10 weekendowych projektów, które sprawią, że Twoja strona WordPress będzie bardziej przyjazna dla użytkownika do poniedziałku

Uczyń swoją witrynę WordPress bardziej przyjazną dla użytkownika do poniedziałku

Dla niektórych weekendy są przeznaczone na imprezę. Dla przedsiębiorców weekendy wyróżniają się na tle konkurencji.


Projekty weekendowe są całkowicie sensowne dla właściciela małej firmy, ponieważ presja dotarcia do terminu jest znacznie mniejsza. Krótko mówiąc, weekendy są bardziej zabawą.

Weekendy świetnie nadają się do skoncentrowania się na łatwości obsługi witryny. Niezależnie od tego, czy prowadzisz autorytatywny blog, czy witrynę eCommerce zawierającą tysiące produktów, łatwość obsługi jest często rozważana, gdy zaczniesz rozwijać swoją firmę.

Dlatego weekend jest świetny, ponieważ możesz poświęcić trochę czasu na weekendowy projekt, aby Twoja strona była bardziej przyjazna dla użytkownika do poniedziałku. Rzućmy okiem na niektóre z tych potencjalnych projektów.

1. Uzyskaj opinie użytkowników na swojej stronie internetowej

Pierwszym krokiem do zmiany sposobu użytkowania jest zrozumienie, co możesz poprawić. W końcu nie chcesz zmieniać czegoś, co nie jest zepsute.

Niektóre z nich wymagają płatności, a inne są bezpłatne. Możesz także wyszukiwać narzędzia do testowania doświadczeń użytkowników za pośrednictwem Google. Chodzi o to, aby zobaczyć, co ludzie mówią o Twojej witrynie, umożliwiając podejmowanie świadomych decyzji dotyczących modyfikacji UX. Wysłanie ankiety do obecnych użytkowników nie jest złym pomysłem, ponieważ to oni korzystają z Twojej witryny.

2. Spraw, aby każda strona i post były „czytelne”

W świecie cyfrowym ludzie nie są już tak zainteresowani czytaniem. Szkoda, ale to oznacza, że ​​menedżerowie witryn muszą tworzyć treści, które będą czytelne. Dlatego musimy skonstruować pełny weekendowy plan przeszukiwania witryny i dostosowywania wszystkiego, co może nie przejść testu „czytelności”.

Oto kilka wskazówek na początek:

 • Znajdź uszkodzone linki i przekierowuj je na inne strony lub umieszczaj treść na tych stronach. W przypadku linków zewnętrznych możesz je po prostu usunąć. Powinieneś także rozważyć utworzenie ładnych stron 404 dla osób, które trafią na niewłaściwe strony w Twojej witrynie.
 • Spraw, by Twoje czcionki były piękne poprzez konwersję większości tekstu online na czcionki San Serif. Czytelność zmniejsza się podczas przeskakiwania między czcionkami, więc trzymaj się jednolitych czcionek. Nie tylko to, ale zacznij używać krótkich nagłówków, aby przyciągnąć uwagę i ukierunkować aktywność użytkownika.
 • Oceń wszystkie strony sprawdź, czy używana jest wystarczająca ilość białego odstępu. Czasami potrzebujesz więcej miejsca, a innym razem musisz pozbyć się paska bocznego.
 • Upewnij się, że masz kontrastowe schematy kolorów podczas umieszczania tekstu nad obrazami lub kolorami. W przeciwnym razie ludzie nie będą mogli przeczytać tekstu.
 • Użyj skanowalnych technik takie jak nagłówki, krótkie akapity, wypunktowane media do podziału tekstu i wiele innych.

3. Przetestuj i dostosuj pasek nawigacji i wyszukiwania

Jeśli brakuje Ci menu nawigacyjnego lub paska wyszukiwania, nadszedł czas na uwzględnienie obu. Najczęściej już je masz. Ale menu i paski wyszukiwania rzadko mają optymalizację, której potrzebują.

W weekend możesz wdrożyć Program testowy A / B lub a system mapowania ciepła. W ten sposób możesz uruchomić kilka testów, aby ocenić, gdzie klikają klienci, jeśli chodzi o menu nawigacyjne i pasek wyszukiwania.

Być może zauważysz, że żadna osoba nie dotknęła paska wyszukiwania. Czy to znaczy, że jest zbyt daleko na twojej stronie głównej? Czy pomogłoby to, gdybyś umieścił go w nagłówku zamiast paska bocznego? Po zadaniu takich pytań, w najbliższy weekend przeprowadź więcej testów, aby sprawdzić, czy coś się zmieni.

4. Jeśli nie sprzedajesz online, zacznij przyjmować zamówienia online

Dotyczy to produktów fizycznych, produktów i usług cyfrowych. Jednym z głównych punktów posiadania strony internetowej jest wyeliminowanie niepotrzebnych procesów.

Na przykład masażysta raz po raz podnosił telefon, żeby zarezerwować klientów w swoim harmonogramie. Ale zwykła wtyczka do rezerwacji wyciąłaby wszystkie te rozmowy telefoniczne.

To samo dotyczy produktów fizycznych. Chociaż sprzedaż online w małym sklepie z cegłami może być przerażająca, zacznij od zaledwie pięciu najlepiej sprzedających się produktów, a następnie sprawdź, jak to działa.

5. W przypadku sprzedaży online zaoferuj dodatkowe metody płatności

Sklep internetowy powinien bezwzględnie zaakceptować każdą większą kartę kredytową. To jest pewne. Jednak kilka innych metod płatności może zwiększyć sprzedaż, uzyskując dostęp do mniejszych społeczności osób z bardziej niejasnymi metodami płatności.

PayPal jest jednym z najlepszych przykładów, ponieważ wielu użytkowników czuje się bezpieczniej płacąc online za pomocą swoich kont PayPal. Innym przykładem jest Bitcoin, zdecentralizowana, anonimowa waluta cyfrowa. Nie tylko możesz konwertować Bitcoiny na zwykłe waluty, ale także zmniejsza oszustwa, ponieważ klienci nie mogą prosić o zwrot pieniędzy.

Ale dla dowolnej bramy, którą chcesz dodać, jest to tak proste, jak instalacja wtyczki. WooCommerce i Łatwe cyfrowe pobieranie obie oferują ogromną różnorodność dodatków premium do popularnych bram, a jeszcze więcej opcji jest dostępnych od stron trzecich.

6. Zbuduj łatwo dostępny, kompleksowy obszar wsparcia

Nie wszystkie witryny wymagają baz wiedzy, ale każda witryna w Internecie powinna mieć jakiś obszar wsparcia lub atrakcyjną stronę kontaktową.

Strony z często zadawanymi pytaniami są przydatne dla małych blogów, a wszystkie strony pomocy powinny mieć bezpośrednie łącza w obszarze nawigacji. Jako projekt weekendowy zachęcam do sporządzenia listy dziesięciu największych konkurentów (lub podobnych stron internetowych). Zobacz, w jaki sposób zapewniają wsparcie i które strony są używane do udostępniania informacji kontaktowych, stron mediów społecznościowych, ważnych informacji do pytań i innych. Następnie użyj go jako przewodnika do tworzenia stron dla własnej witryny.

7. Twórz i wypełniaj konta społecznościowe (następnie link do nich na swojej stronie głównej)

Ten jest prosty, ale bardziej chodzi o poświęcenie czasu na opracowanie planu treści.

Pierwszy weekend może dotyczyć wypełnienia stron na Facebooku i Twitterze. Następnie możesz zapytać, jak często zamierzasz publikować posty. Który typ treści uzyska największą liczbę udostępnień? Takie rzeczy.

Po skonfigurowaniu możesz przejść do dodawania swojego strumienia społecznościowego do WordPressa, pozyskiwania większej liczby obserwujących w społecznościach, a nawet automatyzowania udostępniania społecznościowego.

8. Przejdź kroki niezbędne do przyspieszenia witryny

Nauczenie się, jak przyspieszyć swoją witrynę, nie tylko robi wrażenie na Google, ale także utrzymuje użytkowników przez dłuższy czas. Sugeruję przejrzenie wielu różnych przewodników dotyczących przyspieszania witryn WordPress:

 • Jak przyspieszyć WordPress
 • Jak przyspieszyć swoją witrynę WordPress dzięki CDN77
 • 10 sposobów na przyspieszenie witryny WordPress

9. Użyj odpowiednich ikon, aby rozbić fragmenty tekstu

Wiąże się to z czytelnością, ale bardziej chodzi o prezentowanie swoich produktów i usług na stronie głównej. Zbyt często widzimy dobrze napisaną kopię, która w kreatywny sposób wyjaśnia Twoje usługi. Jednak akapity łączą się ze sobą i brakuje jednej rzeczy: ikon związanych z branżą.

Są to najbardziej podstawowe elementy graficzne, ale robią tak dużą różnicę, jeśli chodzi o UX. The Wtyczka WP SVG Icons to wspaniałe miejsce na początek, ale ogólnie możesz rozejrzeć się po Google, aby znaleźć wszelkiego rodzaju darmowe i premium pakiety ikon.

10: Spraw, aby Twoja witryna była responsywna

Jeśli jeszcze tego nie słyszałeś, użytkownicy urządzeń mobilnych lubią witryny dostosowane do urządzeń mobilnych. Ponadto Google wynagrodzi Cię za jeden.

Proponuję znaleźć motyw WordPress, który jest w pełni responsywny. Większość programistów, którzy tworzą dobrze zakodowane motywy, reaguje od samego początku (np. Nasz motyw Total). Ale jeśli jesteś zadowolony z obecnego motywu, który nie jest gotowy na urządzenia mobilne, zastanów się sprawiając, że twoja bieżąca strona jest responsywna za pomocą Jetpack.

Baw się dobrze w ten weekend!

Masz to! Masz teraz kilka weekendowych projektów, dzięki którym Twoja witryna będzie bardziej przyjazna dla użytkownika do poniedziałku. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tych projektów, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map