12 najlepszych wtyczek i usług tworzenia kopii zapasowych WordPress

10+ Najlepsze wtyczki i usługi WordPress BackUp

Tworzenie strony internetowej to świetna zabawa, gdy wszystko idzie dobrze. Jednak wrażenia te mogą szybko stać się kwaśne, jeśli pojawi się problem z witryną WordPress. Na przykład możesz zostać ofiarą złośliwego hakera lub ulec uszkodzeniu danych podczas instalowania nowego motywu lub wtyczki. A może po prostu dokonałeś zmiany, której nie chciałbyś, a teraz nie masz możliwości powrotu. Napotykanie problemów z witryną może być frustrujące, tym bardziej, gdy nie masz pojęcia, jak ją przywrócić.


WordPress to zwykle bezpieczny i niezawodny system zarządzania treścią dla Twojej witryny. Ale czasami pomimo wszystkich środków ostrożności coś może pójść nie tak. Załóżmy, że straciłeś swoją stronę internetową i jak powróciłbyś do jej dawnej świetności?

Kopie zapasowe są odpowiedzią. Są jedną z najlepszych – i najbardziej niezawodnych – obrony przed wszelkimi zagrożeniami dla Twojej witryny. Dzięki regularnemu harmonogramowi tworzenia kopii zapasowych wszystko, co musisz zrobić, to przywrócić zawartość i zacząć od nowa.

Ręczne a automatyczne kopie zapasowe (inaczej wtyczka)

Ręczne kopie zapasowe będą działać w przypadku małej witryny z niewielką liczbą przeglądających i niewielką liczbą pracowników, ale w miarę wzrostu liczby odbiorców i liczby pracowników witryny rzadko możesz pozwolić sobie na przejście do trybu offline. Chociaż ręczne kopie zapasowe oferują większy wybór, zdecydowanie trudniejsze jest ręczne tworzenie kopii zapasowej witryny. Możesz przeczytać więcej na temat korzystania z ręcznych kopii zapasowych w naszym pełnym przewodniku na temat tworzenia kopii zapasowych WordPress.

Zasadniczo administratorzy witryn są zbyt zajęci, aby ręcznie tworzyć kopie zapasowe swoich witryn, a brak regularnego tworzenia kopii zapasowych może pozostawić witrynę podatną na możliwe do uniknięcia przestoje, jeśli witryna utraci dane lub padnie ofiarą włamania. Lub jeśli serwery Twojego hosta zostaną zaatakowane fizycznie (każda klęska żywiołowa, wybierz) lub w inny sposób. W przypadku witryny o stosunkowo dużej liczbie odbiorców najlepiej jest skorzystać z usługi tworzenia kopii zapasowych lub wtyczki premium. I nawet jeśli Twoja witryna nie jest bardzo popularna, powinieneś nadal korzystać z bezpłatnej wtyczki.

Nawet jeśli masz napięty budżet, wydanie trochę więcej na usługę tworzenia kopii zapasowych to dobrze wydane pieniądze. Usługi te wykonują za Ciebie wszystkie ciężkie zadania, dzięki czemu możesz spać spokojnie, wiedząc, że witryna WordPress jest w dobrych rękach. Ale dołożyliśmy wszelkich starań, aby dołączyć najlepsze z najlepszych wtyczek do tworzenia kopii zapasowych WordPress – bezpłatne i premium. Więc dlatego, że twój budżet nie zapewnia wystarczającej ilości miejsca na jedną z wymienionych przez nas płatnych opcji, nie oznacza to, że nie możesz znaleźć niesamowitej bezpłatnej wtyczki, która pomogłaby Ci regularnie tworzyć kopie zapasowe witryny.

1. VaultPress

VaultPress dla WordPress

Oficjalna usługa tworzenia kopii zapasowych oferowana przez Automattic, VaultPress zapewnia mnóstwo opcji tworzenia kopii zapasowych, od najbardziej podstawowych, począwszy od 2 USD / mc, aż po zaawansowane w cenie 20 USD / mc. W rzeczywistości ufamy, że VaultPress tworzy kopię zapasową WPExplorer każdego dnia.

VP Przywraca

VaultPress może tworzyć i przechowywać aktualną kopię witryny z codzienną / w czasie rzeczywistym synchronizacją wszystkich treści WordPress i zapewniać opcje automatycznego przywracania. Ponadto wykonywane jest skanowanie bezpieczeństwa w celu informowania użytkownika o wszelkich możliwych zagrożeniach bezpieczeństwa witryny.

VaultPress

Bardzo łatwo jest przejrzeć archiwum kopii zapasowej i zdecydować, której kopii zapasowej możesz użyć. Dzięki VaultPress możesz łatwo przywrócić swoją witrynę za pomocą połączenia FTP lub SSH. Możesz pobrać swoje kopie zapasowe i zapisać je na dowolnym przenośnym urządzeniu magazynującym lub przesłać je na dowolną stronę internetową z pamięcią masową, taką jak Dysk Google lub Dropbox. Jeśli kiedykolwiek będziesz mieć problemy z przywracaniem, VaultPress zapewnia świetne wsparcie, które pomoże Ci w przywróceniu strony.

Za 29 USD miesięcznie otrzymujesz ochronę przed spamem, automatyczne przywracanie, kopie zapasowe w czasie rzeczywistym, skanowanie bezpieczeństwa, pełne archiwizowanie kopii zapasowych i wsparcie dla przechowawców. Najbardziej minimalny plan Lite, zapewnia codzienne tworzenie kopii zapasowych, automatyczne przywracanie, wsparcie dla przechowawców i 30-dniowe archiwum kopii zapasowych.

Możesz używać VaultPress do wielu stron internetowych z tylko jednym kontem. I możesz uzyskać dostęp do wszystkich kopii zapasowych, instalując Wtyczka VaultPress.

2. BackupBuddy przez iThemes

BackupBuddy - WordPress Backup Plugin, aby przywrócić Move WordPress

Informacje i pobieranie

Użyj BackupBuddy do bezproblemowego tworzenia kopii zapasowych i przywracania stron internetowych WordPress. Możesz zapisać kopię zapasową w dowolnym miejscu za pośrednictwem usług internetowych Amazon, Dropbox, Rackspace Cloud, FTP i poczty e-mail.

BackupBuddy - WordPress Backup Plugin to Restore Move WordPress (1)

Dzięki BackUp Buddy możesz wykonywać częste kopie zapasowe bazy danych lub wykonywać pełne kopie zapasowe, korzystać z opcji przechowywania poza siedzibą, korzystać z magazynu BackUp Buddy Stash, planować kopie zapasowe, wykluczać tworzenie kopii zapasowych niektórych plików i tworzyć profile kopii zapasowych.

BackupBuddy - WordPress Backup Plugin to Restore Move WordPress (2)

Przywrócenie jest bardzo łatwe do wykonania, nawet dla początkujących WordPress. BackUp Buddy może pomóc w łatwym transporcie strony WordPress do innej domeny lub hosta. Inne funkcje BackUp Buddy obejmują powiadomienia e-mail, limity miejsca na kopie zapasowe, indywidualne przechowywanie plików, skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, zastępowanie tekstu bazy danych, skanowanie i naprawa bazy danych oraz interaktywna mapa katalogu witryny.

3. UpdraftPlus

UpdraftPlus WordPress Backup Plugin

UpdraftPlus to skuteczna i bardzo popularna wtyczka freemium, która pomaga tworzyć kopie zapasowe witryny WordPress na Amazon S3, Google Drive, Rackspace Cloud, Dropbox, FTP, SFTP, SCP, OpenStack Swift, WebDAV, a nawet przez e-mail.

Dzięki tej opcji będziesz w stanie szybko tworzyć pełne kopie zapasowe swojej witryny WordPress i przechowywać je w chmurze lub pobrać bezpośrednio na komputer. Wtyczka obsługuje również kopie zapasowe zaplanowane i na żądanie oraz umożliwia różne harmonogramy plików i baz danych Twojej witryny.

Opcje aktualizacji

Użyj programu Updraft, aby wykonać szybkie przywracanie, automatyczne tworzenie kopii zapasowych z powtarzaniem harmonogramów, migrować witryny, wybierać określone pliki do kopii zapasowej i pobierać archiwa kopii zapasowych. Jeśli przesyłanie zostanie przerwane przedwcześnie lub zakończy się niepowodzeniem, wtyczka ponownie podejmie próbę przesłania. Szyfruj kopie zapasowe bazy danych za pomocą wersji premium wtyczki. Ta wtyczka działa w wielu językach i trwają tłumaczenia. Darmowa wersja będzie odpowiednia dla większości użytkowników, chociaż wersja premium oferuje cały szereg dodatkowych funkcji, w tym dostęp do priorytetowego wsparcia.

4. BlogVault

Kopie zapasowe BlogVault

Informacje i pobieranie

Bezpieczny system tworzenia kopii zapasowych, który pomaga użytkownikom WordPress automatycznie tworzyć kopie zapasowe, automatycznie przywracać dane, migrować witryny i wyświetlać kopie zapasowe nawet przez 30 dni. Możesz zapisać dowolną kopię zapasową z archiwum kopii zapasowej w Dropbox. Możesz przetestować tworzenie kopii zapasowych na serwerach BlogVault, aby sprawdzić, czy wybrana kopia zapasowa jest tą, której potrzebujesz.

BlogVault do tworzenia kopii zapasowych WooCommerce

Dzięki BlogVault możesz również włączyć funkcję tworzenia kopii zapasowych w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że po wprowadzeniu zmian w witrynie BlogVault nie będzie pobierać i aktualizować odpowiednich plików. W ten sposób treść Twojej witryny jest zawsze bezpieczna!

Inne godne uwagi funkcje to przyrostowe kopie zapasowe, bezpłatna pamięć zewnętrzna, obsługa wielu lokalizacji, zintegrowane przemieszczanie, kopie zapasowe tabel dla sklepów WooCommerce i niesamowity zespół wsparcia gotowy do pomocy 24/7.

5. Powielacz

Duplikator Darmowa wtyczka WordPress

Duplicator to wtyczka migracyjna, której można użyć do poprawiania kopii zapasowych migawek witryny. Darmowa wtyczka umożliwia klonowanie witryny WordPress i tworzenie ręcznych kopii zapasowych na żądanie. Utworzono pełną kopię zapasową plików WordPress, zawartości witryny, bazy danych, motywów i wtyczek spakowanych w pliku zip.

Dostępna jest również wersja pro do planowania kopii zapasowych, połączenia z pamięcią masową w chmurze, powiadomień e-mail i innych.

6. BackWPup

BackWPup Darmowa wtyczka WordPress

BackWPup to kolejna wtyczka freemium, która może wykonywać automatyczne kopie zapasowe stron WordPress, przeprowadzać eksport XML WordPress, optymalizować, sprawdzać i naprawiać bazy danych.

backUpwp za darmo

Kopie zapasowe można przechowywać za pośrednictwem serwerów FTP, Dropbox, Amazon S3, Microsoft Azure, chmury Rackspace, Sugar Sync oraz w wersjach pro na Amazon Glacier i Google Drive. A jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebować więcej funkcji lub wsparcia, po prostu uaktualnij do wersji premium wtyczki.

7. SnapshotPro

SnapshotPro

Snapshot to wtyczka WPMU DEV, która tworzy kopie zapasowe całej zawartości, całej bazy danych lub określonych tabel. Wtyczkę można zaplanować tak, aby wykonywała automatyczne kopie zapasowe i możesz zapisać swoje kopie zapasowe w Dropbox, Amazon S3 lub SFTP. Wtyczka jest częścią członkostwa WPMUdev i obejmuje obsługę tworzenia kopii zapasowych i przywracania jednym kliknięciem, automatyczne tworzenie kopii zapasowych, obsługę wielu lokalizacji, a nawet zawiera 10 GB miejsca w chmurze WPMUdev.

8. WPVivid

WPvivid

Dzięki WPvivid możesz tworzyć kopie zapasowe, przywracać i migrować swoją witrynę – ale teraz skupimy się na kopiach zapasowych. Bezpłatna wtyczka zawiera funkcje automatycznego tworzenia kopii zapasowych, obsługę pamięci w chmurze (Dropbox, Dysk Google, Amazon S3, SFTP itp.), Przywracanie jednym kliknięciem, kopie zapasowe za jednym kliknięciem, brak ograniczeń rozmiaru kopii zapasowej i wiele innych. Wtyczka jest również kompatybilna z popularnym menedżerem witryny MainWP, dzięki czemu możesz łatwo zarządzać kopiami zapasowymi dla wszystkich swoich stron internetowych. I gra dobrze z programami do tworzenia stron, takimi jak Elementor, SiteOrigin i Beaver Builder.

WPvivid Pro dodaje jeszcze więcej opcji przyrostowych kopii zapasowych, obsługę wielu lokalizacji, zdalne przechowywanie, zaawansowane planowanie, funkcje roli użytkownika i więcej.

9. BackupGuard

BackupGuard

Łatwo utwórz kopię zapasową witryny za pomocą BackupGuard. Wtyczka ma mnóstwo funkcji tworzenia kopii zapasowych do tworzenia nieograniczonej liczby kopii zapasowych witryn, kopii zapasowych pojedynczych plików lub folderów, a nawet kopii zapasowych na wielu stronach. Ponadto łatwo jest planować, eksportować lub importować kopie zapasowe. A BackupGuard oferuje unikalny pasek postępu, dzięki czemu możesz zobaczyć, gdzie jesteś w kopii zapasowej (lub nawet anulować, jeśli chcesz).

10. CodeGuard

Kopie zapasowe CodeGuard

Informacje i pobieranie

System tworzenia kopii zapasowych, który tworzy kopię zapasową wszystkiego w witrynie WordPress. Proces konfiguracji nie powinien być zbyt trudny dla kogoś, kto używa WordPressa przez pewien czas, kopie zapasowe są tworzone automatycznie i możesz monitorować wszelkie zmiany w plikach w sieci.

Przywrócenie można wykonać, pobierając plik zip i wykonując przywracanie ręczne, lub wybierając określone pliki do przywrócenia lub w prosty sposób można wybrać automatyczne pełne przywracanie. W przypadku planów w przedziale od 39 do 239 USD miesięcznie może to zabrzmieć trochę drogo, ale tak naprawdę nie jest, gdy weźmie się pod uwagę, że chroni twoją witrynę.

11. WPBackItUp

WPBackItUp Wtyczka WordPress.

Nasz przedostatni wybór – WPBackItUp – to solidny pretendent do tworzenia kopii zapasowych witryny, z unikalną strukturą cenową. Tworzenie kopii zapasowej witryny i przywracanie jej ręcznie jest całkowicie bezpłatne. Jeśli jednak chcesz skorzystać z opcji przywracania jednym kliknięciem (wraz z wieloma innymi funkcjami), musisz zapłacić 79 USD za wersję premium.

Ogólnie rzecz biorąc, WPBackItUp jest solidną alternatywą dla innych rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych witryny WordPress. Ich wsparcie i dokumentacja są doskonałe, co oznacza, że ​​prawdopodobnie nie potrzebujesz niczego więcej niż bezpłatnej wersji, aby chronić swoją witrynę.

12. Migracja WP All-in-One

All-in-One WP Migration

All-in-One WP Migration jest dokładnie tak, jak to brzmi – wtyczka, która zapewnia sukces podczas przenoszenia witryny. Ale możesz użyć wtyczki, aby wyeksportować kopię zapasową witryny. Po prostu zaloguj się na swojej stronie, przejdź do sekcji wtyczki All-in-One WP Migration i kliknij duży zielony przycisk Eksportuj. A wtyczka zawiera integrację WP-CLI, dzięki czemu możesz tworzyć kopie zapasowe i wykluczać pliki (takie jak komentarze spamu, zmiany postów, nieaktywne wtyczki itp.) Za pomocą szybkich poleceń.

Dlaczego kopie zapasowe witryn są tak ważne

Krótko mówiąc, kopia zapasowa to kopia witryny, która została przesłana w inne miejsce (np. Na Twój serwer lub do usługi hostingu plików, takiej jak Dropbox). Są niezbędne do upewnienia się, że masz sposób na przywrócenie swojej witryny, gdy coś pójdzie nie tak. Wyobraź sobie na przykład błąd wpływający na Twoją witrynę e-commerce. Jeśli nie masz kopii zapasowej – i nie możesz odzyskać utraconych danych – będzie to miało ogromny wpływ na całą Twoją firmę. Perspektywy mogą być ponure, ale posiadanie strategii tworzenia kopii zapasowych – nawet prostej – uratuje ci bekon.

Podsumowując, tworzenie kopii zapasowej witryny może pomóc w zabezpieczeniu się przed wieloma zagrożeniami, w tym:

  • Hakerzy stron internetowych. Podczas gdy niektórzy hakerzy starają się ukraść poufne informacje, wielu z nich włamie się na strony internetowe, aby udowodnić, że potrafią. Jeśli masz witrynę internetową, jesteś już zagrożony.
  • Złośliwe oprogramowanie i wirusy. Złośliwe zagrożenia, takie jak wirusy, trojany i inne złośliwe oprogramowanie, mogą przedostać się do Twojej witryny za pośrednictwem wtyczek WordPress i uszkodzić lub ukraść Twoje dane. Chociaż WordPress jest bezpieczny, wciąż nie jest w 100% nieomylny. Wcześniejsze wersje WordPress zostały trafione, a posiadanie bezpiecznej pełnej kopii zapasowej oznacza, że ​​będziesz przygotowany na najgorszy scenariusz.

Ogólnie rzecz biorąc, kopie zapasowe są niezwykle ważne – ale równie ważny jest ogólny harmonogram. Zobaczmy, jak sobie z tym poradzić.

Tworzenie harmonogramu tworzenia kopii zapasowych

Harmonogram tworzenia kopii zapasowych to po prostu częstotliwość wykonywania kopii zapasowych. Może to być cotygodniowa lub miesięczna kopia zapasowa, chociaż częstotliwość może się różnić w zależności od twoich unikalnych wymagań. Niezależnie od tego zalecamy wykonywanie regularnych kopii zapasowych.

Tworzenie harmonogramu tworzenia kopii zapasowych jest stosunkowo prostym procesem. Podczas gdy Ty mógłby wykonaj kilka prostych obliczeń (w tym faktoring na poziomie natężenia ruchu), w rzeczywistości jeśli regularnie tworzysz kopie zapasowe i często korzystasz z wbudowanych funkcji wybranego rozwiązania, powinieneś zacząć.

Powiedziawszy to, nie chcesz przechowywać kopii każdej kopii zapasowej wykonanej w jednym miejscu. Zamiast tego starasz się mieć co najmniej jedną lokalną kopię zapasową z drugą kopią przechowywaną poza siedzibą. Ponownie wtyczki mogą ci w tym pomóc, a wiele z nich oferuje sposób przechowywania kopii zapasowych na zewnątrz.


Powtarzam – kopie zapasowe są niezbędne. Pomagają ci szybko i łatwo wrócić do trybu online po problemie, a co ważniejsze, pomagają zminimalizować czas przestoju doświadczany przez odwiedzających. I w końcu naprawdę nie ma dobrego powodu (ani jednego), aby nie tworzyć kopii zapasowej witryny. Lepiej być bezpieczniejszym niż żałować – właśnie dlatego tworzenie kopii zapasowej witryny jest wysoce zalecane. Nawet jeśli masz wrażenie, że Twoja witryna nie straci dużo na ruchu / przychodach z powodu krótkiego przestoju, nadal możesz potencjalnie stracić wszystko, co umieścisz w witrynie.

Zdecydowanie zalecamy, aby przynajmniej uzyskać bezpłatną wtyczkę, która pomoże zabezpieczyć Twoją witrynę WordPress. I pamiętaj, aby zawsze wykonać kopię zapasową podczas publikowania nowych postów, a także przed i po głównych aktualizacjach instalacji WordPress, motywów i wtyczek (lub przynajmniej raz w miesiącu, aby zachować bezpieczeństwo).

Czy wypróbowałeś którąś z opcji z naszego najlepszego podsumowania wtyczek do tworzenia kopii zapasowych WordPress? A może przegapiliśmy twoją ulubioną wtyczkę kopii zapasowej? Daj nam znać w sekcji komentarzy – chcielibyśmy usłyszeć od ciebie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map