początkujących

Dość pewny swoich umiejętności? Stwórz kurs! Miliony ludzi korzystają z Internetu do nauki nowych umiejętności. Wszystko, co musisz zrobić, to stworzyć (i zarabiać) kursy, aby im pomóc. Naucz ludzi, jak uprawiać ogródek, dzielić się poradami dotyczącymi gotowania, a nawet podzielić się własnym przewodnikiem na temat zakładania bloga. Po zawężeniu zakresu tematów istnieje kilka opcji umożliwiających utworzenie kursu online i zarabianie na nim.

Pierwszym z nich jest użycie witryny jako platformy marketingowej z kursami hostowanymi na stronie zewnętrzna strona e-learningowa. Popularne opcje obejmują witryny takie jak Udemy, w których można przesyłać kursy i ustalać własne ceny, lub Lynda, w których kurs jest częścią ogólnego członkostwa. Oba oferują proste sposoby szybkiego rozpoczęcia pracy. Pamiętaj, że dzięki tym platformom nie utrzymujesz pełnej kwoty zapłaconej za kurs (Udemy obniża cenę kursu o 3-50%, a Lynda płaci na podstawie liczby wyświetleń miesięcznie).

Drugą opcją jest wejście na całość i użycie WordPressa do budowy witryny i prowadzenia kursów. W ten sposób zarządzasz kursami, ustalasz ceny i czerpiesz wszystkie korzyści. I masz szczęście – istnieje wiele wtyczek, które ułatwiają tworzenie kursów w WordPress. Skorzystaj z naszego przewodnika, aby utworzyć kurs online za pomocą WordPress, aby dowiedzieć się więcej. Możesz też użyć wtyczki członkowskiej, aby utworzyć płatną sekcję witryny tylko dla członków z ekskluzywnymi treściami. Może to obejmować kursy, posty na blogu, filmy, narzędzia lub zasoby do pobrania – naprawdę wszystko, co chcesz zaoferować.

4. eCommerce i Dropshipping

Proste wskazówki WooCommerce, aby zwiększyć sprzedaż

Oprócz wiedzy możesz także udostępnić czytelnikom materiały do ​​pobrania lub rzeczy materialne. Rozpoczęcie pracy wymaga trochę wysiłku, ale WordPress to fantastyczna platforma do budowy witryny e-commerce.

Dlaczego e-commerce? Teraz ludzie bardziej niż kiedykolwiek robią zakupy online. A dzięki WordPress wystarczy zainstalować wtyczkę taką jak WooCommerce, aby zbudować sklep internetowy. W porównaniu z innymi opcjami handlu elektronicznego, WooCommerce jest całkowicie darmowy i oferuje wiele przydatnych funkcji, których możesz użyć do skonfigurowania swojego sklepu.

Oprócz zwykłego sklepu z własnymi towarami, WordPress może również służyć do budowy dropshipping sklep. W takim przypadku sprzedajesz towary bezpośrednio klientom, ale strona trzecia wysyła je (podobnie jak Amazon często obsługuje wysyłkę dla mniejszych sprzedawców korzystających z ich platformy). Niezależnie od tego, czy korzystasz z WooCommerce, czy Shopify, ta metoda zazwyczaj wymaga użycia wtyczki lub ustawień, aby mieć pewność, że informacje o wysyłce zostaną przesłane bezpośrednio do dostawcy. Jeśli brzmi to jak odpowiedni biznes plan dla Ciebie, istnieje wiele wtyczek, których możesz użyć, aby stworzyć biznes dropshipping za pomocą WordPress.

5. Usługa instalacji bloga

WordPress to coś więcej niż platforma blogowa

Czy jesteś początkującym lub niepełnoetatowym blogerem, który nie ma dużego doświadczenia programistycznego, nawet jeśli chcesz zarabiać pieniądze za pomocą WordPress? Jeśli tak, usługa konfiguracji bloga jest dla Ciebie idealna. Nawet początkujący mogą oferować tego rodzaju usługi! Ale jak?

Wiele osób chce używać WordPress na swoich blogach, ale po prostu nie mają wiedzy technicznej, aby zacząć. Wybierają więc usługę konfiguracji bloga. Twoim zadaniem jako dostawcy usług konfiguracji blogów będzie instalacja WordPress, przesłanie motywu WordPress, dodawanie zalecanych wtyczek itp..

Aby zdobyć klientów, możesz zacząć od prostej strony usługi konfiguracji bloga w swojej witrynie. Aby przyciągnąć potencjalnych klientów lub dedykowany ruch na tej stronie, dodaj banery dla swojej usługi na swojej stronie, spróbuj dotrzeć do innych blogów, aby publikować posty gości, zostawiaj komentarze na forach z linkiem do Twojej witryny, wejdź na media społecznościowe i zainwestuj w płatne reklamy jeśli jesteś w stanie. Jeśli kierujesz reklamy do mniejszych lub lokalnych odbiorców (takich jak „usługa konfiguracji blogów dla ogrodników” lub „usługa konfiguracji blogów w Savannah Georgia”), jest to często znacznie tańsze niż myślisz. Jeśli ludzie są zainteresowani Twoją ofertą, skontaktują się z Tobą.

Podczas tworzenia strony usługi rozważ dodanie wiele punktów cenowych wraz ze wzrostem poziomu usług. Na przykład możesz mieć podstawową usługę konfiguracji bloga za 100 USD, która obejmuje instalację WordPress, przesyłanie motywu i dodawanie zawartości demonstracyjnej motywu. Następnie możesz zaoferować konfigurację wtyczki SEO za 20 USD sprzedać, lub jako część usługi konfiguracji premium w pakiecie z kilkoma innymi funkcjami (np. bułka tarta, konfiguracja strony głównej itp.).

Alternatywnie możesz zapewnić usługi konfiguracji blogów za darmo, ale musisz polegać na linkach partnerskich na stronie usług. Na przykład możesz zaoferować bezpłatną konfigurację bloga przy zakupie hostingu Bluehost, gdy klient użyje określonego linku partnerskiego. Bluehost oferuje konkurencyjne ceny hostingu, na które mogą sobie pozwolić nowi blogerzy, a także hojne prowizje partnerskie w wysokości 65 USD za każde udane zapisanie się. Podobnie możesz sugerować użytkownikom motywy, wtyczki, usługi bezpieczeństwa i inne produkty stowarzyszone, gdy rejestrują się one na Twojej stronie usługi. Pamiętaj tylko, aby polecać tylko produkty, które przetestowałeś i są dobre.

6. Utrzymanie strony internetowej

Utrzymanie strony internetowej

Wspominaliśmy o konfiguracji blogów, ale istnieje ogromna szansa na generowanie ciągłego dochodu usługi serwisowe. Wielu właścicieli witryn nie chce zajmować się codziennymi zadaniami związanymi z prowadzeniem witryny – po prostu chcą, aby ludzie mogli je znaleźć w Internecie. I tu właśnie przychodzisz. Konserwacja może obejmować aktualizacje WordPress, monitorowanie bezpieczeństwa, aktualizacje motywów i wtyczek, zarządzanie hostingiem, konfigurację CDN itp. Prawie wszystko, co już robisz dla własnej witryny, możesz otrzymywać miesięczną opłatę na zrobić dla innych.

Należy pamiętać, że jeśli wybierzesz tę trasę, będziesz chciał skorzystać z wtyczki do zarządzania witryną, aby ułatwić sobie życie. Kilka najważniejszych opcji to:

 • InfiniteWP
 • MainWP
 • ManageWP

Wszystkie te wtyczki pozwalają zarządzać aktualizacjami podstawowymi, tematycznymi i wtyczek, a także monitorować SEO, szybkość witryny, komentarze, a nawet kopie zapasowe – wszystko z jednego pulpitu nawigacyjnego. W ten sposób możesz zapewnić swoim klientom kompleksową obsługę serwisową bez konieczności indywidualnego monitorowania każdej witryny.

7. Usługi SEO i marketingowe

Najlepsze praktyki SEO w WordPress

Jeśli spędziłeś czas na uczeniu się, jak zoptymalizować własną witrynę, możesz z pewnością wykorzystać te umiejętności. SEO to ogromna część budowania strony internetowej, a dla niektórych osób może być bardzo przytłaczająca. I dlatego Usługi SEO zazwyczaj pobierają ceny premium. Niezależnie od tego, czy pomagasz w optymalizacji treści, budowaniu linków, szybkości witryny czy innych aspektach SEO, z pewnością jest to obszar, za który wielu właścicieli witryn będzie musiało zapłacić.

Usługi marketingowe iść w parze z SEO. Zarządzanie reklamami jest czasochłonne, ponieważ wymaga tworzenia grafiki, badania słów kluczowych, strategii ustalania stawek, miejsc docelowych i innych. Ponadto dobra kampania marketingowa obejmuje wiele formatów – reklamy Google, biuletyny, media społecznościowe itp. Uzbrojeni w wiedzę i połączenia, które już zbudowałeś dla własnej witryny, z pewnością możesz pomóc klientom. W większości przypadków usługi marketingowe obejmują opłatę bazową plus procent oparty na ruchu lub wzroście konwersji.

8. Doradztwo w zakresie bezpieczeństwa i rozwiązania

Zabezpieczenia WordPress

Dla tych, którzy są pewni swoich umiejętności bezpieczeństwa, a zwłaszcza umiejętności kodowania, konsultacje w zakresie bezpieczeństwa mogą być bardzo intratne. Bezpieczeństwo ma ogromne znaczenie dla każdego właściciela witryny. Niektóre obszary, które możesz rozważyć obejmują:

 • Audyt bezpieczeństwa: Dostępne są usługi premium do audytu oprogramowania, ale można to również wykonać ręcznie. Niezależnie od wybranej trasy pamiętaj o uwzględnieniu kluczowych aspektów bezpieczeństwa, takich jak domyślne ustawienia WordPress, hasła, dostęp do roli użytkownika, uprawnienia do plików, aktualizacje, ustawienia wtyczek bezpieczeństwa, ustawienia kopii zapasowych (przez wtyczkę lub hosting), konfiguracja serwera, certyfikat SSL itp..
 • Wzmocnienie ogólnego bezpieczeństwa: Może to być tak proste, jak oferowanie profesjonalnej usługi konfiguracji zaufanej wtyczki bezpieczeństwa, takiej jak iThemes Security Pro, Wordfence lub Wszystko w jednym WP Security & Firewall.
 • Konfiguracja SSL: SSL jest skomplikowany, więc dlaczego nie pomóc właścicielom witryn poprawnie utworzyć i zainstalować certyfikat SSL.
 • Usuwanie złośliwego oprogramowania: Jeśli znasz pliki WordPress, takie jak na odwrocie dłoni, usuwanie złośliwego oprogramowania jest na twojej drodze. Jeśli zdecydujesz się usunąć podejrzany kod samodzielnie lub za pomocą wtyczki, z pewnością możesz to dodać do swoich ogólnych usług bezpieczeństwa.

Oczywiście istnieją inne aspekty bezpieczeństwa WordPress, ale są to świetne miejsca na rozpoczęcie, jeśli bezpieczeństwo w Internecie jest Twoją pasją.

9. Rozwój wtyczek WordPress

10 najlepszych wtyczek, dodatków i rozszerzeń Gutenberg

Jeśli korzystałeś z WordPress, musisz pamiętać o jednej rzeczy – nie możesz uruchomić swojego bloga bez użycia co najmniej kilku wtyczek, prawda? Każdy używa wtyczek, aby dodać dodatkowe funkcje, które pomagają z powodzeniem prowadzić blog WordPress. W WordPress dostępne są tysiące wtyczek – niektóre są całkowicie bezpłatne, inne oferują płatne aktualizacje, a pozostałe są premium.

Jeśli znajdziesz rozwiązanie problemu i utworzysz dla niego wtyczkę (którą odbiorcy mogą być zainteresowani zakupem), absolutnie nic nie powstrzyma cię przed zarabianiem. Przeanalizuj kilka istniejących wtyczek (najlepiej w podobnej niszy), które zarabiają przyzwoite pieniądze. Sprawdź, czy korzystają z premii (płatna wtyczka) czy freemium (bezpłatna wtyczka z płatnym uaktualnieniem). Czy wykorzystują WordPress.org, rynek lub polegają na własnej witrynie w celu promocji? Możesz również sprawdzić komentarze / recenzje, aby dowiedzieć się, jakie wsparcie może być dla Ciebie. Następnie dowiedz się, jak możesz zrobić to samo, aby uzyskać stały przepływ gotówki!

Jeśli myślisz o zarabianiu na sprzedaży wtyczek WordPress, upewnij się, że je tworzysz, koncentrując się na konkretnej potrzebie. Jednym z najlepszych przykładów w tej kategorii jest narzędzie do tworzenia stron Elementor. Ta ogromna wtyczka do tworzenia stron ma na celu ułatwienie tworzenia niestandardowych układów stron i stała się używana przez ponad 4 miliony witryn WordPress. Ponadto twórca wtyczek zarabiał na swoich dziełach, wypuszczając elementor Premium Pro z bardziej zaawansowanymi funkcjami.

Możesz sprzedawać swoje wtyczki WordPress w CodeCanyon. Możesz także sprzedać go ze swojego bloga lub tworząc dla niego osobną stronę. Możesz także zarabiać pieniądze, pracując nad niestandardowymi projektami wtyczek.

10. Tworzenie motywów WordPress

opracuj-wordpress-tematy

Jesteś projektantem stron internetowych lub programistą? Tak? Następnie możesz zarabiać pieniądze, opracowując Motywy WordPress. Nie musisz być najwyższej klasy projektantem ani programistą, aby zaprojektować świetnie wyglądający motyw WordPress – ale zdecydowanie powinieneś wiedzieć, co projektujesz dla docelowych odbiorców. Pod koniec dnia powinieneś wiedzieć, dla kogo projektujesz motyw, w przeciwnym razie nie znajdziesz odbiorców dla tego motywu.

Jest tak wiele firm, które projektują fantastyczne motywy dla stron WordPress, aby tworzyć pasywne źródła dochodów. Na przykład ludzie tacy jak Brain Clark założyli StudioPress (a później sprzedali go do WP Engine, który teraz zawiera wszystkie motywy StudioPress ZA DARMO wraz z planami hostingowymi), a nasz własny AJ Clarke stworzył Motywy WPExplorer (w tym nasz # 1 Total WordPress Theme), aby buduj wysokiej jakości i atrakcyjne motywy dla stron WordPress. Od lat świetnie sobie radzą, zatrudniając kilku projektantów i sprzedając ciekawe motywy.

Jeśli dopiero zaczynasz tworzenie motywów WordPress i nie jesteś wystarczająco pewny siebie, aby stworzyć go samodzielnie, możesz utworzyć zespół. Lub możesz dołączyć do przedsięwzięcia, które już zajmuje się tworzeniem tematów dla innych. W ten sposób nie będziesz mieć tak trudnego czasu na zarabianie pieniędzy podczas wykonywania pracy.

Możesz sprzedawać swoje motywy WordPress na stronie Szablon potwora, Pierwszy, Creative Market, lub możesz sprzedawać je z własnej witryny. Podobnie jak wtyczki, możesz również pracować nad niestandardowymi projektami motywów WordPress dla klientów, aby zarobić dodatkowe dolary.

11. Dostosowywanie motywu

Dostosowywanie motywów WordPress

Czy jesteś zaawansowanym programistą z dodatkowym czasem? Spróbuj zaoferować usługi dostosowywania. Wielu programistów zarabia przyzwoite dochody poboczne, oferując strony internetowe, motywy i / lub usługi dostosowywania wtyczek w witrynach WordPress.

W każdym razie jest wielu użytkowników WordPress, którzy mogą zainstalować motyw (lub może ich dostawca hostingu zaoferował to wraz z konfiguracją instalacji WordPress), ale nie mają technicznej możliwości wprowadzania zmian. Na przykład:

 • Niestandardowe układy strony
 • Niestandardowe typy postów
 • Tworzenie logo / brandingu
 • Integracja z mediami społecznościowymi
 • Konfiguracja biuletynu
 • Konfiguracja sklepu eCommerce
 • Konfiguracja wtyczki

To oczywiście bardzo mały przykład, ponieważ WordPress ma tak wiele aspektów. Możesz zaoferować swoje usługi po ustalonej cenie za zadanie lub udostępnić swój czas według zmiennej stawki za godzinę.

12. Usługi projektowe WordPress

doradztwo w zakresie zarabiania pieniędzy

Jednym z ostatnich sposobów, w jaki chcemy rozmawiać o zarabianiu pieniędzy online za pomocą WordPress, jest oferowanie kompleksowe usługi projektowe. Można to łatwo zrobić tylko wtedy, gdy jesteś dobry w WordPressie – tworząc niestandardowe projekty dla klientów i budując pełną stronę internetową od podstaw. Programiści współpracujący bezpośrednio z klientami w niestandardowych witrynach pobierają tysiące za swoją pracę. Tak więc, chociaż ta opcja może wymagać większej wiedzy i wysiłku, jest bardzo opłacalna. I możesz zasadniczo połączyć kilka innych metod zarabiania wymienionych na tej liście, aby utworzyć ogólny pakiet usług (niestandardowy motyw, konfiguracja blogu, konfiguracja zabezpieczeń, bieżąca konserwacja itp.).

Strony internetowe takie jak KodowalneUpwork i Toptal to świetne miejsca do reklamowania swojej dostępności do pracy klientów. Możesz również zaoferować swoje usługi za pośrednictwem własnej strony internetowej, jeśli chcesz pominąć pośrednika. Upewnij się, że masz świetne portfolio, jeśli myślisz o tworzeniu pasywnego strumienia dochodów za pomocą tej metody. W szczególności pamiętaj, aby poprosić klientów o wyrażenie opinii, jeśli są zadowoleni z Twojej pracy lub udostępnić recenzję swoich usług, którą możesz opublikować w swojej witrynie lub udostępnić w mediach społecznościowych. Może to naprawdę zwiększyć sprzedaż online, ponieważ opinie najlepszych blogerów są świetnym dowodem społecznościowym.

Uwaga końcowa

Nie musisz być geniuszem WordPress, aby zarabiać na życie. Jeśli potrafisz wykonać którąkolwiek z powyższych czynności i wiesz, jak sprzedać siebie lub swój produkt, będziesz mieć mnóstwo okazji do zarobienia naprawdę dobrych pieniędzy za pomocą WordPress. Dowiedz się też, czego naprawdę chcą Twoi odbiorcy; w ten sposób będziesz na dobrej drodze.

Czy masz jakieś strategie zarabiania pieniędzy za pomocą WordPress? Udostępnij je w sekcji komentarzy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me