Większość poprawek, które przeprowadzamy w WordPress, mają na celu sprawienie, aby strona była funkcjonalna i przyciągała uwagę odwiedzających. Kładziemy duży nacisk na wygodę użytkowników dla czytelników. Ale czy wiesz, że istnieją sprytne narzędzia, których blogerzy i właściciele witryn mogą użyć, aby ułatwić sobie zadania WordPress? Narzędzi tych nie ma w motywach ani wtyczkach. Są to raczej aplikacje i rozszerzenia, które można dodać do przeglądarki Chrome.


Niektóre z tych aplikacji i rozszerzeń do Chrome pomogą Ci wykonywać rutynowe zadania WordPress bez konieczności logowania się. Możesz dokonać szybkich zmian w przeglądarce i zapisać je w WordPress. Kilka rozszerzeń wymaga jednorazowej rejestracji danych logowania WordPress w Google. Późniejszych zmian można dokonać, klikając rozszerzenia, pracując w przeglądarce i zapisując w WordPress.

Te aplikacje i rozszerzenia mogą sprawić, że praca z WordPress będzie zachwycająca. Można ich używać podczas pisania lub blogowania. Są lekkie i łatwe w instalacji – wystarczy dodać je do przeglądarki Chrome. A jeśli już ich nie potrzebujesz, możesz usunąć je ze swojej przeglądarki.

Niektóre z tych narzędzi nie są przeznaczone wyłącznie do korzystania z samego WordPressa i mogą być ogólnie używane podczas pracy w Internecie. Czy są potrzebne do WordPress? Nie, ale sprawiają, że blogowanie jest przyjemniejsze. Przyjrzyjmy się niektórym z nich.

Kontrola paska administracyjnego WordPress

Możesz używać WordPressa do robienia wielu rzeczy – i często po prostu uwielbiasz, że pasek administratora ułatwia. Ale będą też chwile, kiedy poczujesz, że to przeszkadza. Zajmuje miejsce na ekranie i sprawia, że ​​strona wygląda trochę zagracona.

Aby usunąć ten pasek z ekranu, możesz dodać Kontrola paska administracyjnego WordPress do Chrome. Ikona WordPress pojawi się na pasku Chrome. Kliknij na niego, a pasek administratora zniknie ze strony WordPress. Kliknij ponownie, a pasek pojawi się ponownie. Możesz więc utrzymać lub odrzucić pasek, jak chcesz.

Kontrola paska administracyjnego WordPress dla Chrome

Pasek ten należy dodać do Chrome tylko, jeśli chcesz ukryć pasek administratora. To nie sprawi, że pasek całkowicie zniknie.

WPSNIFFER

WPSNIFFER to fajne rozszerzenie dla Chrome. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jakiego motywu używa strona WordPress, to rozszerzenie pomoże ci. Wystarczy kliknąć rozszerzenie w przeglądarce, a motyw WordPress użyty na tej stronie zostanie wyświetlony w polu.

WP Sniffer

Rozszerzenie przekieruje Cię następnie na stronę wpsniffer.com, gdzie można znaleźć wiele informacji statystycznych na temat motywu. Na stronie internetowej pokazanej powyżej motyw wykrywany przez WPSNIFFER jest sztandarowym motywem WordPress WPExplorer, Total.

Edytor stylów WordPress

Edytor stylów WordPress pomoże Ci stylizować motyw WordPress. Zwykle za pomocą narzędzi programistycznych w Chrome możesz uzyskać dostęp do arkusza stylów motywów i wprowadzić dowolne zmiany. Ale te zmiany zostaną utracone po odświeżeniu strony.

WP_Style_Editor

To rozszerzenie zapisze zmiany bezpośrednio w arkuszu stylów motywu, bez potrzeby korzystania z FTP. Zmiany te zachodzą w czasie rzeczywistym, więc zachowaj szczególną ostrożność podczas pracy z CSS.

Może także modyfikować tylko te arkusze stylów, które znajdują się w folderze głównym motywu. To rozszerzenie doskonale nadaje się do wprowadzania niewielkich zmian w motywie bez konieczności logowania.

BuiltWith Technology Profiler

Zbudowany jest użytecznym narzędziem dla programistów i projektantów. Dodaj to rozszerzenie do przeglądarki Chrome i kliknij je, aby zobaczyć, jakich narzędzi używa się do zbudowania aktualnie oglądanej strony. Profil technologiczny strony internetowej jest wyświetlany w formie rozwijanej obok ikony w przeglądarce.

BuiltWith_Technology_Profiler

Programiści mogą to wykorzystać, aby wyświetlić narzędzia w działaniu na stronach internetowych i zdecydować, czy chcą je wdrożyć w swoich projektach. BuiltWith może wykrywać systemy zarządzania treścią, narzędzia analityczne, frameworki, widżety, oprogramowanie hostingowe i sieci dostarczania treści.

ExpressCurate

Blok pisarza? Nie możesz wymyślić tematu do następnego artykułu? Zabierać się do dzieła ExpressCurate, wysokiej jakości narzędzie do tworzenia treści. Pomaga w tworzeniu pomysłów, tworzeniu, optymalizacji pod kątem wyszukiwarek i publikowaniu postów – wszystko w przeglądarce Chrome.

Express Curate

Na podstawie słów kluczowych, które podajesz i stron, które przeglądasz, proponowane są tematy. Gdy znajdziesz interesującą stronę internetową, kliknij przycisk Curate na pasku narzędzi, wybierz obrazy i tekst. Zostaną dodane do cytowanego pola komentarzy w wyskakującym oknie.

Możesz dodawać, edytować i dodawać adnotacje, a następnie kliknąć Curate Now. Roboczy post zostanie wygenerowany w twoim WordPressie. Możesz zalogować się do WordPress, wprowadzać zmiany, a następnie opublikować artykuł. Ładne rozszerzenie, które pobudzi Twoją kreatywność.

Shareaholic dla Google Chrome

Sharehaholic dla Google Chrome jest nie tylko dla stron WordPress. Jest to fajne rozszerzenie, które umożliwia użytkownikom natychmiastowe udostępnianie wielu platformom społecznościowym, takim jak Facebook, Twitter, Pinterest i około 250 dodatkowych usług. Możesz także dodać zakładki do stron internetowych.

Shareaholic dla Google Chrome ™

Rozszerzenie nie spowalnia przeglądarki, aw archiwach możesz przeglądać wszystkie udostępnione linki, a także linki znajomych, które obserwujesz w Shareaholic.

Zakraplacz do oczu

Zakraplacz do oczu jest świetną pomocą dla programistów. Dodaj rozszerzenie do przeglądarki, a gdy zobaczysz dowolny kolor, który przyciąga wzrok, po prostu kliknij ten kolor. Rozszerzenie poda dokładny kod użytego koloru. Możesz zapisać dowolną liczbę kolorów w historii, a następnie uzyskać do nich dostęp podczas pracy na stronie internetowej.

Zakraplacz do oczu

Jeśli interesuje Cię odcień niebieskiego zastosowany w WpExplorer, możesz przeczytać go w rozwijanym polu, w którym wybrałem kolor za pomocą Kroplomierza. Dodaj go do historii i przywołaj w dowolnym momencie.

WP Write

Pracujesz nad czymś i masz błysk genialny na temat następnego postu na blogu? Jeśli chcesz umieścić słowa w swoim blogu bez logowania się do WordPress, możesz to zrobić bezpośrednio w przeglądarce za pomocą rozszerzenia WP Write.

WriteWP

Po dodaniu rozszerzenia do przeglądarki kliknij je i zacznij pisać na karcie, która otwiera się w przeglądarce. Możesz publikować również bezpośrednio z Chrome, bez konieczności odwiedzania WordPress. Pracuj w znanym środowisku WordPress bez konieczności logowania !

Menedżer witryny WordPress

To rozszerzenie wymaga podania danych logowania do wszystkich witryn WordPress, którymi chcesz zarządzać. Menedżer witryny WordPress przechowuje informacje i umożliwia dostęp do stron głównych witryn z poziomu przeglądarki.

Kierownik budowy

Możesz przełączać się między witrynami, dodawać i edytować witryny oraz przeprowadzać szybką edycję motywu, uzyskując dostęp do edytora motywów za pomocą tego rozszerzenia.

Gramatycznie

Gramatycznie to jedno rozszerzenie Chrome, którego żaden blogger nie powinien pomijać. Po dodaniu do przeglądarki przejrzy Twój post i wykryje wszystkie błędy językowe, które popełnisz – pisownię, interpunkcję, błędy kontekstowe i umieści liczbę błędów na dole. To tak, jakby mieć edytor na swoim komputerze !

Błędy są podświetlone, a gdy najedziesz myszką na myszy, zostaną wyświetlone wszystkie możliwe alternatywy. Po kliknięciu prawidłowego wyboru automatycznie zastępuje podświetlone słowo.

Gramatycznie

Z tego rozszerzenia mogą korzystać wszyscy w niemal każdym miejscu, w którym piszą w Internecie. Możesz być bardziej pewny swojego pisania. Wersja premium zapewnia, że ​​twoje pisanie jest wolne od błędów, oferuje sugestie dotyczące ulepszenia słownictwa, sprawdza plagiat i sugeruje style pisania.

MultiPress

Jeśli chcesz tworzyć posty, przeszukując Internet, znajdziesz MultiPress bardzo przydatne. To rozszerzenie pomaga udostępniać linki z dowolnego miejsca i łatwo tworzyć nowe posty.

Przed użyciem tego rozszerzenia musisz zainstalować Naciśnij To bookmarklet (dostępny z pulpitu WordPress) na pasku zakładek. Iść do Przybory na desce rozdzielczej, a następnie Dostępne narzędzia. Znajdziesz narzędzie o nazwie Press This. Przeciągnij ikonę bookmarkletu na pasek zakładek. Musisz to zrobić dla każdego nowego bloga, który chcesz utworzyć.

MultiPress

Gdy jesteś zalogowany do WordPressa, jeśli w sieci znajdziesz jakieś fragmenty, które chcesz skopiować, po prostu zaznacz fragment i naciśnij w przeglądarce bookmarklet. Obrazy można dodawać za pomocą przycisku Dodaj multimedia. Atrybucja jest dodawana automatycznie na końcu.

Po dodaniu rozszerzenia MultiPress do przeglądarki możesz dodawać wiele blogów jednocześnie. Może pomóc ci pracować z 5 postami na raz. Jest to lepsza alternatywa dla posiadania wielu zakładek na pasku zakładek.

I w końcu

Oto lista rozszerzeń, które uważam za przydatne w WordPress. Próbowałeś już? Znasz jakieś rozszerzenie Chrome, które może ułatwić blogerom? Daj mi znać w komentarzach pod spodem.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me